Одберете локација на пристап

Мактел дознава дека пред неколку денови бил разрешен куртонот Сотир Костов од директорксата позиција во агенцијата за авио несреќи. Тој сега е префрлен во МАКНАВ на позиција референт. Деновиве се очекува разрешување и на куртонката со ножевите, ве
Пратеникот од редовите на СДСМ, Васко Ковачевски, најави дека заминува од функцијата пратеник бидејќи ќе биде назначен за нов директор на РЕК Битола. -Причината е учеството во акционерското друштво ЕЛЕМ. Имајќи предвид дека веќе два мандати сум во
Министерот без ресор, Самка Ибраимоски, задолжен за имплементација на Националната стратегија за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, сака да ја напушти оваа функција и повторно да биде пратеник во Собранието. Тој најави дека денеска
Шилегов нека си земе приватни часови по Односи со јавност и кризно комуницирање. Да дадеш изјава "Не правете реалити шоу од загадениот воздух" е запечатување на својата кариера како "татко на градот". Емпатија со страдањето и стравот а не осуда,
Морам да признаам дека сум шокиран од над 100-те скандали на моќни луѓе во САД за кои се откри дека со децении силувале и малтретирале жени кои им биле подредени во работата... Новинари, актери, политичари, разни шефови на ресторани, медиуми итн итн
Трендо запука по Канал 5 затоа што сменија страна, досега 10 години не ги гледаше глупостите на Сител и Канал 5, ама сега прогледаа?!?! Трагедијата е што прилогот е стар речиси една година и е од времето кога Канал 5 беше со ВМРО ДПМНЕ :D Тогаш н
Според Аir visual, мобилна апликација која на едно место ги собира иподатоците од ранг листите на мернте станици и прави една прави ранг листа Скопје утрово бил најзагаден град на светот. Зад него се Калкута и Длехи во Индија, Дака во Бангладеш&hel
Курир жестоко го нападна директорот на агенцијата за туризам, Александар Донев со тврдење дека во Албанија потрошил 7000е кое тврдење оригинално на фб го изнесе директорот на невладината Грин Пауер. На ова на фб реагираше лично Донев: Не би сакал
ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и

ПРОКЛЕТИ ДА СТЕ, ЖИВИ НЕ ОДРАВТЕ!

До кога овие луѓе со сериозни обвиненија ќе парадираат со облека сошиена од кожата на граѓаните?! До кога овие луѓе ќе ја сечат артеријата (црвената...

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ РАСПАЛИ ПО ГРУЕВЦИ: Сите до еден ќе одговараат дебело за своето слугување

Повеќе десетици смртни случаи заради предолги или неоправдани притвори. Стотици починати во затворите заради неосновани затворски казни. Стотици ч...

Повеќе

Лидерот на ШАРЕНИТЕ му одговори на Дачиќ: Ние едвај успеавме Грујо да го срушиме не па да се замараме со рушење на Вучиќ, не сме ние супермени!

* реклами:

Повеќе

ВИДЕО: Како функционира НАТО, најмоќниот воен сојуз на планетата на кого Македонија наскоро треба да се приклучи

Погледнете го ова кратко видео за тоа што значи и како функционира НАТО. Поради геополитичките превирања и обидете за вмешување на Русија на Блак...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКОВ Е САМО ОВА МОНСТРУМ, ЌЕ БИДЕ ЛИ ОДЗЕМЕНА ЛИЦЕНЦАТА НА РАДИО РСМ ПОРАДИ ОВА: Сликарот Ацо Станковски - Рембрант само еден ден по настаните во 27-ми април се вклучи телефонски во емисија на Радио Слободна Македонија, и буквално свршуваше од среќа што биле претепани пратениците, ги нарекуваше стаорци, им се закануваше дека со право ќе бидат убиени, ги величеше убијците и тепачите?!

Ацо Станковски се надмина себеси, ги величеше тепачите и убијците на Заев и Села дека виле разбуден лав кој ќе ги изедел и голтнел пратениците на СД...

Повеќе

(ВИДЕО) Меркел никако да го прежали Обама: Си го викна на конференција во исто време кога Трамп е на тура низ Европа, се појавија над 10 000 Германци да го видат како да е концерт на Ролинг Стоунс!

Линк до видеото овде. * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХААА ОВА Е ЈАКО ЦЦЦ: Копукот и најголем мамлаз меѓу куртоните, Слободан Томиќ му објаснуваше на францускиот амбасадор дека освен Грујо, никој не смеел да го добие мандатот, само он бил пастирот кој можел да не води и да владее, никој друг!!!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО) МАДАФАКА НА ДЕНОТ: Преставникот на Папуа Нова Гвинеја во ООН!

Батево со тоа рогот ако влета у некој лифт има да извади од памет некои теткици ццц цааар!!! Замислете овој да ограби некого, кога ќе треба жртвата ...

Повеќе

МИРКА БАРА ОД ГРУЈО ДА ЈА ИСПОТЕПА ЦЕЛА ОПОЗИЦИЈА, ДА НАПРАВИ МАСАКАР, САМО ТАКА И СЕ ВЛАЖНЕЛА ПУТКАТА АНТИЧКА!!!

Јас ќе ги прашам „нашите“ капитуланти: Уште ли ЕУ и НАТО ви се помили од Македонија? Ќе го прашам Kараѓорѓе Иванов, закитен со христијан...

Повеќе

ПОНТОНСКИОТ МОСТ ОД КОЈ ПАНИЧЕА КУРТОНИТЕ БИЛ ВИСТИНА - ОТКАКО ГО БУТНА ОД ВЛАСТ, ЗАЕВ ЗАПОЧНА НОВА ПОЛИТИЧКА ОПЕРАЦИЈА - ДОТЕПАЈ ГО ГРУЈО ДА НЕ МОЖЕ ДА МРДА!

Операцијата ПОНТОНСКИ МОСТ од кој паничеа куртоните се покажа како чиста вистина, конечно нешто погодија маме им ебам фашистичко. Целта која сака д...

Повеќе

ХАХАА ГРУЈО ДЕНЕСКА ВЛЕТАЛ ВО ИСТА ПРОСТОРИЈА СО КАТИЦА И ФАТИМЕ, ПА СПРАШТИЛ ДА БЕГА!!!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со министерот за здравство Никола Тодоров денеска беа во посета на битолската Клиничка болница, ...

Повеќе

БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ ПОЧНА ДА ВРТИ СО ОВОЈ ВМРОВСКИ КОПУК: Кирил Спировски ќе враќа пари што ги проневерил од касата на Студентски парламент

Студентскиот парламент приУниверзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во текот на 2015 година, според наодите на Државниот завод за ревизија за ...

Повеќе

ВЕЧЕРВА МАСКИРАНИ ГРУЕВИСТИЧКИ ЈУРИШНИЦИ ГИ ИЗДУПЧИЛЕ ГУМИТЕ НА АВТОМОБИЛОТ НА САШЕ ПОЛИТИКО ВО КИСЕЛА ВОДА, НА ИСТОТО МЕСТО КАДЕ БЕШЕ НАПАДНАТ СО ШИПКИ ОД МАСКИРАНИ НАПАЃАЧИ ПРЕД ДВЕ ГОДИНИ!

Маскирани напаѓачи вечерва ги издупчиле гумите на автомобилот на Саше Политико во Кисела Вода, на истото место каде пред две години тој беше нападна...

Повеќе

(ВИДЕО) Светски познат педагог и научник: Првите три години се клучни за развитокот на децата, во првите три години родителите треба да им зборуваат и да се поврзат со децата, ако го пропуштат тој период децата нема да се развијат во интелигентни стабилни личности

* реклами:

Повеќе

Веќе две години сите ме прашуваат зошто не му вратив на Сарма, еве зошто...

Сите ме прашуваат зашто не му врати на Сарма? Затоа што сум татко и не можам да си дозволам да одам во затвор, сега јасни ли сме? Не велам дека ќе...

Повеќе