Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

Ова е министерот за култура, Асаф Адеми од БЕСА. Типот има 0 (нула) трошоци за: Виза службена картичка, службен телефон, хотелско сместување во РМ, гориво за службено возило. Односно, за сите овие работи плаќа од свој џеб. Лопови, значи можело и вака. Респект царе!

Повеќе

НАУМОВСКИ: Ја реконструираме улицата "Јосиф Ковачев" која ја затекнавме во лоша состојба. Ниту еден дел од Ѓорче Петров нема да биде запоставен

Повеќе

ГА-МА АД Скопје беше организатор и домаќин на меѓународното советување за планирани ремонтни и дијагностички работи на транзитните гасоводи за 2019 година. Чест, но и одговорност беше да се работи со главните гасни компании на Русија, Украина, Молдавија, Романија, Бугарија, Турција и Грција. Целта е непречено снабдување со гас на Република Македонија.

ГА-МА АД Скопје беше организатор и домаќин на меѓународното советување за планирани ремонтни и дијагностички работи на транзитните гасоводи за 2019 ...

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТСКАТА ТРКА ПО ПАРИТЕ ВО МИНАТИТЕ 60 ГОДИНИ, КИНА И САД БИЈАТ МРТВА ТРКА

Impresivno kako se svetski rast GDP-a menja #business pic.twitter.com/phIr3Wb24K — Dragan Karadžić (@dragankaradzic) November 2, 2018

Повеќе

ОКОЛУ АФТЕРВОРК ЗАБАВИТЕ: Запомнете дека не сте изморени, не сте ни блиску до потенцијалите на вашето тело па да биде изморено, не ви треба викендот за одмор, туку за бегство од останатите денови, бегство од отупените, банални и бесцелни животи!

Повеќе

(ВИДЕО) СТРАШО АНГЕЛОВСКИ ШОУ НА КАНАЛ 5: Груевски е жртва на заговорот на муслиманите, масоните и католиците против православците кој почна уште во 1979-та со нападот на Русија на Авганистан

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Што претставува значењето на терапевтските медицински кловнови?

Медицински кловнови се специјално обучени медицински лица вработени во јавните здравствени установи, кои посебно внимание ќе посветуваат на психосоц...

Повеќе

(ВИДЕО) САВА ОСИГУРУВАЊЕ: Избери го првото здравствено осигурување во Македонија со сопствен асистентски центар и добиј најдобра грижа за тебе и твоето семејство во најдобрите приватни здравствени установи во земјава, за цена од 999 денари месечно

Повеќе

(ФОТО) Заменик министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, учествуваше на “2018 ОБСЕ Медитеранска Конференција” во Малага, Шпанија

Заменик министерот за надворешни работи, Жерновски имаше свое обраќање на панелот на тема:„Енергијата како предуслов за економски равој и сора...

Повеќе

Морачанин од ДОМ: Да започне комисиската расправа за Законот за спречување и заштита од дискриминација

Повеќе

МИЦ ПО МИЦ КОМУЊАРИТЕ ИДАТ НАПРЕД: Отпочна постапката за донесување на Законот за спречување на корупција и судир на интереси

Повеќе

(ВИДЕО) ОДГОВОРИ НА НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА ОПШТИНА ГАЗИ БАБА: Место за паника нема, нова фабрика за тешка индустрија во склоп на Железара нема да се гради

Градоначалникот Борче Георгиевски се пофали со постигнатото за една година мандат:

Повеќе

(ВИДЕО) СЈО ЌЕ ГО ПРЕВРТИ БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ: Замрзнат имотот на „Европа 92“ и на „Ноел“ во истрагата за „Поштенска банка“

Повеќе

(ВИДЕО) И антизападното ВМРО-ДПМНЕ призна дека подобар договор не е можен, сите пратеници да се вклучат, да ги поддржиме амандманите

Повеќе

НОВИ УСПЕСИ НА ВЛАДАТА: Царовска и Филипче со одлични резултати на Конвенцијата за елиминација на сите форми на дискриминација на жената (Истанбулска Конвенција) во Женева

Делегација на Владата на Република Македонија, предводена од Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска присуствуваше на одбрана на VI...

Повеќе