Одберете локација на пристап

Невидено лицемерие е токму ВМРО ДПМНЕ, партијата која со своето расипничко и криминално владеење со години им го кратеше она кое што законски им следуваше на пензионерите, денес да зборува за усогласување на пензиите. – се наведува во н
- Да сакаше СДСМ можеше да го прегази ВМРО ДПМНЕ на претседателските избори со 100 000 разлика, но намерно тераа млака кампања за ВМРО ДПМНЕ да не го бојкотира втор круг. Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Алфа ТВ.
Се реализира уште една значајна мерка во областа на земјоделството а, тоа е „зелената нафта“. – рече денеска на прес конференција Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ, Тоа е значајна мерка за субвенционирање на трошоците з
„Согласно Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и годинава продолжуваме со реализација на предвидените мерки, па деновиве беа објавени јавните огл
Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори. Но, не е исклучена и можноста да
Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да ја награди нашата земја, истакна премиерот Зоран Заев на средбата со поранешниот претседател на Репу
Ви пренесуваме дел од колумната на Мерсел Биљали за Цивил Медиа: Во еден волшебен град постоела продавница на желби. Таму се можело да се купува, од љубов, здравје, богатство, убавина, среќа, па сѐ до кариера, успех и власт. Секоја стока
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту еден единствен проект што е од интерес на граѓаните и општината. Ѓорче Петров беше заборав
Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија, за мене вечерва победи Тамара, напиша Жељко Јоксимовиќ на Твитер, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на С

Од 112-тата седница на Владата на РМ Ќе се усогласуваат решенијата за заштитните мерки за челикот со ЕУ; Одобрена набавка на мамографи во вредност од 85 милиони денари; Усвоена Националната транспортна стратегија со 2030 година; 2 јануари ќе биде неработен ден за јавната администрација

На денешната 112-та седница, Владата на Република Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за најавата од Европската Унија за воведување на коне...

Повеќе

(ВИДЕО) Џафери со изјава на годината: Не можат пратениците да бркаат по контејнери откако ќе им заврши мандатот

Претседателот на Собранието ќе почека конкретен предлог закон за пратеници пред официјално да ги коментира предлозите со овој закон народните прет...

Повеќе

ОЈ БАЛКАНЕ ЛУДНИЦО ШАРМАНТНА: Вака се слави швајцарска виза во Чаир!

Повеќе

ЕКОНОМСКО-СОЦИЈАЛНА КАТАСТРОФА ВО ШТИП, ОЧАЈНИТЕ РАБОТНИЦИ ГО МОЛАТ МЕНАЏМЕНТОТ ДА СЕ СМИЛУВА: Нема плата за Нова година и Божик за 300 вработени во штипски Бетон, немаат земено плата веќе 3 месеци!

Речиси е сигурно, плата за Нова година и Божик за повеќе од 300 вработени во штипската градежна фирма “Бетон“ ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВГЕНИЈ ПОП АЦЕВ Е СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА ВО СКОПЈЕ

Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше на доделувањето на наградите и признанијата на најуспешните спортистки, спортисти, тренер и спортска е...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ВЕЧЕРВА ВО ЕМИСИЈАТА ОТВОРЕНО НА ТВ 24 ЌЕ ОДГОВАРА НА ПРАШАЊА НА НОВИНАРИ И СТУДЕНТИ

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) БОЈКОТИРАМ УСПЕАЛЕ ДА СПАСАТ ЕДНО ТЕНЏЕРЕ СО САРМА, СИ ГИ БАРААТ ШАТОРИТЕ НАЗАД, ВО СПРОТИВНО ЌЕ БЛОКИРАЛЕ 40 ГРАДОВИ ОД ГЕВГЕЛИЈА ПА ДО ЉУБЉАНА!

Повеќе

СИНОТ НА ВЛАДО БУЧКОВСКИ НЕ БИЛ ВРАБОТЕН ВО МЕПСО, ТУКУ БИЛ ВРЕМЕНО АНГАЖИРАН ПРЕКУ АГЕНЦИЈА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Од енергетската компанија МЕПСО за „Макфакс“ ги потврдија информациите во јавноста дека и синот на експремиерот Владо Бучковски е ангажи...

Повеќе

ОВА Е ГЕНИЈАЛНО - Град Скопје: Bо шаторите на „Македонија блокира“ немаше никој, па шаторите се третирани како отпад

Од Град Скопје ја издале наредбата за отстранување на шаторите пред Собрание кои беа поставени од движењето „Македонија блокира“. Од Гр...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Во сред бел ден тројца вооружени со пиштоли ограбија златара со 4 кила злато и избегаа!

Вооружен грабеж во златарница во Старата прилепска чаршија – АМАТЕРСКА СНИМКА Три, засега се уште непознати и недостапни лица за Полицијата,...

Повеќе

(ВИДЕО) СО СРБИТЕ НЕМА РАЗБИРАЧКА: Могерини и Брнабиќ се скараа на сред прес конференција во Брисел

Ovu blamažu Ane Brnabić nećete videti na RTS i režimskim medijima - kako je Federika Mogerini maltene izvodi sa zvanične konf. za medije jer premije...

Повеќе

ИСПРАВКА НА СТОРИЈА НА МАКТЕЛ: Од извори блиски до кабинетот на Иванов дознаваме дека сторијата на Мактел за изворот на конфликт меѓу Иванов и владата не е точна!

Пред неколку месеци пишувавме за можните извори за конфликт меѓу Иванов и владата, еве ја сторијата на следниов линк. Но дури сега некој ја видел о...

Повеќе

ЛЕСНО Е ДА СЕ БРАНИ ИМЕТО КОГА СИН ТИ Е МИЛИОНЕР ВО АМЕРИКА

Повеќе

ОПШТИНА МОГИЛА ПОДЕЛИ 500 ПАКЕТЧИЊА НА СИТЕ ДЕЦА ВО ОПШТИНАТА!

Повеќе

ОВА Е НАЈОМРАЗЕНИОТ ПОДАРОК ЗА БОЖИЌ ВО АМЕРИКА

When your Nan gets you a lynx Africa for the 5th year in a row... pic.twitter.com/p2GdPdaK4C — Swearing Sports News (@SwearingSport) ...

Повеќе