Одберете локација на пристап

По направените проверки, велат од Обвинителството, доколку се утврди идентитетот на сторители на кривични дела и се обезбедат законити докази, МВР треба да поднесе кривична пријава до Обвинителството. - Пратеникот Павле Богоевски (Фото: СДК.МК)
Интересот за инвестирање во земјава е се поголем. Северна Македонија е на мапата на компаниите што сакаат да го прошират производството, изјави денеска во Виена вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев по завршувањето на Виенскиот економск
Од Хелсиншкиот комитет велат дека во текот на наредниот месец редовно ќе ја информираат јавноста за деталите околу одржување на парадата, точната локација, време и маршрута. - Од денешната прес конференција (Фото: Хелсиншки комитет) Национ
Ако е нешто вредно во нашата АРМ тоа е генералот Методи Јаџи Јанев. Невиден ПРО-АМЕРИКАНЕЦ, буквално ако му го следите фб профилот нон стоп објавува заеднички средби вежби со НАТО генерали, пречекува Амерички генерали или е на семинари или конферен
Месечно кирија од 3000е за канцеларии, плус сметки од 700е за струја, парно, вода, телефон и интернет. Годишно тоа е 40 000е, а за 10 години тоа е 400 000 евра од буџетот на државата!!! Ова е без платите на вработените во кабинетот и неговата пен
Нови цени стапуваат на сила од вечерва, откако и оваа недела Регулаторната комисија не ги формираше малопродажните цени на дериватите. Користејќи ги глобалните формули и движењата на цената на нафтата на светските берзи, од вечерва врвните Gulf гор
Премиерот Зоран Заев кој денеска престојува во Виена даде изјава за случајот со пратеникот Павле Богоевски и повика истрагата да се заврши, а остава пратеникот сам да донесе одлука дали ќе поднесе оставка или ќе продолжи да биде народен избраник.
Горан Трајковски поднесе оставка од директорската функција во Дирекцијата за заштита на личните податоци. Трајковски во оставката, која во Собранието е доставена во петокот, пишува дека од лични причини си оди од ДЗЛП. Тој заПлусинфоне с

БРАВО ЗА БАНДАТА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Скопје за една година доби нови 14,6 километри патеки за велосипеди, се планираат нови 19 километри за 2019-та!

Градот Скопје денеска ги презентираше изградените велосипедски патеки во Скопје во текот на изминатава година и ги најави велопатеките што ќе се гра...

Повеќе

ЗНМ: Новинарите помалку напаѓани, но со ниски и нередовни плати

И покрај промената на власта во 2018 година нема сериозни промени во медиумската сфера во однос на правната рамка за слободата на медиумите и позици...

Повеќе

ИНТЕРВЈУ СО ТОМИСЛАВ НАФИДОВ, РЕГИОНАЛЕН ДИРЕКТОР НА ЕУРОИМПЕКС: Се гордеам со фактот дека Еуроимпекс заклучно со 2018та година продаде 20.000 возила!!!

Компанијата Еуроимпекс како прва приватна автомобилска компанија во Македонија сега брои веќе 28 години постоење. Генерален увозник е за брен...

Повеќе

(ВИДЕО) СТРАШНО ВИДЕО НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ - ТЕТОВО: Голф возеше во спротивен правец, среќа никој не настрада!!!

За среќа никој не настрада кога возач подолго време се движеше во спротивната лента на автопатот Скопје-Тетово pic.twitter.com/kCKv0KnTuv — В...

Повеќе

ДОНАЦИЈА ОД ЕЛЕМ ВО КАРПОШ: Градинката „Пролет“ целосно е опремена со прочистувачи за воздух

Стефан Богоев‏@sbogoev10h10 hours ago Градинката „Пролет“ целосно е опремена со прочистувачи за воздух. Благодарност до @ELE...

Повеќе

Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување малолетник, на суд на 7 јануари

Американскиот глумец Кевин Спејси е обвинет засексуален напад врз малолетник, извршен во јули 2016 година во близина на Бостон. Актерот ќе се јави в...

Повеќе

„Пајакот“ на ПОЦ подигнал 188 возила во Центар

Во Општина Центар во минатата недела „пајакот“ подигнал 188 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивањ...

Повеќе

ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ СКРОМНО СЕ ПРЕДЛАГА СЕБЕСИ ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЦЕЛАТА ОПОЗИЦИЈА

Само да потсетам што кажав околу идејата за консензуален кандидат за претседател , во пресрет на мојата предконвенциска промоција во 2014 година: ,...

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: ЗАЕВ НА ЖЕШКОТО СТОЛЧЕ ПРЕД НОВИНАРИТЕ И СТУДЕНТИТЕ НА ТВ 24

Повеќе

ПОСЛЕ ЦЕЛА ДЕКАДА, КОНЕЧНО ДРЖАВАТА СЕ СЕТИ НА ВОЈСКАТА: РАДМИЛА НАБАВИ 14 000 УНИФОРМИ ЗА ВОЈНИЦИТЕ НА АРМ

Повеќе

ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА ДА СИ ГО СМЕНИ ИМЕТО, БАРА ОД ВЛАДАТА ДА ГИ ЗАТВОРИ СИТЕ КАЗИНА И КЛАДИЛНИЦИ!

Либералната партија ги охрабрува Владата и Министерството за финансии, по примерот на нашиот западен сосед Република Албанија да направи измени во З...

Повеќе

ИНДОНЕЗИЈА ЧЕСТО ДОБИВА КАТАСТРОФАЛНО ЦУНАМИ БАШ НА НОВА ГОДИНА: Бројот на жртвите достигна 429 лица, властите предупредуваат на ново цунами

Во цунамито, кое во саботата ги погоди крајбрежните подрачја на индонезиските острови Јава и Суматра загинаа 429 лица, 1500 се повредени...

Повеќе

Од 112-тата седница на Владата на РМ Ќе се усогласуваат решенијата за заштитните мерки за челикот со ЕУ; Одобрена набавка на мамографи во вредност од 85 милиони денари; Усвоена Националната транспортна стратегија со 2030 година; 2 јануари ќе биде неработен ден за јавната администрација

На денешната 112-та седница, Владата на Република Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за најавата од Европската Унија за воведување на коне...

Повеќе

(ВИДЕО) Џафери со изјава на годината: Не можат пратениците да бркаат по контејнери откако ќе им заврши мандатот

Претседателот на Собранието ќе почека конкретен предлог закон за пратеници пред официјално да ги коментира предлозите со овој закон народните прет...

Повеќе

ОЈ БАЛКАНЕ ЛУДНИЦО ШАРМАНТНА: Вака се слави швајцарска виза во Чаир!

Повеќе