Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

СДСМ СО ЖЕСТОКА ЗАКАНА ЗА ХИДРО ЛОПОВОТ: Судбината на Груевски е иднината на Мицкоски, антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не можат да ги одбранат криминалите, правда ќе има!

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРИВОГАШТАНИ Е ЕДЕН ОД ПОДОБРИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА МАЛИ РУРАЛНИ ОПШТИНИ ВО ЗЕМЈАВА

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Под слоганот „STEEL growing strong“, Арцелор Миттал Скопје организираше уште еден успешен настан за своите клиенти кои од 10 земји од Балканот и пошироко допатуваа до Скопје за да добијат увид во оперативата, стратегијата и идните планови на компанијата

Повеќе

ДОНАЦИЈАТА НА ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ВО АЕРОДРОМ КОМПЛЕТИРАНА: СО ОСВЕТУВАЊЕ НА КРСТИЛНИЦАТА ЗАОКРУЖЕН ПРАВОСЛАВНИОТ ЦРКОВЕН КОМПЛЕКС СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

Во православниот храм Свети Јован Крстител во општина Аеродром, Скопје, според црковните традиции и обичаи, во присуство на ктиторот проф. д-р Ванчо...

Повеќе

Скопје синоќа се задуши, шести најзагаден град во светот, од град Скопје велат дека многу сериозно работат на проблемот со започнување на 53 краткотрајни, среднорочни и долгорочни мерки

Скопје синоќа беше многу загадено се смести на шестото место на листата на најзагадени градови на планетата, според глобалната апликација „Ер ...

Повеќе

ФОКУСИРАЈ СЕ НА ВАЖНОТО - ЗАПОЧНА ЕДУКАТИВНАТА КАМПАЊА НА ПЕНЗИСКИТЕ ДРУШТВА

Пензиските друштваСавапензискодруштво АД СкопјеиКБ Првопензиско друштво АД Скопје, во соработка соАгенцијата за супервизија за капитално финансирано...

Повеќе

НИШТО ОД КНИГАТА НА ГРУЈО, ИЗГЛЕДА ЌЕ ИМА ОПШТО НАРОДНО СЛАВЈЕ: СУДИЈАТА МУ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА ПАТОРОТ, ГРУЈЧЕ ОДИ ВО ЌОРКА ЗА ТРИ ДЕНА!!!

„Макфакс“ дознава дека судијата за извршување санкции, Пајазит Пајазити, не му го прифати барањето на експремиерот Никола Гр...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ШТО СТАНА СО ВМРОНИТЕ, СИТЕ У ШУТКА У ПАКЕТ: На Иванов му се закануваат пет години робија

На шефот на државата му загорчи неодамнешното патување во Турција, бидејќи на пат кон дома дозна дека против него се поднесени две кривични пријави,...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: По една година договарање, и заштедивме на државата 100 милиона евра со новиот анекс на договор со Сино Хидро!

Повеќе

ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ НАПРАВИ АЛАТКА СО КОЈА ЌЕ СЕ СПРЕЧИ ФИРМИ БЛИСКИ НА ФУНКЦИОНЕРИ ДА БИДАТ ПРИВИЛЕГИРАНИ

Повеќе

НОВИНА ОД ВЛАДАТА: Државните хартии од вредност ќе котираат на Македонската берза. Тие ќе станат достапни и за странските институционални инвеститори, а зголемената побарувачка ќе придонесе да се намалат каматите за државата

Повеќе

Побарајте го овој знак во вашите маркети и другите продажни места каде можете да ги најдете омилените #Пекабета паштети

Побарајте го овој знак во вашите маркети и другите продажни места каде можете да ги најдете омилените#Пекабетапаштети:-)Еве како можеш да учествуваш...

Повеќе

КАРПОШ ГО ПРОСЛАВИ ДЕНОТ НА ОПШТИНАТА СО ЗАСАДУВАЊЕ НА 200 ДРВА

Повеќе

ПРОЕКТ НА СПОРТСКОТО РАДИО 90,3 ФМ: „Популаризација на спортот во општина ЃОРЧЕ ПЕТРОВ"

Повеќе

КАРПОШ ВЕ КАНИ ВО САБОТА ВО ТАФТАЛИЏЕ НА ОТВОРАЊЕ НА НОВ ПАРК НА ДЕНОТ НА ОПШТИНАТА

Повеќе