Одберете локација на пристап

Договорот од Преспа доби 600 000 на референдумот. Сега ВМРО ДПМНЕ со своите 300 000 на изборите ја докажа тезата дека доколку ВМРО не го бојкотираше референдумот, само ќе успееше да извади 300 000! Со тоа тие му дадоа целосен легитимитет на договор
-Ако беше добра опозицијата ќе напредуваше во бројот на гласови но тие паднаа надолу, порача премиерот Заев на трибината во Тетово. Претседателот на СДСМ се осврна и на падот на бројот на гласови на владејачката партија за кои што вели дека
Не треба да се мешаат и да се ставаат на ист куп гласовите што ги освои Блерим Река со оние на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, изјави за ДВ актуелниот градоначалник на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, по оце
Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е ЛОШ СИСТЕМОТ ЗА ЗАШТИТА НА АВТОРСКИ ПРАВА НА YOUTUBE: Симнати песни од официјалниот канал на Џорџе Балашевиќ, биле плагијат, за автор се преставува некој Мујо од Босна?!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКРОН МУ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА ПРЕД СИТЕ НА ДИКТАТОРОТ НА САУДИСКА АРАБИЈА: Многу сум загрижен, не ме слушаш, не знам кај си тргнал вака...

За споредба: 'Dude! You kill journalists!!''Dude! Me too!''Dude...''Dude.........' pic.twitter.com/f1WPXjLCpF — Darth Putin (@DarthPutinKG...

Повеќе

Детската кардиохирургија се сели во Клиника „Жан Митрев“ до Нова година поради подобри услови во приватната клиника, ќе работи како приватно јавно партнерство на товар на државата

Државната детска кардиохирургија, која сега функционира наУниверзитетскатаКлиника за детска хирургија, најверојатно до Нова година ќе се пресели во ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОЈДЕ ВРЕМЕ НАЈГОЛЕМИТЕ СЛУГИ НА МАФИЈАТА ДА ГО ЈАДАТ СТАПОТ: ЗАЕВ РАСПАЛИ - ЗВРЛЕ И ПАНЧЕВСКИ ГИ ИМААТ ИНСТАЛИРАНО СИСТЕМИТЕ ЗА ПРИСЛУШКУВАЊЕ, ЌЕ ОДГОВАРААТ!

Премиерот, Зоран Заев, вели дека поранешните претседатели на ОЈО и на Кривичниот суд се одговорни за пронајдените систем...

Повеќе

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО ПАРИЗ: Приведени 224 лица, запалена зграда во близина на Елисејските Полиња

За време на протестот на Движењето „жолти елеци“ во Париз денеска се приведени најмалку 224 луѓе, додека 20 метро станици се затворени. ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ДЕБАТА НА КАНАЛ 77: Партали летаа за тоа кој е крив за загадувањето на воздухот во Скопје!

Повеќе

(ВИДЕО) ГАДОВИ, ГНАСИ, БАГРА НЕБАЊАТА: Оро пред Собрание и скандирања „мртов Заев, добар Заев“

Демонстрантите на „Македонија блокира“ играа оро на денешниот протест пред Собрание додека траеше расправата за утврдување на нацрт аман...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Даваме поддршка на лицата со попреченост во развојот, секој заслужува да си го оствари својот сон

Даваме поддршка за нашите сограѓани - лицата со посебни потреби, за да можат да се чувствуваат еднакви, за да можат да се чувстуваат рамноправни и д...

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) ИЗГЛЕДА НЕ И БИЛО ПИШАНО: Пругата до Бугарија се гради еден и пол век, за да се заврши треба уште 1 милијарда евра и уште 10 години јако ринтање!

Повеќе

ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА ПОЧИНАА ДВАЈЦАТА НАЈГОЛЕМИ МАКЕДОНСКИ ИСТОРИЧАРИ, АКАДЕМИЦИТЕ БЛАЖЕ РИСТОСКИ И ИВАН КАТАРЏИЕВ

Почина Иван Катарџиев, член на Македонската Академија на Науките и Уметностите,македонски историчар, еден од основоположниците на македонската истор...

Повеќе

(ВИДЕО) НА МАКРАДУЛИ МУ ПУКНА ФИЛМОТ ОД ЕКО ФАНАТИЦИТЕ, ДЕНЕСКА НА ДЕБАТА СО ЕЛИ ПЕШЕВА ОД O2: Почитувана, некој да лупетате на памет!

Заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули, обвини активистка од О2 иницијативата дека ја манипулира јавноста со информации за тоа колку ...

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ ЗА СКАНДАЛОТ СО ПРИСЛУШКУВАЊЕТО ВО ОЈО И ОСНОВЕН СУД 1: Опремата била инсталирана во 2013 година, следува темелна проверка во сите институции

Има сериозна истрага во сите институции и до детали ќе се провери која била намената на оваа инсталација од минатото, дали и кој ги слушал разговори...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Хазби Лика и Крешник Бектеши заминуваат од Влада

Хазби Лика и Крешник Бектеши заминуваат од Влада, дознаваТелмаод извори во владината коалиција. На местото на Хазби Лика, можно е да дојде Атила Ре...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ДОЖИВЕА ТЕЖОК ПОРАЗ ВО КАВАДАРЦИ: Раководството го повика членството на протест, само 100 души се појавија, цело Кавадарци е со Митко Јанчев!

Kavadarci, den sabota 01.12.2018, protesten miting na VMRO DPMNE Debakl... ...i pokraj javnite povici do clenovite i simpatizerite na vmro dpmne od...

Повеќе

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: МАКЕДОНСКИ КАМИОНЏИЈА СЕ РАСПРАВА СО ГПС ГАРМИН УРЕДОТ ЗАТОА ШТО НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО МИНХЕН

Повеќе