Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ РАСТРОЕНИ ПСИХОПАТИ ПИШУВААТ РАСКАЗИ ЗА ДЕЦА ВО ЗЕМЈАВА

Повеќе

СПАСОВСКИ: Досега од мојата службена картичка немам потрошено ниту денар

- Парите на граѓаните треба да се штедат, досега од мојата службена картичка немам потрошено ниту еден денар. Затоа како влада досега сме потрошиле ...

Повеќе

ОЛИВЕР ЈА ЗАПРЕПАСТИ КУРТОНКАТА ВО АНАЛ 5: МВР ја затековме со 7 исправни дрегери за алкотест на ниво на цела држава!

- За тоа колку се грижела минатата влада за МВР покажува фактот што полицијата ја затековме само со 7 исправни дрегери за алкотест на ниво на цела д...

Повеќе

(ВИДЕО) ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Благодарение на помошта од граѓаните, фатен е напаѓачот на пратеникот Горан Милевски, се работи за познат скопски криминалец

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПОРТПАРОЛОТ НА ВЛАДА: Некој украл 1,5 милиони евра од МЕПСО во 2016-та, ги пративме документите во ОЈО!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ГАЗДАТА НА ТАЈМ.МК, ЕВЕ КАКО ГРУЕВЦИ ИСПУМПУВАЛЕ МИЛИОНИ ОД БУЏЕТОТ: За превод на стручни книги плаќале по 100 000е по книга!

Линк до е-набавки овде.

Повеќе

Детската креативност го обои Скопје Сити мол во Велигденска магија

Скопје Сити мол и оваа година го одбележува големиот христијански празник – Велигден, со повеќедневна манифестација во која ги спојуваат тради...

Повеќе

Предлог вкусни јадења за Велигден

Велигден е најголем христијански празник, ден на Христовото воскресение. Православните христијани со неизмерна радост го очекуваат големиот и најста...

Повеќе

Чом помогни и на Македонија, замини во пензија, помина твоето време, не си свесен колкава штета правиш, лидерите на ВМРО ДПМНЕ обожаваат да гостуваат кај тебе затоа што знаат дека си дртав пес без заби

Чом е една голема непогода за Македонија во моментов. Мислам дека овие денови и лидерот на ИСИС, Ал Багдади ќе побара гостување во Топ Тема кај Чом. М...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО КАТАСТРОФАЛНОТО ИНТЕРВЈУ СО ГРУЈО, ЧОМ ИМАШЕ ВТОРА ШАНСА ВЕЧЕРВА ДА СЕ ПОПРАВИ, ГО ИНТЕРВЈУИРАШЕ НОВИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ МИЦКОВСКИ

Повеќе

ЗАЕВ, КОЧО, ТЕВДО И ОСТАНАТИ: Ако за 4 години овој процент не го качите на 30%, ништо не сме направиле, све е џабе...

Повеќе

АЈ НЕКА СЕ МНОЖАТ: Одобрена државна помош за 10-тата странска инвестиција откако е новата влада на власт!

Владата на денешната седница ја одобри одлуката за определување на периодот на закуп на градежното земјиште во Технолошко индустриската развојна зон...

Повеќе

(ВИДЕО) Заеднички прес на премиерите на Македонија и Словенија, словенечката делегација предводена од премиерот Церар во која имаше и многу бизнисмени беше пречекана со широко отворени раце како земја најблиска на Македонија од Балканот

Повеќе

(ВИДЕО) ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ СО ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Со одложувањето на либерализацијата на струјата за малите и средните бизниси, поранешната влада и нанесе штета од 100 милиони евра на македонската економија!

Повеќе

(ВИДЕО) МАЈКО МИЛА КОЈ КОПУК: Лидерот на Христијански Браќа тврди дека на запад не се пиело кафе и не се мезело со ракииче затоа не требало да влеземе во ЕУ и НАТО!

Повеќе