Одберете локација на пристап

Игор Џамбазовмакедонскиотглумец, шоумен, ТВ водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец реши да си ја отвори душата во естрадниот магазин Бекстејџ. Игор Џамбазов е роден на 15 јули 1963 во Скопје во семејството на ком
Бизнисменот Зоран Азманов за денеска е повикан да сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Азманов кој е сопственик на градежната компанија „Настел“, се препукуваше со Јо
Не бегаме и не се плашиме од избори, затоа што СДСМ кога и да излезе на избори ќе победи, а тоа го покажуваат и анкетите на јавното мислењем посочи Зеќири во емисијата 24 Анализа на ТВ 24. Тој истакна дека сега кога државата е во пресрет на членст
Во новиот број на неделникот Фокус: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИПолицаецот задоволен од часот по логика, го прашува колегата: Имаш ли аквариум“? Кога добил едно кусо НЕ, „логично“ заклучил: „Значи ти си педер&ldqu
Дали денешниот протест на лозарите покажа дека е злоупотребен од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ? Кога некој протестира кажува зошто протестира и испорачува барања. Овие лозари денес не побараа ништо од министерот Димковски, кој лично се п
Претседатеката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Агапи Дика пред малку влезе во Обвинителството за организиран криминал каде е повикана да даде исказ за случајот Рекет, пренесува „ТВ Нова“. Дика пред да влезе во
Утрово државата започна со уривање на дивоградбите во Охрид. Прва за уривање е куќата на улица Марко Нестороски која ја гради фирмата на Нефи Усеини, а каде претходно беа уапсени работниците. По ова се продолжи со градење на објектот, а б
Уредникот на Плусинфо ја демантира веста која ја објавивме вчера дека се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, ние и во насловот кажавме дека таа вест не ни е потврдена. Но сепак ќе се извиниме за грешката, не сме ние како Геро к
Во ерата на МИТУ движењето кога жените се креваат против силувачите и оние мажи кои користеле сила и моќ за да уценуваат за секс, голема бомба одекна деновиве во Америка. Омилениот историски активист и лидер за правата на црнците, Мартин Лутер Кин
САД се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со Северна Македонија, изјави новоименуваниот американски специјален пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер во интервју за Гласот на Амер
Летово Геро се пофали дека останал во Грција околу 1 месец. Овие денови дојде до Мактел информација од извори кои добро го познаваат уредникот на Плусинфо кои ни велат дека тој овој период се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, Бугарија.
Реакција на ОРКА Холдинг на пресот на СДСМ: Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јор
Извесниот старт на преговорите за членство во ЕУ ќе ја заостри битката за владеење на правото. Позитивните пораки од Берлин, за упатените се повеќе од охрабрувачки. Тоа што со претходната власт беше невозможно, со актуелната стана можно.
Десет месеци откако во банка во Монако стојат замрзнати на сметка 11 и пол милиони евра, Вера Иванова, бизнисменката која го продаде Дијамед на шведска фирма сосе 20-годишна лиценца за дијализа, поднесе кривична пријава против министерот за здравст

Бомба на министерот Филипче и Жан Митрев: Доктори се враќаат од странство, резултатите покажуваат дека соработката за детската кардиохирургија е одлична при спојот на експертизите од јавното и приватното здравство

Скопје, 10.04.2019 година Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, директорот на „Клиничка болница Жан Митрев“, д-р Жан Митрев, ...

Повеќе

Почитувани студенти, резервацијата на вашите авио карти со КОУЗОН СТУДЕНТСКИ СЕРВИС – како ваша агенција за летна студентска работа во Америка Ви обезбедува поволни авио карти, кои имаат повеќе бенефити

Почитувани студенти,Со веќе интензивната припрема за во амбасада и подготовките за тоа како ќе се одвиваат вашите патни итинерери, уште еднаш ве пот...

Повеќе

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД МЕСЕЦ ВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ НИ ДОАЃА ЛЕНИ КРАВИЦ

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете го извонредниот рекламен спот, како најава за концертот на Sting на Градски со Благој Веселинов- актерот кој ја толкува главната улога во филмот “Исцелител”!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈ ТАЛЕНТИРАН ЛУДАК: Направи цела техно журка со една пластична кофа, стар прозор и една тенекија

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ВЕ ПОТСЕТУВА: ЈАВНИОТ ПОВИК СЕ УШТЕ ТРАЕ, ИСКОРИСТЕТЕ ГИ СУБВЕНЦИИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА НАБАВКА НА ВЕЛОСИПЕД

Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека може да ги искористат субвенциите за купување велосипед и да надоместат дел од трошоците направени при наб...

Повеќе

БРАВО: Членките на Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам), собраа 1,5 милиони денари со кои ќе биде поддржана реализацијата на три социјално корисни проекти

Американската стопанска комора во Македонија - АмЧам, бизнис заедница на 130 од најголемите компании во земјава, организираше настан за собирање фин...

Повеќе

БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ОРДАНОВСКИ: ЛИДЕРОТ НА ИВЗ МЕ ПОТСЕТУВА НА ЕДЕН СОГОЛЕН ЦРВ ОД ФИЛМСКИОТ СЕРИЈАЛ ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ!

Сашо Ордановски го спореди поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи со ликот ЏАБА од филмскиот серијал Војна на Ѕвездите. Линк до колумната на ЦИВИЛ МЕДИ...

Повеќе

Зекири: Драг Сашо Ордановски, немало потреба толку да го пазиш во колумната, поглаварот на ИВЗ е срам за сите, узурпира со калашникови, шири говор на омраза

Мухамед Зекири, пратеник на СДСМ реагира на Фејсбук во врска со навредите што ги искажа поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи за македонскиот народ. &b...

Повеќе

(ВИДЕО) БЛЕРИМ РЕКА: Ние интелектуалците треба да се активираме политички, затоа што политиката им ја оставивме на неписмени нечесни бараби!

Повеќе

(ВИДЕО) Плаќање на РАТИ во најпопуларните продажни места во земјава, ексклузивни ПОПУСТИ и ОДЛОЖЕНО ПЛАЌАЊЕ се само дел од можностите кои Diners Club картичката ви ги нуди

Плаќање на РАТИ во најпопуларните продажни места во земјава, ексклузивни ПОПУСТИ и ОДЛОЖЕНО ПЛАЌАЊЕ се само дел од можностите кои Diners Club ги нуд...

Повеќе

Силјановска: Не сум националист, ама... (ич не ги поднасам овие Албанциве, требаше во 90-тите да ги решиме со таа гасната комора што ја збореа моите ВМРОВЦИ! - Мактел превод на нејзините ставови)

Промената на името со вештачки насадена придавка не е конечно решение како што вели власта, се додека постојат Уставниот суд, Обединетите нации и др...

Повеќе

А спортската сала „Јане Сандански“ зашто бил балкански шампион во дисциплината стрелање со пиштол од 10 метри! :)

Повеќе

(ВИДЕО) СОСЕДИТЕ МАКЕДОНЦИ И АЛБАНЦИ НА БЛЕРИМ РЕКА ВО СКОПСКИ БУТЕЛ: Беки е злато човек, мирен, поштен, мудар, многу си го поштоваме

Повеќе

ИЗГУБЕН СИ КАКО АКАДЕМИК КАТИЦА ЌУЛАФКОВА!

Повеќе