Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

ВОЈНА ВО ВМРО ДПМНЕ: ПРО-АМЕРИКАНЦИТЕ ИМ ОБЈАВИЈА ВОЈНА НА ПРО-РУСИТЕ ВО ПАРТИЈАТА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: СТАРОТО ДРТАЛО МИЛЕНКО МАНИЈАЧИ МЛАДИ ДЕВОЈЧИЊА ВО МОСКВА

Повеќе

ВМРО НАРОДНА ВЛЕГУВА ВО ВЛАДА: Најблискиот соработник на Љубчо, Балковски стана раководител во Министерство за Здравство!

Љубчо Балковски од ВМРО-НП доби работно место во Министерството за здравство. Венко Филипче го поставил за директор на Проектната единица, која е ...

Повеќе

ЛУДИЛОТО НА ВМРО ДПМНЕ НЕМА КРАЈ: До вчера имаа своја партиска банка, слушнавме како Грујо ја продавал банката на српски криминалци, а сега плукаат по Заеви зошто имале малечка локална штедилница?!?!

Повеќе

НАМЕСТО ДА ПОМАГА ВО ОВИЕ КЛУЧНИ МОМЕНТИ, ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ СЕКОЈ ДЕН СЕ ПОВЕЌЕ ДОКАЖУВА ДЕКА Е ВМРОВЕЦ ОД БУТЕЛ!!!

Во насока на зајакнување на преговарачката позиција на Република Македонија, а со цел да ја корегираме преголемата ,,креативност” на двоецот З...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ПОЛУДА ЕМИСИЈА ОД ОВА ВО МАКЕДОНСКАТА ТВ ИСТОРИЈА: Куртон Ефтов ги убедува гледачите дека Заев е човек на режимот на Грујо и Сашо?!?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛАТАС: МОРА ДА СТАНЕМЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ И НАТО ИНАКУ ЦРНО НИ СЕ ПИШУВА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) МОМЕНТОТ КОГА ГРУЈО НЕ УБЕДУВАШЕ НА ТВ ДЕКА НЕ НИ ТРЕБААТ АВТОПАТИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) АНКЕТА: ЌЕ ВИ БИДЕ ЛИ ЖАЛ ЗА ГРУЈО?!?!

Повеќе

ГОЛЕМА ЗАГУБА ЗА МАКЕДОНИЈА: Почина академик Матеја Матевски

Во 89-тата година од животот ноќеска почина истакнатиот поет и академик Матеја Матевски. Матевски е роден во Истанбул во 1929 година, детството го ...

Повеќе

НИШТО ОД БОМБИТЕ ЗАСЕГА: ПОГЛАВАРОТ И ПРЕМИЕРОТ ВО ФРЕНДЛИ ИЗДАНИЕ ЗА ВРЕМЕ НА ИФТАРСКАТА ВЕЧЕРА

Повеќе

ЕВЕ ЗА ШТО ЛУПНАА ГРУЕВЦИ ЕДНА МИЛИЈАРДА ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ!!!

Повеќе

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ МАСАКРИ НА СРБИТЕ ВО БОСНА, ПОСЛЕ СРЕБРЕНИЦА Е ЕТНИЧКОТО ЧИСТЕЊЕ НА ПРИЈЕДОР, КАДЕ СЕ УБИЕНИ ПРЕКУ 5000 БОСАНЦИ И ХРВАТИ И ЗАКОПАНИ ВО НАД 100 МАСОВНИ ГРОБНИЦИ!!!

Etničko čišćenje Prijedora,[1]također poznato kaoZločini nad Bošnjacima Prijedora, odnosi se na brojne ratne zločine počinjene za vrij...

Повеќе

БРАВО: Три проекти во општина Виницa - изградба на фабрика за вода во с.Трсино, фотоволтаични панели за училиштето во Трсино и асфалтирање на селски пат во должина од 1700 метри

Повеќе

(ВИДЕО) Животната приказна на луѓе со биполарно ментално пореметување

Повеќе