Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

ГОЛЕМ ШОК ЗА ТРАМП: Неговиот децениски благајник почнал да соработува со специјалниот обвинител, пред тоа тоа го направи и адвокатот на Белата Куќа, во меѓувреме ги осудија поранешните негови соработници Манафорт и Коен!

Top Trump Organization official Allen Weisselberg has been granted immunity in the Cohen investigation! Претходно и адвокатот на Белата Куќа почнал...

Повеќе

И АДВОКАТИТЕ КРЕВААТ РАЦЕ ОД ЌОСИЊАТА: Адвокатот на Горанчо Ангелов се откажа од бранење на сред седница и си замина дома!

Судијката Добрила Кацарска даде еден час пауза за да му се обезбеди адвокат по службена должност на обвинетиот Горанчо Ангеловски, откако претходно ...

Повеќе

СЕАД РИЗВАНОВИЌ: Мицковски самиот не верува во тоа што го зборува!

Sead Rizvanović 3 hrs Intervjuto na Mickoski moze da ukazuva na strategija za glasanje protiv Nastrana sto izjavata za "statist...

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ФЗОМ: Демантираме дека сме имале понуда за лекување на Ева во Германија, лекувањето во болниците во ЕУ не е гаранција за успех, овие месеци за жал сме имале смртни случаи и во тие земји!

Повеќе

СЕ БАРААТ РАБОТНИЦИ ВО СКОПЈЕ: Градежната компанија Хот и Хот бара 10 градежни работници, плата одлична, платено пензиско и здравствено осигурување!

Градежната компанија, Хот и Хот, бара 10 градежни работници. Плата одлична, веднаш пријавување во пензиско и здравствено, еден оброк на ден, можно ...

Повеќе

УЧИНОКОТ НА ТРАМП ДОСЕГА, ВО ЕДНА КАРИКАТУРА

Повеќе

НИТУ ДЕН ДОНЧЕВ, НИТУ ТАТКОТО НА ЕВА НЕ СЕ ВИНОВНИ ЗА СМРТТА НА МАЛАТА ЕВА, ГРУЈО Е КРИВ!!!

Прво бев лут на таткото на Ева што не доволил неговото дете да отиде на одобреното патување со авион и лекување во универзитетска клиника во Истанбул....

Повеќе

КЛЕТИТЕ АМЕРИКАНЦИ СО КЛЕТИ ДОЛАРИ НИ ГО РЕНОВИРАА СТОБИ!

Amb. Jess Baily‏@AmbBaily17h17 hours ago Amb. Jess Baily Retweeted Stobi - Macedonia Congrats on restoring the columns at the baptistery...

Повеќе

НОВИ БОМБИ РОКААТ ВО СУДОТ - ВЛАЈКО ГО СОВЕТУВА МИЛЕТА: МОРА НЕШТО ГОЛЕМО, МАКАР И НЕРЕАЛНО ДА ИМ ВЕТИМЕ НА СЕЉАЦИВЕ!

Во продолжение на слушањето на бомбите за случајот „Титаник“ на СЈО во Кривичниот суд, се слушна за серијата притисоци врз населението в...

Повеќе

КУМАНОВЦИ СЕ ЗАФРКАВААТ СО СКОПЈАНИ

Повеќе

ИНДИСКИОТ ЈАНКО БАЧЕВ СЕ ВИКА БАБА РАМДЕВ, МИЛИЈАРДЕР, ЈОГА ИНСТРУКТОР, ТЕОЛОГ, ФАРМАЦЕВТ, ГОЛЕМ НАЦИОНАЛИСТ И ТВ ШОУМЕН

Милијардер со стотици ЈОГА клубови, со своја компанија за фармацевтски производи од алтернативна медицина, со тв продукција, теолог, врач, Баба Радм...

Повеќе

МАКЕДОНСКИ ХАНГОВЕР: Дали конечно се освестија у какви гомна зацапаа за да го спасат режимот?!

Повеќе

ГЕРО ТИ СИ БЕДНИК, СО ТОА ШТО ИЗМИСЛУВАШ АФЕРИ ЗА ВЛАСТА ПОРАДИ ЛИЧНИ ФРУСТРАЦИИ И ЗА ДА СИ ГО ПРОДАВАШ ВЕСНИЧЕТО, ТИ СИ ВО КАМПОТ СО МИЦКО, БАЧЕВ, СОЛЗА, ПАЛЧО, ВАНКОВСКА И МИЛЕНКО!!!

Геро игра многу прљава нечесна игра во моментов. Со тоа што креира лажни скандали на власта, тој во моментов е во ист камп со Мицковски, Инфомакс, Бач...

Повеќе

ОТЕЦ ПИМЕН ГИ ИСКРИТИКУВА ВМРОНИТЕ: Не претерувајте со побожност оти изгледа ја немате или не ја познавате!

Otec Pimen 3 mins· Не претерувајте со побожност оти изгледа ја немате или не ја познавате. Кога барате човечка правд...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА КРИВИЧНА ЗА СТЕВЧО МУЊА, ЦРНО МУ СЕ ПИШУВА НА ПОДРЖИКОЊОТ!

Кривична пријава за „бесправно градење“ против поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски поднесе Управата за финанси...

Повеќе