Одберете локација на пристап

– Ме критикуваат за тоа дека учествувам на протестите и ми велат дека Заев бил христијанин кој се причестува. Ако се причестува, тогаш отров нека му се стори причестот – рече поп Стеван. Свештеникот Стеван Здравески од Преспанско
Стравот на детското лице фатен од добар фотограф може да направи чуда во политиката. Ништо досега не можеше да го бутне Трамп на грб, но оваа фотка која се врти по медиумите веќе со денови му нанесува огромна штета, до таа мера што дури и Меланија
Мислам дека има една забуна во јавноста... Оние кои не ги разбираат бенефитите од договорот со Грција, не ја разбираат ниту нашата радост за договорот, кога мислам нашата мислам на нас подржувачите на договорот... Они мислат дека ние се радуваме шт
- Лага е приказната дека ако влеземе во НАТО ќе плаќаме пари во Брисел, само ќе го зголемиме буџетот за нашата армија, што значи ќе имаат нашите војници поголеми плати и подобра опрема, што е секако добро за нашата земја да бидеме спремни за евенту
Пишува Кица Колбе Многумина во Република Македонија пред два дена небаре се разбудија од длабок сон. Некои беа толку погодени од предлог-договорот за промена на државното име, што мигум се предадоа на апокалиптички сценарија. Како да не знаеја ш
Од УБК извлековме едвај 3 проценти од бомбите, истакна укажувачот Лазаревски Од УБК извлековме едвај 3 проценти од прислушуваните материјали, рече Ѓорѓи Лазаревски, едниот од укажувачите кој го пријави и документираше прислушувањето на р
Вицепремиерката и министер за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека по постигнатиот договор за името Северна Македонија, Советот за општи прашања на ЕУ со кој таа претседава, во почетокот на наредната недела би можел да дад
- Никогаш нема да станеме дел од НАТО, Заев нема право да преговара, само Иванов, договорот е неважечки, идна влада сето тоа ќе го поправи како што си беше! Јанко Бачев, пријателчето на Путин вечерва на протестот кој наместо за името се претвори в
- Бејли ќе го пушиш по македонски! Ќе те избркаме на клоци од Македонија! Македонија не сака во НАТО, тоа е злосторничка организација! Ова на протестот го кажа Љупчо Палевски - Палчо, познат мешетар и пропаднат бизнисмен кој сега заговара блискост
Со морбиден говор за мртви новороденчиња, Солза повика народот да машрира кон собранието и СДСМ и ДУИ да бидат уништени!!! Женава тотално го изгубила умот, политиката не е за секого!

МИЛА ЦАРОВСКА: Се обврзуваме до 2020 да нема ниту едно дете на возаст до 3 години во институциите!

Мила Царовска 2 hrs· Се забрзува процесот на деинституционализација. Со дел од пратениците вчера го посетивме...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАСМИН РЕЏЕПИ: ЌЕ БИДЕ ЛИ КАЗНЕТ И ИВАНОВ ИСТО КАКО И ДИРЕКТОРКАТА НА УЧИЛИШТЕТО ВО РАДОВИШ?!?!

Jasmin Redjepishared avideo. Претседателот Иванов приреди ифтарска вечера по повод месец Рамазан, и како што може да видите времето за ...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) НА ДЕНЕШЕН ДЕН АМЕРИКАНСКИТЕ ТРУПИ 34 ИЛЈАДИ НА БРОЈ СЕ ИСТОВАРИЈА НА БРЕГОТ НА НОРМАНДИЈА И ПОЧНАА ОФАНЗИВА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЕВРОПА ОД НАЦИСТИТЕ!!!

Повеќе

ТРЕНДО УШТЕ ПЛАЧЕ ПО ГРУЈОТА И ГО КОЛНЕ ЗАЕВ КАКО СТАРА ВЕШТЕРКА, ШТО БАРАЛ ОД МУРТИНО ДА ИДЕ ВО СКОПЈЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОХРИД Е РАЈ НА ЗЕМЈАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ЈА НАПИШАВ КОЛУМНАТА ДЕКА НАСКОРО ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ ТЕЧЕ МЕД И МЛЕКО ЗА СИТЕ!!!

Повеќе

ВЛАДИНИОТ СЕКРЕТАР, РАШКОВСКИ, СТАНА ПОЧЕСЕН АМБАСАДОР НА ЗНАЕЊЕТО ПОРАДИ ДОТИГНУВАЊА ВО ИНОВАТИВНОСТА

Achievement Or Award - Ambassador of Knowledge Yesterday at Ljubljanski grad / Ljubljana Castle Ambassador of knowledge - признание за допри...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕСКО РАХИЌ ГО ПРЕГАЗИ КУРТОНОТ СОТИР КОСТОВ!

Повеќе

СРБИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ: МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ЌЕ ОДДРЖИ ЗАЕДНИЧКА ВЛАДИНА СЕДНИЦА СО ВЛАДАТА НА КОСОВО!

Од 71 редовна седница на Владата на РМ: Потврдени уште 2 од вкупно 13 странски инвестиции за една година; Комитетот за стабилизација и асоцијација ј...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ ГИ ОБЈАВИ ПОРАКИТЕ КОИ ГИ ДОБИЛ ВО ИНБОКС ОД ВМРОВЦИ ПО СТАТУСОТ ЗА ЈАНКУЛОВСКА

Монструми и идиоти Од аспект на бебето, нема разлика дали злосторничката го носи во утробата или ќе го фрли во контејнер. Бебето е за неа панцир од...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДО СЕКС ВИДЕО ОД СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СКОПЈЕ

Повеќе

ВАЛАНДОВО СЕ ГРАДИ ТУРБО, БРАВО ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПЕРО КОСТАДИНОВ!

Повеќе

ДРУЖЕ ЗАЕВ, НЕКОЈ НЕКА ТИ ЈА ПРЕПРАТИ КОЛУМНАВА: НА СДСМ МУ ТРЕБА НОВА МОЌНА МЕДИСКА ПРОПАГАНДА ЗА ДА ГИ РАЗБИЕ МИТОВИТЕ ВКОРЕНЕТИ ВО ПСИХАТА НА ЈАВНОСТА ПО 10 ГОДИНИ РЕЖИМ И БЕЗМИЛОСНА ПРОПАГАНДА!

ВМРО ДПМНЕ 10 години го бомбардираше народот од сите можни медиски орудија. Сакаш телевизии, ток шоуа, книги, документарци, радија, весници, портали,...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот на Холандија се фати за џогер за да си го исчисти расипаното кафе

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК КОНЕЧНО ПРИЗНА ОНА ВО ШТО ДОЛГО СЕ СОМНЕВАВМЕ, ДЕКА Е ЛАТЕНТЕН ГЕЈ, ЗАТОА Е ТОЛКУ ОПСЕДНАТ СО ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА

Повеќе