Одберете локација на пристап

Во судар на воз со службено возило на МВР на преминот Маџари во Скопје, изутрината загина полицискиот службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба, потврдија од Министерството за внатрешни работи. -Товарен воз што сообраќал од Табановце кон Ско
Обвинетиот Александар Трајковски, кој минатата недела во Будимпешта беше фотографиран со избеганиот осуден премиер Никола Груевски, тврди дека бил во Унгарија на специјалистички преглед за синусите и дишните патишта. - Трајковски пред Основниот с
Владата најавува активно решавање на проблемот со отстранувањето на индустрискиот токсичен отпад „линдан“ којшто со години се наоѓа во две депонии во фабриката „Охис“ во Скопје. Отстранувањето ќе трае од три
Судијата Зоран Теофиловски, кој пред очевидци му се заканувал, го пцуел и колнел колегата Зоран Герасимовски од Апелациониот суд Скопје оти му одбил тужбено барање, е нов член на Судскиот совет од апелационото подрачје Гостивар и како ново избран
Демонстрантите се судрија со полицијата пред зградата на државната телевизија, кога се обидоа да влезат во неа (Фото: Гети) Околу 10.000 луѓе маршираа на улиците на Будимпешта на четвртиот и најголем протест откако минатата недела беше усв
Веќе една недела младиот Пино е исчезнат, а се уште нема никакви информации за него. Неговата мајка, Маја Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи барајќи помош од граѓаните за синот да го најде и врати дома. Според неа Пино нема никаква
Митополитот преспанско-пелагониски Петар ги повика младите или рано да се женат и мажат и да формираат здрави семејства, пред сѐ духовно и физички и интелектуално, а потоа ако некој „не е да се жени или да се мажи, имаме сто манастир
Владата на Република Македонија на 110-та седница ја прифати информацијата за реализација на проектот за користење услуга за одмор и рекреација на деца од семејства во социјален ризик и деца корисници на посебен додаток за зима 2019 година. Преку о
Номинацијата на Заев и Ципрас до Нобеловиот комитет ќе ја достави Уидед Бушамауи од Тунис, добитничка на Нобеловата награда за мир во 2015. Заев и Ципрас се номинирани за ова признание поради склучувањето на Договорот од Преспа. (Фото: СДК.МК)
„Интернет на нештата“, вештачка интелигенција, роботика, виртуелна реалност, на прагот сме на нова индустриска револуција која ќе го смени не само начинот на којшто комуницираме, туку и оној на којшто живееме. Што точно новата технологи
Собранието на Македонија вечерва го донесе Законот за амнестија. Пратениците го изгласаа Законот со 95 гласа „за“, без против и воздржани. Пред гласањето, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски рече д
Ljupco Arsovski 8 hrs· Gradonacalnici na Skopje , Kisela Voda i Sopiste, gradot i na opstinite im pripaga i patot Sopiste - Teferic - Kisela Voda, raskopan, bez odbojnici, bankini i utrovo bez da mine eden kamion
Драги пријатели, Пред да Ви ги соопштиме техничките детали за најголемото шоуво историјата на Скопје и Македонија, би сакале да посветите внимание на следново. Иако се работи за стадионски концерт, влезниците за концертот на Sting кој ќе се одржи
Обвинетиот Александар Василeвски – Нинџа на денешното рочиште за крвавиот четврток предложи дополнителни докази кои смета дека треба да бидат изнесени пред судот, но без присуство на јавноста. Како што рече тој, станува збор за 115 аудиос

Рамсторе на денот на извлекувањето на големата нарадна игра го одбележа и Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби

Вчера(03.12.2018), со почеток во 12 часот голем број потрошувачи, заинтересирани граѓани и учесници присуствуваа во трговскиот центар Рамсторе на из...

Повеќе

(ВИДЕО) НИКОЛА ПОПОВСКИ НА ТЕЛМА: НИЕ СИТЕ ЗАБОРАВАМЕ ДЕКА ЗАЕВ СТАРТУВАШЕ СО 49 ПРАТЕНИЦИ А СЕГА ИМА 80 И БРОЈКАТА РАСТЕ, И ЗА ТОА НЕКОГАШ СЕ ЖРТВУВАНИ ИДЕАЛИТЕ, ЗА ПОВИСОКА ЦЕЛ

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ: Сведочењата за 27 април докажуваат, Мицкоски со протести го брани криминалот, не смее да има амнестија за оние кои планирале и извршиле насилство!

Повеќе

Намалената доверба во СЈО само покажува колку е дел од македонскиот народ изгубен и смотан

СЈО досега врати во буџетот десетици милиони евра, а допрва е на пат да врати стотици милиони евра. Уапсени се Мијалков, Миле ми текна, Божиновски, К...

Повеќе

Демократски сојуз: Најостра осуда за прислушувањето на ЈО

Демократскиот сојуз најостро го осудува неовластеното прислушување на Јавното обвинителство, државен орган кој ги открива и гони сторителите на кр...

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ: Продолжуваме понатаму со работите околу реконструкцијата на дел од тротоарите на булеварот Благоја Тоска

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕНЗИЧНО ВО КИСЕЛА ВОДА ОКОЛУ ДИСОЛОКАЦИЈАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА ЗАВИСНИЦИ

Линк до дебатата во Кисела Вода каде се соочија градоначалникот Темелковски и жителите на Припор, овде.

Повеќе

КАКВИ ЕПСКИ ЃУБРИЊА, ОВИЕ СЕ ЗАФРКАВААТ СО НАС: Бетмен Велит ја повикал толпата да слушне нешто убаво, а Јовановски бил мирен во Собранието, посочија нивните адвокати!

Со изведување материјални докази предложени од одбраната на обвинетиот Богдан Илиевски денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за случ...

Повеќе

Поминете го највеселиот период од годината во Park Hotel & Spa. Единствената Викториа Лоба заедно со нејзиниот бенд и DJ ќе се погрижат за неверојатна новогодишна вечер

Exclusive New Year's Eve partyPark Hotel & Spa is welcoming you for the most glorious time of the year.The one and only Victoria Loba, featuri...

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ: Децата се како пеперутки на небото полни со живот и некои летаат повисоко од другите, но секое од нив лета најдобро што може

Теута Арифи 50 mins· Светскиот ден на лицата со попреченост 3ти декември во текот на вчерашниот ден го одбележавм...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЧИЊА - ЧКОПЕНИ ЛАВЧИЊА: Никој немаше храброст да се соочи со портпаролот на СДСМ во Само Вистина на Канал 5

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: Месечината и Венера погледнати од Барселона

Повеќе

ВИСТИНСКИ МАЧЕНИК: Oвој човек се мачел за вас да ви е арно - 10 години нон стоп пиел за да најде лек за мамурлак, за малце ќе завршел во лудница!

До таму се претерал со пиењето што за малце ќе завршел во лудница. Пиел секој ден и се обидувал да најде лек за мамурлак. Употребувал се што ќе најд...

Повеќе

И КАНАДА СЕ ПРЕТЕРА СО ДЕМОКРАТИЈАТА: Нивната верзија на Белата Куќа се распаѓа затоа што ниту еден политичар нема смелост да потроши ниту еден долар за уредување на својот дом затоа што ќе биде распнат на крст

Канадската верзија на Белата Куќа стои напуштена со децении, никој политичар не се осудува да ја реновира затоа што Канаѓаните ќе го распнат на крст...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОВЕКОВ СО ЕДЕН ПОТЕГ ГО РЕДЕФИНИРАШЕ ПОИМОТ ЛОШ ДЕН НА РАБОТА: Со еден потег уништи над 1 милион гајби со минерална вода!

Having a bad day!? pic.twitter.com/V4cxOw2DD9 — RT (@RT_com) December 4, 2018

Повеќе