Одберете локација на пристап

Бабичката делувала смирено, наводно ја барала својата ќерка, но сепак неколку денови делувала изгубено и спиела на автобуската, можно е да се работи за деменција и жената да е изгубена, да ресгираат институциите!
Инвестирање во поголема гарантирана социјална помош за најранливите категории граѓани, во ран детски развој, полесен пристап до детски додаток, образовен додаток за деца, и зголемување на опфатот на деца во претшколско образование, се некои од мерк
Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и &b
Во Идризово ќе никнат многу антички споменици, додуша направени од кал, плус ќе има многу субвенции за сапунче и тоалетна, но ќе се зема и процент, 5 на целото!
Поповод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта, а во насока на визијата на Рамсторе која има за цел да превземе активности, чувствителни кон општеството и околината, организираше волонтерска акција помеѓу своите вработени и потрошувачите
Трамп го прати министерот за надворешни, Мајк Помпео во Ријад за да проба нешто да спаси од образот на откачениот саудиски диктатор кој додека води срамна војна со Јемен каде се заканува невидена хуманитарна катастрова и откако не успеа да го окупи

(ВИДЕО) ИНТЕРВЈУ СО ШЕКИЛ ОНИЛ: Донирам милиони со години но за тоа никој не знае, имам докторска титула по бизнис, не се мразиме со Коби Брајант

Повеќе

АЈДЕ НАРОДЕ, ЕВЕ ВИ ПАРИ, ПРАВЕТЕ БИЗНИС, ОТВОРАЈТЕ ПОГОНИ, ДУЌАНИ, ФАРМИ, СЕ ШТО ИМАТЕ НА УМ А ДОСЕГА НЕ СТЕ ИМАЛЕ ПАРИ!!!

ОБЈАВЕН ПРВИОТ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПОДДРШКА НА МАЛИ И СРЕДНИ ПРЕПРИЈАТИЈА – 3 МИЛИОНИ ЕВРА ПОДДРШКА ЗА КОМПАНИИТЕ Владата на Република Македонија ...

Повеќе

ЏЕС БЕЈЛИ Е НЕУМОРЕН, КОГА НЕ ЧИСТИ НА КЕЈ ИЛИ НЕ Е НА КОНФЕРЕНЦИЈА КАДЕ ОТВОРА КОРУПЦИСКИ СКАНДАЛИ, СЕ КАЧУВА НА ПЛАНИНИ СО НВО ОРГАНИЗАЦИИ

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ СО ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА: Опашките во политиката и „џентлменскиот” договор да не си ги газиме?!

До каде сме со бројчаникот? Не можам да го скријам личното задоволство од препораката на ЕК за почнување на преговори за членство на Македонија во ...

Повеќе

КОНЕЧНО ТРГААТ СУДСКИТЕ РЕФОРМИ, СЕРИЈА ЗАКОНИ ПРИСТИГААТ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО СОБРАНИЕ!!!

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: КОНСЕНЗУС ЗА СТРАТЕШКИТЕ И НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ

Силната маѓународна поддршка на Република Македонија и позитивните оценки за демократските промени,се историска шанса сите политички партии да сед...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Изложба „Моќта на театарот“ во Skopje City Mall

(Скопје, 28.04.2018) - Во Скопје сити мол е отворена изложбата „Моќта на театарот“ како дел од одбележувањето на 73 години од основањето...

Повеќе

ДОБАР ВИЦ НА СМЕТКА НА СДСМ, ДА СЕ НАСМЕЕМЕ МАЛЦЕ И НА НИВНА СМЕТКА

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА КАКО ПОЛИЦИЈАТА УСПЕА ДА ГО ФАТИ НАЈГОЛЕМИОТ СЕРИСКИ УБИЕЦ ВО КАЛИФОРНИЈА, ЦЕЛИ 40 ГОДИНИ ПО НАПРАВЕНИТЕ УБИСТВА, СИЛУВАЊА И ГРАБЕЖИ!!!

Нема да ви се верува како ФБИ успеа да го фати најголемиот сериски убиец во Калифорнија и еден од најголемите во Америка. Човекот има убиено 12 луѓ...

Повеќе

БРАВО МИЛА ЦАРОВСКА, НЕКА СЕ МНОЖАТ ВАКВИТЕ УСПЕШНИ ПРИКАЗНИ

Мила Царовска April 26 at 2:35pm· Мерката за самовработување креира успешни приказни. Една од нив е приказната на Кристијан Трајков...

Повеќе

ГЕНЕРАЛОТ АНГЕЛОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ И ЗАПАЛИ СВЕЌИ НА МЕСТОТО НА ЗАСЕДАТА ВО ВЕЈЦЕ КАДЕ ПРЕД 17 ГОДИНИ ЗАГИНАА 8 МАКЕДОНСКИ ПОЛИЦАЈЦИ

Повеќе

МИЦКО МОЛИ ДА ГО ЗАБОРАВИМЕ ВЛАДЕЕЊЕТО НА ВМРО ДПМНЕ, ЕВЕ ОДГОВОР ОД МАКТЕЛ!

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: За една година избркани од работа се 300 полицајци кои прекршиле правила на работење а 33 ќе одат во затвор поради кривични дела!

Целта на реформите кои ги правиме во МВР не е само да донесеме нови закони или измени и тоа да ни се брои како успех туку овие законски решенија да ...

Повеќе

(ВИДЕО) Доктор за спиење: Најдобро се спие во ладна просторија, телото бара да се олади, тоа е генетски затоа што ноќе е поладно

Повеќе

КОПУКОТ ХОРХЕ СЕ ОМРСИ ДЕНЕСКА

Повеќе