Одберете локација на пристап

Почитуван Саше, Би сакал да споделам важна информација за злоупотреба на народни пари. Можеби не е некаков голем скандал во однос на се што сме виделе до сега, но сепак ова е честа пракса и мислам дека треба да биде предмет на анализа на критичк
Кучешкото месо на менито на Кинезите го донеле емигрантите од Кореја каде тоа е стара традиција каде кучешкото месо се смета за деликатес и за лековито?!?!?! WTF?!?! Сега во Кина кучешко месо се продава само на црно и тоа е илегален пазар кој го к
Вистинска бомба на порталот Плусинфо, погледнете кој е најголем штетник за Охрид: Во Охрид има пропусти и криво насадени работи, уште од времето на бивша Југославија. Кога тогашните одборници ја носеа одлуката за трасата на колекторскиот вод, воде
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, како што дознава Плус инфо од извори блиски на владата, вечер од 20 часот, работно ќе се сретне со градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески. Бакрачески, дознаваме, во Скопје ќе патув
Канцеларијата и семејството на влијателниот американски сенатор републиканецот Џон Мекејн, соопштија дека тој има агресивен малиген тумор на мозокот. Дијагнозата му била поставена за време на операција за отстранување на крвно згрутчување во облас
-Откажување од планот за зголемување на даноците. Бараме намалување на даноците и трошоците за придонеси од 27 на 25 отсто. Владата да се откаже од непродуктивни трошоци како на пример од зголемени средства за привремени вработувања, храна, репрезе
Погледнете го ова лудило! Марко Зврлевски дозволи да се украде една милијарда евра народни пари, а му стегна кривична пријава на карикатуристот Александар Дојралиев затоа што мајка му добила грант од УСАД и се дрзнала да го ангажира како хонорарец
Ај мала тајна до вас - Во 2006 година Бугарија не покани да учествуваме во 2 крупни и битни работи. *Овде влегувавме во Избори и имаше хаотична ситуација. 1.Изградбата на Белене 2.Да се придружиме на нивната експедиција на Антартикот. И мислит
СООПШТЕНИЕ Во одбрана на Дебар Маало, како самоорганизирана група на жителисе подготвува да поведесудска постапка против општинаЦентари градоначалникотЖерновски поради повеќекратно прекршување на законот. Со одлуката на општинаЦентар и градоначал
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ВИДЕО) ОВА Е ДЕБАТАТА НА ГОДИНАТА: Отворено на ТВ 24 со Зоран Заев, Насер Селмани и Кате Блажевска

* реклами:

Повеќе

Никола Димитров: Ако сакате федерализација и распарчување, викајте „Чиста Македонија“ и ширете омраза

Ми тежи груткава со денови, ќе пробам да ја разбистрам и омекнам. Сакате унитарна и стабилна Македонија? Излегувајте на протести заедно со нашите ...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Зошто се молчи за инцидентот што се случи на кошаркарскиот натпревар помеѓу К.К. Гостивар 2015 и К.К. Вардар од Скопје во кој роднина на поранешен пратеник физички нападна кошаркар!?

На ден 08.02.2017 година во Гостивар беше одигран кошаркарски натпревар помеѓу екипите на К.К. Гостивар 2015 и К.К. Вардар од Скопје по повод Купот ...

Повеќе

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети го нападна порталот Мактел.мк за написите за можното прогласување на вонредна состојба од страна на Иванов

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети упати критика кон порталот Мактел.мк за нашите пишувања дека е можно Иванов да прогласи вонредна состојба. Ахмети не го ...

Повеќе

НАПАДНАТ И ВЛАДЕ МИЛЧИН ОД БАНДИТИ НА ВМРО ДПМНЕ!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО) И Коце Кабана и објави војна на Македонија!!!

Нити е државен празник нити ништо, а на новата зграда на Град Скопје се вее огромно знаме за да го видат сите кои поминуваат преку фреквентниот мост...

Повеќе

ПЦЕР: Ноторна лага е дека СДСМ и коалицијата ќе ги менуваат знамето, грбот и химната

Соопштение на ПЦЕР: Партијата за целосна еманципација на Ромите-ПЦЕР реагира на она што се прави со државата. Имено протестантите за Македонија од...

Повеќе

Алијансата за позитивна Македонија: Иванов ја злоупотребува својата службена должност и грубо го прекршува Уставот

Алијансата за позитивна Македонија (АПМ) смета дека претседателот Иванов ја злоупотребува својата службена должност и грубо го прекршува членот 90 о...

Повеќе

(ВИДЕО) Ахмети: Ние Албанците јасно сме определени, Македонија е наша држава и енергијата ќе ја концентрираме да се спроведат сите реформи и да профункционира правната држава!

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во изјава заТВ21зборуваше за средбата со Могерини и актуелната политичка состојба. * реклами: ...

Повеќе

ОВА ДЕТЕ Е ЗА ВО МЕНТАЛНА ИНСТИТУЦИЈА А НЕ ЗА НА ТВ, АМА ПОЛА КУРТОНСКА ЕСКАДРИЛА ИМ Е ВАКВА!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Шефицата за односи со јавност на Трамп направи скандал со мало невнимание при приемот на црнечките колеџи во Белата Куќа

Со мало невнимание при изборот на тоа како ќе седи додека траше приемот на деканите и ректорите на црнечките Американски колеџи во Белата Куќа, шефи...

Повеќе

(ВИДЕО) Трамп конечно успеа да направи нешто како што треба, првиот говор во Американскиот конгрес беше одличен, не се случи ниту еден гаф или глупост, говорот беше инспиративен и убав!

Го фатија како го вежба говорот во колата додека се возеше од Белата Куќа до конгресот: * реклами:

Повеќе

(ФОТО) Овие од што ќе изгубат власт ќе ЦРКНАТ, ЌЕ СЕ ПРЕКСНАТ, Пандов се распаднал како Лада Рива заборавена на паркинг!

* реклами:

Повеќе

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Торес ја повреди главата, фудбалерите му го спасуваа животот на теренот!

На натпреварот во Ла Лига меѓу Атлетико Мадрид и Депортиво Ла Коруња, напаѓачот на Атлетико, Фернандо Торес доживеа страшна несреќа. Поранешната ѕв...

Повеќе

Петре Шилегов: Груевски да не се плаши дека ќе биде малтретиран во затвор, ние ќе се бориме за подобрување на правата на затворениците, а веројатно ќе изградиме и нов затвор па така што тој ќе ужива во своите робијашки денови!

- Груевски нема што да се нервира дека ќе биде малтретиран во затвор. Ние не сме како нив дивјаци, ние ќе се грижиме за правата на затворениците во ...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti