Одберете локација на пристап

Почитуван Саше, Би сакал да споделам важна информација за злоупотреба на народни пари. Можеби не е некаков голем скандал во однос на се што сме виделе до сега, но сепак ова е честа пракса и мислам дека треба да биде предмет на анализа на критичк
Кучешкото месо на менито на Кинезите го донеле емигрантите од Кореја каде тоа е стара традиција каде кучешкото месо се смета за деликатес и за лековито?!?!?! WTF?!?! Сега во Кина кучешко месо се продава само на црно и тоа е илегален пазар кој го к
Вистинска бомба на порталот Плусинфо, погледнете кој е најголем штетник за Охрид: Во Охрид има пропусти и криво насадени работи, уште од времето на бивша Југославија. Кога тогашните одборници ја носеа одлуката за трасата на колекторскиот вод, воде
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, како што дознава Плус инфо од извори блиски на владата, вечер од 20 часот, работно ќе се сретне со градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески. Бакрачески, дознаваме, во Скопје ќе патув
Канцеларијата и семејството на влијателниот американски сенатор републиканецот Џон Мекејн, соопштија дека тој има агресивен малиген тумор на мозокот. Дијагнозата му била поставена за време на операција за отстранување на крвно згрутчување во облас
-Откажување од планот за зголемување на даноците. Бараме намалување на даноците и трошоците за придонеси од 27 на 25 отсто. Владата да се откаже од непродуктивни трошоци како на пример од зголемени средства за привремени вработувања, храна, репрезе
Погледнете го ова лудило! Марко Зврлевски дозволи да се украде една милијарда евра народни пари, а му стегна кривична пријава на карикатуристот Александар Дојралиев затоа што мајка му добила грант од УСАД и се дрзнала да го ангажира како хонорарец
Ај мала тајна до вас - Во 2006 година Бугарија не покани да учествуваме во 2 крупни и битни работи. *Овде влегувавме во Избори и имаше хаотична ситуација. 1.Изградбата на Белене 2.Да се придружиме на нивната експедиција на Антартикот. И мислит
СООПШТЕНИЕ Во одбрана на Дебар Маало, како самоорганизирана група на жителисе подготвува да поведесудска постапка против општинаЦентари градоначалникотЖерновски поради повеќекратно прекршување на законот. Со одлуката на општинаЦентар и градоначал
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

МАЕСТРАЛЕН НАСТАП НА САШО ОРДАНОВСКИ НА ТЕЛМА: Груевски ја упропасти ВМРО ДПМНЕ за НАВЕК, оваа партија веќе НИКОГАШ нема да може да владее со земјава, затоа што ќе мора или да ја дели земјата или да ги истреби Албанците, и двете операции се исклучително тешки за изведување!

- Во нагонот да си ја спаси кожата, Груевски ја закопа ВМРО ДПМНЕ за навек! Оваа партија веќе никогаш нема да може да владее со земјава затоа што ...

Повеќе

Заев ја НОКАУТИРА пропагандата на ДПМНЕ: Со Ахмети не е разговарано за никаква платформа, разговаравме како ќе ги враќаме парите назад, како ќе ги зголемиме платите на граѓаните!

Јас сум против промена на Уставот во делот на промена на химна, знаме и грб, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев во вечерашното гостување во емисија на ...

Повеќе

ФОКУС: Војна наместо затвор - Фамилијарна платформа

Во најновиот број на ФОКУС ќе читате: ФАМИЛИЈАРНА ПЛАТФОРМА – „НАРОДОТ“ ПРОТИВ НАРОДОТ! Груевски не е ексклузивен по тоа што &bdq...

Повеќе

Заев направи МАСАКАР на мафијата: Груевски беше подготвен да го направи македонскиот јазик втор, само да се укине СЈО!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за ТВ24 вечерва изјави дека Груевски бил подготвен да го направи и втор јазик македонскиот јазик, ако Ахмети се согласе...

Повеќе

ШИЛЕГОВ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Овие денови Груевци спроведуваат ново сценарио - ЦЕЛТА ИМ Е ДА ЈА СРУШАТ И УНИШТАТ ЗЕМЈАТА ЗА ДА ИСЧЕЗНАТ ДОКАЗИТЕ ЗА НИВНИТЕ ЗЛОДЕЛА И ЗА ДА НЕМА КОЈ ДА ГИ ГОНИ И ЗАТВАРА КОГА ЌЕ ГИ ТРОШАТ МИЛИЈАРДИТЕ ПО БЕЛИОТ СВЕТ!!!

- Овие денови сме сведоци на морничав план на Груевци. Тие сега се обидуваат да ја уништат државата до темел, да се искољаме меѓу себе за да нема ко...

Повеќе

(ВИДЕО) Петре Шилегов РАСТУРИ на Телма: За ова што го направи, Иванов треба да СКАПЕ ВО ЗАТВОР, ТОЈ ЈА СРУШИ ДРЖАВАТА, СИ ПОИГРА СО 700 000 ГЛАСАЧИ!

* реклами:

Повеќе

ХИДРОГЕНСКА НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ НА ТВ 24: Четири пратеници од коалицијата на ВМРО ДПМНЕ веќе преминаа во нашата коалиција!!!

- Четири пратеници од коалицијата на ВМРО ДПМНЕ веќе преминаа на наша страна! Ова на ТВ 24 го изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев. * реклами: ...

Повеќе

ЗАЕВ ШОУ НА ТВ 24: Абе какви нови избори што ви е луѓе, еве имаме 67 пратеници па овие бандитиве не ни даваат влада, утре да освоиме и 80 пратеници Иванов пак нема да ни даде мандат, за што да идеме на избори, ние мајмуни ли сме?!

- Абе луѓе, нови избори нема да има, како не ви е јасно? Еве имаме 67 пратеници па пак овие бандитиве не ни даваат мандат, утре и да освоиме 80 прат...

Повеќе

ТЕРМО-НУКЛЕАРНА БОМБА на Заев на ТВ 24: Имаме план Б како да го натераме Иванов да ни го даде мандатот, има да го даде и оро ќе игра!!!

- Имаме план Б како да го натераме Иванов да ни го даде мандатот. Има да го даде и оро ќе игра, не може он да биде посилен од 700 000 граѓани кои гл...

Повеќе

МОРБИДНА ЗАСТРАШУВАЧКА НАСЛОВНА НА СЛОБОДЕН ПЕЧАТ БАЗИРАНА НА МОРБИДНАТА И ЗАСТРАШУВАЧКА РЕАЛНОСТ ВО ЗЕМЈАВА!

* реклами:

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ ШТОТУКУ ИЗВРШИ ПОЛИТИЧКИ АТЕНТАТ ВРЗ ГРУЕВСКИ - ВЕЧЕРВА ВО ИНТЕРВЈУ НА ТВ 24: Додека постојам како политичар нема да подржам промена на име химна знаме и грб!

- Додека постојам како политичар нема да подржам промена на име химна знаме и грб!!! Ова вечерва во интервју на ТВ 24 го изјави лидерот на СДСМ, Зо...

Повеќе

Борјан Јовановски: Нарачателот на мојот напад е еден од клучните луѓе на ВМРО ДПМНЕ кој седеше во ресторанот, инспиратор на нападот е Миленко Неделковски

Фотки од нападот овде. * реклами:

Повеќе

ШОКАНТНО: НАПАДНАТ НОВИНАРОТ БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ ВО РЕСТОРАНОТ ВОДЕНИЦА ВО СКОПЈЕ ОД СТРАНА НА ЈУРИШНИЦИ ОД ВМРО ДПМНЕ ПО НАРЕДНА НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ!

Ова се најверојатно тепачите на Саше Политико, Марјан Стаменковски и многу други. Двајца бараби веројатно од ВМРО ДПМНЕ го нападнаа со навреди, пцов...

Повеќе

Ахмети по средбата со Могерини: Институционалната криза не смее да се претвори во етничка

Институционалната и системска криза не смее да се претвори во етничка, порачал претседателот на ДУИ Али Ахмети на денешната средба со високата претс...

Повеќе

ПУКНА ТИКВАТА ВО ПАРТИЈАТА - Иницијатива за демократизација на ВМРО ДПМНЕ: Не користат како топовско месо, а партијата е украдена и злоупотребена!

Постои опасност нашата партија да биде изолирана и екскомуницирана, да биде исклучена од сите меѓународни сестрински и пријателски организации и фор...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti