Одберете локација на пристап

-Ако беше добра опозицијата ќе напредуваше во бројот на гласови но тие паднаа надолу, порача премиерот Заев на трибината во Тетово. Претседателот на СДСМ се осврна и на падот на бројот на гласови на владејачката партија за кои што вели дека
Не треба да се мешаат и да се ставаат на ист куп гласовите што ги освои Блерим Река со оние на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, изјави за ДВ актуелниот градоначалник на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, по оце
Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ

(ВИДЕО) ФАЛА БОГУ, СОВЕТОТ НА ОПШТИНА КАРПОШ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ДА СЕ ГРАДАТ ЗГРАДИ ВО КАСАРНАТА ИЛИНДЕН!

Повеќе

Обдукцискиот наод: Три тешки повреди со боксови во главата – причина за смртта на Саздовски

Крвни повреди на главата, поточно на левата страна на лицето и во темената регија, оштетување на мозокот и крвен подлив на градниот кош, покажува об...

Повеќе

Хелбах: Мицкоски сака да го поддржи договорот од Преспа

Има сигнали од Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ дека сака да го поддржи договорот од Преспа, изјавил Кристијан Хелбах, претставник ...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ: ТОТАЛЕН РАСПАД НА ВМРО ДПМНЕ, САМО 1000 ДУШИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДА, ОВОЈ ПАТ НЕМАШЕ ПОТРЕБА ОД ЧАДОРИ ЗА ДА ИЗГЛЕДА ДЕКА ПРОСТОРОТ Е ПОЛН СО НАРОД!!!

Повеќе

ЦЕМЕНТАРНИЦА УСЈЕ: Има чад ама не е чад, туку водена пареа, јавноста е поканета да дојде и да се увери дека работиме по строги еколошки стандарди

Водена пареа која е повеќе видлива за голо око при пониски температури е чадот кој излегува од оџаците на Цементарница Усје, тврдат од компанијата...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОДОРОВ РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ: Тој е товар кој го влече ВМРО ДПМНЕ кон дното, има 3 пати помал рејтинг од партијата, а самата партија од ден на ден губи гласачи и симпатизери!

Повеќе

ФИЈАСКО ЗА ВМРО ДПМНЕ - ЕМ НАРОДОТ ПРОГЛЕДА, ЕМ ВМРО СНЕМА МОЌ И ПАРИЧКИ ДА ВРАБОТУВА И ПОДМИТУВА: Ни трага ни глас од народот на денешниот митинг!!!

Фото: ФОКУС.МК

Повеќе

АЈДЕЕ, БОМБА НА СПАСОВСКИ: ПОСЛЕ РЕЧИСИ 30 ГОДИНИ СЕ ПОКАЧУВА ПЛАТАТА НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ!!!

Oд 01.12.2018 се зголемуваат бодовите за плата на работната позиција „полицаец“. Вакво зголемување за основната компонента полицаец се ...

Повеќе

МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО КОНЕЧНО ИЗЛЕГУВА ОД КАЛТА: Уставната судијка и една од најценетите судии во земјава, Наташа Габер Дамјановска избрана за директор на Академијата за судии и јавни обвинители!

Наташа Габер Дамјановскае избрана за нов директор наАкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“за следните четири години. Одл...

Повеќе

БРАВО: ПРЕКУ ПРОГРАМАТА ПЛАН ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ, ШКОЛИТЕ ВО ЃОРЧЕ ЌЕ СЕ ПРЕФРЛААТ ОД НАФТА НА ПРИРОДЕН ГАС!

Повеќе

ПО ЖЕСТОКИТЕ НАПАДИ КОН НЕГО, ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ И ЗАКАЖА ТВ ДУЕЛ НА ВАНКОВСКА!

ПРОФЕСОРКЕ ВАНКОВСКА! Обично ги игнорирам вашите ФБ напади врз мене но денес некако добив инспирација да ви напишам 2-3 реда.Професорке, Во наво...

Повеќе

ГДУ: ДОСТА Е СО МЕЃУСЕБНИТЕ ОБВИНУВАЊА, РЕШЕТЕ ГО ПРОБЛЕМОТ СО ЗАГАДУВАЊЕТО!

Повеќе

ПИСМО ДО МАКТЕЛ: Јас да ти кажам за твојот Петре Шилегов како унапредува директори терoристи!

Gledam denes pisuvas zosto graganite go mrazat Petreta.Nas ne ni trbase nov Koce i polos od nego be batko. Pred cela godina te zamoliv da napis...

Повеќе

(ФОТО) ФБИ случајно пронајде сериски убиец кој има убиено над 90 жртви во текот на 40 години додека шетал по цела Америка и убивал жени кои биле проститутки или зависнички од дрога

Семјуел Литл, сега е смртно болен и лежи затвор во Тексас, но во замена за подобра ќелија прифатил да зборува со полицијата во Тексас и почнал да пр...

Повеќе

(ВИДЕО) На 66 годишна возраст почина македонскиот Шекспир, Горан Стефановски

На 66 годишна возраст почина македонскиот Шекспир, Горан Стефановски pic.twitter.com/lcw0GMaTUB — Види Вака (@VidiVakaVideo) November 28, 201...

Повеќе