Одберете локација на пристап

Владата на Република Северна Македонија на денешната 131 седница ја разгледа и усвои Информацијата од одржаниот состанок на Надзорниот одбор за супервизија и следење на напредокот во имплементацијата на системот за итни повици Е-112 во Република Ма
Факт е дека кандидатката на ВМРО ДПМНЕ доби скоро 320К гласови. Тие, според мене, се сите до еден заслуга на партијата. Но, за беља, во својот говор во неделата навечер, кандидатката нагласи дека е благодарна за гласовите од членовите
Поради сезонските алергии и прогласената епидемија на морбили на територија на цела држава, но и и по направена сондажа за искористеност на квоти за месец април на приватните здравствени установи аптеки која изнесува 85% до 90%, Управниот одбор н
Договорот од Преспа доби 600 000 на референдумот. Сега ВМРО ДПМНЕ со своите 300 000 на изборите ја докажа тезата дека доколку ВМРО не го бојкотираше референдумот, само ќе успееше да извади 300 000! Со тоа тие му дадоа целосен легитимитет на догов
-Ако беше добра опозицијата ќе напредуваше во бројот на гласови но тие паднаа надолу, порача премиерот Заев на трибината во Тетово. Претседателот на СДСМ се осврна и на падот на бројот на гласови на владејачката партија за кои што вели дека
Не треба да се мешаат и да се ставаат на ист куп гласовите што ги освои Блерим Река со оние на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, изјави за ДВ актуелниот градоначалник на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, по оце
Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р

ГДУ: ДОСТА Е СО МЕЃУСЕБНИТЕ ОБВИНУВАЊА, РЕШЕТЕ ГО ПРОБЛЕМОТ СО ЗАГАДУВАЊЕТО!

Повеќе

ПИСМО ДО МАКТЕЛ: Јас да ти кажам за твојот Петре Шилегов како унапредува директори терoристи!

Gledam denes pisuvas zosto graganite go mrazat Petreta.Nas ne ni trbase nov Koce i polos od nego be batko. Pred cela godina te zamoliv da napis...

Повеќе

(ФОТО) ФБИ случајно пронајде сериски убиец кој има убиено над 90 жртви во текот на 40 години додека шетал по цела Америка и убивал жени кои биле проститутки или зависнички од дрога

Семјуел Литл, сега е смртно болен и лежи затвор во Тексас, но во замена за подобра ќелија прифатил да зборува со полицијата во Тексас и почнал да пр...

Повеќе

(ВИДЕО) На 66 годишна возраст почина македонскиот Шекспир, Горан Стефановски

На 66 годишна возраст почина македонскиот Шекспир, Горан Стефановски pic.twitter.com/lcw0GMaTUB — Види Вака (@VidiVakaVideo) November 28, 201...

Повеќе

ХОРХЕ Е СТРАШНА ШТЕТОЧИНА И НАЈГОЛЕМ ЗАШТИТНИК НА КРИМИНАЛОТ И БЕЗЗАКОНИЕТО: Во последните три години Иванов помилувал најмногу разбојници, убијци и осуденици за финансирање тероризам!!!

Претседателот со помилувањето дава ослободување од гонење, или потполно или делумно ослободување од извршување на казнат...

Повеќе

Користете врвни германски медицински производи од Хелиос Медикал која е генерален застапник на Doppel Herz, компанија која постои веќе 120 години!!!

Хелиос Медикал е претставништво на Doppel Herz, компанија која постои веќе 120 години, поточно од 1897. Оваа година е јубилејна за Допелхерз како ко...

Повеќе

СДСМ НЕ СМЕЕ ДА ПОТКЛЕКНЕ НА ПОПУЛИЗМОТ НА ХИСТЕРИЧНИТЕ ЕКО ФАНАТИЦИ, ВО ЗЕМЈАВА МОРА ДА СЕ ГРАДАТ И ЗГРАДИ И ФАБРИКИ И РУДНИЦИ, АКО НЕ АЈ ДА ЗАТВОРИМЕ СИТЕ ФИРМИ И ДА СЕ ИСЕЛИМЕ СИТЕ ОД ОВДЕ!!!

Значи а забрчи некаде багер, а затропа лопата, одма ете ти ги еко герили и фаланги да се бесат на бандери, да се фрлаат под багери... Ова се обично у...

Повеќе

ИНИЦИЈАТИВА НА МАКТЕЛ: ДА СЕ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ИЗГРАДБАТА НА ПОВЕЌЕКАТНИЦИТЕ ВО ЦЕНТАР, ЌЕ СЕ ОТВОРАТ НАД 1000 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА, ЌЕ СЕ СВРТАТ 50 МИЛИОНА ЕВРА ВО МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА!!!

Мактел покренува иницијатива да како јавност, медиуми, граѓани, политички партии, институции дадеме поддршка за градењето на повеќекатниците во Цент...

Повеќе

ТЕТКА БИБЕРЧЕ СЕ ПРЕТЕРА: ГО НАРЕЧЕ ГЕНЕРАЛОТ АНГЕЛОВ МОЧКО, ЧОВЕКОТ КОЈ КОМАНДУВАШЕ СО НАПАДОТ НА АРАЧИНОВО И БЕШЕ ТЕШКО РАНЕТ ПО ШТО МУ ИСЕКОА ПОЛА БЕЛОДРОБНО КРИЛО!

Ние пак знаеме една мочла, и тоа мочла во акција:

Повеќе

ЦЕЛА ЕВРОПА БАРА ПРАВДА ЗА ГРУЕВЦИ: Европарламентарците утре ќе побараат екстрадација на Груевски во Македонија

Во пресрет на дебатата и гласањето за резолуцијата на Европскиот Парламент за Македонија, се очекува дека амандманот во којшто се бара екстрадициј...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Никогаш не ми се допаѓаа драмите на Горан, но тој е дел од мојот идентитет, му се поклонувам и ја изразувам својата восхит

Branko Trickovski 34 mins· Ѕвездата на нашата небеска кола Во спомен на Горан Стефановски Никогаш не ...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ГИ ИЗНЕНАДИ РУДАРИТЕ КОИ НАЈТЕШКО ГО ПЕЧАЛАТ ЛЕПЧЕТО: Ја намалуваме старосната граница за пензионирање на рударите, обезбедуваме услови за градење фер општество

Повеќе

(ВИДЕО) МИНИСЕРОТ ЗА РОМИ, АКСЕЛ АХМЕДОВСКИ: Владата ќе додели 880 стипендии за ученици Роми, ќе инвестираме и во ромската уметност

Повеќе

Ѓорчев до владата: Наместо да потрошите 50 милиони денари за весниците, решете го акутниот проблем со јаболката

На денешната расправа за отпис на долгови пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев постави едно прашање до пратениците кои беа во Собрание одно...

Повеќе

УКРАИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПОРОШЕНКО ПРЕДУПРЕДУВА ДЕКА Е МОЖНА ТОТАЛНА КРВАВА ВОЈНА СО РУСИЈА!

Линк до веста на ЦНН, овде.

Повеќе