Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

НОЛА СМАЈЛОВСКА, КЕНАН ХАСИПИ, НЕРМИН ТЕЛОСКА, АМДИ БАЈРАМ, ИСМАИЛ БОЈДА ГО СЛУШАТЕ ЛИ ВИЕ ОВА: Латас и Милено жестоко запукаа против муслиманите во земјава - СДСМ И ДУИ ЌЕ ПРАВЕЛЕ ЏАМИИ ПО СКОПЈЕ, ХРИСТИЈАНИТЕ ДА СЕ КРЕНЕЛЕ НА ВОСТАНИЕ!!!

Сите коалициски парнтери на ВМРО ДПМНЕ кои се Муслимани би требало да ја погледнат најновата емисија на Миленко со Латас. Во неа, куртон Лаки и сви...

Повеќе

ЛАТАС ГО ЗАКОПА ШЕФОТ ГРУЈО А И ЗАГАРОТ МАРКО ЗВРЛЕВСКИ: Али Ахмети се плаши дека СЈО ќе му го гони криминалот во Телеком, затоа направи влада со СДСМ!

- Али Ахмети се плаши дека СЈО ќе му го гони криминалот во Телеком, затоа направи влада со СДСМ! Ова во емисијата на Миленко го лупна Куртон Лаки. ...

Повеќе

КУРТОН ЛАКИ САКА ДА СЕ КЛАДИ СО ТЕУТА АРИФИ, НУДИ ОСТАВКА ВО СИТЕЛ ВО ЗАМЕНА ЗА...

Куртон Лаки је много нервозан! Цела емисија кај курвичето Миленко посвети на плукање по Теута Арифи наводно таа го заебала Ахмети и го натерала да п...

Повеќе

(ВИДЕО) ДВЕ КУРВЕ ПЛАЧУ, СУЗЕ ЛИЈУ, ТУГА ЈЕ, РАНА ЈЕ, ДУПЕ ЧЕ ДА БОЛИ, ЗАТВОР ЧЕ ДА БУДЕ, ОТУГО ОЛЕЛЕ!!!

Две курве плачу, сузе лију, забеано време иде, има да боли дупе!!! * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Саем за недвижности Real Expo: Канал 77 на штандот на Адора Инженеринг - Изберете вистински дом, кој трае цел живот!

Дијамантско изненадување за купувачите, но и многу забава со македонските ѕвезди – исклучителна комбинација која и годинава со голема доза уни...

Повеќе

Санитарниот кордон околу вмро-дпмне!

Полнолетните Македонци нема да можат да се запишат во Избирачкиот список, да влегуваат во кафеани и да бидат послужувани со алкохол, да се женат и маж...

Повеќе

Цеца: Охридската пастрмка ми е омилена

Пред големиот концерт во Скопје, направивме интервју со најголемата фолк ѕвезда на Балканот Светлана Ражнатовиќ-Цеца. Таа не е љубител на готвењето ...

Повеќе

Најчевска: Многу е тешко да разбереш што ти се случува кога државата ти ја води човече кое кога беше студент служеше за потсмев и зафркавање заради своите интелектуални капацитети!

Дали очекуваме во наредните денови некоја природна катастрофа или епидемија? Мислам, да знаеме, затоа што според членот 125 од Уставот на државата: ...

Повеќе

НАШАТА ВРАТА Е ЗАПАД!

Знаеме дека без Руски благослов немало шанса 1913 година Македонија да се распарчи, бидејки тогашниот султан барал автономија за Македонија, а тие с...

Повеќе

Очајници фатени за сламка

Има една американска изрека која вели дека „Уставот е создаден од генијалци за да може и идиоти да го спроведуваат“. Без разлика што мисли...

Повеќе

Обраќањето на Иванов – куп манипулации натрупани една преку друга

Целото обраќање на претседателот Ѓорѓи Иванов, со кое тој одби да му додели мандат за премиер на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, е преполно со недослед...

Повеќе

Плукачки одред „Грујо југенд“

Бре, што храбри јунаци ова, началнициве. Тие во папучи, со далечинскиот управувач дома, а на улица, како топовско месо – деца и малолетници во о...

Повеќе

СДСМ: Граѓаните избраа промени и нова реформска Влада и Иванов и Груевски мора да дозволат брз и мирен трансфер на власта

Соопштение на СДСМ: „Огромно мнозинство граѓани, околу 700.000, на предвремените парламентарни избори веќе избраа заедништво! Избраа промени,...

Повеќе

КОМУНИСТИЧКИТЕ ФОСИЛИ Филимена и Михајло се ЕКСПЕРТУТКИТЕ кои го советувале Хорхе да не го даде мандатот на Заев

Експертите на пои се повика Ѓорге Иванов за да не го даде мандатот на Зоран Заев се екс министерот за правда Михајло Маневски и неговата сопруга Фил...

Повеќе

„Има иднина“: Заев да го свика Собранието вo понеделник, да се формира влада и веднаш да се отпочне со постапка за отповикување на лицето Ѓорге Иванов од позицијата претседател

„Има иднина“ ја поздравува одлуката на политичката партија ДУИ за учество во новата Влада на РМ предводена од СДСМ и Зоран Заев. &bdquo...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti