Одберете локација на пристап

Бабичката делувала смирено, наводно ја барала својата ќерка, но сепак неколку денови делувала изгубено и спиела на автобуската, можно е да се работи за деменција и жената да е изгубена, да ресгираат институциите!
Инвестирање во поголема гарантирана социјална помош за најранливите категории граѓани, во ран детски развој, полесен пристап до детски додаток, образовен додаток за деца, и зголемување на опфатот на деца во претшколско образование, се некои од мерк
Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и &b
Во Идризово ќе никнат многу антички споменици, додуша направени од кал, плус ќе има многу субвенции за сапунче и тоалетна, но ќе се зема и процент, 5 на целото!
Поповод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта, а во насока на визијата на Рамсторе која има за цел да превземе активности, чувствителни кон општеството и околината, организираше волонтерска акција помеѓу своите вработени и потрошувачите
Трамп го прати министерот за надворешни, Мајк Помпео во Ријад за да проба нешто да спаси од образот на откачениот саудиски диктатор кој додека води срамна војна со Јемен каде се заканува невидена хуманитарна катастрова и откако не успеа да го окупи

Владата и префрли пари на општина Крушево за изградба на споменик на Тоше

Владата на Република Македонија на денешната 65-та седница на предлог на Министерството за култура ја усвои предлог програмата за користење на средс...

Повеќе

ШОКАНТНО - ОВА Е ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ГРОБАРИ НА МАКЕДОНИЈА: МИНЧО ЈОРДАНОВ СЕТО СВОЕ БОГАТСТВО ГО СТАВИЛ НА КАРИБИТЕ ЗА ДА НЕ ПЛАЌА ДАНОК ВО МАКЕДОНИЈА!!!

Замислете и покрај речиси 2 милиона евра субвенции земени од државата, фирмата АД ВАРДАР Гратско деновиве повторно оди во стечај, вработените не зем...

Повеќе

БРАВО ОВА Е ПОТЕГ НА ДЕНОТ - Сотироски: Mора да биде вратен полниот сјај на црквата Св. Талалеј во Арачиново

Mора да биде вратен полниот сјај на црква Св. Талалеј и на селските гробишта во центарот на селото Арачиново, порача Дариан Сотироски,директор на Ко...

Повеќе

Универзитетот ФОН ќе додели 100 стипендии за матуранти – аплицирајте онлајн

Универзитетот ФОН и оваа година ќе додели стипендии за 100 матуранти кои се заинтересирани да судираат на некој од факултетите на Универзитетот. Тие...

Повеќе

НЕМА ВЕЌЕ ЗАБРАНЕТИ МЕСТА ЗА МВР: Откриена лабораторија за производство на дрога во село Грчец

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Единицата за недозволена трговија со дрога, до Основното јавно обвинител...

Повеќе

СЕКОЈ ДЕН ПО ЕДЕН ЕКС ДИРЕКТОР ИЛИ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД ВМРО ДПМНЕ ДОБИВА ПОКАНА ЗА ЌОРКА!!!

Екс – директорите на Агенцијата за филм, Дарко Башевски и Мими Ѓорѓовска – Илиевска заработија кривични пријави – и двajцата се со...

Повеќе

ШОКАНТНО ИСТРАЖУВАЊЕ НА МЕРИЛЕНД УНИВЕРЗИТЕТОТ: Тинејџерите кои често пушат марихуана трајно го уништуваат својот мозок, големи се шансите да заболат од шизофренија!

Марихуаната трајно го уништува мозокот на тинејџерите кои редовно ја конзумираат, а може да биде тригер и за шизофренија. Целата сторија на Дејли...

Повеќе

(ВИДЕО) СЛАЃАНА ТАСЕВА ОБВИНУВА ЗА КРИМИНАЛ ВО ФЕНИ, ВЛАДАТА СМИРУВА ДЕКА СЕ Е ПО ПРОПИСИ

Повеќе

АМЕРИКАНЕЦ ПРОДАВА ТОЈОТА КОРОЛА ОД 1999-ТА НА АМЕРИКАНСКАТА ВЕРЗИЈА НА ПАЗАР 3 И РЕКЛАМА 5: Еднаш нешто почна да тропа, го игнорирав комплетно, престана да тропа, кога е промовирана оваа кола пред 20 години, сите наеднаш почнале да зеваат, паднал кровот на саемската сала, 4 луѓе загинале...

Повеќе

МИСЛА НА ДЕНОТ

Повеќе

(ВИДЕО) КУПУВАЧИ НА ДОМ ОД АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ОДАТ НА ПАТУВАЊЕ ВО РИМ-ПОДАРОК ОД КОМПАНИЈАТА

„Најмногу љубов и уживање на m²,воновиот дом и во вечниот град Рим“ е слоганот под кој 12 купувачи на стан од Адора инженеринг, за ...

Повеќе

ОПШТИНА ПРИЛЕП И ОПШТИНА ДОЛНЕНИ СЕ ОМРСИЈА СО 7,2 МИЛИОНИ ЕВРА ОД НОВАТА КОНЦЕСИЈА ЗА РУДНИК ЗА МЕРМЕР

Во Прилеп влезе нова странска инвестиција на компанијата „Волостоун“ Министерот за економија Крешник Бектеши и сопственикот на македонс...

Повеќе

(ВИДЕО) НИКОЛА ДИМИТРОВ ВО 24 ОТВОРЕНО: Сите досегашни компромиси кои сме ги направиле како земја од 1991-ва па наваму ни се вратиле со многу поволности и се покажаа како многу мудри потези, од привремена спогодба, преку влез во ООН, рамковен договор, договор со Бугарија...

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ ИМ ПОДАРИ НА ВМРО ДПМНЕ МУНИЦИЈА: ВО СРЕД ПРЕГОВОРИ ЗА ИМЕТО, ГО ПРОДАДЕ СВОЕТО БИЗНИС ЧЕДО НА ГРЧКОТО ЕЛЕКТРОСТОПАНСТВО

Сопствениците на ЕДС, компанијата за трговија со електрична енергија и на Public Power Corporation, грчката национална компанија за производство на ...

Повеќе

СТУДЕНТИ НА ФАРМАЦИЈА И ХЕМИЈА ЌЕ ОДАТ НА ТРИМЕСЕЧНА ПРАКСА ВО АЛКАЛОИД

Програмата за практиканство во Алкалоид АД Скопје почнува во јуни, и во првата група 10-15 студенти ќе одат на пракса три месеци. (Фото: Е. Ангело...

Повеќе