Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ТЕУТА АРИФИ: Денес во сорабока со Женски Форум Тетово, Клиничката болница Тетово и со Приватната болницата Медика Истанбул го одбележавме месецот за свесноста за болеста рак на дојка

Повеќе

И ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ТРИО ЗАЕДНО СО GIBONNI НА АLL YOU NEED IS LOVE 2018 ВО СКОПЈЕ!

Драги пријатели,За да најгoлемата предновогодишна фешта биде што е можно поголема, се одлучивме пред настапот на хедлајнерот на фестивалот All Y...

Повеќе

ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ: Целосно реновираниот Оддел за трансплантација денеска е отворен на Универзитетската клиника за хематологија во Скопје и во него првпат во Македонија и пошироко ќе се извршува несродна трансплантација на матични хематопоетски клетки, која е една од најсофистицираните тераписки процедури во современата медицина. Пациентите од сега веќе не мора да одат во странство за ваква трансплантација!

На Хематологија за првпат во Македонија е извршена несродна трансплантација на матични хематопоетски клетки Целосно реновираниот ...

Повеќе

ОЛИВЕР РЕШЕН ДА ГО СРЕДИ МВР: Двајца полицајци завршија во притвор, земале 50 евра да не напишат казна за сообраќаен прекршок

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителс...

Повеќе

КОНЕЧНО ПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА!

Општина Битола ја набави целокупната потребна документација за реконструкција на Офицерскиот дом и сега се подготвени за распишување на тендер за ...

Повеќе

БОМБА НА ИЛИЈА ЈОВАНОВСКИ: Прв капитален проект на Општина Прилеп е вратениот долг кон добавувачите и доверителите во висина од 104 милиони денари. Долгот на Општина Прилеп е нула денари! За мене е задоволство што следната година ќе стартуваме од нула!

„Прв капитален проект на Општина Прилеп е вратениот долг кондобавувачите и доверителите во висина од 104 милиони денари. Долгот наОпштина Прил...

Повеќе

СТРАНЦИВЕ ЕПТЕН ЗАПНАЛЕ ДА НЕ УНИШТАТ: Кралството Шведска со донација од 300.000 евра за делчевската болница

На граничниот премин „Делчево“ денеска пристигна донација вредна 300.000 евра, наменета за здравствениот дом „Гоце Делчев&...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ се смешни, избркаа два-тројца и – пу, пу не важи… Небаре, Мицкоски и тие околу него не биле тука. На Марс живееле претходните 12 години

Линк до колумната, овде.

Повеќе

ГДУ: БУЏЕТАРИ ПЕЧАЛБАРИ?! Го прашуваме Лика – министре врз основа на што овие лица добиваат плата? Што се случи со операцијата за „активирање“ на овие луѓе? Или ги „активирате“ само за избори? Крано време е да и одговорите на јавноста

Почитувани, Партиска книшка, а не стручност и образование, е критериумот за вработување и напредување во администрацијата. Акту...

Повеќе

ФИЛМ НА МАКТЕЛ: Волшебикот за лаги, со Роберт Де Ниро и Мишел Фајфер, базирано на најголемата финансиска измама во Америка тешка 50 милијарди долари

Линк до видеото, овде.

Повеќе

Маја Морачанин официјално избрана за нова претседателка на ДОМ

Денес се одржа Четвртиот Конгрес на ДОМ под мотото „Зелени вредности – трајна визија“ со 300 делегати. Беше избран новиот состав н...

Повеќе

ВИДЕО: Грците ја испратија македонската химна со аплауз

Максимално коректна атмосфера на квалификацискиот натпревар меѓу Грција и Македонија во Кожани. Од Грчката ракометна федерација се одлучија да не п...

Повеќе

ЕХ ТИЕ ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА КОГА ВО МАКЕДОНИЈА ТЕЧЕШЕ МЕД И МЛЕКО!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ МЕНУВААТ ВРЕМИЊАТА: Пред 20 години во Сараево кило брашно, шеќер и зејтин чинеа 100 марки, сега во Сараево е поставен гинисов рекорд за испечени најмногу палачинки!

VIDEO: Several dozen cooks and apprentices in Sarajevo prepare more than 14,000 pancakes in eight hours, to beat the Guinness World Record set last ...

Повеќе

ДВАЈЦА БРАЌА ОД ВМРО, ТРЕТИОТ КОМУЊАРА!

Повеќе