Одберете локација на пристап

Законот за спорт ќе овозможи повеќе средства за спортистите и спортските клубови Во присуство на поголем број спортисти, спортски работници и стопанственици, денеска директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска и раководителот
Zoran Bozinovski 3 hrs· RAZJASNUVANJE NA CASH ISPLATITE Da nema zabuna, mene MINČO mi isplati vkupno 30.500 evra, a ne samo 5.000 kako izlaža denes. Na prvata od osum sredbi mi isplati 10.500 evra vo n
Овластен градежен инспектор на општина Центар со полициска придружба денеска затвори нелегално градилиште во населбата Кале, откако во текот на вчерашниот ден донесе решение за отстранување на повеќе градби – потпорни ѕидови; оградни ѕидови;
Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија Роберт Поповски, денеска оствари средба со претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите Харлем Дезир, во придружба на новоименуваниот шеф на мисијат
Иако од прва не изгледа така, но изгледа патниците и добро поминале со вакви полоти. Можело да биде дамбетер, да ги бараат у некој рид делче по делче. Линк до оваа луда сторија овде.
Скопје,20 септември 2018 година СООПШТЕНИЕ НСДП: На 30 септември Европа да стане наш дом Претседателот на НСДП, Тито Петковски и потпретседателката на партијатаи министерка задолжен за странски инвестиции во Владата на Република македонија, Зори

И пак го оставивме Заев сам, а дечки? Он за се е крив, а кога треба да му помогнеме секогаш го оставаме сам? Епа не е тоа фер!

Три четири дена СДСМ и Зоран Заев јадат ќотек од сите, буквално од сите! Дури и од Среќко Поповски, Горан Михајловски, Борјан Јовановски, Жанета од М...

Повеќе

ОВАА ТВИТЕР ПРЕСМЕТКА Е БЕСЦЕНЕТА

Повеќе

ПРЕСПА НА ДЕНОТ!

Повеќе

ПЕТРЕ РЕШИЛ ОД СКОПЈЕ ДА ПРАВИ МЕТРОПОЛА: Комунални редари ги учеа Скопјани на комунална култура

Комунални инспектори денеска го Градскиот парк ги опоменуваа граѓаните да ги фрлаат отпадоците во кантите за ѓубре. Активноста беше во рамки на в...

Повеќе

КОМИТИТЕ НАМЕСТО СПОРТСКА СТАНАА ПОЛИТИЧКО-НАЦИОНАЛИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА!

Повеќе

ПАЈАКОТ НА ПОЦ ДЕНЕСКА ПРАВЕШЕ РШУМ НИЗ ДЕБАР МААЛО И ПАРК!

Повеќе

ШТО ЌЕ КАЖЕ ЗА ОВА ЛЕВИЦА, И ОВА ЛИ НЕ ЧИНИ: СИТЕ ИНВАЛИДИ ЌЕ ИМААТ ЛИЧНИ СЛУГИ ПЛАТЕНИ ОД БУЏЕТОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) Србинка објаснува што е ПМС и како се лечи

Повеќе

(ВИДЕО) ФРЧКО ГО НАЈДЕ ЛЕКОТ: Според член 82 од уставот Талат Џафери го заменува претседателот кога тој е оневозможен да си ја работи работата, значи Талат треба да се потпише на двете места и чао пријатно!

Повеќе

(ВИДЕО) Еве како да отворите вино без отворач

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ГОЛЕМАТА НОВИНАРСКА ВЕЛИЧИНА, ЖАНЕТА ТРАЈКОВСКА, СЕ ИЗМЕВА СО ПРАТЕНИЦИТЕ ЧИИ ДОМОВИ СЕ ОПКОЛЕНИ СО ДИВЈАЦИ КОИ САКААТ ДА ГИ УБИЈАТ!

Наместо да го осуди личнот кој им се прави, таа ги исмева и ги прогласува за кукавици?!?! Ах мори мајко, од вакви посерли си патиме...

Повеќе

(ВИДЕО) СОВЕТНИКОТ ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ НА ТРАМП, МЕКМАСТЕР СО ЖЕСТОК ГОВОР ВО БЕЛАТА КУЌА: Светот конечно мора да му застане на патот на Путин, овој силеџија мора да биде сопрен!!!

Повеќе

РЕЈТИНГ АГЕНЦИЈАТА СП: Македонија има стабилен кредитен рејтинг кој ќе се подобри ако го решите проблемот со името и ги спроведете најавените реформи!

17 март 2018, Скопје - Aгенцијата “Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабиле...

Повеќе

ВИДЕО ТЕЛМА: НАДОЈДЕНОТО ОХРИДСКО ЕЗЕРО НАПРАВИ ПУСТОШ ВО КАФУЛИЊАТА ВО ОХРИД, УНИШТЕН Е И МОСТОТ НА ЖЕЛБИТЕ

Повеќе

БОМБА НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Им понудив на пратениците од ВМРО ДПМНЕ да се тргнат казните од законот за возврат да ги повлечат 35-те илјади амандмани, не прифатија!

- Пробав да водам дијалог со пратениците од ВМРО ДПМНЕ но цело време наидував на ултиматуми. Им понудив да ги тргнеме казните од законот и бев спрем...

Повеќе