Одберете локација на пристап

Се додека Западниот Балкан не се интегрира во Европската Унија, не можеме да очекуваме да исчезнат балканските омрази, а слабите економии и меѓуетничките односи да се подобрат, порача претседателот на државата Стево Пендаровски, на предавањето на т
Премиерот Зоран Заев рече дека 100 отсто верува дека во октомври земјава ќе добием датум за преговори за членство во Европската унија. -Верувам 100 отсто дека во октомври ќе добиеме датум. Но да дадеме некој аргумент повеќе. Да покажеме дека
Човекот има милиои евра и со тоа капацитет да купи цели редакции, познати новинари, судии, обвинители, па дури да вмеша и влади на соседин земји, на големо се збори дека Бугарија се вмешала за спас на Камчев затоа што тој поседува десетина болниц
Истражен судија му одредил 30 дневен притвор на Боки 13, кој беше изнесен од главниот влез на Кривичниот суд во моментот кога обвинителката Вилма Русковска даваше изјава за медиумите. Боки 13 со кисела насмевка пројде покрај новинарите и
Мактел вчера излезе со анализа дека Камчев го местел Боки за да се спаси од Империја со тоа што ќе го наруши кредибилитетот на СЈО. Исто така дел од планот беше Камчев да се ребрендира од криминалев во невина жртва на рекетарско - обвинителна банда
Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни случувања и апсењето на Јовановски и оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Д
Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд, пренесеТВ21. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придр
Каков гение!!! Каков мастермајнд! Ние сите го отпишавме, а тој вредно ткаел фина пајажина!!! Замислете кој е тоа пеколен план! Го викаш наивниот и болно алчен Боки 13-ка, знаеш дека е врзан со Катица Јанева која си го вработи синот во 1 ТВ и му
Алчноста на Боки му нанесе голема штета на угледот на СЈО. Фрлена е огромна цистерна со црна боја врз зградата на СЈО вечерва. НО ЌЕ СЕ ИСПЕРЕ! Не може еден Боки 13-ка и неговата алчност и немање на осет да уништи она што почна со Шарена Револуциј
ејсбук статус на екс-пратеникот Павле Богоевски: Прашања кои треба да бидат одговорени по пресот на ОЈО: 1. Дали Обвинителот на кого осомничените наводно се обиделе (или успеале) да му/и вршат влијание го пријавил случајот по службена д
Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на синот на Катица Јанева кој е вработен во телевизијата, јавува репортерот на
Во домот на обвинителката Лиле Стефанова, која е дел од тимот на СЈО, вечерва не е извршен претрес, иако дел од медиумите објавија дека тоа се случило. Од Обвинителството за организиран криминал и корупција за „Фокус“ појаснуваат дека с
Jавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека поддржува ветинг во судството и обвинителството, и го посочи примерот со ослободителната пресуда за новинарот Дрган Павловиќ Латас и неговите браќа за кои СЈО имаше поднесено обвиние за бесправно градењ
Меѓу двете компании кои доставија понуди на тендерот за избор на фирма која ќе ги руши дивоградбите во Охрид е и фирмата на советникот Нефи Усеини, сопственик на дивоградбата пред чинарот која деновиве крева многу врева во јавноста. Усеини воразгов
Специјалната обвинителка Катица Јанева не е под истрага и не ѝ бил вршен претрес, велат извори од обвинителството. - Катица Јанева во Собрание (Фото: СДК.МК) Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева

(ВИДЕО) ЈОВО ПРЕВАРА И СЕ ИСПОВЕДА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА, ПАРАФРАЗИРАМЕ: Им е**в мајката на СЈО пошто многу вмровци ме сопираа на улица и ме замараа, абе до кога ќе ги трпиш овие трите од СЈО, рокот им истече...

Еј сам си призна, главна мотивација му било тоа што на улица многу го запирале и му правеле присок да ги реши женските од СЈО?!?! Бре бре бре... Кој...

Повеќе

(ВИДЕО) АКО ЗА НЕШТО ГИ БИВАШЕ ВМРОВЦИТЕ ТОА Е СНИМАЊЕ ВИДЕО СПОТОВИ, АМА СЕГА И ЗА ТОА НЕ ГИ БИВА: Мицко седи сам у темна канцеларија буља у некои графици и си збори сам со себе а во позадина музика од хорор филмот КОГА ЈАГНИЊАТА ЌЕ СТИВНАТ...

Повеќе

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ МОЖЕ ДА СМЕТА НА ГЛАСОВИТЕ НА СИТЕ 1000 ЧЛЕНОВИ НА ПАРТИЈАТА НА ЈАНКО БАЧЕВ, И ПЛУС КОЛКУ САКА РУСКИ ЗНАМИЊА!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ НЕ МОЖАТ ДА И ПРОСТАТ: Нов скандал за Гордана Сиљановска, користела имејл на серверот на Сорос Фондација!

Сегашиот имејл на професорката Гордана Сиљановска гласел goga@soros.org.mk?!?!БРЕЕЕЈ, ОВА ВМРОВЦИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА И ГО ПРОСТАТ!!!

Повеќе

Насилниците во иднина ќе се гонат кривично за насилство врз жени и девојки

Насилството врз жените и девојките беа разлика, дали е физичко, психичко, на работно место, јавен простор или пак најновото сајбер насил...

Повеќе

(ВИДЕО) БМВ ГИ НАДМИНА ТЕСЛА, АПЛ И ГУГЛ: Направија мотор кој сам се вози!

Повеќе

ДЕМАНТ НА АНКЕТАТА НА ТЕЛМА: ПЕНДАРОВСКИ НА СИТЕ АНКЕТИ МУ ВОДИ НА ДИМИТРОВ ВО ОДНОС ДВА СПРЕМА ЕДЕН!

Денеска голема паника предизвика сторијата на Телма за рејтинзите на Пендаровски и Димитров, и според Телма, рејтинзите на нив двајца се израмнети, ...

Повеќе

Министерот за внатрешни на Хрватска, Божиновиќ: Инцидентот во Сплит најостро го осудуваме, уапсени се тројца, по двајца се бара, примивме протестна нота од Србија

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна...

Повеќе

МАКЕДОНИЈО ТЕБЕ НЕ ТЕ СПАСУВА НИ НАТО, НИ ЕУ, НИ ООН - ХОРОР ВО СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ПЕЛАГОНИЈА: Овие деца кога ќе завршат факултет ќе бидат професори, судии, доктори, инспектори, политичари, обвинители, адвокати, новинари, бизнисмени...

Дарко од Дојран‏@theNoble_Martyr6h6 hours ago Студентски дом „Пелагонија” - Скопје Република Северна Македонија; Република Макед...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг за претседател, Села е на трето место

Никола Димитров со 6.9 отсто и Стево Пендаровски со 5.8 отсто се имињата кои се водечки за претседател на државата, покажа анкетата наТелма. Веднаш...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ПРЕД ТЕШКА ДИЛЕМА: Дали да гласаат за СОРОСОИД, за МАСОН или за АМЕРИКАНСКИ ЗЕТ?!

Повеќе

ОВА СТАНУВА ВЕЌЕ СТРАШНО - ВЛАДАТА СО ПОРАКА - АКО НЕ ГИ ВАКЦИНИРАТЕ ДЕЦАТА РИЗИКУВАТЕ ДА ВИ ПОЧИНАТ: Втора жртва – 13 месечно бебе почина од морбили!

Министертвото за здравство ја известува јавноста дека вчера (9 февруари 2019) во попладневните часови почина уште едно дете од компликации предизвик...

Повеќе

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ЕДВАЈ СПАСИЛ ЖИВА ГЛАВА ВО ШТИП: Седнал на маса со луѓе на Љубе Бошковски мислејќи дека се ВМРО-вци, тие му се пуштиле со навреди и пцовки за тоа што го предаде Љубе кога му беше најтешко!

Петровски непожелен во Штип Филип Петровски во Штип беше пречекан од 3 членови на ДПМНЕ. Кога отиде во кафиќот на кафе и муабет со...

Повеќе

НАРОДОТ БАРА ОД ЗАЕВ ДА ГО КАНДИДИРА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Македонци, Албанци, Турци, Роми, Бошњаци итн, сите го сакаат!

Повеќе

ФРЧКО: Брат ми никогаш немал фришоп, но сопругот на Гордана Сиљановска имаше, тоа беше поделба на колачот меѓу Социјалдемократите и Либералите во 90-тите, она беше голема Либералка тогаш

- Со години се труби дека мојот брат имал фришоп, но тоа не е точно, тој никогаш немал фришоп, но сопругот на Сиљановска имаше како резултат на поде...

Повеќе