Одберете локација на пристап

Бабичката делувала смирено, наводно ја барала својата ќерка, но сепак неколку денови делувала изгубено и спиела на автобуската, можно е да се работи за деменција и жената да е изгубена, да ресгираат институциите!
Инвестирање во поголема гарантирана социјална помош за најранливите категории граѓани, во ран детски развој, полесен пристап до детски додаток, образовен додаток за деца, и зголемување на опфатот на деца во претшколско образование, се некои од мерк
Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и &b
Во Идризово ќе никнат многу антички споменици, додуша направени од кал, плус ќе има многу субвенции за сапунче и тоалетна, но ќе се зема и процент, 5 на целото!
Поповод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта, а во насока на визијата на Рамсторе која има за цел да превземе активности, чувствителни кон општеството и околината, организираше волонтерска акција помеѓу своите вработени и потрошувачите
Трамп го прати министерот за надворешни, Мајк Помпео во Ријад за да проба нешто да спаси од образот на откачениот саудиски диктатор кој додека води срамна војна со Јемен каде се заканува невидена хуманитарна катастрова и откако не успеа да го окупи

САШО МИЈАЛКОВ СО СМЕНЕТ ФИЗИКУС ВО СУДНИЦА, ЈА НЕМА ТАА ЧАЛАМ ФАЦА ВЕЌЕ, ТУКУ ЗАГРИЖЕНО ОТЕЧЕНО ЛИЦЕ

Порано:

Повеќе

(ВИДЕО) ЧЛЕНОТ НА ИК НА ВМРО ДПМНЕ, СЛАВЕВСКИ: Нема што да се лутиме, и ние не ги поканивме СДСМ на сечењето лента на обиколницата, а ја изградија тие!

Повеќе

ВМРО ДА БЕШЕ НА ВЛАСТ, НЕ ЧОЧЕК, МАЈМУНИ, ЖИРАФИ И СЛОНОВИ ИМАШЕ ДА ДЕНСААТ КАЧЕНИ НА ЖИЦА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ: ЦРНО НИ СЕ ПИШУВА ВО ЕНЕРГЕТИКАТА ВО МАКЕДОНИЈА, МОРАМЕ БРГУ ДА СЕ ВРТИМЕ КОН ОБНОВЛИВИ ИЗВОРИ

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА МИЛЕНКО, ОТКРИ ЗОШТО ГАЗДИТЕ НА КУРИР, РЕПУБЛИКА И АЛФА СЕ ОД УНГАРИЈА: Грујо и Мијалков украдените пари ги префрлија кај Орбан во Унгарија!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ СОБРА ВО СКОПЈЕ СИТЕ МЕЃУНАРОДНИ ПРИЈАТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА, ПОРАНЕШНИ ШЕФОВИ НА НАТО, ЕУ, ОБСЕ...

Повеќе

АВАЛОН ГО НОСИ ПРОЕКТОТ „50 YEARS OF JETHRO TULL“ ВО ИСТОЧНА ЕВРОПА!

Драги пријатели,Се потрудивме оваа јубилејна година во која славиме 25 години да ја направиме историска.Затоа носиме проект кој е антологиски и за к...

Повеќе

ТЕВДОВСКИ ЈА НАМАЛУВА МОЖНОСТА ДА БАНКРОТИРАМЕ - ПРАВИ ИНТЕРЕСНА ТРАНСФОРМАЦИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ ДОЛГ: Од кредити и обврзници на краток рок, долгот го трансформира во долгорочни кредити и обврзници со мала камата и мала годишна рата за полесно да се справиме со долгот!

За првпат издадена 30-годишна државна обврзница на македонскиот пазар на капитал Денес за првпат на македонскиот пазар на капитал е издадена државн...

Повеќе

25 години АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА, 25 години Македонија е дел од светската музичка сцена

Драги пријатели, Оваа година е исклучително значајна за нас како концертно промотерска компанија, која е најзаслужна за концертниот живот во Маке...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО ЦЕНТАР И ГРАД СКОПЈЕ, И КАРПОШ ЌЕ ДАВА СУБВЕНЦИИ ЗА ТОЧАК!

Повеќе

МИТКО ЧАВКОВ ДАДЕ МИЛИОНИ ЕВРА ГАРАНЦИЈА ЗА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР!!!

Кривичниот совет на одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1, по предлог на одбраната на Митко Чавков, доне...

Повеќе

ГДУ: Да се укинат патните трошоци за сите функционери

„Патните трошоци на пратениците никако да стигнат на дневен ред во Собранието. Очигледно е дека и на владејачката,и на опозициската па...

Повеќе

НЕМА РАЗЛИКА МЕЃУ ТРЕНДО, МИЛЕНКО И ВАСКО ЕФТОВ: НАСЛОВ НА ОФФ НЕТ - НЕМА ДА ИЗГИНЕМЕ ОД КЛЕТИТЕ ШИПТАРИШТА?!?!

Повеќе

ПРОМОТИВНА ПОНУДА И ПОПУСТИ ВО СИТИ МОЛ НА ПРОИЗВОДИ ЗА ДОМА

Претворете го своето живеалиште во дом Луѓето поголемиот дел од својот живот го поминуваат во затворени простории, какви што се станот и работното ...

Повеќе

МАТУРСКА ФОТКА НА ВЕКОТ: Татко на Американска убавица со пиштол посакал убава матурска вечер на ќерка си и нејзизниот партнер

Повеќе