Одберете локација на пристап

Бабичката делувала смирено, наводно ја барала својата ќерка, но сепак неколку денови делувала изгубено и спиела на автобуската, можно е да се работи за деменција и жената да е изгубена, да ресгираат институциите!
Инвестирање во поголема гарантирана социјална помош за најранливите категории граѓани, во ран детски развој, полесен пристап до детски додаток, образовен додаток за деца, и зголемување на опфатот на деца во претшколско образование, се некои од мерк
Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и &b
Во Идризово ќе никнат многу антички споменици, додуша направени од кал, плус ќе има многу субвенции за сапунче и тоалетна, но ќе се зема и процент, 5 на целото!
Поповод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта, а во насока на визијата на Рамсторе која има за цел да превземе активности, чувствителни кон општеството и околината, организираше волонтерска акција помеѓу своите вработени и потрошувачите
Трамп го прати министерот за надворешни, Мајк Помпео во Ријад за да проба нешто да спаси од образот на откачениот саудиски диктатор кој додека води срамна војна со Јемен каде се заканува невидена хуманитарна катастрова и откако не успеа да го окупи

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНО: СО ОДЛИЧНА ЖИВА МУЗИКА ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА АКТОР, СЕ ПРОСЛАВИ ОТВОРАЊЕТО НА АВТОПАТОТ СМОКВИЦА - ДЕМИР КАПИЈА!

Повеќе

Што имаше толку лошо да се прослави со чочек и трубачи завршен проект кој чини 250 милиони евра, зошто толкава нервоза бре намќори?!

Музиката е за убави работи, прослави, свадби, родендени, имендени, слави, празници и успешно завршени проекти. Баш ме израдува прославата со трубачи ...

Повеќе

(ВИДЕО) Како ќе изгледа светот во 2030 според Бил Гејтс

Повеќе

(ВИДЕО) Потсетување на историскиот момент кога во 2007-ма Стив Џобс го презентираше iPhone, после тоа се е историја

Повеќе

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ НА ЕВРОПАРЛАМЕНТАРКА ОД ХРВАТСКА: Изминатите 7 години над 215 000 луѓе во Европа се разболеле како последица на скептицизмот кон вакцините!

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ ЗАПНАЛ ДА ПРАВИ ГРАЃАНСКА ВОЈНА, НИКАКО НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ТАА ЦЕЛ: ДА СМЕ ЈА ПОНИШТЕЛЕ ОДЛУКАТА ЗА ПРИЗНАВАЊЕ НА КОСОВО?!?!

Единствена Македонија, денес, понеделник 23 април 2018 во Владата поднесе Иницијатива за донесување на Одлука за повлекување на Одлуката за признава...

Повеќе

Денеска исплатени дополнителни субвенции за грозје

Почитувани лозари,Ве информирам дека денеска може да си ги подигнете парите за дополнителните субвенции од два денари за килограм предадено грозје в...

Повеќе

(ВИДЕО) КОД РОКНА БОМБА: Стевчо Јакимовски продал плац во сред Карпош од 1 милион евра за само 2.500е!!!

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: БЕЗ ОДГОВОРНОСТ НЕМА РЕФОРМИ

До медиумите Демократскиот сојуз смета дека во рамките на реформите на судскиот систем мора да се предвиде одговорност за сите кои на било како...

Повеќе

АЛБАНОФОБОТ И КУРТОН ЕФТОВ СТАНА ДИРЕКТОР НА АЛФА ТВ: СО ПАРИ ОД УНГАРИЈА И ЗЕМУН, АЛФА ТВ СТАНУВА ПОСЛЕДНО МЕДИСКО КУРТОН УПОРИШТЕ НА ВМРО ДПМНЕ

Куртонот Васко Ефтов од денеска е нов директор на националната телевизија Алфа на местото на Љубомир Николовски, открива денешната објава на Централ...

Повеќе

ШОКАНТЕН ДИЛЕТАНТИЗАМ И РАСИПНИШТВО: Новинар од Велес открива за два цевководи вредни милиони евра кои се почнати па заборавени да скапуваат околу езерото Младост!

Со народни пари лесно е да се градат споменици. И тоа големи и на никого што не му користат. Таков е случајот и со изградбата на два, со иста намена...

Повеќе

УРКО МУ СВРТЕ ГРБ НА ГРУЈО, НЕ СЕ ПОЈАВИ НА СУД ДА СВЕДОЧИ ВО НЕГОВА КОРИСТ

Дејан Митревски - Урко беше долгогодишен шеф на обезбедувањето на поранешниот премиер Никола Груевски. (архивска фотографија) Дејан Митревс...

Повеќе

Барањето од некои лудаци, Заев и Сугаревски да не се појават на пуштањето на автопатот Демир Капија - Смоквица е барање владата сама да замине од власт

Во една демократска земја, во која има слобода на говор и новинарски слободи и во која нема моќна режимска пропаганда, особено во земја која има многу...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕФТОВ СЕ ИСПОВЕДА: Мили ми се Албанците, тие не спасиле нас егејците во време на граѓанската војна во Грција, ама помили ми се парите, затоа со месеци јадам г..на за нив!

- Многу ми се мили Албанците, тие не спасиле нас Егејците во втората светска војна кога ја отвориле границата за да избегаме, преку 10 000 егејци би...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКИ ДЕН, НА ПУШТАЊЕТО ВО УПОТРЕБА НА АВТОПАТОТ СМОКВИЦА - ДЕМИР КАПИЈА: ЗА ПРВ ПАТ МИНИСТРИ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ЗАЕДНО ПУШТИЈА ВО УПОТРЕБА КАПИТАЛЕН ПРОЕКТ!!!

Повеќе