Одберете локација на пристап

Во судар на воз со службено возило на МВР на преминот Маџари во Скопје, изутрината загина полицискиот службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба, потврдија од Министерството за внатрешни работи. -Товарен воз што сообраќал од Табановце кон Ско
Обвинетиот Александар Трајковски, кој минатата недела во Будимпешта беше фотографиран со избеганиот осуден премиер Никола Груевски, тврди дека бил во Унгарија на специјалистички преглед за синусите и дишните патишта. - Трајковски пред Основниот с
Владата најавува активно решавање на проблемот со отстранувањето на индустрискиот токсичен отпад „линдан“ којшто со години се наоѓа во две депонии во фабриката „Охис“ во Скопје. Отстранувањето ќе трае од три
Судијата Зоран Теофиловски, кој пред очевидци му се заканувал, го пцуел и колнел колегата Зоран Герасимовски од Апелациониот суд Скопје оти му одбил тужбено барање, е нов член на Судскиот совет од апелационото подрачје Гостивар и како ново избран
Демонстрантите се судрија со полицијата пред зградата на државната телевизија, кога се обидоа да влезат во неа (Фото: Гети) Околу 10.000 луѓе маршираа на улиците на Будимпешта на четвртиот и најголем протест откако минатата недела беше усв
Веќе една недела младиот Пино е исчезнат, а се уште нема никакви информации за него. Неговата мајка, Маја Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи барајќи помош од граѓаните за синот да го најде и врати дома. Според неа Пино нема никаква
Митополитот преспанско-пелагониски Петар ги повика младите или рано да се женат и мажат и да формираат здрави семејства, пред сѐ духовно и физички и интелектуално, а потоа ако некој „не е да се жени или да се мажи, имаме сто манастир
Владата на Република Македонија на 110-та седница ја прифати информацијата за реализација на проектот за користење услуга за одмор и рекреација на деца од семејства во социјален ризик и деца корисници на посебен додаток за зима 2019 година. Преку о
Номинацијата на Заев и Ципрас до Нобеловиот комитет ќе ја достави Уидед Бушамауи од Тунис, добитничка на Нобеловата награда за мир во 2015. Заев и Ципрас се номинирани за ова признание поради склучувањето на Договорот од Преспа. (Фото: СДК.МК)
„Интернет на нештата“, вештачка интелигенција, роботика, виртуелна реалност, на прагот сме на нова индустриска револуција која ќе го смени не само начинот на којшто комуницираме, туку и оној на којшто живееме. Што точно новата технологи
Собранието на Македонија вечерва го донесе Законот за амнестија. Пратениците го изгласаа Законот со 95 гласа „за“, без против и воздржани. Пред гласањето, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски рече д
Ljupco Arsovski 8 hrs· Gradonacalnici na Skopje , Kisela Voda i Sopiste, gradot i na opstinite im pripaga i patot Sopiste - Teferic - Kisela Voda, raskopan, bez odbojnici, bankini i utrovo bez da mine eden kamion
Драги пријатели, Пред да Ви ги соопштиме техничките детали за најголемото шоуво историјата на Скопје и Македонија, би сакале да посветите внимание на следново. Иако се работи за стадионски концерт, влезниците за концертот на Sting кој ќе се одржи
Обвинетиот Александар Василeвски – Нинџа на денешното рочиште за крвавиот четврток предложи дополнителни докази кои смета дека треба да бидат изнесени пред судот, но без присуство на јавноста. Како што рече тој, станува збор за 115 аудиос

НЕ СЕ СЕКИРАЈ ЦАЦИ, БРЗО ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ НА ВЛАС ПА СЕ ЌЕ СИ БИДЕ ПО СТАРО, ИЗДРЖЕТЕ

Повеќе

ГДУ: ШОКАНТНО Е ШТО СЕУШТЕ ИМА ЛУЃЕ ШТО СЕДАТ ДОМА И ЗЕМААТ ПЛАТА ОД БУЏЕТОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЧУДЕН ЧОВЕК Е ОВОЈ ШИЛЕГОВ, НАМЕСТО ДА ПРАВИ СПОМЕНИЦИ И ФАСАДИ И ТРКАЛА, ОН СО 1 МИЛИОН ЕВРА ЌЕ ГИ РЕНОВИРАЛ СИТЕ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕЌЕРИНСКА ЗА АЛ ЏЕЗИРА: Македонските граѓани ќе одлучат дали ќе влеземе во НАТО, опозицијата и Иванов тоа нема да можат да го спречат

Повеќе

(ВИДЕО) РЕЖИСЕРОТ МИТРЕВСКИ ЈА БРАНИ МАКЕДОЊА ОД ПЛАЖИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА КАДЕ ЕДНА ДНЕВНИЦА Е 200 ДОЛАРА КОЛКУ ШТО КАЈ НАС МНОГУМИНА ЗЕМААТ ЗА ЦЕЛ МЕСЕЦ!

Паднаа маските, либералите Трендо и Дарко Митревски уствари биле тврдоглави вмроњи националисти на кои не им е битно како ќе живее народот туку пуст...

Повеќе

СЕ РАЗГОРУВА ВОЈНАТА МЕЃУ РЕЏЕПИ И ЗЕКИРИ: Греота е на какво дереџе паднал Сула, за злоупотребите постојат многу факти

Пратеникот Мухамед Зеќири преку својот Фејсбук профил реагираше наизјаватана претседателот на ИВЗ Сулејман Реџепи. -Ja прочитав реакцијата на Сула ...

Повеќе

(ВИДЕО) Кирацовски: Како што се обврзавме пред јавноста, пред граѓаните, ги намалуваме патните трошоци на пратениците за една третина

Повеќе

ОВА Е МНОГУ СОМНИТЕЛНО: За само 18 месеци фирмата на градоначалник на ДУИ, Пуцко Петрол добила 400 тендери од владата во износ од 35 милиони евра!!!

Фирмата „Пуцко Петрол" во сопственост на градоначалникот на ДУИ во Пласница, Исмаил Јахоски, доби нов државен тендер, овојпат на Службата за о...

Повеќе

БРАВО: Парламентот ги намали патните трошоци на пратениците за 30%

Собраниската комисија за политички систем го усвои предлог-законот за намалување на надоместокот за патните трошоци на пратениците. И власта и опоз...

Повеќе

(ФОТО) ДОБРО Е, СЕ АКТИВИРА ГРАДЕЖНА МЕХАНИЗАЦИЈА И ВО КИСЕЛА ВОДА

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ ЕДЕН ОД ПОДОБРИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ГО РЕШАВА ПРОБЛЕМОТ СО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ВО ШТИП

Bocvarski Blagoj 31 mins·Instagram· Општина Штип преку ЈП Исар денеска започна нова инвестиција од...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕУТА АРИФИ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА НОВА ГРАДИНКА ВО ЏЕПЧИШТЕ

Теута Арифи 2 mins· Конечно ја предадовме во употреба новата зграда за градинка во населбата Џепчиште. Во ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ Е ВИЦЕ ПРЕМИЕР ЗА ДОБРИ ВЕСТИ: Филтерот на Југохром е при крај, го гради ФАКОМ, им помогнавме на газдите со кредит за филтерот, кога ќе се заврши за неколку месеци ќе стартува и работата на фабриката

Повеќе

СЕ ДОЗНА ШТО СИ МУАБЕТЕЛЕ ХИПО И ОЛИ

Повеќе

АЈДЕЕ: ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА ИВЗ ЌЕ ГО БОЈКОТИРАЛА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО АКО НЕ ПРЕСТАНАЛЕ НАПАДИТЕ ВРЗ НЕГО ЛИЧНО?!?!

Обвинувања кои пратеникот Мухамед Зеќири ги упати од собраниската говорница го разлутија претседателот на ИВЗ Сулејман Реџепи, кој го повика премиер...

Повеќе