Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА ДУШМАНСКИ ГО ИЗЏИГЕРИ МИЦКОТА НА ТВ 24!

Повеќе

И ТУРЦИТЕ СЕ ЗА ЕУ И НАТО!

Enes İbrahim 15 mins· Merkez Jupa’da ilk panelimizi düzenledik.Yürüyoruz, AB ve ...

Повеќе

ВЛАДИМИР ЛАЗАРЕВИК: ВМРО-ДПМНЕ е без конкуренција најголемиот политички срам за Македонија

Vladimir Lazarevik 14 hrs· ВМРО-ДПМНЕ е без конкуренција најголемиот политички срам за Македонија. Здружение од интерес насочен кoн поеди...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Еко акција на Пивара Скопје, Холандската Амбасада, Пакомак и Организацијата на потрошувачи на Македонија во пресрет на 15. Септември - Меѓународниот ден за чистење на планетата: Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина Во пр...

Повеќе

НОВА БУДАЛАШТИНА НА ГЕРО АЛЦХАЈМЕР, БАРА ВРАБОТЕНИТЕ ВО АГЕНЦИЈАТА ШТО ГИ ДЕЛИ СУБВЕНЦИИТЕ ДА КУПАТ ТРАКТОРИ НАМЕСТО КОМПЈУТЕРИ И ДА ОРААТ НА НИВИТЕ?!?!

Агенцијата која дели над 100 милиона субвенции на над 30 000 земјоделци мора да вработи маса на народ, кој е распределен по 50-те општини за да може...

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ НЕ ЗАПИРА: ПРОДОЛЖУВА ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА КОЈА ТРАЕ ЦЕЛО ЛЕТО!!!

Повеќе

УНИКАТ: МИЦКОВСКИ Е ЕДИНСТВЕН ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР ВО СВЕТСКИ РАМКИ КОЈ БЕГА ОД НОВИНАРИ!!!

Ацо Кабранов пред некој ден призна дека цела година го молеле лидерот на ВМРО ДПМНЕ да дојде на интервју во 1 тв. Вчера избега од новинарите на пре...

Повеќе

ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВЛЕГОА ВО ЈАВНА ПРЕПИРКА ОКОЛУ ТВ ДУЕЛОТ: Заев прифаќа под услов Мицко да се изјаснел против бојкот, Мицко му враќа ќе му кажел лично на дуелот

- Ќе прифатам дуел со Мицковски кога тој прво ќе се изјасни против бојкотот на референдумот! Му одговори Заев на Мицковски кој вчера побара тв дуел...

Повеќе

АКО НЕ ВИ Е ЈАСНО ЗОШТО СДСМ БЕШЕ 10 ГОДИНИ ВО ОПОЗИЦИЈА И ГУБЕШЕ ОД РОПАЦИ КАКО ГРУЕВЦИ, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ЛУПА СОФИЈА КУНОВСКА, ГО НАРЕЧЕ ЗАЕВ ДЕЧКО И ДЕМАГОГ

Понекогаш се чудам како можеше СДСМ да дозволи 11 години ропаци како Груевци да им бидат власт. После ја читам Софија Куновска, ми текнува на Наташа...

Повеќе

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ФАСАДИ И ПОКРИВИ НА ЗГРАДИ, Јавниот повик може да го најдете на општинската веб страна

Јавен повик на следниов линк.

Повеќе

ФОТО ПАПАРАЦИ: Гоца си замина од суд со моторче и погрешно ставена кацига!

Ване Цветанов 2 hrs· Неслучајно постарите велат најстрашно е ако Господ ти го земе умот... Од после судење, поранешн...

Повеќе

ШТО Е БЕ ВМРОВЧИЊА, ШТО СТЕ ОБЕСИЛЕ МУЦКА?!

Повеќе

Бранко Црвенковски се јави, навистина се јави: На 30 септември ќе гласам „ЗА“, ве повикувам сите да гласаме ЗА, затоа што ова не се избори за доверба на владата на СДСМ, ова е референдум за иднината на државата!

Поранешниот претседател и премиер, Бранко Црвенкоски во јавноста излезе сописмена изјава за претстојниот референдум на кој, како што вели, ќе гласа ...

Повеќе

БОМБА НА ГОРАН СУГАРЕВСКИ: За комунална инфраструктура најавени 170 милиони евра, општините да подготват проекти!

Преку Министерството за транспорт и врски за подобрување на комуналната инфраструктира во наредниот период ќе бидат обезбедени 170 милиони евра, нај...

Повеќе

УШТЕ ДВЕ КИНОПРОЕКЦИИ НА ОТВОРЕНО ВО ГРАДСКИОТ ПАРК, ВО ЧЕТВРТОК И ПЕТОК

Повеќе