Одберете локација на пристап

Enes İbrahim July 16· Sorumluluk üstlenen ve üstlendiği sorumluluğun hesabını verebilen tek parti THP’dir.#ilerliyoruzДа се даде отчет за сработеното пред граѓаните е доказ за високата демократска св
Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski #НеЛетајЛетуваj е насловот на новата едукативна акција која во следните два месеци ќе се реализира, а која е резултат на соработката помеѓу МВР и РСБСП која има за цел едукација и подигнување
Почитувани колеги, Нашата земја Република Македонија e посветена кон својата стратегиска цел – полноправно членство во НАТО и влез во ЕУ. Граѓаните на нашата земја во огромно мнозинство го посакуваат полноправното членство на Македонија во
- Не се враќам во политиката, во Радовиш бев на покана на бизнис пријатели затоа што Радовиш е мојот роден град и сакав да присуствувам на тој убав чин на изградба на капитална инвестиција во пречистителна станица. Кратко се сретнав со премиерот
Желбата на Претседателот Глигоров беше, Македонија стабилна, просперитетна, напредна, граѓанска држава, оаза на мирот, лидер во регионот, членка на ЕУ и НАТО. Ќе ја исполниме неговата желба.
Теута Арифи 4 hrs· Најдобри услови за најмладите во Тетово, токму и со оваа цел целосно ја реконструираме градинката Младост лоцирана кај Тетекс во Тетово.За оваа комплетна реконструкција издвоивме 5 милиони д
Судот за човекови права во Стразбур едногласно одлучи: има повреда на членот 10 од Конвенцијата во случајот Макрадули против Македонија, ги прогласува жалбите за допуштени, ги спојува двете апликации во една и му досудува ннадомест од 1.500 евра за
Македонија е како еден залетан авион со 700 км на саат, а ЕУ и НАТО се моторите на кои летаме. Ако некој ги тргне ЕУ и НАТО од иднината на земјата, тоа е практично гаснење на моторите на кои лета овој авион. Тоа што потоа ќе следува е жесток карамбо
До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир

ПОЧИНА БУГАРСКИОТ ИСТОРИЧАР БОЖИДАР ДИМИТРОВ

Денеска на 72 години почина бугарскиот историчар Божидар Димитров. Според првичните информации, тој починал од срцев удар. Тој подолго време боледув...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ПРВИОТ ЧОВЕК НА СТОПАНСКА КОМОРА: ВРЕМЕ Е ДА СЕ УКИНАТ НЕДАНОЧНИТЕ ДАВАЧКИ КОИ МУ ЈА ДЕРАТ КОЖАТА НА МАКЕДОНСКИОТ БИЗНИСМЕН!!!

Бројките се јасен аргумент: "Во 2016 година, по основ на неданочни и парафискални давачки во буџетот се наплатени над 251,5 милиони евра – кол...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДАР ГЕНЧОВ: Грција треба да биде нашиот најголем стратешки партнер!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЈП ПОЦ, Општина Центар и СВР Скопје започнаа акција за расчистување на дивите пазарџии кај „Зелен пазар"

Повеќе

(ВИДЕО) Хари Локвенец: Поканата за членство во НАТО е остварување за стратешките интереси, да ја искористиме шансата

Повеќе

НОВИ ВКУСОВИ НА АТЛАНТИС: Лате Макијато и Еспресо

Vitaminka Like This Page·June 7· Дали е возможно да постои нешто прекрасно како чоколадните школки Атлантис? ...

Повеќе

ФОТО НАТПРЕВАР НА ВИТАМИНКА: Роденденско селфи!

Stobi Flips June 18 at 1:53 PM· 📷Фото натпревар📷 Да го прославиме заедно роденденот на Стоби Флипс! Испрати ни фотографија во...

Повеќе

ПОФАЛБА ЗА БОБИ ХРИСТОВ: ЗБОРУВА ПЕРФЕКТЕН ХРВАТСКИ!

Еве да не излезе дека имаме нешто лично против Боби Христов, нешто и да го пофалиме... Изгледа Боби Христов има студирано во Хрватска или па обожав...

Повеќе

ОПШТА ПАНИКА КАЈ ВМРОНИТЕ: КУРТОНОТ ТРЕНДО И ЖЕНА МУ НА КУРТОНОТ ЖИДАС НЕ УБЕДУВААТ ДЕКА НЕМАЛО ДАТУМ, СВЕ БИЛО ЏАБЕ!

Ма кој бре црн датум, све е џабе, ништо нема ништооо, името до продадовте море за чисто џабе, Зајеф пуст да остане, срце да га изеде! ОПШТА ПАНИКА ...

Повеќе

ПРОТЕСТИТЕ ЗА ИМЕТО СЕ ИНТЕНЗИВИРААТ, НА ПЛАЖИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈОХАНЕС ХАН ЗА ТЕЛМА: Ми приоѓаат Македонци на улиците во Виена и Брисел и ми раскажуваат дека сакаат Македонија да биде членка на ЕУ

Повеќе

СЕГА ЈАСНО ЛИ ВИ Е ЗОШТО ПЛУКА ПО СДСМ И ВЛАДАТА: ЗОРАН БОЖИНОВСКИ СЛИКАН СО ОПЕРАТИВЦИТЕ НА ФАМИЛИЈАТА, КОЉО И НИНЏА!

Zoran Bozinovski Follow·November 23, 2017·Edited· Lijepo vrijeme lijepi ljudi, levo KOLJO, desno NINDŽA...

Повеќе

ИГОР ЈУГ СО ПИСМО ОД ШУТКА: АКО САКАВ ДА ГО УБИЈАМ ЗАЕВ, ЌЕ ГО НАПРАВЕВ ТОА, МЕ ТЕРАА ДА ПРИЗНААМ ДЕКА ГРУЕВСКИ ГО НАРАЧАТЕЛ УБИСТВО НА ЗАЕВ, ОДБИВ ДА ГО НАПРАВАМ ТОА!

Со долго километарскописмообјавено на порталот на Миленко, Дудинка, убиецот во обид на Заев, Игор Југ, раскажа како бил апсен и што му било наводно ...

Повеќе

Еј човече во 2018-та ВМРО-вците уште се плашат од џамија, за нив тоа е прегреан нуклеарен реактор ала Фукушима?!?!

Еј луѓе, ние нешто расправеме едно општество за сите, толеранција, ЕУ, НАТО, МАТО, ООН, УЕФА, ФИФА итн, а ВМРО-ните на социјални мрежи уште креваат па...

Повеќе

СО ПИСМО ОД ЗАТВОРОТ ШУТКА СЕ ОГЛАСИ УБИЕЦОТ НА ЗАЕВ, ИГОР ЈУГ: Водачите на Заедничка Македонија, Бетмен Велит, Дурловски, Јовановски и Дамовски плачеа како мали деца во притвор!

Со долго километарско писмо објавено на порталот на Миленко, Дудинка, убиецот во обид на Заев, Игор Југ, раскажа како паничеле во притвор водачите н...

Повеќе