Одберете локација на пристап

„Орка холдинг“ ги демантира шпекулациите во дел медиумите дека возилата „бентли“ и „мерцедес“ на оваа компанија биле продадени на член семејството на премиерот Зоран Заев. – Спомнатите возила беа прода
ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа предлогот на Премиерот Заев Вилма Рускоска да го води новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција. За предлог законот кој вчера го презентираше премиерот од опозицијата велат дека се уште немаат направен
Случајот „Рекет“ е една од најголемите афери и случаеви на Владата на СДСМ каде што се вмешани директно СДСМ и нивни луѓе иако од петни жили се обидуваат да го негираат истото, реагираат повторно од ВМРО-ДПМНЕ. На денешната п
За информацијата која вчера ја изнесе лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дека има мерка „С“ односно забрана за излегување од државата на Катица Јанева, Русковска рече дека за неа нема посебна истражна (ПИ) мерка. – Од ст
И да остане мислењето на Врховен за истрагите на СЈО отворени по 18 месеци, новото обвинителство може да го почне предметот „Империја“ од почеток, порача обвинителката Вилма Русковска, која со новиот закон се предлага да остане на чело
Новинарот Александар Чомовски не се откажува од 1 Тв. Тој во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77 , најави дека ќе остане со младите новинари и дека со нив ќе се обиде да ја спаси телевизијата чиј сопственик е во притвор поради рекетирање на бизн
Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови на нашата земја, дојдоа во градот под Марковите кули за да бидат дел од годинешното 17-то издание на &bdqu
Веќе подолг временски период сум сведок на постојан медиумски притисок поврзан со моето работење и работењето на моите компании, вели советникот во Оптшина Охрид од ДУИ, Нефи Усеини, кој има ресторан кај Чинарот, од кој летната тераса изминатиот пе
Јавната обвинителка Вилма Русковска во вчерашното гостување на радио Канал 77 рече дека вториот мобилен телефон на Катица Јанева не е пронајден. -Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанев
Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ во гостување на радиото Канал 77, рече дека не знаел дека неговиот менаџер бил под посебни истражни мерки неколку месеци. – Доколку Бојан бил под ПИ мерки и бил прислушуван, значи дека сме б
Јавната обвинителка Вилма Русковска во денешното гостување на радиото Канал 77 објасни дека Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност. -Давањето поткуп или рекет е кривично дел
Вистинскиот тест претстои Сагата со Кате 13 ќе продолжи, закопувајќи ја СДСМ уште неколку метра подлабоко во калот на кавгите помеѓу „провинцијалните” заштитници на невиноста на „Кате 13” и скопските „авангардни&rdquo
Економската година ги дава резултатите, а граѓаните ги чувствуваат ефектите. Продолжуваме и не застануваме, до крајот на мандатот на оваа Влада, просечната плата да биде 30.000 денари.
Меѓународна позиција на земјата - НАЈДОБРА ДО СЕГА! Економијата и раст на животен стандард - НАЈВИСОКА СТАПКА НА РАСТ НА ЏДП, СЕ БЛИЖИМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА! Демократија - НИКАД НЕМАЛО ПОВЕЌЕ СЛОБОДА, СЕКОЈ ПУКА ПО ЗАЕВ КАКО ДА Е БОКСЕРСКА В
This week: Zlatan says he is the best player in MLS "by far."Pregame: Zlatan says he’s better than anyone in the MLS.On the pitch: Zlatan scored a hat trick vs. #1 team in the MLS standings. Legendary. 👏 pic.twitter.com/ofaqimI5Zw — D

(ВИДЕО) Премиерот Заев на Комеморативна седница до семејствата на загинатите: Ве уверувам дека нема да ве оставиме сами, ќе сториме сé, да ги расветлиме причините за трагичната несреќа

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Се продаваат & изнајмуваат ексклузивни, комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути возење од строгиот центар на Скопје, во елитната, чиста и мирна населба Црниче

Adora Engineering / Адора Инженеринг Скопје Се продаваат или изнајмуваат комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути во...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ОД БРИСЕЛ: МОЕ СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА НАСТРАДАНИТЕ И ПРЕНЕСУВАМ ПОРАКИ СО СОЧУВСТВО ОД ШЕФОТ НА НАТО СТОЛТЕНБЕРГ, ОД ХАН И МОГЕРИНИ И ОД МИНИСТРИТЕ ЗА ОДБРАНА НА САД, ГЕРМАНИЈА, БРИТАНИЈА И ОСТАНАТИТЕ ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ!

Да го изразам моето сочувство до семејствата на сите кои загинаа во автобуската несреќа и брзо опоравување на оние кои се опоравуваат. И овде, сите ...

Повеќе

ЕДЕН ОД ТРАГИЧНО ЗАГИНАТИТЕ БИЛ ПОЗНАНИК И ГОЛЕМ ФАН НА ЈЕЛЕНА КРЛЕУША, ТАА ИСКАЖА СОЧУВСТВО ДО НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО!

Повеќе

Обвинителство: Возачот на автобусот не бил пијан, ќе се утврдува дали зборувал на мобилен, возилото се испитува од инженери на Машински Факултет, било регистрирано пред еден месец!

Од Основното јавно обвинителство информираат дека е заврашен увидот на местото каде што вчера се случи тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Т...

Повеќе

Не заборавајте СИТЕ ЗАЕДНО СМЕ ВО ИСТ АВТОБУС, ДА СИ ПОМАГАМЕ, ДА СЕ ПОЧИТУВАМЕ!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО: Познати имињата на загинатите во автобуската несреќа

Зоран Давидоски, Јовица Трпевски, Ајден Исмаили, Реметула Абдурахими, Онур Садику, Бобан Аврамоски, Бесим Камбери, Есад Емрули, Трпана Ј...

Повеќе

ЗАЕВ: МЕЃУ ПОВРЕДЕНИТЕ Е И ПОРТПАРОЛКАТА НА ЕВН!

- Меѓу повредените е и портпаролката на ЕВН, таа е тука во градската болница осми септември и ве поздрави сите вас новинарите, нејзините колеги. За...

Повеќе

ЏОРЏ СОРОС: ЕВРОПО, РАЗБУДИ СЕ!

Europe, Please Wake UpBy: George SorosFebruary 11, 2019Project SyndicateMUNICH – Europe is sleepwalking into oblivion, and the people of Europ...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев со Владини претставници во посета на повредените згрижени во „8 Септември“: Ја споделуваме тагата што ја чувствува јавноста, даваме поддршка за повредените, тука сме да помогнеме, благодарност на сите што помогнаа

Повеќе

Иронија е што Ванковска е професорка на УКИМ по мировни студии и што требаше да го води РЕКОМ, организација за помирување на етничките групи после војната 2001-ва?!?!

Една од најголемите неправди во земјава е изборот за тоа кој може да предава на факултет, особено УКИМ. Уште кога бев студент пред 20 години се чудев...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОФЕРОТ НА АВТОБУСОТ ИСПАДНАЛ ПРВ ОТКАКО ПОЧНАЛ АВТОБУСОТ ДА СЕ ТРКАЛА ПО УДОЛНИЦАТА!

Линк до видеото кое го објави порталот ЛАЈМ, овде.

Повеќе

ИВАНОВ: ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ И ПОВРЕДЕНИТЕ!

- Да им помогнеме на семејствата на загинатите и повредените. Ова нека биде поука за сите што управуваат со возила во кои има многу патници да внима...

Повеќе

ФЕНОМЕНАЛНА СТОРИЈА НА ЦИВИЛ МЕДИА: Детален портрет на Мира Турбо Дизел!

Трнлив е патот до славата. Моментот на слава. Велат, непроценливо задоволство. Многу луѓе кои го посакуваат тешко работат и никогаш нема д...

Повеќе

Филипче: Седуммина повредени се уште се во критична состојба

Седуммина повредени, од кои четворица во Градската општа болница „8 Септември“ и тројца во Ургентниот Центар, се уште се во критична сос...

Повеќе