Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

И ЛИЛА СЕ ПРЕТЕРА СО ТОА ЦВИКЕРИТЕ

Повеќе

Владата на Република Македонија ја одржа 97-та седница: ПО НЕКОЛКУ ДЕЦЕНИИ ТЕРОР НА ДБК, НЕМА ВЕЌЕ ПРИСЛУШКУВАЊЕ - формирана е Комисија за пренос на техничките уреди и на документацијата од МВР–УБК во ОТА

Владата на Република Македонија ја одржа 97-та седница: Формирана е Комисија за пренос на техничките уреди и на документацијата од МВР–УБК во ...

Повеќе

ТРИОТО КОСТОВ, ИЉОВСКИ И ШТЕРИЕВА РАСТУРА: Комерцијална Банка со добивка од 28 милиони евра за 9 месеци, се очекува делење дивиденда од 10 евра по акција!

Во периодот од 01.01-30.09.2018 година Банката од своето работење оствари позитивен финансиски резултат во износ од 1.728,9 милиони дена...

Повеќе

НОВ ДРЖАВЕН ПРАЗНИК НА 8-МИ НОЕМВРИ: ШУТКА НЕ ТИ БЕГА НИКОЛААА, НИКОЛААА, НИКОЛААААА!

Повеќе

Демократскиот сојуз бара Декларација за национално помирување со која ќе се помират левицата и десницата за гревови уште од 1945-та

Демократскиот сојуз смета дека помирување помеѓу левицата и десницата, како и пошироко национално помирување, треба да се одвива преку Парламентот...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ПОТРАГА ПО РЕЈТИНЗИ, КАНАЛ 5 ГО ДОПРЕ ДНОТО! БАЧЕВ ЦЕЛ СААТ ГИ НАВРЕДУВАШЕ АЛБАНЦИТЕ: КАКО МОЖЕ ШИПТАР ДА БИДЕ ГОСПОДИН, ТИЕ ДВЕ РАБОТИ НЕ ИДАТ ЗАЕДНО?!

Повеќе

БРАВО ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ: Само од Амбасадорскиот фонд за културна заштита на Амбасадата на САД во нашата земја, досега се издвоени 1,3 милиони долари за реконструкција на споменици на културата!

Зоран Бојаровски October 24 at 2:55 PM· Само од Амбасадорскиот фонд за културна заштита на Амбасадата н...

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ НЕМА ОДМОРА ДОК ТРАЕ ОБНОВА: Во Волково деновиве интензивно се тампонираат улици и се чистат мини-депонии

Повеќе

ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Оваа година имаме 1045 апликации за мерката „Млад земјоделец“, речиси двојно повеќе од лани!

Ljupcho Nikolovski 11 hrs· Оваа година имаме 1045 апликации за мерката „Млад земјоделец“, речиси ...

Повеќе

БРЕЕЈ, И СКОПЈЕ СЕ ПРЕТЕРА СО ТОА ЗАЛЕЗОТ

ФОТО: Жарко Трајановски

Повеќе

КУМАНОВО НА 11-ТИ НОЕМВРИ ЌЕ СЛАВИ 499 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

Maksim Dimitrievski October 24 at 8:16 PM· 11ти Ноември - 499 години КУМАНОВО

Повеќе

Вице Заев: Николовски има три дена да ги докаже обвинувањата за криминална коалиција со Мијалков, во спротивно ќе го тужам!

Господине Заев, како ги коментирате изречените квалификации на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски искажани после седницата на Цен...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ СЕ ПОВЕЌЕ СЕ НАМЕТНУВА КАКО ЛИДЕР НА ОПОЗИЦИЈАТА: ВМРО-ДПМНЕ ја испушти шансата да застане на столбот на опозицијата во Македонија и да пласира сериозни политики, кои ќе го разнишаат владеењето на СДСМ, ГДУ ќе го стори тоа!!!

Повеќе

БОМБА ОД МИТКО ЈАНЧЕВ: Подготвен сум да бидам лидер во ВМРО-ДПМНЕ но само на тим од високоетаблирани луѓе со јасна визија!

Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, мирно ја прими одлуката за негово разрешување од функцијата. Се уште нема добиено официјален...

Повеќе

Продолжуваат будалаштините на Стојменов и Мирчевски, откако го поканија 100 пати им текна дека човекот не ваљал за на ТВ: За Бачев повеќе место во нашата телевизија нема

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев, не престанува со скандалите. Овој пат го злоупотреби просторот овозможен од Канал 5 во емисија...

Повеќе