Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ОВА КОМУЊАРИВЕ МЕСТО СПОМЕНИЦИ КУПУВААТ ОПРЕМА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОВИТЕ, ПРАВАТ УЛИЦИ, АБЕ НЕИЗЖИВЕАНИ ПРОЛЕТЕРИ ЗАБЕГАНИ!

Повеќе

СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ НИЗ СЕЛАТА ОКОЛУ ПРИЛЕП ВО ОПШТИНА КРИВОГАШТАНИ

Повеќе

СТЕФАН БОГОЕВ: Опстојуваме на определбата за развој на периферните делови на Карпош и префрлање на урбанизацијата во другиот дел од Општината, надвор од урбаното јадро

Повеќе

ПРЕСПАНСКО ЕЗЕРО ПОРИБЕНО СО 12 000 КРАПЧИЊА

Повеќе

(ВИДЕО) НАШИТЕ СТАРИ ПРИЈАТЕЛИ СЕ ШИРАТ: Отворени новите простории на Амбасадата на Словенија во Македонија

Министрите за надворешни работи на Словенија и на Македонија, Миро Церар и Никола Димитров заедно со словенечкиот амбасадор во земјава Милан Јазбец ...

Повеќе

ЛЕВИЦА СЕ ПРЕТЕРА СО ПРОТЕСТИТЕ: ЗАЕВ И РАДА РАЗМИСЛУВААТ ДА ИЗНЕСАТ ТЕНКОВИ НА УЛИЦИТЕ, ЦАЈКАНИТЕ ВЕЌЕ НЕ МОЖАТ ДА ГО БРАНАТ СОБРАНИЕТО!!!

Повеќе

ПОДДРШКА ЗА БРАТСКИОТ ПАЛЕСТИНСКИ НАРОД КОЈ СЕ БОРИ ЗА СЛОБОДА И ОПСТАНОК ПОД НАЛЕТОТ НА ЗАБЕГАНИОТ И АЛЧЕН ИЗРАЕЛ!!!

An image of a shirtless young protester in Gaza gripping a Palestinian flag with one hand and swinging a slingshot over his head with the other has ...

Повеќе

СРАМОТА: Симболот на Скопје, Јахја- Пашината џамија се распаѓа, се чека турската ТИКА да ја реновира?!

Jasmin Redjepiadded7 new photos. 2 hrs· Во Скопје се издига највисокото минаре на Балканот, од старите ос...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ДО СКОРО ВЛАДЕЕЈА СО СВЕТОТ: 102 годишен Британец издржал три дена на кров пред да биде спасен, откако паднал при местење на антена

Линк до лудата сторија овде.

Повеќе

ТАКСИСТ НА ДЕНОТ, МОРЕ ЧОВЕК НА ДЕНОТ: ФАДИЛ ВОКРИ!

Повеќе

(ФОТО) ОБВИНУВАЊАТА НА САШЕ ПОЛИТИКО ПРОТИВ АПАШОТ, ТОГАШЕН ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕМИР КАПИЈА СЕ ПОКАЖАА КАКО ВИСТИНА: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА МУ ПОДНЕСЕ ПРИЈАВА ЗА КРАЖБА НА 250 000е ОД КАСАТА НА ОПШТИНА ДЕМИР КАПИЈА!!!

Финансиската полиција до ОЈО за гонење организиран криминал и корупција – Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Со бутик штанд за зелено домување, подарок кујна и архитектонско решениеза ентериерно уредување за купен дом во Flatiron, Адора инженеринг се претставува на Саемот Real expo 2018

Со оригинален бутик штанд во стилот на зеленото домување во Diamond Garden, најголемата градина за внатрешно домување во Европа со 5,5 тони зеленило...

Повеќе

ЗОШТО ГОЛЕМИОТ ЈУНАК МИЛЕНКО ГО НЕМАШЕ НА 27-МИ АПРИЛ ДА ТЕПА ВО СОБРАНИЕ: Да не се лажеме, јавните смртни закани од видни куртони беа порака до базата да убива и коле на терен, никој не очекува од славните куртони лично да направат убиство, но тоа е креирање на атмосфера на линч!

Повиците за линч кон видни членови на СДСМ и критични новинари од страна на куртони беше сигнал до масите, до стоката, баграта, разните анонимус Ќосев...

Повеќе

ПОРАДИ БРЗАЊЕ ЗА ИЗБОРИ, БИЛ ЗГРЕШЕН ПРОЕКТ ЗА БУНКЕР ЗА АКЦЕЛЕРАТОР ВО 8-МИ СЕПТЕМВРИ ОД ВРЕМЕТО НА НИНО ТОДОРОВ, ДРЖАВАТА ЌЕ ПЛАТИ 160 000 ЕВРА ЗА АНЕКС ЗА ДОГРАДБА!!!

ВМРОНИТЕ тотално го згрешиле проектот за бункер за акцелератор за зграчење против малигни болести во градската болница 8-ми септември, па сега држав...

Повеќе

ФАЛА БОГУ: Се подготвува импичмент за Иванов?!!

По обезбедувањето на двотретинско мнозинство за пристапување кон уставни измени, во јавноста се повеќе се поставува прашањето каде е претседат...

Повеќе