Одберете локација на пристап

Судот и судиите работат согласно законските одредби, го почитуваат начелото на еднаквост на оружјата, уставно загарантираните права и слободи и одлучуваат врз основа на доказите и аргументите, а не врз основа на лични желби на странките во постапка
Се додека Западниот Балкан не се интегрира во Европската Унија, не можеме да очекуваме да исчезнат балканските омрази, а слабите економии и меѓуетничките односи да се подобрат, порача претседателот на државата Стево Пендаровски, на предавањето на т
Премиерот Зоран Заев рече дека 100 отсто верува дека во октомври земјава ќе добием датум за преговори за членство во Европската унија. -Верувам 100 отсто дека во октомври ќе добиеме датум. Но да дадеме некој аргумент повеќе. Да покажеме дека
Човекот има милиои евра и со тоа капацитет да купи цели редакции, познати новинари, судии, обвинители, па дури да вмеша и влади на соседин земји, на големо се збори дека Бугарија се вмешала за спас на Камчев затоа што тој поседува десетина болниц
Истражен судија му одредил 30 дневен притвор на Боки 13, кој беше изнесен од главниот влез на Кривичниот суд во моментот кога обвинителката Вилма Русковска даваше изјава за медиумите. Боки 13 со кисела насмевка пројде покрај новинарите и
Мактел вчера излезе со анализа дека Камчев го местел Боки за да се спаси од Империја со тоа што ќе го наруши кредибилитетот на СЈО. Исто така дел од планот беше Камчев да се ребрендира од криминалев во невина жртва на рекетарско - обвинителна банда
Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни случувања и апсењето на Јовановски и оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Д
Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд, пренесеТВ21. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придр
Каков гение!!! Каков мастермајнд! Ние сите го отпишавме, а тој вредно ткаел фина пајажина!!! Замислете кој е тоа пеколен план! Го викаш наивниот и болно алчен Боки 13-ка, знаеш дека е врзан со Катица Јанева која си го вработи синот во 1 ТВ и му
Алчноста на Боки му нанесе голема штета на угледот на СЈО. Фрлена е огромна цистерна со црна боја врз зградата на СЈО вечерва. НО ЌЕ СЕ ИСПЕРЕ! Не може еден Боки 13-ка и неговата алчност и немање на осет да уништи она што почна со Шарена Револуциј
ејсбук статус на екс-пратеникот Павле Богоевски: Прашања кои треба да бидат одговорени по пресот на ОЈО: 1. Дали Обвинителот на кого осомничените наводно се обиделе (или успеале) да му/и вршат влијание го пријавил случајот по службена д
Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на синот на Катица Јанева кој е вработен во телевизијата, јавува репортерот на
Во домот на обвинителката Лиле Стефанова, која е дел од тимот на СЈО, вечерва не е извршен претрес, иако дел од медиумите објавија дека тоа се случило. Од Обвинителството за организиран криминал и корупција за „Фокус“ појаснуваат дека с
Jавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека поддржува ветинг во судството и обвинителството, и го посочи примерот со ослободителната пресуда за новинарот Дрган Павловиќ Латас и неговите браќа за кои СЈО имаше поднесено обвиние за бесправно градењ
Меѓу двете компании кои доставија понуди на тендерот за избор на фирма која ќе ги руши дивоградбите во Охрид е и фирмата на советникот Нефи Усеини, сопственик на дивоградбата пред чинарот која деновиве крева многу врева во јавноста. Усеини воразгов

ТЕТКИЦА СО ЛУД ФРИЗ НА ДЕНОТ!

Повеќе

БЛИЗУ 40 000 ЧИТАТЕЛИ - ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ.МК ДЕНЕСКА ИМАШЕ РЕКОРДНА ПОСЕТА, НАЈГОЛЕМА ОД СВОЕТО 6 ГОДИШНО ПОСТОЕЊЕ!

Повеќе

ЖИВОТ ПИШЕ РОМАНЕ!

Повеќе

БРАВО, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА: Маја Морачанин и Самка Ибраимоски продаваа весник на улица со маргинализираните

Пратеници Маја Морачанин и Самка Ибраимоски, денеска, во знак на одбележување на Меѓународната недела на продавачи на уличен печат, заедно со продав...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПОТРЕБНИ СЕ РЕФОРМИ И РАБОТА, ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ДА НЕ БИДАТ ИЗГОВОР ЗА НЕРАБОТЕЊЕ!

Претседателските избори не треба да ги парализираат реформските процеси кои се предуслов за ратификација на Протоколот за полноправно членство во НА...

Повеќе

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ КОНЕЧНА ОДЛУКА: Новиот Клинички центар ќе се гради во Ѓорче Петров!

На денешната владина седница помина одлуката новиот Клинички центар да се гради во Општина Ѓорче Петров, рече министерот за здравство Венко Филипч...

Повеќе

АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ШОК: ТРАМП ВЛЕЗЕ ВО НИКСОН МОД, ЈА УЦЕНИ ОПОЗИЦИЈАТА, АКО САКА ЗАКОНИ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ГО МАЛТРЕТИРА СО ИСТРАГИ?!

No one, not even the president of the United States, is above the law. pic.twitter.com/IZOFVz8otn — Bernie Sanders (@SenSanders) February 7, ...

Повеќе

Најавуваат акции секој ден: Пајакот почна да крева коли на кејот

Пајак службата на ЈП „Градски паркинг“ од утрово ги крева неправилно паркираните возила на Кејот 13 Ноември, пренесуваСДК. Со три пајак...

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ ПЛАЧЕЛ НА ДЕНОТ НА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, ЈА СЛУШАЛ РУСКАТА ХИМНА ПУШТЕНА НА РИПИТ НА МАКСИМУМ

Вчерашниот ден во Брисел беше тажен и тежок за Македонија, изјави претседателот на партијата Единствена Македонија, Јанко Бачев, по пово...

Повеќе

НИНА КОСТОВСКА, ДЕВОЈКАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД КАМПАЊАТА НА УНИЦЕФ, ЌЕ БИДЕ БИБЛИОТЕКАРКА ВО ВЛАДАТА

На вчерашната средба со премиерот Зоран Заев Нина ја прифатила понудата да биде ангажирана времено и вели дека е благодарана што Владата ѝ излегла в...

Повеќе

МЕГА СКАНДАЛ: ЕВЕ КАКО ВМРО ДПМНЕ ЈА КУПИЛО ВЕРНОСТА НА ГОРДАНА СИЉАНОВСКА - ВО 2011-ТА ГО СТАВИЛЕ ДИРЕКТОР НЕЈЗИНОТО СИНЧЕ ВО ХЕЦ ЗЛЕТОВИЦА!

Повеќе

Општина Прилеп: Субвенционирана вода за околу 500 семејства од социјално ранливите категории

Со одлука на општинскиот Совет, на близу 500 семејства од социјално ранливите категории, Општина Прилеп месечно ќе им ги субвенционира трошоците...

Повеќе

РАДМИЛА ДВА СААТА ОДГОВАРАШЕ НА ГЛЕДАЧИ НА 1 ТВ: Кој и да биде кандидат за претседател ќе биде прифатлив за сите граѓани!

- Уште не знаеме кој ќе биде кандидат за претседател од редовите на СДСМ, но кој и да биде ќе биде прифатлив за сите граѓани на земјава. Вице преми...

Повеќе

НАД 1700 ЗАБОЛЕНИ ОД ГРИП, ДВЕ ЛИЦА ПОЧИНАА ОД СВИНСКИ ГРИП, ВЛАСТИТЕ СМИРУВААТ ДЕКА ЛЕК ТАМИФЛУ ИМА ДОВОЛНО!

Над 1700 заболени од грип, најмногу од Тетово, Гостивар и Скопје. Втора жртва за само два дена по добиени компликации од сезонскиот грип. 24 годишн...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ КАЖУВА ПРИКАЗНИ ЗА МАЛИ ДЕЦА: НАТО е успех на ВМРО ДПМНЕ, Заев го свитка ‘рбетот на македонскиот народ

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува потпишувањето на пристапниот протокол за НАТО за Република Македонија и смета дека ова претходно го одрабитал авладата пред...

Повеќе