Одберете локација на пристап

Mila Carovska‏Verified account@mila_carovska2m2 minutes ago На родител кој се грижел за детето со попреченост до негова 26 годишна возраст без да го смести во институција му следува траен надоместок. Новиот Закон за социјална заштита предви
Како човек кој работи медиуми долго време и разбира политички филозофии коалиции, и природни прекугранични коалиции … сакам да ги прашам ВМРО ДПМНЕ имаат ли став, размислување или воопшто нешто да искоментираат за аферата на австрискио
Професорот, Јове Кекеновски, му порача на пратеникот и поранешен премиер, Емил Димитриев, дека има право да гласа за одземање на мандатот на осудениот екс премиер, Никола Груевски. Пратениците денеска ќе расправаат на Комисијата за мандатно имунит
Затворениците во истражниот затвор „Скопје“ отсега ќе можат да вежбаат и да се рекреираат, бидејќи во кругот на затворот е поставена фитнес опрема и реквизити за рекреација. – Ова е уште еден чекор во насока на подобрување на усл
Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev17m17 minutes ago Отвореноста и довербата меѓу Северна Македонијаи Црна Гора овозможува неограничен простор за јакнење на врските во сите области од заеднички интерес. Денеска на заедничката седница на
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил и Методиј. Почитувани сограѓани, Дозволете да ви го честитам 24 Мај, Денот на сл
Петтата седница на Советот за реформа во јавната администрација, се одржа денеска во Владата на Република Северна Македонија, а со која претседаваше премиерот Зоран Заев. На седницата, како што соопшти владината прес-служба, беше усвоен записник
Правиме сериозни планови, мотивирањето на наставниците за новите обврски во училиштата, да биде поткрепено и со поголеми плати во образованието, изјави премиерот Зоран Заев пред почетокот на настанот „Цели за одржлив развој: Јавна р
Бесплатни прегледи на кожата од 28 до 30 мај организира Универзитетската Клиника за дерматологија во Скопје во рамки на кампањата „Еуромеланома 2019“ за борба против ракот на кожата, во којa учествува 10. година по ред. Годинашнава кам
Премиерот Зоран Заев ја поздравува одлуката на пратеникот Павле Богоевски да поднесе оставка на функцијата и смета дека е храбра и во функција на понесување одговорност за етички работи за кои граѓаните очекуваат политичарите да повлечат чекор во т
Жесток говор на омраза на актерката Арна Шијак на промицијата на книгата на сликарот Ацо Станковски. Настанот се одржал вчера во музејот на ВМРО. Таа власта ја нарекува ГРУПА ОДРОДНИЦИ кои се во сојуз со мрачни сили кои сакаат да не уништат.
- Еден научник од Египет ми кажа во една прилика дека во светот има 70 милиони Македонци, и јас му верувам. Епа што чекаме, зошто да не се обединиме и да го поразиоме западот?! Ацо Станковски на промоцијата на својата книга на тема Македонија. Де

(ВИДЕО) ЛЕЛЕЕЕ, ОВОЈ ИСТ КАКО ГРУЈО, ТЕШКА ПАТЕТИКА: Мицко се жалеше дека порталите му се смееле на грешката затоа што тие не ја сакале Македонија како него?!?! ПУ БРЕ РОПАК НИЗАЕДЕН БЛЕФЕР ПРОФИТЕРСКИ!

Линк до видео, овде.

Повеќе

ПИВАРА СКОПЈЕ И ПАКОМАК ЌЕ ПРАВАТ ЕЛКИ ОД ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА НА ПОВЕЌЕ ЛОКАЦИИ ВО СКОПЈЕ

Ве повикуваме да се приклучите во иницијативата#ЕЛКАМК- Правење елка од пластични шишиња во која е вклучен и Пакомак. Ајде заедно да ја подигнеме св...

Повеќе

СРЕЌА ШТО ВМРОВЦИТЕ НЕ ИЗГРАДИЈА НИТУ ЕДНА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ЌЕ ИЗГИНЕШЕ ГОЦЕВАТА РАСА: ВАКА ПРОЕКТИРААТ ВМРОВЦИТЕ АВТОПАТ, БЕТОНСКИ БАНДЕРИ НА СРЕД ПАТ!!!

Костадин Костадинов‏@kostadinkosta13h3 hours ago Согласно дадениот збор на Антонијо Милошоски дека ќе ги споделам фотографиите за бандерите...

Повеќе

БОМБА НА ТВ 21: ВАЉОН БЕЉА НАСТРАДАЛ ВО ОРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАИР, ВИСАР ГАНИУ!

Како што неофицијално дознава ТВ21, Ваљон Беља му се јавил на Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу со кого побарал да оствари средба во Топанско пол...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛОТ СИ ИГРАШЕ МАЈТАП СО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ: Не знаев дека е ветеран од повеќе војни!

Скандалозно: Стојанче Ангелов му признава на Филип Петровски дека бил ветеран во 2001! pic.twitter.com/71gyiWg0a9 — Seir MK (@Seir_mk) Decemb...

Повеќе

БЕЉА ЗА ВАЉОН БЕЉА: ПРАЌАШЕ КУРШУМИ ВО САЛФЕТКА, НО ВЕЧЕРВА ДОБИ ДВА ВО СВОЕТО ТЕЛО!

Ваљон Беља од ДУИ вечерва е ранет во вооружен напад во скопската населба Чаир. Во него е пукано со два куршуми, по што е однесен во болница. Нап...

Повеќе

СКАНДАЛ ПРЕД СУДОТ: Пратеникот Љубен Арнаудов бара 50 евра за изјава за медиумите, новинарите собраа пари, тој избега!

Пратеникот Љубен Арнаудов, обвинет за насилствата во Собранието на 27 април минатата година, пред почетокот на ден...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ ПРЕКРАСЕН КОМПЛЕКС ЌЕ НИКНЕ ДО СТАРАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ

Светски реномираната компанија со седиште во Турција “Лимак Холдинг”, реализира интензивни градежни активности на просторот околу Старат...

Повеќе

НАЈДОБРИОТ МЕДИЦИНСКИ ТИМ ВО РЕГИОНОТ: На скопјанка ѝ извадиле тумор од срцето, откако ја породиле во „Аџибадем Систина”

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим од Клиничката болница „Аџибадем Систина” изведоа две операции, една по друга, на тр...

Повеќе

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ГО ВОВЕДЕ ШАХОТ КАКО ДЕЛ ОД ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ ВО ШКОЛИТЕ

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДРОМ ЗАСАДИ ОКОЛУ 300 КВАЛИТЕТНИ ДРВА НА 4 УЛИЦИ ВО ОПШТИНАТА

Златко Марин 6 mins· Продолжуваме со засадување на 120 различни видa дрвја на две локации на улицата „Метод...

Повеќе

(ФОТО) ПОЧЕЛО ЈЕ ПОЧЕЛО: Во општинските комитети на ВМРО ДПМНЕ полека почнаа да ја откачуваат сликата на Грујо и полека да ја тргаат накај кантата за ѓубре, сега е до пола пат стигната!

Толку од почесниот претседател на вмро-дпмне Н. Г. неговото местото веќе му е на прозорот од кој може и да падне, додека Мицко го зазема неговото ме...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА: Грујо вртел телефони од Будимпешта и ги тешел своите сопартијци дека за 2-3 години ќе се врател на голема врата во македонската политика и пак ќе бил премиер?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Иако била хит во 50-тите, оваа песна сега се смета за песна која промовира силување

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Хероите кои ги украдоа бомбите од ДБК и ги дадоа на СДСМ, вратени на работа во МВР!!!

Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski2m2 minutes ago Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски од денеска повторно се враќаат на своите раб...

Повеќе