Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ЗОШТО ГОЛЕМИОТ ЈУНАК МИЛЕНКО ГО НЕМАШЕ НА 27-МИ АПРИЛ ДА ТЕПА ВО СОБРАНИЕ: Да не се лажеме, јавните смртни закани од видни куртони беа порака до базата да убива и коле на терен!

Повиците за линч кон видни членови на СДСМ и критични новинари од страна на куртони беше сигнал до масите, до стоката, баграта, разните анонимус Ќосев...

Повеќе

БАТЕ ГЕЛЕ ТРАГИЧАР ОД РАЗВОЈОТ НА НАСТАНИТЕ ВО ВМРО: Што ќе прави сега со тетоважите?!

Повеќе

ХАХА, ПУТИН ОДБИВА ДА ЈА КРИТИКУВА САУДИСКА АРАБИЈА ЗА УБИСТВОТ НА НОВИНАРОТ КАШОГИ: Ех голема работа, ја убивам по еден годишно...

Линк до сторијата тука.

Повеќе

СЕ ПУНАТ ЗАТВОРИТЕ СО ВМРОНИ: Уште едно ѓубре ќе одговара за смртни закани кон пратеник!

Уште една кривична пријава за заканување кон пратениците поднесе Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатр...

Повеќе

КРИТИКИ КОН ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЗА ДОЦНЕЊЕТО ЗА ВТОРИОТ БРАН СУБВЕНЦИИ ЗА ПЕЧКИ ЗА ПЕЛЕТИ

Скопје,18 октомври, 2018 - 11:51 (META) Грејната сезона веќе почна, а Градот Скопје сè уште не го објавил вториот повик за субвенционирање...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ОВОЈ КОПУК БИЛ АМБАСАДОР ВО ЛОНДОН ЧОВЕЧЕ - ДОНЕВ ЗА ТЕЛМА: Трамп не знае за посетите на Мичел и Палмер во Скопје!

ВМРО-ДПМНЕ ако го прифатат ова нивната партија треба да се распадне бидејќи тие во името нема да можат да го имаат името „Македонија“. А...

Повеќе

ТВИТЕР ЗАЕДНИЦАТА „РАСПАЛИ“ ПО ВМРО-ДПМНЕ

Твитер заедницата со бројни коментари по исклучувањето на Сашо Мијалков, Никола Тодоров, Митко Јанчев… од ВМРО-ДПМНЕ. „Едвај...

Повеќе

ПЕКАБЕСКО: Првите добитници на Samsung Note 9 и ваучер од Kares во вредност од 10.000 денари ќе бидат познати веќе оваа недела :-)

Ви благодариме за огромното учество во наградната игра#Пекабетаза цело семејство! Првите добитници на Samsung Note 9 и ваучер од Kares во вредност о...

Повеќе

СДСМ: Пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ тонат во својата сопствена изолација, Македонија незапирливо чекори напред кон иднината, кон ЕУ и НАТО

Повеќе

СДСМ: На дело се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ, пионот Мицкоски и носителот на криминалот Груевски

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ ЗАЕВ, МИНИСТРЕ ФИЛИПЧЕ, БОРЕТЕ СЕ МАЛКУ ПРОТИВ НАДРИ ЛЕКАРИТЕ КОИ ПРОФИТИРААТ НА МАКАТА НА БОЛНИТЕ И ПРАВАТ ГОЛЕМА ШТЕТА!!!

Повеќе

ЕВЕ КОЛКУ ОСТАНАВМЕ ВО МАКЕДОЊА, НЕ СИ ПРАЈТЕ ФИЛМОВИ ЗА НЕКАКВИ ДВА МИЉОНА, ТОА Е ЧИСТА ФИКЦИЈА!!!

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ, ИМА НАДЕЖ ЗА ЧОВЕШТВОТО СЕУШТЕ!

Dobova, Slovenia, Octomber 2015(Jeff J Mitchell)

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Револуционерно срање, Замислете дека по десет или сто години некој нов лидер на вмро да го цитира Мицкота. Или Змејкота. Или Влатчета.

Branko Trickovski 2 hrs· Револуционерно срање И пред глупавиот говор на оној несреќен исфрлувач јас ми...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНЧО МИНОВ У СРЕД ДЕБАТА НА ТВ 24 РЕШИ ДА СЕ ДИСТАНЦИРА ОД ВМРО ДПМНЕ, ОТКАКО ДОЗНА ДЕКА МИТКО ЈАНЧЕВ Е ИСФРЛЕН ОД ВМРО ДПМНЕ

Повеќе