Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

Миленко Неделковски заработи кривична пријава поради загрозување на сигурноста на премиерот со тоа што на фб пиша дека ќе му се деси Мостар, алудирајќи на смртта на Борис Трајковски!

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривич...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП КОНЕЧНО ЗАЛИЧИ НА АМЕРИЧКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Убиството на новинарот Кешоги е тешка глупост, тој што ја дал таа наредба е во голема невоља, а пак обидот да се скрие е најлош таков обид во историјата!

Trump on Khashoggi's killing: "They had a very bad original concept. It was carried out poorly and the cover-up was one of the worst cover-ups in th...

Повеќе

ВМРОВСКА РОМАНТИКА!

Повеќе

ВИДИ ЧУДО: ГО ЗАБОРАВИ ЛИ ХИПО ПИСМОТО ДО ИДНИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ВО КОЕ АПЕЛИРАШЕ ИМЕТО ДА СЕ РЕШИ ШТО ПОБРЗО?!?!

Хипо Пешевски испрати писмо до идниот лидер на ВМРО ДПМНЕ пред една година, и во тоа свое писмо тој се заложи за брзо решавање на проблемот со име...

Повеќе

РАСТУР СИСТЕМ: Ноќта и денот по гласањето во парламент за амандманите, Мактел.мк имаше речиси 100 000 кликови!!!

Речиси 100 000 читања имаше порталот Мактел.мк во саботата, значи ноќта и денот по историското гласање за амандманите во собрание. Тоа е бројка з...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, ПОПОТ РИСТОСКИ НЕ СЕ ОТКАЖУВА: На јубилејна 100-та тв дебата на која се обидува да го уништи договорот со Грција, човекот е на света мисија ЏИХАД против ЕУ и НАТО!!!

Попево е упорно нек си е... мајката... Ова му е јубилејна 100 тв дебата по ред за само 3 месеца. Апсолутен рекордер. Како само наоѓа време за овие т...

Повеќе

ВАКА МУ ВРАТИ СВЕТОТ ЗА ТОА ШТО ДОНИРАШЕ НАД 10 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ И ДЕМОКРАТИЈА: Бомба во куќата на Џорџ Сорос!

Вчера, понеделник, била пронајдена експлозивна направа во домот на милијардерот и демократски донатор, Џорџ Сорос, во округот Вестчестер во Њујорк, ...

Повеќе

ВИЦОТ ЗА ПОЛЖАВОТ КОЈ СЕ КАЧИЛ НА МОНТ ЕВЕРЕСТ, МАКЕДОНСКА ВЕРЗИЈА!

Повеќе

ВО ОВОЈ МОМЕНТ, ДОДЕКА ВМРО ДПМНЕ Е КОМПЛЕТ НА КОЛЕНА, ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ НА НАЈЛОШИОТ ПРОГНОЗЕР ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БИЧИКЛЕ!

Повеќе

Среда, 12 часот, отворен ден за граѓаните на Тетово: Дали ве интересира како се развива локалната економија во Тетово? Каква работна сила има Тетово? Каква е нејзината економската перспектива? Капацитетите за вработување? Стандардот на живеење на граѓаните? Поддршка за нови бизниси? Што нуди Тетово за туристите?

Теута Арифи 5 mins· Отворен ден за граѓаните на Тетово СЕКТОР ЗА ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ И РАЗВОЈ НА ТУРИЗМОТ За...

Повеќе

Објавен новиот јавен повик за финансиска поддршка за новоосновани старт-ап и спин-оф компании

#ФИТРим дава приоритет на младите бидејќи тие се идните двигатели на економскиот раст! Објавен новиот јавен повик за финансиска поддршка за новоосно...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е МИЦКО ЗАБЕГАНО ЧОВЕЧЕ: Во смешно спотче, качен на партиската зграда вредна 30 милиона евра украдени народни пари за време 10 годни режим, збори за криминал и неправда и така мисли да се врати на власт додека ја спречува земјата да влезе во ЕУ и НАТО?!?!

Повеќе

БОГОВИТЕ ГО ПОЧАСТИЈА ЗАЕВ ЗА СИТЕ МАКИ ДОСЕГА: ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ ЈА ВОДИ ВМРО ДПМНЕ КАКО ДА ЗАЕВ ГО НАРАЧАЛ ПРЕКУ АЛИ ЕКСПРЕС!!!

Однесувањето на Мицко е лошо за Македонија, али е како нарачано од боговите за СДСМ!!! Со ваква анти западна анти албанска анти европска анти америка...

Повеќе

ДА НЕМА ЗАБУНА КОЈ Е КОЈ: Метју Палмер му е заменик на Вес Мичел, кој пак е шеф за Европа и Азија во Стејт Департментот

Повеќе

ЕНИГМА: ЌЕ СЕ ПИЕ ЛИ И ПОНАТАМИ ИЗВОРСКА, КОЖУВЧАНКА И СИНАЛКО ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО?!

Повеќе