Одберете локација на пристап

„Орка холдинг“ ги демантира шпекулациите во дел медиумите дека возилата „бентли“ и „мерцедес“ на оваа компанија биле продадени на член семејството на премиерот Зоран Заев. – Спомнатите возила беа прода
ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа предлогот на Премиерот Заев Вилма Рускоска да го води новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција. За предлог законот кој вчера го презентираше премиерот од опозицијата велат дека се уште немаат направен
Случајот „Рекет“ е една од најголемите афери и случаеви на Владата на СДСМ каде што се вмешани директно СДСМ и нивни луѓе иако од петни жили се обидуваат да го негираат истото, реагираат повторно од ВМРО-ДПМНЕ. На денешната п
За информацијата која вчера ја изнесе лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дека има мерка „С“ односно забрана за излегување од државата на Катица Јанева, Русковска рече дека за неа нема посебна истражна (ПИ) мерка. – Од ст
И да остане мислењето на Врховен за истрагите на СЈО отворени по 18 месеци, новото обвинителство може да го почне предметот „Империја“ од почеток, порача обвинителката Вилма Русковска, која со новиот закон се предлага да остане на чело
Новинарот Александар Чомовски не се откажува од 1 Тв. Тој во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77 , најави дека ќе остане со младите новинари и дека со нив ќе се обиде да ја спаси телевизијата чиј сопственик е во притвор поради рекетирање на бизн
Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови на нашата земја, дојдоа во градот под Марковите кули за да бидат дел од годинешното 17-то издание на &bdqu
Веќе подолг временски период сум сведок на постојан медиумски притисок поврзан со моето работење и работењето на моите компании, вели советникот во Оптшина Охрид од ДУИ, Нефи Усеини, кој има ресторан кај Чинарот, од кој летната тераса изминатиот пе
Јавната обвинителка Вилма Русковска во вчерашното гостување на радио Канал 77 рече дека вториот мобилен телефон на Катица Јанева не е пронајден. -Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанев
Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ во гостување на радиото Канал 77, рече дека не знаел дека неговиот менаџер бил под посебни истражни мерки неколку месеци. – Доколку Бојан бил под ПИ мерки и бил прислушуван, значи дека сме б
Јавната обвинителка Вилма Русковска во денешното гостување на радиото Канал 77 објасни дека Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност. -Давањето поткуп или рекет е кривично дел
Вистинскиот тест претстои Сагата со Кате 13 ќе продолжи, закопувајќи ја СДСМ уште неколку метра подлабоко во калот на кавгите помеѓу „провинцијалните” заштитници на невиноста на „Кате 13” и скопските „авангардни&rdquo
Економската година ги дава резултатите, а граѓаните ги чувствуваат ефектите. Продолжуваме и не застануваме, до крајот на мандатот на оваа Влада, просечната плата да биде 30.000 денари.
Меѓународна позиција на земјата - НАЈДОБРА ДО СЕГА! Економијата и раст на животен стандард - НАЈВИСОКА СТАПКА НА РАСТ НА ЏДП, СЕ БЛИЖИМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА! Демократија - НИКАД НЕМАЛО ПОВЕЌЕ СЛОБОДА, СЕКОЈ ПУКА ПО ЗАЕВ КАКО ДА Е БОКСЕРСКА В
This week: Zlatan says he is the best player in MLS "by far."Pregame: Zlatan says he’s better than anyone in the MLS.On the pitch: Zlatan scored a hat trick vs. #1 team in the MLS standings. Legendary. 👏 pic.twitter.com/ofaqimI5Zw — D

ДОБРО БЕ, ИМА ЛИ ПРАТЕНИК КОЈ НЕ СИ ВРАБОТИЛ ДЕТЕ ИЛИ БРАЧЕН ПАРТНЕР НЕКАДЕ НА ДРЖАВНО: Сопругата на Рамчиловиќ вработена во МВР!

Сопругата на пратеникот Зекир Рамчиловиќ веќе еден месец работи во Министерството за внатрешни работа, т.е. во Секторот за внатрешни работи ка...

Повеќе

ОПШТИНА КАРПОШ СПРЕЧИ ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА: ЗАПЛЕНИ СТОТИЦИ ГУМИ КОИ СЕ СПРЕМАЛЕ ЗА ОГРЕВ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: ВЛАСТА ПОЧНА ДА ЗАБЕГУВА, ОВА Е МНОГУ ГРДО ШТО СЕ СЛУЧУВА!

Повеќе

Премиере, ме разочаравте, не очекував од вас вакви Груевистички финти, па не сме ние глупи ВМРОВЦИ, помина тоа време кога глупите не знаеја што се дешава, а куртоните веднeа глава за им се напуни џебот!

Драг премиере, вие денеска, требаше на прашањата на мојот одличен колега Фуркан Салиу, да одговорите во следниот редослед: 1. И се извинуваме на ја...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: Претседателот Иванов беше поканет, и со препорачано писмо и со емаил доставени до неговиот кабинет, да присуствува на свечената церемонија за подигнување на знамето на НАТО пред Владата!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ, СЕПАК ГО СЛУШНА ГЛАСОТ НА ЈАВНОСТА: Ќе се проверат сите вработувања, ако има протекции ќе бараме да се повлечат!

Сите вработувања ќе бидат проверени кажа вечерва премиерот Заев пред почетокот на седницата на Извршниот одбор по критиките во јавноста дека во др...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ВЕЧЕРВА ЌЕ ОДЛУЧИМЕ НА ИЗВРШЕН ОДБОР ДАЛИ ЌЕ СЕ ОДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ!

Повеќе

ЗА ЧОВЕК ШТО ИЗГУБИ ВЛАСТ, МУ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР 100 ГОДИНИ, ИЗБЕГА КАКО НАЈОБИЧЕН СКОТ У ГЕПЕК И ОСТАВИ ФАМИЛИЈА ДОМА, ГРУЈО Е ДОСТА САМОУВЕРЕН ДЕЧКО ПА ДУРИ И ДЕЛИ ЖИВОТНИ СОВЕТИ?!?!

Повеќе

ЕЕЕЈ КАЈ БЕВМЕ, А КАЈ СМЕ СЕГА: Пред 5 години овие ѓубриња владееја со државата, денеска знаме на НАТО се вее пред владата, треба да сме горди сите за големата победа, но има уште битки за биење!!!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Сиљановска делува ретроградно па дури и ретардирано!

Branko Trickovski February 10 at 8:54 PM· Сиљановска Сало околу главата на нацијата. Отворен лигав тап...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА: ГОРДА СУМ ШТО ЈА ИМАМ ЧЕСТА ДА БИДАМ ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР КОЈ ЌЕ СЕДИ НА МАСАТА ВО ШТАБОТ НА НАТО!

Повеќе

Што е Геро срцка, Орце Камчев не е Саше Политико за да го черечиш секој ден а срцка, шта је маца појела језик?!

Геро е уствари Латас, ама добро камуфлиран! Хајката кој тој со месеци ја води против СЈО (Фатиме у кое диско искачала, каква музика слушала, каква та...

Повеќе

СЈО НЕ ДАВА БАНЕРИ: ГЕРО ПАК ЗАСТАНА НА СТРАНА НА ОЛИГАРСИТЕ, ЧИТАТЕЛИ НА НЕГОВИТЕ МЕДИУМИ НЕ ДОЗНАА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ГАЗДА КАМЧЕВ, ГАЗДА ПЕЛИСТЕРКА И ГАЗДА МИЈАЛКОВ, СЕПАК ЌЕ ИМА БАНЕРЧИЊА ОД СИСТИНА, ПЕЛИСТЕРКА И ХОТЕЛ МЕРИОТ!

Геро е уствари Латас, ама добро камуфлиран! Хајката кој тој со месеци ја води против СЈО (Фатиме у кое диско искачала, каква музика слушала, каква ...

Повеќе

УТРЕ Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: УТРЕ РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ЗАМИНУВА ЗА БРИСЕЛ КАДЕ ЗА ПРВ ПАТ МАКЕДОНСКИ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ЌЕ ПРИСУСТВУВА НА СОСТАНОК НА СОВЕТОТ НА НАТО АЛИЈАНСАТА!!!

Министерката Шекеринска – прв наш министер кој учествува на Северноатлантскиот совет на НАТО Министерката за одбрана Радмила Шекеринска утре ...

Повеќе

ВЛАДАТА ОД ДЕНЕСКА ЌЕ ГО КОРИСТИ НОВОТО ИМЕ: СООПШТЕНИЕ НА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕГУВАЊЕ ВО СИЛА НА КОНЕЧНАТА СПОГОДБА, УСТАВНИТЕ АМАНДМАНИ И УСТАВНИОТ ЗАКОН ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА АМАНДМАНИТЕ

Повеќе