Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ЕВЕ ЗОШТО ВАСКО ЕФТОВ ОДБРА ДА СТАНЕ КУРТОН БРОЈ ЈЕДАН: МНОГУ Е ПОЛЕСНО ДА СИ ПРВ ВО СЕЛО ОТКОЛКУ ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРВО МЕСТО ВО ГОЛЕМИОТ ГРАД!

Многу се чудев долго време зошто Ефтов избра да биде куртон. Секако, една од причините е што он е бранковист, а тие беа поразени на Бихачка, па тој ...

Повеќе

(ВИДЕО) Д-Р ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НА СВЕТСКИОТ ИНВЕСТИЦИСКИ ФОРУМ ВО ЖЕНЕВА: Повеќе од 20 години е сопрен развојот на нови антибиотици во светски рамки, Македонија може да помогне околу овој проблем!

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Соопштение за јавност Поттикнување на инвестиции за развивање на нов антибактериски третман е клучно во борбата прот...

Повеќе

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДОМ ПОЛОЖИ ВЕНЕЦ НА СПОМЕНИКОТ НА ВМРО

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ СТВАРНО ГЕНИЈАЛЦИ: Еден од обвинетите за 27-ми април, во судница дошол со иста облека од денот на упадот во собрание, па обвинителката немаше проблем да го познае на видео снимките!

Повеќе

ЏЕС БЕЈЛИ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ВМРО

Повеќе

МАКПЕТРОЛ: Соопштение за јавност во врска со лажниот профил на социјалната мрежа фејсбук, Макпетрол Ултра и лажната наградна игра

Повеќе

ГАД, КАКОВ ЕПСКИ ИМБЕЦИЛ: Мицко е опседнат со себе и својата кариера, ги обвинува пратениците дека го спречиле да го победи Заев, он не мисли за ЕУ, НАТО, Македонија, он за политички победи збори?!

Еј човече, главна поента на Мицковски вечерва беше дека пратениците го спречиле да го порази Заев?!?! Затоа ли е целата таа паника со исклучување о...

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО НЕ Е ВО РЕД СО ОВОЈ ЧОВЕК, ОВОЈ ГЛУМИ ИЛИ Е ОРИГИНАЛ МРДНАТ: Мицко пак зборува за ножеви, убиства, предавства, одмазди, катаклизми, што му е на овој тип?!

Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие да...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, ЗАРЕМ Е ОВА МОЖНО, ПА КОЈ ЌЕ ГОСТУВА У ДЕБАТИ?! Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, можеби другар му Миленко му ветил дека ќе му обезбеди иселеничка виза за САД!

Стојанче го разобличува лажниот патриотизам на Пандов.Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, м...

Повеќе

ЗЛАТНА КНИГА СЕ БОГОВИ НА ТВИТЕР!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕКТАТА АНТИЗАПАДНА СЕ СОБРА ВО МНТ: Вонбрачниот пар Доктор Кедев и Ганка Самоилова главни ѕвезди!

Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц... А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следно...

Повеќе

СДСМ и ДУИ за случувањата во ВМРО-ДПМНЕ

Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште е...

Повеќе

Мијалков: Не е точно дека ми е вратен пасошот, вчерашната одлука е погрешна. На партијата и треба инклузивност, а не исклучување

Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО -ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен на ...

Повеќе

Рангелова: Ни треба чекорење напред, а не прочистување. Ни треба проевроатланска ориентираност, а не изолација

Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го честву...

Повеќе

ТОДОРОВ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО ПО БАНДАТА НА МИЦКОВСКИ: Денот на револуционерната борба го дочекав со тага и разочараност. ВМРО ДПМНЕ се претвора во анти-западна, анти – ЕУ и анти-НАТО изолирана секта!

Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО...

Повеќе