Одберете локација на пристап

Во периодот до 31 октомври 2019 година доколку платите со Mastercard® картичка на Комерцијална банка во продавниците на iSTYLE, добивате 27% попуст или заштеда од дури 21.000 денари на најновиот Macbook Air (Jul’19 128GB).За останатите из
Комерцијална банка АД Скопје повторно е спонзор на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, кој ќе се одржи по 40-ти јубилеен пат, од 14 до 21 септември во Битола. Со задоволство го поддржуваме овој реномиран фестив
Инвеститорите направија „јагма“ на првата јавна понуда на корпоративна обврзница издадена од ТТК Банка. Расподадена е целата количина односно сите 1.500 обврзници. ТТК Банка акумулира нови 1,5 милиони евра кои потоа ќе ги пласира согла
Еве ме повторно во оваа рубрика, летото изминува, а ние сешто дознавме откако не сме се виделе на оваа новинска страница; точно е, беше лето, одмор, плажа и сериозни книги, ама точно е и тоа дека ова е динамична земја, нема овде никогаш време
Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство е во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, до нашата редакција се појави интересна фотографија која покренува многу прашања. Имено на фотографијата се гледаат професорот на Правниот
Во извештајот, меѓу другото, „Стандард и Пурс“ повторно наведе дека мерките на Народната банка, како што е пониската задолжителна резерва за обврските на банките деноминирани во денари, придонесуваат за намалување на вкупната евроизациј
Во Скопје синоќа е отворен Почесен конзулат на Соединетите Мексикански Држави во земјава, а за почесен конзул, кој ќе го води Конзулатот, е именуван Енвер Малиќи. Почесниот конзулат, како што стои во соопштението, ќе работи на унапредување на сора
Почина Хајан Селмани сопственик на компанијата Haselt, која освен во земјава, канцеларии има во Америка и Европа. Тој важи за еден од најпрогресивните македонски претприемачи, говорник, филантроп, учесник во многу акции, човек кој понудил извозни
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на Општина Аеродорм Златко Марин денеска ја посетија новоотворената градинка во населба Ново Лисиче. Новиот објект кој е во рамките на ЈOУДГ „Буба Мара“ има капац
Во Градската општа болница „8 Септември“ се финализира инсталацијата на нов линеарен акцелератор за малигни заболувања. Како што информира Министерството за здравство, станува збор за врвна технологија за третман на малигните заболувања
Автопатот Демир Капија - Смоквица, Смоквица - Гевгелија, Куманово - Миладиновци, железничката пруга Битола - Кременица, рехабилитација на 10 железнички станици, четирипречистителни станици, 110 км канализацискамрежа,опрема за трансфузиологија се са
Средба со претставници на финансиските друштва Вчера, во Народната банка се одржа прва заедничка средба на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска и министерката за финансии Нина Ангеловска со претставници на Здружението на финансиски организации
Одржана редовната седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка На 10 септември 2019 година, Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка ги разгледа клучните показатели за домашната економија и движењ
Лупевска плукаше по СЈО цел еден саат на Телма. Ги обвини СЈО за финансиско расипништво за трошење огромни пари за тајност и забеганост итн итн... Те имало многу асистенти, многу соработници, многу вештаци итн, сето тоа демек било забегување и рас

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Мицкоски бил во Будимпешта на само ден пред почетокот на кампањата

Дали транзитно, дали на пропатување до Виена или не, ВМРО-ДПМНЕ призна дека Христијан Мицкоски, на ден пред почетокот на предизборната кампања, бил ...

Повеќе

Пратениците треба да тргнат од себеси и да се запрашаат 'колку храна фрлаат во своите домови', напомена Горан Мисовски, пратеник и потпретседател на Собрание на Република Северна Македонија

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ ЗАЕВ ВИЕ МОРА ДА ПОМОГНЕТЕ ЛИЧНО, СО ЛИЧНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ДА СЕ ВОВЕДЕ ЕТИКАТА И МОРАЛОТ ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА, НЕ СМЕЕТЕ САМО ДА ГЛЕДАТЕ ОД СТРАНА И ДА КРЕВАТЕ РАМЕНИЦИ!

Премиере Заев, вие иако сте обичен човек со малце повеќе живци, голема храброст и моќ за политичка тактика, сепак во политичка смисла вие сте многу по...

Повеќе

БЛАГОДАРЕНИЕ НА АГЕНЦИЈАТА КОУЗОН, ИЗМИНАТИВЕ 22 ГОДИНИ НАД 33 000 МЛАДИ ЛУЃЕ ОД МАКЕДОНИЈА ЗАМИНАА НА ПРИВРЕМЕНА РАБОТА ВО АМЕРИКА И СВЕТОТ

#InAKouzonWorldДАЛИ И ВИЕ СТЕ ДЕЛ ОД НАШЕТО 22 ГОДИШНО РАБОТЕЊЕПочитувани Коузон ПријателиВо рамките на подготовките за одбележување на 22 годишнина...

Повеќе

ВЛАДАТА ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИ НЕВЛАДИНИТЕ ОД ПЛАЌАЊЕ НА ПРОПОРЦИОНАЛЕН ДАНОК

Владата на денешната седница даде позитивно мислење на иницијативата на група пратеници за автентично толкување на член 115 од Законот з...

Повеќе

МИЦКОВСКИ АЛА ДИМЕ СПАСОВ У АКЦИЈА, САМО ШТО НАМЕСТО СКОПЈЕ ДЕЈСТВИЕТО Е ВО БУДИМПЕШТА, А АЛБАНЦИТЕ ОД СЕРАВА СЕГА СЕ КЛАНОТ ЗАЕВИ КАЧЕНИ ВО БЕНТЛИ!

Значи овие ВМРО-вците се едни такви бараби и деликвенти што треба бре да им се забрани да се бават со политика. Тоа се един психопати со кравати улет...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА НИ Е КАКО МИСТЕР БИН КОЈ ГЛУМИ ЏЕМС БОНД: БИЛ ВО ВИЕНА, ПА ВО БУДИМПЕШТА, ПА ГО БРКАЛЕ СО БЕНТЛИ СО ЗАТЕМНЕТИ СТАКЛА, КОЈ ШИЗОФРЕНИК, КОЈА БУДАЛЕТИНКА, ПА НА ОВОЈ ЛИ БЕ ДА МУ ДАДЕМЕ ДРЖАВА ДА ВОДИ?!?!

Порталот Лидер пренесува дека Мицковски бил во Унгарија.ВМРО ДПМНЕ запорталотпотврдува и додава дека „неговото возило извесен период е следено...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧНА ИДЕЈА НА ГРУПА АРХИТЕКТИ ЗА КОЈА ВЛАДАТА ВРЕДИ ДА РАЗМИСЛИ: Ослободување на центарот на Скопје од проектот Скопје 2014-та без да се рушат зградите?!?!

Зградите од проектот Скопје 2014 се гломазни, нефункционални и го задушуваат јавниот простор, но тим на архитекти од Скопје предлагаат ослободување ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПА КАКВА Е БРЕ ОВАА ХУНТА НА ВЛАСТ КОЈА ОД БУЏЕТОТ ЌЕ И ДАДЕ НА СИЉАНОВСКА 4 МИЛИОНА ЕВРА ЗА КАМПАЊА?!?!?!?!

Повеќе

Брате Рамизе, па дали си ти нормалан?!?!

Рамиз Мерко мртов ладен и вика на ковинарката Наташа Стојановска, абе се мислев да купам Ауди А8 од 80 илјади евра али реков ај да не претерувам па зе...

Повеќе

БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА: МИЦКОВСКИ ЗАМИНАЛ ЗА БУДИМПЕШТА НА КООРДИНАЦИЈА СО ГРУЕВСКИ КАКО ДА СЕ ПРЕГОВАРА ЗА СЈО!!!

До редакцијата на Centar.mk штотуку пристигна информација дека претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е виден во близина на Будимп...

Повеќе

(ВИДЕО) ГО ИМАМЕ НОВИОТ МИЛЕНКО, ГЕРО СТАНА ВМРОВСКО КУРТОНЧЕ, ОТКАКО ГО ОФАРБАА СЕ ИЗРЕМЕТИ: ВМРО не се бори за амнестија туку се бори против прогонот на дивоградба која се вика СЈО, бомбите не смеат да бидат докази, Катица, Ленче и Фатиме да добијат отказ!

Повеќе

СЕ ПОЈАВИ НОВО ВИДЕО НА ИНТЕРНЕТ ЗА БИТКАТА МЕЃУ СЈО И ВМРО ДПМНЕ!!!

💕LOL 😂😜😋👍😹 🐈❤🐈❤🐈💕 pic.twitter.com/P5evu5YZ7S — Sari★Zaki★ (@Azzoug807Sari) March 24, 2019

Повеќе

ВИДЕО НА ДЕНОТ: Куче, двајца мажи и жена заедно играат фудбал на плажа

🐶💙 pic.twitter.com/FmZ5hiAyNj — CCTV IDIOTS (@cctvidiots) March 29, 2019

Повеќе

ДРЖАВАТА Е ВО ПЛАМЕН, КАНАДЕРИТЕ СЕ ОТЕПАА ОД РАБОТА ОВИЕ ДЕНОВИ: Специјализираната воздухопловна единица при ДЗС изминатиов месец направи повеќе од 120 лета и исфрли на 300 тони вода

Повеќе