Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

НСДП: Даваме поддршка за мерките на новата влада, бараме измени во Изборниот Законик и Македонија да биде една изборна единица

* реклами:

Повеќе

ДОМ ги повикува граѓаните на Богданци да излезат на референдумот и да гласаат против рудникот

* реклами:

Повеќе

ГО ОТЕПА АНТОЊО: Овој новиот министер со пуцвел фризура опасен бил, јадел ВМРОНИ за појадок...

* реклами:

Повеќе

КОЈ ЌЕ ГО ЈАДЕ НЕБАЊАТ ВО НОВИТЕ 20 ОБВИНЕНИЈА НА СЈО КОИ ЌЕ СЛЕДУВААТ ВО ОВИЕ НАРЕДНИ ДВЕ НЕДЕЛИ: Ова е листата на сите гревчиња од ВМРО ДПМНЕ и ДУИ!

Бројот на обвиненија кои Специјалното јавно обвинителство ќе ги поднесе во рокот кој истекува на крајот на месецов можно е да стигне до бројката 20....

Повеќе

ПА СЕКАКО - „Актор“: Сваровски судиите во Скопје, предметот со автопатот го ставија во архива во 2014 година

Атина,10 јуни, 2017 - 12:23 (META) Грчката компанија „Актор“ немасознание за постоење кривично гонење во врска со договорот за изградба...

Повеќе

Славниот тв водител од славната тројка во Топ Геар, Ричард Хамонд повторно доживеа сообраќајка додека снимаше емисија, пренесен во болница со хеликоптер

Ричард Хамонд, ситниот симпатичен член на славната тројка од емисијата Топ Гиар повторно доживеа сообраќајка додека снимаше емисија овој пат за свој...

Повеќе

Заев утре ќе биде пречекан во Брисел од комплетниот врв на ЕУ и НАТО!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО) Показна вежба на тема: Алтруизам во комбе на долга релација

* реклами:

Повеќе

(ФОТО) Еве како се гради одводна шахта во Аеродром, значи спротивно на сите закони на физиката!

* реклами:

Повеќе

За вработувањето во влада или администрација на активисти на СДСМ и активисти на останати довчерашни опозициски партии и НВО секторот...

Почна во јавноста да се крева огромна паника и бука за вработувањето на видни партиски и НВО активисти кои беа дел од отпорот против режимот... Јас л...

Повеќе

НЕКА СЕ ПОЈАВИ ГРУЈО ВАКА АКО ИМА МУДА: Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски оди лично од врата на врата во Центар го дели отчетот и реферира пред граѓаните за сработеното во изминативе четири години

* реклами:

Повеќе

СДСМ ПРОДОЛЖУВА ДА ГО ТЕПА ДПМНЕ СО БРУТАЛНИ СООПШТЕНИЈА: Домаќинлак, одговорност, транспарентност и отчетност при владеење се непознати поими за ВМРО ДПМНЕ, ќе треба да ги бараат на Википедија и во Вујаклија!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО) КОЧО ГО ПРЕВАРИ ЗАЕВ И ПРВ ОСТВАРИ СРЕДБА СО ХАН

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Фантастичен документарец за еволуцијата на човекот од мајмун, процес кој траел три милиони години!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО) Го имаме најмадафака министерот за култура во цел свет...

Повеќе