Одберете локација на пристап

Една од мерките на претходната влада која ми се допаѓаше беше она за оценувањето на работата на шалтерските работници во владините агенции со оние копчиња на кои имаше неколку смајлиња и со нивно кликање некаде се броеја смешковци, намуртени фаци итн
Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој 10 години ја уредуваше емисијата Бекстејџ каде
Просто е неверојатно со која жестина е крадено од куќата на Есма на Кале. Крадци го искористиле фактот што немало никој во куќата во периодот по смртта на Есма па земале се што може да се искорне. Значи фали мебел, инструменти, слики па дури и ште
Томислав Николиќ ми рече: Тебе не можат да те уапсат После дваесет и осум години молчење, проговори Мирослав Мишковиќ, најголемиот бизнисмен во Србија од крајот на 20 и почетокот на 21 век. Книгата “Јас, тајкун” е единствена исповед на
Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив и јас да пратам едно писмо до тебе во врска со ТЕЦ Неготино како и претходниот ( х непознат вмровец
- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просториите, додека бев скриен со 4 пратенички во една просторија во собрание. Мислам дека целта беше да с
Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! Еве што пишува на фв Боки: Популизам? Хе, гледам дека нема секојдневно сечење црвени ленти на селс

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: НОВА ТВ НА СЕАД ИБИЦА Е ПРЕД РОКАЊЕ, УШТЕ ЕДЕН КУРТОН СИ ДАДЕ ОТКАЗ И ПРОДАВАШЕ МУДА ЗА БУБРЕЗИ НА ФЕЈСБУК!

Куртонот Гоце Михајлоски повеќе не е дел од тимот на телевизија Нова на бизнисменот Сеад Кочан. Веста дека дал отказ ја објави на Фејсбук. Наведува...

Повеќе

(ФОТО) Заев отиде на гости во најсиромашното куќиче во Арачиново, сироти на горниот кат се качуваат со дрвен мердевен...

Заев го погоди најсиромашното семејство во Арачиново, можеше да се бутне во некоја од хациендите во селото, но тој одбра да оди на гости кај посиром...

Повеќе

Денеска случајно влетав во муабет со ВМРО-вци од Лисиче, беше многу гадно...

Сосема случајно денеска седнав на пиво со мајстори кои правеа кров во Кратовско село... Уште кога ме видоа дечките некако се стемнија, ама си мислев ...

Повеќе

ГОЛЕМО ТРУЕЊЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА, ФРАНГОВ И ГРУЈО, КАЈ ЌЕ ВИ ОДИ ДУШАТА БЕ ГАДОВИ?!?!

Милијарда евра лупнаа за Скопје 2014-та, уште една украдоа, а народ се труе за вода за пиење маму им ебам нездраво!!! ГАДОВИ!!!

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ВМРО ДПМНЕ ЗА КОЈА ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ЧЛЕНСТВОТО НЕ САКА ДА ЈА УВИДИ!

Повеќе

СТЕ ГО ЧУЛЕ ЛИ НАЈНОВИОТ ВИЦ ЗА МАНГАТА ДИМЕ СПАСОВ?!

Повеќе

ДИМЕ СПАСОВ САМ ЌЕ ГО ЕБЕ ВМРО ДПМНЕ, ЌЕ ГИ ЗАКОПА ЗА НАВЕК: Лингурот лумпувал со службена картица по дискотеки по градовите во цел свет - Виена, Прага, Будимпешта, Чикаго, Љубљана, Лондон, Париз, Торино...

Најмладиот министер во претходната влада, Диме Спасов, чија кариера заврши со филмска бркотница низ скопските улици – службената картичка ја к...

Повеќе

(ВИДЕО) Тунтев направи прес на првиот ден на работата на собранието по одморите: Во следниве денови ќе предложиме пакет закони во интерес на граѓаните, да не им падне на памет на ВМРО-вците да ги кочат законите, народот ќе ги казни на изборите!

Повеќе

(ВИДЕО) ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ УШТЕ ЕДНАШ НА ОВОЈ ЛЕГЕНДАРЕН ПРЕС НА ГОСПОДИН ГОСПОДИН ХОЈТ ЈИ СО КОЈ СЕ ОЗНАЧИ КРАЈ НА ГОМНАРСКИОТ РЕЖИМ НА ГРУЈО И БАНДАТА ВМРОНСКА!

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Премиерот Заев пречекан во Арачиново како рок ѕвезда, ја изненади јавноста, објави дека кандидат на СДСМ за градоначалник во Арачиново ќе биде жена Албанка, многу храбар и симболичен потег!

Пречекот на Заев во Арачиново ни прави таква убава топлина на душава, значи милина е ова што ни се случува, БРАВО АРАЧИНОВО, БРАВО ЗАЕВ, ЗАЕДНО СМЕ ...

Повеќе

РЕШЕНА Е МИСТЕРИЈАТА: Еве на што мислеле Бејли и Димитров кога покажуваа со рацете пред неколку дена пред камерите

Димитров и Бејли имаат добар смисол за хумор и откако два дена беа реметени на социјалните мрежи за нивната гестикулација на една фотка, одговорија ...

Повеќе

ГО ИМАМЕ ПРВИОТ СДСМ-ОВСКИ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЕДЕН ОД ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВИ, БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ ЌЕ ГИ ГАЗИ ВМРОНИТЕ ВО ШТИП!

“Анализите се направени.Целта е победа во центарот на истокот. Мојот предизвик е да ги обединам сите граѓани, без разлика на партиската и етн...

Повеќе

ЕВЕ САМО НЕКОЛКУ ПРИЧИНИ ЗОШТО АЛЕКСАНДАР НАУМОВСКИ ТРЕБА ПАК ДА БИДЕ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЃОРЧЕ!

Повеќе

Коѕиас ги стопли срцата на Македонците: Ние сакаме оваа мила наша северна земја да влезе и во НАТО и во ЕУ!

Грчкиот министер за надворешни работи, Коѕиас денеска во Скопје уште еднаш ја повтори грчката поддршка за евроатлантскиот пат на целиот Балкан, но д...

Повеќе

СТЕВО НАЦИОНАЛЕ ИМА ОДЛИЧНА ИДЕЈА: ДА ИМ СЕ ЗЕМАТ СИТЕ ФИРМИ НА ГРУЕВЦИ КОИ ГИ ДОБИЈА НА СИЛА СО УЦЕНИ И ПРИТИСОЦИ!!!

Во новиот број на неделникот „Фокус“ ќе читатеhttp://fokus.mk/vesnik/1143/

Повеќе