Одберете локација на пристап

Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ
Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните. Ако не веднаш, кажете им ко
Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се боревме со смртта, еден од нас умираше на секој десетина дена. Моралот ни беше на нула, море во мин
На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја има поддршката од албанците. “Премиере, кај нас албанците има еден збор кој се вика Беса. Ти

НОКАУТ ЌЕ ПРАВАТ ЛУДА ЖУРКА ВО СРЦ КАЛЕ, ПОЈАЧАЊЕ ИМ Е ИГОР ЏАМБАЗОВ

Повеќе

КОНЕЧНО НЕКОЈ УСПЕА ДА ГО РАЗБЕРЕ ДИМИТАР АПАСИЕВ: ОПИШАН ВО ЕДНА ПРОШИРЕНА РЕЧЕНИЦА!

Повеќе

Не мора да чекате викенд за да имате незаборавна ноќ со многу пеење и одлична забава⚠💥🥂 Секој ✨ЧЕТВРТОК✨ во ➡ресторан ДИОН дружење со најдобрио ПАНКИ почеток 21:00 Резервации на 076212229

Повеќе

ПОВЕЛЕТЕ НА ПРЕДНОВОГОДИШНИ ЗАБАВИ СО ЈАСМИНА ГУЊОВА ВО ТОМЧЕ СОФКА! Одлична храна, весела атмосфера и неограничено пиење за само 850 денари по лице

🎶🎉ПОВЕЛЕТЕ НА ПРЕДНОВОГОДИШНИ ЗАБАВИ СО ЈАСМИНА ГУЊОВА ВО ТОМЧЕ СОФКА!🎶🎉Одлична храна, весела атмосфера и неограничено пиење за само 850 денари ...

Повеќе

ЖИВОТОТ ЈА ПОБЕДИЛ ИДЕОЛОГИЈАТА: Иако Нацистите дома во Германија ги убивале Хомосексуалците, на фронтот далеку од своите сопруги и девојки, многу од нив се впуштиле во хомосексуални врски!

This man found so many pictures of cross-dressing Nazi soldiers from WWII that he had just to further investigate the topic.This is the result. pic....

Повеќе

(ВИДЕО) АЛБЕРТ МУСЛИУ: Им се чудам на паметот на ВМРО-вците кои му се радуваат на бегството на Груевски, а он со себе однесе десетици милиони евра украдени пари од буџетот, значи од џебовите на сите граѓани на земјава!

Повеќе

ПО ЛОШИОТ СТАРТ, ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПОЛЕКА СЕ НАМЕТНУВА КАКО НАЈДОБАР МИНИСТЕР ВО ВЛАДАТА: Позитивни промени на Клиниката за гинекологија и акушерство

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Позитивни промени на Клиниката за гинекологија и акушерство Соопштение за јавност Скопје, 21.11.2018 година Почитувани...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ ПОПРАВА ШТЕТИТЕ ОД КОЦЕ КАБАНА ЖУТА ЧИЗМА: СЕ ОБНОВУВААТ УНИШТЕНИТЕ ДРВОРЕДИ ВО СКОПЈЕ

Главен приоритет во есенското зазеленување е обнова на уништените дрвореди во минатото. На повеќе локации низ Скопје се подготовува теренот на места...

Повеќе

ПЕТРЕ ПОЧНА ДА КАЗНУВА: ИЗРЕЧЕНИ 7 КАЗНИ ЗА ПРЕКРШУВАЊЕ НА КОМУНАЛНИОТ РЕД!

Комуналните редари на Град Скопје во текот на вчерашниот ден при редовна контрола на самото место затекнаа седум лица како ја загадуваат животната с...

Повеќе

СТРУЧНАТА ЈАВНОСТ ВО ГРАД СКОПЈЕ РАСПРАВАШЕ ЗА ИЗВОРИТЕ И МЕРКИТЕ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО

Градот Скопје вчера организираше работилница за тема „Загадувањето на воздухот во Скопје – Факти, причини, акции“, на која учеству...

Повеќе

ВИНТЕРЛЕНД - ПРВА НОВОГОДИШНА НАСЕЛБА ВО СКОПЈЕ: Новогодишна населба на плоштадот „Македонија“ со украсени куќички, вештачки снег, катчиња за игра и смеа и секојдневна програма што ќе биде интересна за граѓаните – ова е само дел од предновогодишната програма што ја подготвува Градот Скопје во пресрет на Новогодишните и Божикните празници, а која ја најави градоначалникот Шилегов на денешната прес-конференција

Новогодишна населба на плоштадот „Македонија“ со украсени куќички, вештачки снег, катчиња за игра и смеа и секојдневна програма што ќе б...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ, КОЈ ГИ ИМА ПОМИНАТО СИТЕ ЕШАЛОНИ ВО МВР: За бегството на Груевски, виновен е некој од началниците во МВР кој очигледно заспал!

Повеќе

(ВИДЕО) АПСУРД, МАКЕДОНИЈА ИМА МИНИСТЕР САМО ЗА ДА КЛАТИ ВРАТА И ДА ЗЕМА ПЛАТА: Садула Дураки е министер за животна средина повеќе од 17 месеци, а досега не одржал ниту една прес конференција поврзани со загадувањето и на јутјуб каналот на Владата нема ниту еден негов говор

Садула Дураки е министер за животна средина повеќе од 17 месеци, а досега не одржал ниту една прес конференција поврзани со загадувањето и на јутјуб...

Повеќе

ГАДОВИ: ВМРОВЦИТЕ го оставиле нилскиот коњ во скопската зоолошка 6 години без парно греење, мрзнел во ладна вода!!!

Повеќе

ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ Е КУРТОН КАМИКАЗА, ВМРОНИТЕ ГО ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ОВА ДЕТЕ: Грујо ќе бил евро-пратеник?!

Повеќе