Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

(ВИДЕО) ДЕБАТА НА ТЕЛМА: Ќе има ли памет и кохонес Мицковски за да ја ишутира фамилијата од ВМРО ДПМНЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) САБОТАЖА - БЕЗГРЕШНИОТ!

Повеќе

ДОМ: Законот за урбано зеленило го помина првото читање

Повеќе

ДИКТАТУРА НА ГРУЈО СЕ ЗАМЕНИ СО ДИКТАТУРА НА КРИТИКАТА, СКЕПСАТА И ПЕСИМИЗМОТ!!!

Овие денови ако решиш за нешто да ја пофалиш владата те напаѓа и те раскинува армија како на епските битки на филмот Кралот на Прстените: Диктатура...

Повеќе

КОНЕЧНО, ПО 27 ГОДИНИ СТАГНАЦИЈА, ДОБРИ ВЕСТИ ВО МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО: Во тимот на Венко Филипче има врвни професионалци, а самиот тој е врвен доктор и менаџер, следуваат добри денови за македонското здравство!!!

I jas nesto za dr. Venko Filipce. Dragi moi Fb prijateli, rekoh si, aj I jas da napisam nesto za aktuelnata tema ISPIRANJE NA USTATA so imeto na Mi...

Повеќе

ПОРАДИ ВАКВИ ПОСТОЈАТ ПАЈАЦИТЕ!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Груевски и Сашо Мијалков имаа фирма за увоз на струја на која мојата ЕДС и беше конкуренција па поради тоа трпев големи последици и многу ме мразеа, пробаа да ме казнат со 3 милиона евра!

- Да точно е, Груевски и Мијалков стоеа позади дел од фирмите кои вршеа увоз на струја, мојата ЕДС им беше конкуренција и поради тоа јас трпев после...

Повеќе

БРАВО ЗА СУГАРЕВСКИ И ВЛАДАТА: За 90% намалени цените на услугите на КАТАСТАР!

Почитувани, Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, денеска оствари работна средба со директорот на Агенцијата за катастар на недвижности....

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Кога ја бев директор во ЕСМ за производство пред 20 години, без Козјак, без Бошков Мост, без ветерниците правев 7 гигават часови струја годишно, овие слепци од ВМРО ДПМНЕ сега со се Козјак, Бошков Мост и ветерниците правеа едвај 4 гигават часови струја!!!

- Кога јас бев директор за производство во ЕСМ пред 20 години, произведувавме до кај 7 гигават часови струја и тоа без хидроцентралите Козјак и Бошк...

Повеќе

ДОБРО БЕ ВМРОВЦИ, ВИЕ ОСВЕН ШТО СТЕ ГНЕТЕЛЕ ПО КАФАНИ, СТЕ РАБОТЕЛЕ ЛИ НЕШТО БЕ МАМЕТО ВАШЕ МАФИЈАШКО?!?!

МЗШВ ги плати долговите за членарини за претходни години во меѓународните организации за земјоделство Министерството за земјоделство, шумарство и в...

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Капитал не сум наследил, се сам сум заработил во животот, но дедо ми ме научи на работна етика, тој бил сопственик на фабриката Киро Чучук пред да му ја земат комунистите

- Ништо не сум наследил, моите родители беа стечајци, се сам сум заработил во животот, но дедо ми од мал ме научи на работна етика, од него го насле...

Повеќе

ГДУ: Почитувани граѓани, за сите оние кои сакаат да ја дадат својата поддршка за иницијавата за формирање на нов политички субјект со граѓански концепт, а воедно сакаат да бидат и основачи на Граѓанско Демократска Унија - ГДУ, би сакале да Ве известиме за начинот и постапката за остварување на вашето граѓанско право и давање на потпис

ВАЖНО СООПШТЕНИЕ Почитувани граѓани, за сите оние кои сакаат да ја дадат својата поддршка за иницијавата за формирање на нов политички субјект со...

Повеќе

Се прашувам, кога и дали воопшто ВМРО-вците ќе разберат дека треба да се извинат за 27-ми април и ќе побараат прошка а не да го величаат делото на тие што упаднаа да тепаат?!?!

Еј луѓе, ние имаме голема политичка партија која ги брани оние кои заговараа и упаднаа да тепаат и убиваат пратеници во собрание?!?! Еееееј луѓееее, ...

Повеќе

ЗАЕВ ГО КОМЕНТИРАШЕ ИЗБОРОТ НА МИЦКОВСКИ ЗА ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ, ВО МАНИРОТ НА ГОЛЕМ ЛИДЕР ТОЈ МУ ПОСАКА СЕ НАЈДОБРО, НЕ ГО ПЛУКАШЕ И НАВРЕДУВАШЕ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ГРУЈО 10 ГОДИНИ СО ЛИДЕРИТЕ НА СДСМ!!!

Можам само да му посакам среќа на новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и заедно сите да му ја мислиме за Република Македонија, изјави премиерот Зоран За...

Повеќе

ТЕТКА БИБИ СЕ ИСУШИ И ОСТАРЕ ОД ЖАЛ ЗА ГРУЈО, ВМРО ДПМНЕ И МАКЕДОЊА!

Повеќе