Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

ГРАД СКОПЈЕ ОБЈАВИ ВТОР ЈАВЕН ПОВИК ВО 2018 ГОДИНА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ

СООПШТЕНИЕ Скопје, 01.11.2018 година ВТОР ЈАВЕН ПОВИК ВО 2018 ГОДИНА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ Градот Скопје денеска (01.11.2018...

Повеќе

ДЕТСКА БОЛНИЦА КОЗЛЕ: Нема пожар во болницата, децата се безбедни, нема значителни штети, само се стопиле кабли во еден тоалет и се појавил чад по што е интервенирано и проблемот е решен!

КРАТКОТРАЈНО ТОПЕЊЕ НА КАБЛИТЕ ВО ЕДЕН ОД ТОАЛЕТИТЕ НА ДЕТСКА КЛИНИКА КОЗЛЕ Од Детска болница Козле ги демантираат инфомациите дека бил предизв...

Повеќе

ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ ОД БЕЛАТА ПАЛАТА: Не е фер што СЈО го замрзна целиот имот на партијата, зошто ние мора да го вратиме украденото, а сите пред нас си го задржаа, џабе ли се мачевме 10 години да пљачкаме?!

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, денеска на прес конференција изјави дека одлуката за замрзнување на 69 објекти во сопственост на п...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) И ЏЕЈ ЛО СЕ ПРЕТЕРА СО ГОЛОТИЈАТА

Фото - Принтскрин/Твитер/Sarah Cristobal Американската пејачка Џенифер Лопез (49) во декемврискиот број за магазинот „Инстајл“ на фотогра...

Повеќе

Цветанов кон Груевски: Во затвор ќе имаш многу време да се едуцираш и да пишуваш!

Повеќе

(ВИДЕО) РЕНАТА ДЕСКОСКА: НИКАКВА АМНЕСТИЈА ЗА 27-МИ АПРИЛ НЕ СМЕЕ ДА ИМА!

Повеќе

БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ ЌЕ ПРЕГОРИ: Кривичниот суд Скопје на барање на СЈО ја замрзна најбогатата партија во Европа за цирка 18.000.000 евра, замрзнати 69 објекти на ВМРО ДПМНЕ вклучително и партиското седиште!!!

Судот вчера забранил да се отуѓуваат вкупно 69 објекти во сопственост на ВМРО-ДПМНЕ, во кои спаѓа иглавното партиско седиште, потврдија за БИРН од С...

Повеќе

БРАВО ЗАЕВ, ДИМИТРОВ, КОЧО, РАДА, ТЕВДОВСКИ, СДСМ, ДУИ, СЈО, ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА: МАКЕДОНИЈА ВО ТОП 10 ЗЕМЈИ ЗА ИНВЕСТИРАЊЕ ВО ЛИСТАТА НА СВЕТСКА БАНКА!

Повеќе

И БРАНКО ТРИЧКОВСКИ ПОД ИСТРАГА ОД ОЈО ЗА СВОИТЕ ФЕЈСБУК РАСКАЗИ КАДЕ ЧЕСТО КОРИСТЕШЕ ЖЕСТОК РЕЧНИК ЗА ВМРОНИТЕ

Branko Trickovski пред 10 мин.· Осомничен Се повеќе го разбирам Сергеј Варошлија кога ќе каже дека му пука д...

Повеќе

ВЛАДАТА ЖНЕЕ УСПЕСИ НА СЕКОЕ ПОЛЕ: ЕНЕРГЕТСКАТА ЗАЕДНИЦА НОТИРАШЕ НАПРЕДОК ВОЕНЕРГЕТСКИТЕ РЕФОРМИ – УСВОЈУВАЊЕТО НА НОВИОТ ЗАКОН ЗАЕНЕРГЕТИКА Е ОГРОМЕН ЧЕКОР НАПРЕД!

„Усвојувањето на новиот Закон за енергетика, кој е усогласен со Третиот енергетски пакет, е огромен чекор напред кој го направи Република Маке...

Повеќе

РУСКАТА АМБАСАДА СЕ ИЗВИНИ ЗА СВОЕТО ВОЗИЛО ПАРКИРАНО НА ТРОТОАР, ВЕТИ ИНТЕРНА ИСТРАГА ЗА СЛУЧАЈОТ

Повеќе

МЕДИЦИНСКИ КЛОВНОВИ ПРЕКУ ИГРА ЌЕ ГО НАМАЛУВААТ СТРЕСОТ И ЌЕ ИМ БИДАТ ПОДДРШКА НА ТЕШКО БОЛНИТЕ ДЕЦА

„Психолошката поддршка ќе ја дадеме за секој тип лекување, за секој тип дијагноза, таму каде е потребно заради тоа што е докажано дека преку...

Повеќе

Кој е Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ? Влезе на мала врата во Собранието, а стана најистакнат во СДСМ

Младиот струмичанец Костадин Костадинов за една година успеа да се пробие од пратеник кој влезе на мала врата во Собранието до најекспон...

Повеќе

Алкалоид AД со нови 144 вработувања во периодот од јануари до септември годинава

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот од јануари до септември 2018 година, покажуваат нере...

Повеќе

АЛКАЛОИД ПРОДОЛЖУВА ДА ДОНИРА: Четириесет нови стипендии доделува Фондацијата „Трајче Мукаетов“

Четириесет нови стипендии традиционално и годинава доделува Фондацијата „Трајче Мукаетов“ од кои 12 за студенти на Фармацевтскиот факулт...

Повеќе