Одберете локација на пристап

Во ерата на МИТУ движењето кога жените се креваат против силувачите и оние мажи кои користеле сила и моќ за да уценуваат за секс, голема бомба одекна деновиве во Америка. Омилениот историски активист и лидер за правата на црнците, Мартин Лутер Кин
САД се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со Северна Македонија, изјави новоименуваниот американски специјален пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер во интервју за Гласот на Амер
Летово Геро се пофали дека останал во Грција околу 1 месец. Овие денови дојде до Мактел информација од извори кои добро го познаваат уредникот на Плусинфо кои ни велат дека тој овој период се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, Бугарија.
Реакција на ОРКА Холдинг на пресот на СДСМ: Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јор
Извесниот старт на преговорите за членство во ЕУ ќе ја заостри битката за владеење на правото. Позитивните пораки од Берлин, за упатените се повеќе од охрабрувачки. Тоа што со претходната власт беше невозможно, со актуелната стана можно.
Десет месеци откако во банка во Монако стојат замрзнати на сметка 11 и пол милиони евра, Вера Иванова, бизнисменката која го продаде Дијамед на шведска фирма сосе 20-годишна лиценца за дијализа, поднесе кривична пријава против министерот за здравст
Од денешниот протест на лозарите од тиквешкиот регион ги издвојуваме "лозарите"👇 👉 Цветан Трипуновски - претседател на централната партиска комисија за земјоделство на вмро👉 Златан Стојчев(со брковите)- кој се гушка и седи заедно со мицко и цве
Скопје ослободен од сообраќај по урнекот на светските метрополи.Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона, планот е за две години овде да не поминув
Јасминка Талеска, директор на швајцарската компанија „Новартис“ е избрана за претседател на Македонско – Швајцарски бизнис клуб кој се формира деновиве со поддршка на Амбасадата на Швајцарија и Сојузот на стопански комори на Макед
Заменик претседателката, Радмила Шекеринска, денеска одржа работен состанок со претседателите на Комисиите на СДСМ. - За само две години од преземањето на мандатот клучните столбови и мерки од програмата на СДСМ се реализирани. Иднината и ста
„Граѓанско Демократската Унија, пакетот прашања, кои ја тангираат сферата на индивидуалните граѓански права и слободи, ја има поставено како приоритет во својата политичка платформа. Без лажна скромност, би додал дека можеби такво ниво на п
Фејсбук статус на министерот за надворешни работи Никола Димитров: Ова седвете одлукина Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите (СЕММ) коишто потврдуваат дека интернет порталите Инфомакс и Република неделник, кршејќи го Кодексот на н
Кралството Шведска е голем и искрен пријател на Република Северна Македонија и пријателството продолжува да се развива низ меѓусебната соработка на двете држави. Ова на денешната средба го констатираа премиерот Зоран Заев и новата шведска амбасадор
Амбасадорите на земјите членки се изјаснија за кандидатурата на Романката Лаура Ковеси на функцијата европски обвинител. Европскиот Парламент исто така ја поддржа Ковеси пред неколку месеци, како и со денешното гласање на ниво на земјите членки, Р

Мајката на Пино: Имам пријава од Заев за вознемирување

Мајката на исчезнатото момче Пинета Секондо – Пино, Маја Трпковска, вели дека премиерот, Зоран Заев, ја пријавил за вознемирување. На вчерашни...

Повеќе

Дескоска: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ ќе го уништат СЈО

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ имаат намера да го уништат Специјалното јавно обвинителство и да ги запрат сите постапки, вели министерката за правда, Рен...

Повеќе

Телма: Цветанка Ласкова или Едмонд Адеми можни министри за култура

Mинистерот за култура, Асаф Адеми, можно е да ја напушти функцијата, а како причина се споменува неговата здравствена состојба, објави „Телма&...

Повеќе

Ципрас ја предупреди Албанија поради односите кон грчкото малцинство

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас употреби остра реторика против албанската влада, порачувајќи дека европската перспектива на Албанија...

Повеќе

БИЉАНА СЕКУЛОВСКА: НЕКСТ ТАЈМ ДА УЧАТ ОД ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ АКО НЕКОГАШ САКААТ ДА БИДАТ ГОЛЕМИ МУЗИЧАРИ И УМЕТНИЦИ

Секоја музика не е уметност, ниту пак може секој да верува дека се станува уметник со добро познати тонови, кои можат старите емоции, веќе со години...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА АНЃУШЕВ ВО ПРИЛЕП: Никој не сака да вози камиони, сите сакаат у канцеларија да седат под клима, во моментов има безброј камиони кои седат паркирани затоа што компаниите не можат да најдат шофери!

Повеќе

ДОБРО БЕ КАКВА Е ОВАА ХУНТА НА ВЛАСТ: НЕ ЕДЕН, ТУКУ 4 ДУЕЛИ ЌЕ ИМА МЕЃУ СТЕВО И ГОРДАНА, ПРВИОТ Е НА ТЕЛМА ВО ВТОРНИК

Четири ТВ дуели ќе имаат претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски за време на кампањата за п...

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Мицкоски бил во Будимпешта на само ден пред почетокот на кампањата

Дали транзитно, дали на пропатување до Виена или не, ВМРО-ДПМНЕ призна дека Христијан Мицкоски, на ден пред почетокот на предизборната кампања, бил ...

Повеќе

Пратениците треба да тргнат од себеси и да се запрашаат 'колку храна фрлаат во своите домови', напомена Горан Мисовски, пратеник и потпретседател на Собрание на Република Северна Македонија

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ ЗАЕВ ВИЕ МОРА ДА ПОМОГНЕТЕ ЛИЧНО, СО ЛИЧНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ДА СЕ ВОВЕДЕ ЕТИКАТА И МОРАЛОТ ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА, НЕ СМЕЕТЕ САМО ДА ГЛЕДАТЕ ОД СТРАНА И ДА КРЕВАТЕ РАМЕНИЦИ!

Премиере Заев, вие иако сте обичен човек со малце повеќе живци, голема храброст и моќ за политичка тактика, сепак во политичка смисла вие сте многу по...

Повеќе

БЛАГОДАРЕНИЕ НА АГЕНЦИЈАТА КОУЗОН, ИЗМИНАТИВЕ 22 ГОДИНИ НАД 33 000 МЛАДИ ЛУЃЕ ОД МАКЕДОНИЈА ЗАМИНАА НА ПРИВРЕМЕНА РАБОТА ВО АМЕРИКА И СВЕТОТ

#InAKouzonWorldДАЛИ И ВИЕ СТЕ ДЕЛ ОД НАШЕТО 22 ГОДИШНО РАБОТЕЊЕПочитувани Коузон ПријателиВо рамките на подготовките за одбележување на 22 годишнина...

Повеќе

ВЛАДАТА ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИ НЕВЛАДИНИТЕ ОД ПЛАЌАЊЕ НА ПРОПОРЦИОНАЛЕН ДАНОК

Владата на денешната седница даде позитивно мислење на иницијативата на група пратеници за автентично толкување на член 115 од Законот з...

Повеќе

МИЦКОВСКИ АЛА ДИМЕ СПАСОВ У АКЦИЈА, САМО ШТО НАМЕСТО СКОПЈЕ ДЕЈСТВИЕТО Е ВО БУДИМПЕШТА, А АЛБАНЦИТЕ ОД СЕРАВА СЕГА СЕ КЛАНОТ ЗАЕВИ КАЧЕНИ ВО БЕНТЛИ!

Значи овие ВМРО-вците се едни такви бараби и деликвенти што треба бре да им се забрани да се бават со политика. Тоа се един психопати со кравати улет...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА НИ Е КАКО МИСТЕР БИН КОЈ ГЛУМИ ЏЕМС БОНД: БИЛ ВО ВИЕНА, ПА ВО БУДИМПЕШТА, ПА ГО БРКАЛЕ СО БЕНТЛИ СО ЗАТЕМНЕТИ СТАКЛА, КОЈ ШИЗОФРЕНИК, КОЈА БУДАЛЕТИНКА, ПА НА ОВОЈ ЛИ БЕ ДА МУ ДАДЕМЕ ДРЖАВА ДА ВОДИ?!?!

Порталот Лидер пренесува дека Мицковски бил во Унгарија.ВМРО ДПМНЕ запорталотпотврдува и додава дека „неговото возило извесен период е следено...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧНА ИДЕЈА НА ГРУПА АРХИТЕКТИ ЗА КОЈА ВЛАДАТА ВРЕДИ ДА РАЗМИСЛИ: Ослободување на центарот на Скопје од проектот Скопје 2014-та без да се рушат зградите?!?!

Зградите од проектот Скопје 2014 се гломазни, нефункционални и го задушуваат јавниот простор, но тим на архитекти од Скопје предлагаат ослободување ...

Повеќе