Одберете локација на пристап

„Орка холдинг“ ги демантира шпекулациите во дел медиумите дека возилата „бентли“ и „мерцедес“ на оваа компанија биле продадени на член семејството на премиерот Зоран Заев. – Спомнатите возила беа прода
ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа предлогот на Премиерот Заев Вилма Рускоска да го води новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција. За предлог законот кој вчера го презентираше премиерот од опозицијата велат дека се уште немаат направен
Случајот „Рекет“ е една од најголемите афери и случаеви на Владата на СДСМ каде што се вмешани директно СДСМ и нивни луѓе иако од петни жили се обидуваат да го негираат истото, реагираат повторно од ВМРО-ДПМНЕ. На денешната п
За информацијата која вчера ја изнесе лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дека има мерка „С“ односно забрана за излегување од државата на Катица Јанева, Русковска рече дека за неа нема посебна истражна (ПИ) мерка. – Од ст
И да остане мислењето на Врховен за истрагите на СЈО отворени по 18 месеци, новото обвинителство може да го почне предметот „Империја“ од почеток, порача обвинителката Вилма Русковска, која со новиот закон се предлага да остане на чело
Новинарот Александар Чомовски не се откажува од 1 Тв. Тој во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77 , најави дека ќе остане со младите новинари и дека со нив ќе се обиде да ја спаси телевизијата чиј сопственик е во притвор поради рекетирање на бизн
Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови на нашата земја, дојдоа во градот под Марковите кули за да бидат дел од годинешното 17-то издание на &bdqu
Веќе подолг временски период сум сведок на постојан медиумски притисок поврзан со моето работење и работењето на моите компании, вели советникот во Оптшина Охрид од ДУИ, Нефи Усеини, кој има ресторан кај Чинарот, од кој летната тераса изминатиот пе
Јавната обвинителка Вилма Русковска во вчерашното гостување на радио Канал 77 рече дека вториот мобилен телефон на Катица Јанева не е пронајден. -Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанев
Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ во гостување на радиото Канал 77, рече дека не знаел дека неговиот менаџер бил под посебни истражни мерки неколку месеци. – Доколку Бојан бил под ПИ мерки и бил прислушуван, значи дека сме б
Јавната обвинителка Вилма Русковска во денешното гостување на радиото Канал 77 објасни дека Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност. -Давањето поткуп или рекет е кривично дел
Вистинскиот тест претстои Сагата со Кате 13 ќе продолжи, закопувајќи ја СДСМ уште неколку метра подлабоко во калот на кавгите помеѓу „провинцијалните” заштитници на невиноста на „Кате 13” и скопските „авангардни&rdquo
Економската година ги дава резултатите, а граѓаните ги чувствуваат ефектите. Продолжуваме и не застануваме, до крајот на мандатот на оваа Влада, просечната плата да биде 30.000 денари.
Меѓународна позиција на земјата - НАЈДОБРА ДО СЕГА! Економијата и раст на животен стандард - НАЈВИСОКА СТАПКА НА РАСТ НА ЏДП, СЕ БЛИЖИМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА! Демократија - НИКАД НЕМАЛО ПОВЕЌЕ СЛОБОДА, СЕКОЈ ПУКА ПО ЗАЕВ КАКО ДА Е БОКСЕРСКА В
This week: Zlatan says he is the best player in MLS "by far."Pregame: Zlatan says he’s better than anyone in the MLS.On the pitch: Zlatan scored a hat trick vs. #1 team in the MLS standings. Legendary. 👏 pic.twitter.com/ofaqimI5Zw — D

Фејсбук статус на министерот Адеми по реакциите од резултатите за Годишните конкурси

Почитувани, После реакциите на еден дел на здружениjата и медиуми, би сакал да ве известам:– Одлуките за секој проект се земени врз основа ...

Повеќе

Џафери ги распиша претседателските избори, првиот круг на 21 април, апелираше до сите изборите да бидат мирни, фер и без никаква дамка

Претседателот на Собранието, Талат Џафери попладнево го потпиша решението со кое се распишуваат претседателските избори. Првиот круг треба да се одр...

Повеќе

ПОГЛАВАРИТЕ НА МПЦ, ИВЗ И ОСТАНАТИТЕ ВЕРСКИ ЗАЕДНИЦИ ГО ПОЗДРАВИЈА ВЛЕЗОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО!

Премиерот Зоран Заев, оствари средба со поглаварите и претставници на верските заедници наведени во Уставот на Македонија, кои...

Повеќе

Џафери: Не влијаев мојот баџанак да биде избран во Антикорупциска

На новинарско прашање како неговиот баџанак влагол во составот на Антикорупциската комисија претседателот на Собранието на Република Македонија, Тал...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЛАВЕН НАСТАН ВО САД ДЕНЕСКА: Конгресот го испрашуваше 4 саати министерот за правда кој е и шеф на полицијата и обвинителството во врска со истрагата против претседателот Трамп!

Повеќе

ИМПЕРИЈАТА ЗЕГИН СЕ ШИРИ ОД ФАРМАЦИЈА И ВИНАРИЈА ВО НУДЕЊЕ МЕДИЦИНСКИ УСЛУГИ: Поликлиника „Зегин медика“ – сите прегледи на едно место!

ПЗУ поликлиника „Зегин медика“ е здравствена установа која обезбедува целосни здравствени прегледи и специјалистички здравствени услуги ...

Повеќе

БОМБА НА БУЈАР ОСМАНИ: Конгресот почна со процедурата за ратификација на протоколот за прием во НАТО

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, кој во рамки на престојот во Вашинготн вчера имаше средби во Конгресот, а денескa работно ги посети ...

Повеќе

Заев ја смирува јавноста: Дел од Конкурсот за поделба на пари во културата ќе биде поништен

Премиерот Зоран Заев вечерва даде изјава дека дел од спорниот Конкурс за поделба на пари од Министерството за култура ќе биде поништен. -Смешно и...

Повеќе

МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ЈОВО ПРЕВАРА Е ПОСЛЕДНИОТ ОД ГОЛЕМИТЕ ПРЕВАРАНТИ НА ВИСОКА ПОЗИЦИЈА!

Врвни превари! Додека вистината ги врзува чевлите, лага ја обиколува светот – вели Charlles Spurgeon. Искажувањата на овдешната...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМО ВЕТУВАЊЕ РЕАЛИЗИРАНО - Претседателката на Антикорупциска, Биљана Ивановска: Ќе работиме професионално и законито

Новоизбраната претседателка на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска истакна дека ќе работатодговорно, транспарентно, професионално и законит...

Повеќе

НАСТАНА ОПШТ ХАОС ВО КУЛТУРАТА: Власта реши да не дава пари за Офф-фест, за Скопски џез фестивал, за концертите на Авалон, за...

ОдГодишната програма на Министерството за култураи резултатите од годишнитe конкурси за проекти од национален интерес во културата за 2019...

Повеќе

ПАК ЌЕ ФРЛИМЕ 150.000 ЕВРА ЗА „ЕВРОСОНГ“, МАЛКУ БИЛЕ И ТИЕ, ПА ДАЈ ДА СОБЕРЕМЕ 1 МИЛИОН ЕВРА И ДА ЈА ВИКНЕМЕ ЛЕЈДИ ГАГА ИЛИ ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ: Ќе смислиме нешто ефектно за парите што ги имаме, велат од МРТ

Минимум 150.000 евра ќе потроши Македонската радио телевизија (МРТ) за овогодинешниот „Евросонг“ во Израел, дознава „Женски Мага...

Повеќе

ЕФХАРИСТО ЕЛАДА: Грчкиот Парламент го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО!

Со 153 гласа „за“, 140 „против“ и еден воздржан, Парламентот на Грција, денеска, по речиси 11-часовна расправа го ...

Повеќе

БРАВО ЗА ОПШТИНА ПРИЛЕП: Бранителот Спасески здравствено згрижен и во топол дом!

Бранителот Драган Спасески (69) еден од учесниците во воениот конфликт во 2001/2002 година со синхронизирана грижа на институциите сега е во добра з...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА Е ГЕНИЈ ЗА ПОЛИТИКА: Како тоа на ВМРО ДПМНЕ не му се допаѓа начинот на кој влеговме во НАТО, најмоќниот воен сојуз во светот, а ВМРО ДПМНЕ влегло во ЕПП со кратенката ФИРОМ, демек тоа е поважно за Македонија од НАТО?!

- НА ВМРО ДПМНЕ му смета како сме влегле во НАТО, јамоќниот воен сојуз во светот, а не му смета што како партија влегле во ЕПП под кратенката ФИРОМ,...

Повеќе