Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

КОИ СЕ ХЕРОИТЕ: Кои се осумте пратеници од опозицијата кои гласаа за уставни измени?!

Кои се осумте пратеници од опозицијата кои гласаа за уставни измени?! Гласаа сите пратеници од парламентарното мнозинство, како и пратени...

Повеќе

ЦИПРАС: ЧЕСТИТКИ МОЈ ПРИЈАТЕЛЕ ЗАЕВ!!!

Повеќе

АЛИ АХМЕТИ СО ПЕСНА СИ ЗАМИНА ОД СОБРАНИЕ!!!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ, ТЕК СЕГА ЌЕ ИМА ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ!

Повеќе

ПОЕДИНЧЕНО ГЛАСАЊЕ: 80 ЗА, 39 ПРОТИВ, ЗА ГЛАСАА И БЕТИ КАНЧЕСКА, МУКОСКИ, АВИРОВИЌ, ВАСИЛЕВСКИ, АРНАУДОВ!!!

Љубен Арнаудов Сашо Василевски Владанка Авировиќ Крсто Мукоски Бети Канчевска

Повеќе

АЈДЕЕЕ, 80 ПРАТЕНИЦИ ГЛАСАА ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН ПРОЦЕДУРАТА ЗА ИЗМЕНА НА АМАНДМАНИТЕ!!!

Повеќе

УТРЕ ЗООЛОШКА ГРАДИНА ЌЕ СПРОВЕДЕ ДОНАТОРСКА АКЦИЈА ЗА САРА

Повеќе

(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ САМ ГИ ЛОВЕШЕ СИТЕ ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО ДПМНЕ СО ПРАШАЊЕ ДАЛИ НЕКОЈ ИМ ПОНУДИЛ ПАРИ ЗА ДА ГЛАСААТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, ГРУЈО ПОЉУБИ ВРАТА ДЕНЕСКА ВО СОБРАНИЕ, ЗНАЧИ У ЗАДЊЕ ВРЕМЕ НИШТО НЕ МУ ИДЕ ОД РАКА!

Епа не е Муковски на врата. 😁 pic.twitter.com/GOnxQxWWgU — Мијакот 🇲🇰 (@mijakot_o) October 19, 2018

Повеќе

(ВИДЕО) ТРИЛЕР ДРАМА ВО СОБРАНИЕ: ТАЛАТ ЏАФЕРИ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО САЛА, НАСКОТО ЌЕ ПОЧНЕ ГЛАСАЊЕТО, ЦЕЛА НАЦИЈА И ЦЕЛ СВЕТ ЧЕКА ДАЛИ ЌЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО ИЛИ НЕ!!!

Од извори во собранието дознаваме дека во моментов спикерот Талат Џафери ги повикал пратениците да влезат во салата. Пратениците на СДСМ за Мактел ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ ОД БЕЛАТА ПАЛАТА: Значи Заев собрал 80 пратеници!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕС НА СДСМ ВО СОБРАНИЕ: Лага е дека некој некого присилувал или поткупувал, анти-западното и анти-народното ВМРО ДПМНЕ веќе ја претера со својата луда хистерија, овие се нездрави и ненормални!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НАСМЕАН ОД УВО ДО УВО, ФУРКАН САЛИУ ВО НЕГОВ СТИЛ: АМАН ПРЕМИЕРЕ, ОТКРИЈТЕ И НА ЈАВНОСТА ИМА ИЛИ НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО!

Повеќе

Бошњаковски: Премиерот ги демантира лажните информации на „Курир“ и „Република“ за притисок врз пратениците

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, предмалку преку социјалната мрежа Твитер порача дека премиерот Зоран Заев категорично ги демантира лажните...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, АНТОЊО СЕ ПОЈАВИ СО ПОЛА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА НА ПРЕС, ПО СЕ ИЗГЛЕДА ИМА ГОЛЕМ РАСКОЛ ВО ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА!!!

Го немаше Панчо Минов, ги немаше пратениците од Социјалистичката Партија, до немаше и Илче Гебелс и неколку пратеници од ВМРО ДПМНЕ меѓу кои и самио...

Повеќе