Одберете локација на пристап

Човекот има милиои евра и со тоа капацитет да купи цели редакции, познати новинари, судии, обвинители, па дури да вмеша и влади на соседин земји, на големо се збори дека Бугарија се вмешала за спас на Камчев затоа што тој поседува десетина болниц
Истражен судија му одредил 30 дневен притвор на Боки 13, кој беше изнесен од главниот влез на Кривичниот суд во моментот кога обвинителката Вилма Русковска даваше изјава за медиумите. Боки 13 со кисела насмевка пројде покрај новинарите и
Мактел вчера излезе со анализа дека Камчев го местел Боки за да се спаси од Империја со тоа што ќе го наруши кредибилитетот на СЈО. Исто така дел од планот беше Камчев да се ребрендира од криминалев во невина жртва на рекетарско - обвинителна банда
Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни случувања и апсењето на Јовановски и оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Д
Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд, пренесеТВ21. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придр
Каков гение!!! Каков мастермајнд! Ние сите го отпишавме, а тој вредно ткаел фина пајажина!!! Замислете кој е тоа пеколен план! Го викаш наивниот и болно алчен Боки 13-ка, знаеш дека е врзан со Катица Јанева која си го вработи синот во 1 ТВ и му
Алчноста на Боки му нанесе голема штета на угледот на СЈО. Фрлена е огромна цистерна со црна боја врз зградата на СЈО вечерва. НО ЌЕ СЕ ИСПЕРЕ! Не може еден Боки 13-ка и неговата алчност и немање на осет да уништи она што почна со Шарена Револуциј
ејсбук статус на екс-пратеникот Павле Богоевски: Прашања кои треба да бидат одговорени по пресот на ОЈО: 1. Дали Обвинителот на кого осомничените наводно се обиделе (или успеале) да му/и вршат влијание го пријавил случајот по службена д
Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на синот на Катица Јанева кој е вработен во телевизијата, јавува репортерот на
Во домот на обвинителката Лиле Стефанова, која е дел од тимот на СЈО, вечерва не е извршен претрес, иако дел од медиумите објавија дека тоа се случило. Од Обвинителството за организиран криминал и корупција за „Фокус“ појаснуваат дека с
Jавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека поддржува ветинг во судството и обвинителството, и го посочи примерот со ослободителната пресуда за новинарот Дрган Павловиќ Латас и неговите браќа за кои СЈО имаше поднесено обвиние за бесправно градењ
Меѓу двете компании кои доставија понуди на тендерот за избор на фирма која ќе ги руши дивоградбите во Охрид е и фирмата на советникот Нефи Усеини, сопственик на дивоградбата пред чинарот која деновиве крева многу врева во јавноста. Усеини воразгов
Специјалната обвинителка Катица Јанева не е под истрага и не ѝ бил вршен претрес, велат извори од обвинителството. - Катица Јанева во Собрание (Фото: СДК.МК) Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева
Во комична колумна, уредникот на Плусинфо го користи денешното апсење на Боки 13-ка за да ја сврти приказната тотално наопаку, па сега од Орце Камчев се прави невина жртва на СЈО?!?! Демек, Катица Јанева во договор со Боки 13-ка го измислила случа
Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва во придружба на полиција беше донесен во Кривичниот суд каде треба да започне распитот за него и за Зоран Милевски-Кичеец. Двајцата се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра како награда за да влијаат врз

НАЈГОЛЕМИОТ ИЗУМ НА ЧОВЕШТВОТО, ТУКА НЕКАДЕ СО ТРКАЛОТО: ПИВОТО ВЕЌЕ 6000 ГОДИНИ ГО ПРАВИ ЖИВОТОТ ПО ПОДНОСЛИВ!

Дали знаевте колку години е стар рецептот за пивото?🧐 Провери колку знаеш за пивото и каков пивски експерт си на нашиот квиз👉http://bit.ly/Пивара...

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ПОМАГА МЛАДИТЕ ЖЕЛНИ ЗА НАУКА: Денес беше презентиран вториот јавен повик на #ФИТР за финансирање научно-истражувачки проекти во основни и средни училишта – „Предизвик за млади истражувачи“!

Го поттикнуваме критичкото и креативното размислување кај младите. Денес беше презентиран вториот јавен повик на#ФИТРза финансирање научно-истражува...

Повеќе

(ВИДЕО) СТОЛЕ НАУМОВ УСПЕА ДА ГИ ДОНЕСЕ ВО ЕМИСИЈА ВИЛМА РУСКОСКА, ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА, КАЛАЈЏИЕВ, ЛАЖЕТИЌ, ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ КИДНАЛ ЈОВО ПРЕВАРА!

Повеќе

(ВИДЕО) ОПШТИНА КАРПОШ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИИТЕ ЗА ТОЧАЦИ

Започнуваме со нови субвенции за купување на велосипеди. Право на субвенција има секој полнолетен граѓанин на Карпош. Потребно е да се достави:🚲Л...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ ЛУД ЧОВЕК: ГРУЈО МУ СЕ СМЕЕШЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ВО ЛИЦЕ - ВЕ ОПЉАЧКАВ, ИЗБЕГАВ ОД ПРАВДАТА И НЕ ВИ КАЖУВАМ КАКО!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАПРАШАН ОД НОВИНАРОТ НА СИТЕЛ, КАКО ИЗБЕГАЛ, ГРУЈО ОДГОВОРИ: ПА МНОГУ ЕДНОСТАВНО!

Осудениот поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, во интервју за ТВ Сител изјави дека од Македонија си заминал многу едноставн...

Повеќе

ДОШЛО ЈЕ ВРЕМЕ ЌОРЌЕ: Пратениците му го одзедоа имунитетот на Љупчо Димовски!

Со 5 гласа ЗА и 4 ПРОТИВ, членовите на Комисијата за мандатно имунитетни прашања му го одзеде пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен минист...

Повеќе

(ВИДЕО) ВНИМАНИЕ: ЛАЖНА Е ВЕСТА ДЕКА ЈУТУБ ГИ БРИШЕ ПЕСНИТЕ КАДЕ СЕ СПОМЕНУВА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА ДИМИТРОВ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ ВО БУКУРЕШТ: ШАРМОТ И ЕЛЕГАНЦИЈАТА СЕ ДЕЛ ОД НЕГОВИОТ ДИПЛОМАТСКИ АРСЕНАЛ

Повеќе

СДСМ ГО ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО: Со новиот закон жената ќе има неприкосновено право да одлучува за прекин на бременоста

Владата предводена од СДСМ и коалицијата усвои нов Закон за прекин на бременоста. Правото на жената за прекин на бременоста е неприкосновено. Женат...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СИ Е ЗАЕВ: Во Охрид се качи на маса за да направи подобро селфи со своите фанови!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СТРАШНО: Домот на културата во Ченто дувло на зависници и бездомници!

Столбови и кров кој тече, без ниту еден прозор од надвор, без врати и ниту една столица во салата во која имаше и современо кино. На бината само из...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Заев во посета на германската компанија „Костал Македонија ДООЕЛ Охрид“: Планирани се нови инвестиции од 24 милиони евра и над 200 нови вработувања

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и со в.д. градоначалникот на Oп...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ОДГОВОРИ НА АПЕЛОТ НА МАКТЕЛ: Во голема акција исчистен Транспортен Центар кој со години веше запуштен и нечист!

Градските власти го слушнаа апелот на многумина меѓу кои и на порталот Мактел, пред две недели побаравме од Град Скопје да го исчисти Транспортен ...

Повеќе

Може ли некој да ми објасни како е можно македонските десничари да сечат вени и да паѓаат во транс за комунистичкиот диктатор на Венецуела, Мадуро?!

Значи македонската десница е толку изгубена во просторот и времето, што е тоа нешто неверојатно!!! Замислете, деновиве тие сечат вени за комунистички...

Повеќе