Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

ЕВРОПСКИТЕ НАРОДЊАЦИ ИМААТ КОНФЕРЕНЦИЈА, ПА САШЕ ПОЛИТИКО МУ ПОСТАВИ ДОСТА КУЛТУРНО И НОРМАЛНО ПРАШАЊЕ НА ЏОЗЕФ ДОЛ ВО ВРСКА СО ГРУЈО...

* реклами:

Повеќе

АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ: На следните локални ќе се кандидирам преку партијата СДСМ, не ја исклучувам можноста да бидам кандидат и за градоначалник на Скопје ако тоа биде договорено со СДСМ!

- Ќе се кандидирам пак за градоначалник на Центар преку партијата СДСМ. Ја испратив мојата кандидатура до СДСМ и засега сеуште немаме конечен догово...

Повеќе

(ФОТО) Премиерот Заев со францускиот амбасадор пиеше Ѕинговача во премиерскиот кабинет!

Очигледно дека Грујо си нарачал вода Ладна во владата, бренд сопственост на фирмата Магрони која е во сопственост на Ѕинго, па сега и Заев мораше да...

Повеќе

(ВИДЕО) Андреј Жерновски: Очекувам новата влада да ја сруши терасата на седиштето на ВМРО ДПМНЕ, четири тима на финансии 4 години окапаа кај нас во општина, иако бевме 4 години под режимска опсада, пак сум задоволен од сработеното, граѓаните на општина Центар се надевам дека ќе го ценат она што го сработивме овие четири години во сите полиња и сфери на живеење во нашата општина

* реклами:

Повеќе

ОВА ГОМЦЕ МАЛО ГРУЈОВО ПО ЦЕЛИ ДЕНОВИ ГНЕТЕЛО БИФТЕЦИ, ЛОСОС И СКАПИ ВИНА НА ДРЖАВНА СМЕТКА!

Околу 3000 евра цех на државна сметка по ресторани направило ова мало гомно режимско, гнетело дење и ноќе бифтеци и лососи, алкохол и цигари!!! Мал...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев ги прими ракометарите на европскиот шампион Вардар, се поздрави и со Грујовиот олигарх Самсоненко, на средбата беа и бизнисмените Живко Мукаетов и Кочо Анѓушев

Самсоненко дојде на приемот кај Заев. На средбата беше и претседателот на РСМ, Мукаетов и газдата на Борец од Велес, вице премиерот Кочо Анѓушев. Фа...

Повеќе

ШОКАНТНО: ГЕРО СЕ ЗАКАНИЛ ДЕКА ЌЕ ЈА КРЕНЕ ВО ВОЗДУХ РЕДАКЦИЈАТА НА МАКФАКС!

Геро денеска доживеал нервен слом! Откако го изгледал видеото на Макфакс каде Замир Мехмети го брка кутриот Зврле меѓу тоа колите на еден подземен п...

Повеќе

(ВИДЕО) Замир Мехмети е новиот Саше Политико: Драма во подземна гаража во Скопје, Макфакс го бркаше Марко Зврлевски меѓу коли а тој бегаше заедно со својот бодигард!

Линк до фантастичното видео на Макфакс овде. БРАВО ЗА УРЕДНИЦИТЕ НА МАКФАКС И ЗА НОВИНАРОТ И АКТИВИСТ ОД ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА, ЗАМИР МЕХМЕТИ! * рек...

Повеќе

ИМА РАЗЛИКА МАКЕДОНИЈО, ИМА РАЗЛИКА И ТОА ГОЛЕМА, КОЛОСАЛНА!

* реклами:

Повеќе

Што може да заклучуме од првото интервју на премиерот со група новинари и група куртони: Заев решил да владее онака како и што дојде на власт, ГАНДИЕВСКИ?!

Во првото свое интервју со група новинари и неколку куртони, може веќе да се насети стилот со кој Заев ќе сака да владее а тоа е многу слично на тоа к...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве ја 3 часовната симултанка на Заев со 3-ца новинари и 3-4 куртони!

Линк до дебатата овде. * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Фрчко уште пред 6 години објасни зошто комитите скандираат МРТОВ ШИПТАР, ДОБАР ШИПТАР!

* реклами:

Повеќе

ПО 11 ГОДИНИ, ЗАЕВ ДЕНЕСКА НАПРАВИ НЕШТО ИСТОРИСКО А РЕЧИСИ НИКОЈ ТОА НЕ ГО ПРИМЕТИ!!!

По 11 години, македонски премиер излезе на терен и одржа прес без притоа да му биде поставено ниту едно нарачано прашање!!! Новинарите си беа искул...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев денеска во Тетово: Владата со сите свои ресурси ќе им помогне на граѓаните во поплавените подрачја во Тетовско

* реклами:

Повеќе

НАСТАПОТ НА КОЛЕ ЧАШУЛЕ ВЕЧЕРВА БЕШЕ КАКО ОВЦАТА ВО РЕКЛАМАТА ЗА ЧОКОЛАДНИ КУРТОНИ!

Добро после толку служење на режимот, Чашуле зарем не закачил барем компензација за забар?! Тоа забите како онаа овцата во рекламата за чоколадни ко...

Повеќе