Одберете локација на пристап

Во ерата на МИТУ движењето кога жените се креваат против силувачите и оние мажи кои користеле сила и моќ за да уценуваат за секс, голема бомба одекна деновиве во Америка. Омилениот историски активист и лидер за правата на црнците, Мартин Лутер Кин
САД се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со Северна Македонија, изјави новоименуваниот американски специјален пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер во интервју за Гласот на Амер
Летово Геро се пофали дека останал во Грција околу 1 месец. Овие денови дојде до Мактел информација од извори кои добро го познаваат уредникот на Плусинфо кои ни велат дека тој овој период се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, Бугарија.
Реакција на ОРКА Холдинг на пресот на СДСМ: Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јор
Извесниот старт на преговорите за членство во ЕУ ќе ја заостри битката за владеење на правото. Позитивните пораки од Берлин, за упатените се повеќе од охрабрувачки. Тоа што со претходната власт беше невозможно, со актуелната стана можно.
Десет месеци откако во банка во Монако стојат замрзнати на сметка 11 и пол милиони евра, Вера Иванова, бизнисменката која го продаде Дијамед на шведска фирма сосе 20-годишна лиценца за дијализа, поднесе кривична пријава против министерот за здравст
Од денешниот протест на лозарите од тиквешкиот регион ги издвојуваме "лозарите"👇 👉 Цветан Трипуновски - претседател на централната партиска комисија за земјоделство на вмро👉 Златан Стојчев(со брковите)- кој се гушка и седи заедно со мицко и цве
Скопје ослободен од сообраќај по урнекот на светските метрополи.Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона, планот е за две години овде да не поминув
Јасминка Талеска, директор на швајцарската компанија „Новартис“ е избрана за претседател на Македонско – Швајцарски бизнис клуб кој се формира деновиве со поддршка на Амбасадата на Швајцарија и Сојузот на стопански комори на Макед
Заменик претседателката, Радмила Шекеринска, денеска одржа работен состанок со претседателите на Комисиите на СДСМ. - За само две години од преземањето на мандатот клучните столбови и мерки од програмата на СДСМ се реализирани. Иднината и ста
„Граѓанско Демократската Унија, пакетот прашања, кои ја тангираат сферата на индивидуалните граѓански права и слободи, ја има поставено како приоритет во својата политичка платформа. Без лажна скромност, би додал дека можеби такво ниво на п
Фејсбук статус на министерот за надворешни работи Никола Димитров: Ова седвете одлукина Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите (СЕММ) коишто потврдуваат дека интернет порталите Инфомакс и Република неделник, кршејќи го Кодексот на н
Кралството Шведска е голем и искрен пријател на Република Северна Македонија и пријателството продолжува да се развива низ меѓусебната соработка на двете држави. Ова на денешната средба го констатираа премиерот Зоран Заев и новата шведска амбасадор
Амбасадорите на земјите членки се изјаснија за кандидатурата на Романката Лаура Ковеси на функцијата европски обвинител. Европскиот Парламент исто така ја поддржа Ковеси пред неколку месеци, како и со денешното гласање на ниво на земјите членки, Р

(ВИДЕО) БОМБА НА СОПРУГАТА И АДВОКАТКА НА ФРЧКОВСКИ: Андов толку забегал во книгата што Фрчковски е обвинет не само што се обидел да го убие Глигоров туку и дека убивал сведоци, киднапирал деца на политичари итн итн...

- Фрчковски во книгата на Андов е обвинет не само што го организирал и реализирал атентатот врз Глигоров туку и дека убивал сведоци, киднапирал деца...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СКОПЈЕ ИЗГЛЕДА ОЧАЈНО!

Скопје изгледа навистина очајно!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ НА 1 ТВ: Критиките од германските инвеститори се издржани и ќе ги поправиме забелешките, јас не сум загрижен, не се работи за толку страшна ситуација

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ!

Вчера откако дознав за оценката НУЛА од германските странски инвеститори, бев бесен и веднаш побарав оставка од вице премиерот задолжен за економски п...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Германските инвеститори и дале НУЛА на владата затоа што се дрзнала да ја зголеми минималната плата без да ги праша за тоа!!!

Неопходен услов за успех на странските вложувања е на секоја средба надлежните домашни министри, како и самиот премиер доколку присуствува на такви ...

Повеќе

ШОКАНТНО: Порталот Призма открива дека со мораториумот во Центар се кочат над 500 милиона евра инвестиции во Скопје!!!

Над 300 згради треба да никнат во Центар според новите ДУП-оци кои се закочени од новата локална власт, тоа се над 500 милиона евра инвестиции!!! О...

Повеќе

ЕКОЛОЗИТЕ ПАК КРЕВААТ ПАНИКА ВО ОХРИД - ДАЛИ ИМА СОВЕ(С)Т ВО ОХРИД? Општина Охрид повторно матно ќе легализиција дивоградбина атрактивни локации покрај езеро и на Галичица!

Граѓанска иницијатива Охрид ЅОЅ - Соопштение за јавност 28 март, 2019 ДАЛИ ИМА СОВЕ(С)Т ВО ОХРИД? Општина Охрид повторно матно ќе легализиција д...

Повеќе

ФЕИТ стана официјален центар за сертификација на Microsoft програми

28.03.2019, Скопје - Microsoft академија и тестинг центар, денеска, беа промовирани пред студентите на Факултетот за електротехника и информациски т...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ЗАБЕГАНО ИНТЕРВЈУ НА ШЕФОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ: НЕ НЕГИРАМ ДЕКА СВАРОВСКИ СУДИИ МУ СЛУЖЕЛЕ НА ВМРО ДПМНЕ, САМО НЕМАМ ЗАКОНСКИ АЛАТКИ КАКО ДА ГИ СМЕНАМ, ИЗМИНАЛО ДЕЈСТВИЕТО?!?!

Повеќе

Обраќање на ЗМНР Жерновски на 16-тиот Мешовит парламентарен комитет помеѓу ЕУ и Република Северна Македонија во Стразбур

Во рамките на 16-от мешовит парламентарен комитетмеѓуРепублика Северна Македонија и Европскатаунија,којденессе одржа во Стразбур, се усвои докумен...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е НЕВЕРОЈАТЕН: РЕЖИМСКИОТ СЛУГА, ШЕФОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕЛИ ДЕКА ЗА ПРОБЛЕМОТ ВО СУДСТВОТО Е КРИВ МЕНТАЛНИОТ СКЛОП НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) РЕОБЈАВЕН ПРВИОТ РОМАН НА МАКЕДОНАКИ ЈАЗИК - СЕЛО ЗАД СЕДУМТЕ ЈАСЕНИ!

„Село зад седумте јасени“ – 67 години од зборовите испишани на македонски јазик во првиот роман. После 6 децении, Фондација &bdquo...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ФОКУС: Мицковски бара амнестија за 100 партиски функционери!!!

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИНа њуз-порталите и на социјалните мрежи се истурија коментар...

Повеќе

ВЛАСТА ГИ ГУБИ ТВ ДУЕЛИТЕ ВО ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ И ТОА МНОГУ МЕ ЗАГРИЖУВА

Добро Заев го победи Мицковски, ама тоа е само еден тв дуел годишно или на пола година, но што е со другите тв дуели кои ги има по 2-3 дневно? За жал...

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ: КРИТИЦИЗМОТ ОД НЕВЛАДИНИТЕ КОН ВЛАДАТА Е ЗЛОУПОТРЕБА СО ДЕМОКРАТИЈАТА, И НЕОСНОВАНО ПЛУКАЊЕ ПО ВЛАДАТА!

1. Овие Организации, си основаат коалиции и мрежи за оценки на правосудните реформи, БЕЗ ДА ПОКАНАТ Граѓански Организации кои се директни репрезенти...

Повеќе