Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

Заев ги остави без зборови новинарите: Груевски во неколку наврати бараше од мене амнестија, не му ја дадов, има сите да одговараат, затоа и бев нападнат физички и носам лузни на челото и ќе ги носам до крајот на животот!

На прашање на новинар дали Груевски барал амнестија во преговорите за време на политичката криза, Заев одговори потврдно. - Да, во неколку наврати ...

Повеќе

ЗАЕВ ОТКРИ НЕПРИЈАТНА ВЕСТ: Груевски го скрил Мерцедесот од 600 000 евра во еден подрум без да биде заштитен, па тој е сега многу оштетен!

- Се мислевме што да правиме со мерцедесот од 650 000 евра. Мислевме да го продадеме, но ќе изгубевме многу пари од она што е дадено за него, па одл...

Повеќе

ЗАЕВ ГИ ЗАПРЕПАСТИ СИТЕ: Груевци годишно краделе 400 милиони евра, 250 милиони евра е даночната евазија а околу 350 милиони ги трошеле за глупости, значи годишно тие не чинеле една милијарда евра!!!

- Од она што досега можам да го видам како економист и како човек кој правел буџети во Струмица и врз основа на тоа што го затековме во државната ка...

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ НА МТВ: ВМРО ДПМНЕ ми остави празна каса, на сметките на државата има само 6 милиони евра, не 130 како што лажеше Груевски, но ќе најдеме решение за се, народот треба да биде спокоен!

- Уште првиот ден ми стигнаа фактури во износ од 300 милиони денари за Скопје 2014-та и над 50 милиони денари за патриотски вмровски здруженија, но ...

Повеќе

МИШКО ГИ ЗАШАМАРА КУРТОНИТЕ, ТИЕ ПОЧНАА ДА ПЛАЧАТ И ДА СЕ ЛИГАВАТ КАКО БЕДНИ ЛИГУШИ, ОНА ШТО ВО СУШТИНА И СЕ!!!

Мишко од Тв 24 ги начека на куп сите куртони во дебатата со Заев па ги нарече бедни сервилни слуги на режимот, и овие почнаа да пиштат и да се бунат...

Повеќе

УШТЕ ЕДНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ОД ЗАЕВ: Со премиерот на Грција, Ципрас имав пола час пријателски разговер што ми дава надеж дека Грција ќе дозволи Македонија да влезе во НАТО под привремена референца!

- Со Ципрас имав пола час пријателски разговор и она што го зборевме ми дава надеж дека Грција ќе ни дозволи да влеземе во НАТО со привремена рефере...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР ИМ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ТИТУЛАТА НА ВАРДАР, ИАКО НАВИВААТ ЗА РАБОТНИЧКИ!

* реклами:

Повеќе

ЦАЦИ ОД СИТЕЛ ГО ПРАША ЗАЕВ ДАЛИ ВЛАДАТА ЌЕ ДАВА ПАК МИЛИОНИ ЕВРА НА СИТЕЛ, ЕВЕ ШТО И ОДГОВОРИ ПРЕМИЕРОТ!

Цаци до Заев: Премиере, ќе се рекламира ли пак владата на медиумите како порано? Заев: Не! Ќе се рекламираме за без пари на МТВ затоа што ние и ќе ...

Повеќе

ЗАЕВ ГИ ШОКИРА АЛБАНЦИТЕ: Македонија не треба да му помага на Косово, не треба да ги лутиме Србите, со сите соседи треба да имаме добар однос!

- Македонија нема што да се меша во дуелот на Србија со Косово, нема што ние да го помагаме Косово, не треба да ги лутиме Србите, треба да имаме ок ...

Повеќе

(ВО ЖИВО) Заев продолжува да ШОКИРА: Ќе ги наградуваме медиумите кои ќе не критикуваат, што повеќе некој ќе не критикува толку повеќе ќе му даваме помош и пристап во владата!!!

- Наместо како Грујо да ги затвораме и казнуваме медиумите кои го критикуваа, ние ќе ги наградуваме медиумите кои ќе не критикуваат, затоа што мисла...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КУРТОНКАТА ТАЊА КАРАКАМИШЕВА СО ХОНОРАРИТЕ ОД ОСУМТЕ НАДЗОРНИ ОДБОРИ И РАЗНИ КОМИСИИ СИ КУПИЛА СТАН ВО НЕА МУДАЊА, УЛОВЕНА КАКО ПЛАЌА СТРУЈА ВО ГРЧКАТА КОМПАНИЈА ЗА ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА!

* реклами:

Повеќе

Агенција за обезбедување на имот и лица Секурисат има потреба од лица за обезбедување во следниве градови

Агенција за обезбедување на имот и лица Секурисат има потреба од лица за обезбедување во: -СКОПЈЕ -БИТОЛА -СТРУМИЦА -ВЕЛЕС -ОХРИД -ПРОБИ...

Повеќе

(ВИДЕО) Никола Димитров: Новата зграда на владата е како пештера, нема прозорци, како една црна дупка е!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАА: Хоштаплерот Сеад Кочан бегајќи од новинарите по грешка влета во пиљара со се адвокатот наместо да влезе во СЈО!

* реклами:

Повеќе

И БАНКИТЕ СЕ ПРЕТЕРАА, РУДНИК ЗА ЗЛАТО ДА ИМАА ПОМАЛЦЕ ПРОФИТ ЌЕ НАПРАВЕА: Стопанска и НЛБ Тутунска во 2016-та заедно направиле профит од 50 милиона евра, додека сите банки заедно пријавија профит од 100 милиони евра!!!

Страшни суми се прават како профити во македонските банки, тоа е нешто неверојатно! Само двете најголеми банки, НЛБ и Стопанска Банка Скопје, заедн...

Повеќе