Одберете локација на пристап

Во ерата на МИТУ движењето кога жените се креваат против силувачите и оние мажи кои користеле сила и моќ за да уценуваат за секс, голема бомба одекна деновиве во Америка. Омилениот историски активист и лидер за правата на црнците, Мартин Лутер Кин
САД се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со Северна Македонија, изјави новоименуваниот американски специјален пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер во интервју за Гласот на Амер
Летово Геро се пофали дека останал во Грција околу 1 месец. Овие денови дојде до Мактел информација од извори кои добро го познаваат уредникот на Плусинфо кои ни велат дека тој овој период се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, Бугарија.
Реакција на ОРКА Холдинг на пресот на СДСМ: Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јор
Извесниот старт на преговорите за членство во ЕУ ќе ја заостри битката за владеење на правото. Позитивните пораки од Берлин, за упатените се повеќе од охрабрувачки. Тоа што со претходната власт беше невозможно, со актуелната стана можно.
Десет месеци откако во банка во Монако стојат замрзнати на сметка 11 и пол милиони евра, Вера Иванова, бизнисменката која го продаде Дијамед на шведска фирма сосе 20-годишна лиценца за дијализа, поднесе кривична пријава против министерот за здравст
Од денешниот протест на лозарите од тиквешкиот регион ги издвојуваме "лозарите"👇 👉 Цветан Трипуновски - претседател на централната партиска комисија за земјоделство на вмро👉 Златан Стојчев(со брковите)- кој се гушка и седи заедно со мицко и цве
Скопје ослободен од сообраќај по урнекот на светските метрополи.Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона, планот е за две години овде да не поминув
Јасминка Талеска, директор на швајцарската компанија „Новартис“ е избрана за претседател на Македонско – Швајцарски бизнис клуб кој се формира деновиве со поддршка на Амбасадата на Швајцарија и Сојузот на стопански комори на Макед
Заменик претседателката, Радмила Шекеринска, денеска одржа работен состанок со претседателите на Комисиите на СДСМ. - За само две години од преземањето на мандатот клучните столбови и мерки од програмата на СДСМ се реализирани. Иднината и ста
„Граѓанско Демократската Унија, пакетот прашања, кои ја тангираат сферата на индивидуалните граѓански права и слободи, ја има поставено како приоритет во својата политичка платформа. Без лажна скромност, би додал дека можеби такво ниво на п
Фејсбук статус на министерот за надворешни работи Никола Димитров: Ова седвете одлукина Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите (СЕММ) коишто потврдуваат дека интернет порталите Инфомакс и Република неделник, кршејќи го Кодексот на н
Кралството Шведска е голем и искрен пријател на Република Северна Македонија и пријателството продолжува да се развива низ меѓусебната соработка на двете држави. Ова на денешната средба го констатираа премиерот Зоран Заев и новата шведска амбасадор
Амбасадорите на земјите членки се изјаснија за кандидатурата на Романката Лаура Ковеси на функцијата европски обвинител. Европскиот Парламент исто така ја поддржа Ковеси пред неколку месеци, како и со денешното гласање на ниво на земјите членки, Р

ВМРО ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ЛАГИТЕ ВО ПОЛИТИКАТА, БЕЗ ОКО ДА ИМ ТРЕПНЕ ОБЈАВИЈА ЛАЖНА АНКЕТА СПОРЕД КОЈА СИЉАНОВСКА МУ ВОДЕЛА НА ПЕНДАРОВСКИ ЗА 50 000, И СЕГА ЦЕЛА ДРЖАВА ИМ СЕ СМЕЕ!

Oпозициската ВМРО – ДПМНЕ пред претседателските избори, има причини за задоволство. По барање на партијата на Христијан Мицкоски, биле спровед...

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ: МИЦКОВСКИ ЈА ПОЧНАЛ ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА ВО 1998-МА КАКО КАНДИДАТ ЗА ЛИДЕР НА СТУДЕНТИТЕ ПРЕДЛОЖЕН ОД СОЦИЈАЛИСТИТЕ НА ЅИНГО!

Деновиве сосема случајно во разговор со поранешни студенти на Машински Факултет, дознавме дека Мицковски својата политичка кариера ја почнал како чл...

Повеќе

ГРЦИЈА ЌЕ ИНВЕСТИРА 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ВO НАШАТА ЕКОНОМИЈА И ЌЕ НЕ ВНЕСЕ ВО ЕУ: Ципрас во Скопје доаѓа на 2 април со бизнис делегација од над 70 компании

Во бизнис делегацијата што ќе го придружува грчкиот премиер Алексис Ципрас за време на посетата на Скопје, веројатно на 2 април, ќе бидат вклучени...

Повеќе

АЈДЕ И ОВОЈ НЕКА ИЗБЕГА ПА НАРОДОТ ЌЕ ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗЕ НА ПРОТЕСТИ ПРЕС СИТЕ СУДОВИ: Мијалков излегува од Шутка, оди во домашен притвор

Домашен притвор за поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и за Бедредин Ибраими, а мерка претпазливост за Анета Стефановска, одреди Апелацискиот ...

Повеќе

(ФОТО) ШЕФОТ НА НАТО ДОБИ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ ДО 2022-РА, ЗАЕВ МУ ЧЕСТИТАШЕ

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev55m55 minutes ago Congrats my friend! Happy to hear the mandate of Secretary General of@NATO,@jensstolt...

Повеќе

ЕВЕ КАКО СЕ ОМРСИ СВАРОВСКИ СУДСТВОСТО ОД РЕЖИМОТ: Панчевски има девет стана во Скопје, куќа, градежно земјиште, банкарски сефови...

Од сите станови, Панчевски како што е наведено во анкетниот лист, само еден го стекнал со договор за купопродажба, и тоа овој стан е на име на негов...

Повеќе

ГЕРО ПРОДОЛЖУВА СО ЦРНАТА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ СЈО, ГО СПОРЕДИ ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ СО КУЧЕ, ТРИЧКО МУ РЕПЛИЦИРАШЕ ДЕКА ВЕЌЕ НЕ Е ДОСТОЕН ДА БИДЕ НОВИНАР А НЕ ПАК УРЕДНИК НЕ МЕДИУМ!

Геро продолжува со црната пропаганда и хајка против СЈО, па во колумна на Плусинфо го спореди обвинителот Гаврил Бубевски со куче без педигре. Тричк...

Повеќе

ЧАО ЛАКИ, АКО ИМА ПЕКОЛ ЌЕ ГОРИШ ВО НАЈЖЕШКИОТ КОТЕЛ!

По цели 30 години уредник на најгледаната телевизија денеска отказ си даде Лаки Куртон. По цели 30 години помагање на режими, мафијашката банка Ивано...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ПО ШАМАРОТ ОД ГЕРМАНЦИТЕ: ТАЗИ НУЛА НЕ Е НУЛА ТУКУ Е 75%!

Економскиот тим на Владата, предводена од вицепремиерот Кочо Анѓушев, на средба со претставникот на германското стопанство Патрик Мертенс - Резултат...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСЛАНДСКИОТ АВИО ПРЕВОЗНИК WOW БАНКРОТИРАШЕ БЕЗ НИКАКВА НАЈАВА И ГО СТОПИРАШЕ СИТЕ СВОИ ЛЕТОВИ СО ШТО ИЛЈАДНИЦИ ПАТНИЦИ ОСТАНАА ЗАГЛАВЕНИ НА АЕРОДРОМИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ

Iceland’s low cost carrier Wow Air has canceled all flights and told passengers to book with other airlines. https://t.co/0YmAXThg2N pic.twitt...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ: Да си ја кажеме вистината за ТВ дуелот на Мицкоски и Заев, политичкиот договор, економијата и ред други бабини-деветини. Само вистина!

Повеќе

КОНЕЧНО ПОЧНАА РЕФОРМИТЕ ВО МЕДИУМИТЕ - СИ ЗАМИНУВА НАЈГОЛЕМИОТ КУРТОН НА СИТЕ ВРЕМИЊА КОЈ 30 ГОДИНИ ШИРЕШЕ ЛАГИ И МАНИПУЛАЦИИ ВО КОРИСТ НА МАФИЈАТА: Латас си поднесе оставка од уредничкото место во Сител, се жали на притисоци

Драган Павловиќ Латас поднесе оставка од функцијата Главен и одговорен уредник во ТВ Сител. Во оставката, која ја објавија медиумите, се вели: ,,Ос...

Повеќе

(ВИДЕО) БОБИ ХРИСТОВ ПРОЗБОРЕ НА АЛБАНСКИ ВО ИНТЕРВЈУТО СО БУЈАР ОСМАНИ ЗА НОВОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ И ОДНОСИ МЕЃУ ЗАЕДНИЦИТЕ

Линк до емисијата Топ Тема, овде.

Повеќе

КОЉА РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ: ТОЈ НИ ПРОДАВА ПУФКИ ВЕЌЕ 2-3 ГОДИНИ, НАМЕСТО ДА ПРАВИ ВИСТИНСКИ РЕФОРМИ И ДА НАМАЛИ АДМИНИСТРАЦИЈА ОН ТЕРА САМО ПРАЗЕН ПР!

- Заев користи само празин ПР слогани и во основа ни продава пуфки, наместо да се зафати со реални реформи кои се болни и страшни но неопходни како ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА РЕФОРМАТОРОТ БОГОЈЕСКИ: Заев не не победи со бомбите или со ЦИА, туку со неговиот струмички пристап во политиката кој не можевме да го победиме и кога Груевизмот беше најмоќен и мелеше се пред себе!!!

- Ние во ВМРО ДПМНЕ добро си знаеме како и зошто не победи СДСМ, тоа е поради струмичкиот пристап во политиката на Заев, а тоа е отворен за комуника...

Повеќе