Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ИМ ГО ЧЕСТИТА 1-ВИ МАЈ НА РАБОТНИЦИТЕ СО НОВА ВЛАДИНА МЕРКА: ВЛАДАТА ЌЕ ГИ СУБВЕНЦИОНИРА КОМПАНИИТЕ КОИ ЌЕ РЕШАТ ДА ГИ ПОКАЧАТ ПЛАТИТЕ НА РАБОТНИЦИТЕ!

Повеќе

БОКИ БУРГИЈА ДО ГЕРО, ОРДАНОВСКИ, ЧОМ И ВАСКО: Ало, дечки, дај бе оладете...

Внимателно ја одгледав емисијата “Печат на неделата“ со Сашо Ордановски, каде гости му беа колегите Чомовски, Героски и Попетревски. В...

Повеќе

ЗАЕВ ВЧЕРА СО МОТОР ПРИСТИГНА ВО БИГОРСКИ МАНАСТИР

Повеќе

ОВА ОД ЛИДЕРОТ НА ПАРТИЈАТА КОЈА 10 ГОДИНИ ЈА РЕКЛАМИРАШЕ МАКЕДОНИЈА ПРЕД СВЕТОТ КАКО ЗЕМЈА НА ЕФТИНА РАБОТНА РАКА, ЗНАЧИ РОБОВИ!

Повеќе

БРАЌАТА АЛБАНЦИ ИМААТ ПАТРИОТСКА КУБАСИЦА

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ КОНЕЧНО ГИ ИЗВАДИ БАГЕРИТЕ НА УЛИЦИТЕ, ПОЧНА ПРОЛЕТНАТА ОФАНЗИВА КОЈА ЈА НАЈАВИ ЗАЕВ

Министерот Сугарески и градоначалникот Јованоски извршија увид врз реконструкцијата на патот Прилеп-Прилепско езеро Министерот за транспорт и врски...

Повеќе

УТРЕ СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ПОД ОКУПАЦИЈА НА РАБОТНИЧКИТЕ СИНДИКАТИ КОИ ЌЕ МАРШИРААТ ОД РАЗЛИЧНИ ЛОКАЦИИ

СТОП ЗА КРШЕЊЕ НА РАБОТНИЧКИТЕ ПРАВА!СТОП ЗА ИЗВРШИТЕЛИТЕ!Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија (КСОМ) ги повикува сите вработен...

Повеќе

(ВИДЕО) ВОДАЧОТ НА НЕЗАВИСНИ СИНДИКАТИ, МАРЈАН РИСТЕСКИ Е НАЈВАТРЕНИОТ СИНДИКАЛЕН ЛИДЕР НА СИТЕ ВРЕМИЊА, НАПРАВИ ШОУ НА ТВ 24

Повеќе

МИТКО ЈАНЧЕВ Е УНИКАТ: СИТЕ ГЛЕДААТ КОЈ ШТО ДА УКРАДЕ, ОН ГО ЧИСТИ КАВАДАРЦИ СО ЛИЧНО СВОИ БАГЕРИ, КАМИОНИ И РАЗНИ КОСИЛКИ И ДРУГА МЕХАНИЗАЦИЈА ЗА БЕЗ ПАРИ

Градежната фирма ЈА-МИ е во сопственост на Митко Јанчев, бизнисмен и градоначалник на Кавадарци. Сега со месеци, градежната оператива на фирмата ЈА...

Повеќе

(ФОТО) МИСТЕРИЈА: ОД КАДЕ СЕ ПОЈАВИ ОВАА ЗГРАДА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ И КОЈ ЈА ГРАДИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот на Израел, Нетанјаху го шокираше светот со прес конференција на која откри дека израелски специјалци во тајна Џемс Бонд акција ја украле тајната архива на Иран за нуклеарната воена програма

Повеќе

(ВИДЕО) БРУКА НАД БРУКИТЕ: ВОДАЧОТ НА ИНИЦИЈАТИВАТА СТОП ПРЕГОВОРИ СО ГРЦИЈА, БИЛ НИКОЛОВ, НЕ ЗНАЕ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, ЗБОРУВАШЕ НА МИТИНГ ПРЕД МАКЕДОНЦИ ВО КАНАДА НА АНГЛИСКИ, ЕМ СЕ ВИКА БИЛ, ЗНАЧИ СИ ГО СМЕНИЛ И ИМЕТО!!!

Повеќе

БОМБА НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ НА ТЕЛМА: Изет Меџити не спаси од граѓанска војна вечерта на 27-ми април, он ги спречил стотиците членови на ДУИ собрани кај Мавровка да тргнат кон собрание

- Вечерта на 27-ми април ми се јави Изет Меџити, екс градоначалникот на Чаир и ми кажа дека голема група на членови на ДУИ е собрана кај Мавровска и...

Повеќе

МИСТЕРИЈАТА Е ОТКРИЕНА: Миленко не бил цензуриран туку самиот ги исклучил фб профилите и порталот за да размисли што понатаму со животот...

Сите се изненадивме кога одеднаш преку ноќ го снема фашистичкото ѓубре Миленко од интернет. Неговите фб профили, групи и порталот Дудинка беа угасен...

Повеќе

ЕБАТИ ХУНТАТА, ОВИЕ ПОЈМА НЕМААТ КАКО СЕ ПРАВИ РЕЖИМ: ОПШТИНИТЕ ГАЗИ БАБА И ИЛИНДЕН СО ЗАЕДНИЧКИ ПРОЕКТ ЌЕ ДОБИЈАТ ПАРИ ОД ВЛАДАТА!

Средба со заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули и градоначалникот на општина Илинден, Жика Стојановски. Разговаравме за проектите в...

Повеќе