Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Според биографијата, ако успее да се оттргне од Грујо, Мицковски може да биде добар лидер

Повеќе

КЕКЕНОВСКИ: Јавно обраќање до новите антигруевисти со мали ножиња!

Jавно обраќање на Јове Кекеновски: Ф. Петровски, А. Милошоски, И. Димовски, Т. Вељановски и останати до вчера заљубеници во Груевски и груевизмот к...

Повеќе

ЌЕ НАЕБАТ ЛИ КАМЧЕВ, ЌЕРИМ И ОНА КОКОВЧЕТО: СЈО отвори втора истрага за МПМ!

Специјалното јавно обвинителство отворило уште една предистражна постапка за случувањата во Медиа Принт Македонија (МПМ), компанија која до неодамна...

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ: Грујо е шизофрен и секаде гледа предавници прашање е кога ќе ги прогласи за предавници Боркица и баба Нада!

Не го знаеме планот на Христијан Мицкоски за тоа што мисли да прави како нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Но, го знаеме планот на Груевски: тој мисли ...

Повеќе

СЈО ЧУКА НА ВРАТАТА И НА ВИЛИПЧЕ ПЕТРОВСКИ, ЌЕ БИДЕ ЛИ И НЕГОВАТА СПОРЕД НАРОДНАТА - КУЧЕ ШТО ЈАЛО МАСТ, ЌЕ ЈАДЕ И СТАП!

Како работел Државниот архив, исплата на надоместоци, систематизација на вработени, попис на книги, приходи и трошења заклчуно со 31 декември лани &...

Повеќе

ДОЈРАНЛИЕВ МУ ГО ЗАГОРЧИ ЖИВОТОТ НА НОВИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ!!!

Повеќе

СЕЛА НЕ Е ЕДИНСТВЕНИОТ ШТО МУ ПРАВИ ГЛАВОБОЛКИ НА ЗАЕВ ВО ВЛАДАТА, И ОВОЈ КУМАНОВАЦ ГУ ЕБАВА РАБОТУ...

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Власте Димковиќ да биде разрешен, а на негово место да се именува Благе Цветковиќ, пр...

Повеќе

АНА ДУРЛОВСКА - УЖАСНА ОДВРАТНА ЖЕНА МОНСТРУМ СО ПРЕКРАСЕН ГЛАС!

Оперската певица и национален уметник, Ана Дурловски доживеа драма надвор од сцената е веста која денес ја објави австрискиот медиумКлеине Зеитунг.П...

Повеќе

СПОРЕД КУРИР, ГРУЈО 10 ГОДИНИ СЕ ОТЕПАЛ ОД РАБОТА! ДА БЕ, ЗАТОА НА СЈО ИМ СНЕМА ЗБОРОВИ НА Т!!!

Повеќе

УШТЕ ЧЕТИРИ ЌОСИЊА ЌЕ ПРЕЗИМАТ ВО ШУТКА, СУДОТ ИМ ОДРЕДИ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА!

Триесетдневен притвор судија на претходна постапка им определи и на останатите четири лица, кои се недостапни на органите за прогон, а учествуваа во...

Повеќе

Ни требаат сите ГРОМ-овци, сите Бајрамовци, сите пребегани ВМРО-вци, освен ако не сакате да одиме пак на избори и наместо оправање на државата да тераме пак кампањи...

Никој не е среќан ако Амди Бајрам биде примен во владиното мнозинство, исто важи и за пребеганите ГРОМ-овци и ВМРО-вци... Но математиката е таа, тенк...

Повеќе

(ВИДЕО) КОШМАРОТ ЗА ВМРОВЦИТЕ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ: СЈО доби појачање, со судни маки конечно избран новиот јавен обвинител!!!

Со 61 глас „за“ Собранието денеска го именува Љубомир Јовевски за републички јавен обвинител. Гласањето се спроведе без присуство на пра...

Повеќе

НАЈБОГАТИТЕ ЕКС ВМРОВСКИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ЌЕ ГО ЈАДАТ НЕМИЕН: СЈО поведе истрага за екс градоначалниците на Центар и Кочани!

Против поранешниот градоначалник на Кочани, Ратко Димитровски, е поднесена кривична пријава за „злоупотреба на службената положба и овластувањ...

Повеќе

ФОТО ФАНТАСТИКО: МАВРОВО НА ДЕНОТ!

Повеќе

РОДЕНА Е НОВАТА КАРАКАМИШЕВА: Солза Мрсул Грчева со луда идеја - името да се сменело само ако СИТЕ ДО ЕДЕН етнички Македонци на референдум се согласеле за тоа!!!

Солза е опасен стратег, родена е новата Каракамишева!!! Кај Васе Куртон Хефталица, таа вика дека името можело да се смени на референдум но не со пр...

Повеќе