Одберете локација на пристап

Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек
Македонија во иднина ќе биде мирна земја и многу многу досадна. Нема веќе името, клетите Грци, клетите Бугари, клетите Албанци, Заев сето тоа го окончи, заврши, затвори. Сега уште и црквата да ја реши и со Србија нема да имаме проблеми и отворени п
Bocvarski Blagoj 39 mins· Денеска ја продолживме посетата во основните училишта "Тошо Арсов" и "Ванчо Прке".Подготовките за вториот дел од учебната година се во финална фаза.✔️Нов под во училници✔️Реконструкци
Тезата која ја шират со години некои наши националисти а особено политичарите од ВМРО ДПМНЕ дека на Албанците им треба леб а не политички права е теза која ги прави мајмуни сите наши револуционери, комитите, партизаните, дисидентите... Автоубиствена

РЕПОРТ ОД ВЛАДАТА: Заев одморот ќе го помине со семејството во Охрид, останатите министри на море во Грција, Турција и Албанија

Министрите во Владата на Република Македонија и летните одмори Поради нагласен интерес од страна на медиумите за годишните одмори на член...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Хорхе, ако е тоа твојата визија за Македонија, не фала, ќе те заобиколиме и тебе и твојата шака јада!

Петре Шилегов 22 hrs· Се надевам дека Иванов ги слушна “повиците” на неговите следбеници денес на Мечкин Камен....

Повеќе

ПОСТАВЕТЕ МУ ПРАШАЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ НА ФБ ПРЕКУ ПРОФИЛОТ НА 1 ТВ: Вечерва од 17 до 19 часот интервју со Заев во Охрид

Како што веќе најави 1тв, премиерот Зоран Заев денеска е гостин во отвореното студио на 1ТВ од Охрид, од каде што изминатите четири дена фокусот го ...

Повеќе

ШОКАНТНА АНАЛИЗА: Еве што се случи во Крушево и зошто!

Повеќе

СДСМ: Со денешната програма, МТВ јавно ги погази националните стратешки интереси, одговорност мора да има, да си поднесат оставки сите уредници, менаџментот и програмскиот совет!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА ГДУ, КОЛЕВ: ДОСТА ГО КОРИСТЕВТЕ ИЛИНДЕН ЗА ПАРТИСКИ ЦЕЛИ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ШОКАНТНО: Офицери од АРМ главни во денешните фашистички инциденти во Крушево!!!

D. Vecer sase Po povod praznikot Ilinden denes se osetivme mn navredeni i vdzasheni od nashiot kolega v...

Повеќе

(ВИДЕО) Манчевски од Мечкин Камен: Денеска Иванов ширеше омраза и нетрпеливост

Повеќе

ЗАМИР МЕХМЕТИ: На најголемиот македонски празник насобрани националисти ни пееа серенада со желби рој за наша смрт, за да умре близу една четвртина население во државата!

Zamir A. Mehmeti 16 mins· На најголемиот македонски празник насобрани националисти ни пееа серенада со желби рој за наша см...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ И БОРИСОВ ВО ДРУШТВО НА СПАСОВСКИ И КАРАКАЧАНОВ ЗАЕДНИЧКИ СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО БЛАГОЕВГРАД!

Повеќе

ЗАЕВ: Со успешен референдум, еднаш засекогаш, ќе го затвориме прашањето за амнестија на Груевци!!!

- Доста е веќе од приказните за амнестија на Груевци, со успешен референдум конечно тоа прашање ќе го закопаме под земја! Премиерот Заев во својот ...

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: Патриотски е да се излезе на референдум и да се каже став за вака значајно прашање, кукавички е да се седи дома кога се одлучува за иднината на земјата!!!

- Не е патриотски да се седи дома на денот на референдумот, за такви прашања се оди и се гласа, тоа се важни прашања за иднината на земјата! Премие...

Повеќе

ДА СЕ НАЕЖИШ: MOЌЕН ГОВОР НА ЗАЕВ - ПАТРИОТИЗАМ Е ДА ИМ ДАДЕШ ПЕРСПЕКТИВА НА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ, ДА РАСТАТ ВО МИР И ПРОСПЕРИТЕТ, А НЕ ИЗОЛИРАНИ СИРОМАШНИ ВО СТРЕС И КРВ!!!

Повеќе

Да беа сега живи Даме, Гоце, Карев, Питу Гули, денеска ќе го наденеа Хорхета на колец баш на тоа пољаната пред Мечкин Камен!

Да беа живи Илинденците, не само што ќе му акнеа добар ќотек на фикусот Иванов, туку и ќе го наденеа на колец баш на тоа ливадата на Мечкин Камен. За...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев од Меморијалниот Центар АСНОМ во Пелинце: Наместо небиднина, да избереме иднина, да кажеме ДА за признаен и потврден национален македонски идентитет

Повеќе