Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

Чудна свадба на двајца близнаци со две близначки во градот Близнак во Охајо, САД

Сите ќе мислат дека се пијани и дека гледаат дупло, ама не е тоа проблемот. A pairof identical twin sisters has married apair of identical twin bro...

Повеќе

10 причини зошто бојкотот на референдумот е курвинска операција

1. Оние што веќе живеат во САД, Канада, Австралија, Западна Европа, веќе гласале, СО НОЗЕТЕ!!! 2. Оние што веќе се иселиле од Македонија веќе се отка...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Погрешно е да се смета дека оние кои што ќе го бојкотираат референдумот се против договорот, поточно е дека тие не се заинтересирани за тоа прашање или се неодлучни

Повеќе

Градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш распали по мрчаторите: Влечни коњски коли ли требаше да набавиме?

Општина Шуто Оризари замени два стари модели на автомобили за две исти возила. Двете возила беа во лоша состојба и неподобни за вршење на секојдневн...

Повеќе

(ВИДЕО) МУХАМЕД ЗЕКИРИ: Од што се плаши ВМРО ДПМНЕ и тие што повикуваат на бојкот, ако се сигурни дека народот не го сака договорот со Грција, зошто бегаат од референдумот?!

Повеќе

БОМБА НА ЈАНКО БАЧЕВ: Полицијата ме повика на разговор за качувањето на полицискиот хермелин, не отидов, им реков дека не ги признавам како власт можат само на сила да ме уапсат, за жал не го направија тоа ќе ми направеа најголема кампања!

- Полицијата дојде во градска болница да ми земе изјава откако бев повреден и ме поканија да одам во полициска станица поради качувањето на полициск...

Повеќе

Јанко Бачев е ноќна мора за ВМРО ДПМНЕ!

Најголема ноќна мора за ВМРО ДПМНЕ во моментов не е Заев нити Бејли нити Ципрас нити Фатиме Фетаи или Катица Јанева, туку е Јанако Бачев! Тој со свој...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ ВО ПАНИКА - ОТВОРА НОВ ФРОНТ: Освен битка со Заев, пробуваат да се пресметаат и со Јанко Бачев кој се заканува да им откине 100 000 про Руски гласови!

Повеќе

СКОПСКИТЕ ФРАЕРИ ПРАВАТ ЛОМ НА МИКОНОС, ВО ДРУШТВО СО ШАМПИОНОТ ВО ПОКЕР, ДАН БИЛЗЕРИАН

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Не си играјте, ако не успее договорот со Грција, Македонија ќе ја снема, Европа е единствениот контекст, орбита, култура во која е можна Македонија!

Branko Trickovski 4 hrs· Не си играјте со сите Неуспехот на референдумот ќе значи крај за Македонија.Не во некој...

Повеќе

(ВИДЕО) СИРОТИ ВМРОВЧИЊА: Паднаа од власт, и митинзите им личат на бедни локални собиранки пред селска чешма, додека беа на власт тоа беа невидени ПР спектакли на кои Гебелс може само да се крсти со лева рука!

Додека беа на власт цели 11 години, митинзите на ВМРО ДПМНЕ за разни празници изгледаа спектакуларно. Значи разни гигантски дисплеи, сценографии, п...

Повеќе

ГОТОВО Е, ПО ЦЕЛИ 13 ГОДИНИ, САШО МИЈАЛКОВ НЕМА ВЕЌЕ ДА НИ ЈА ЦИЦА КРВТА: МВР МУ ГО УКИНА ДРЖАВНОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ОД 5 БОДИГАРДИ И 2 СЛУЖБЕНИ ВОЗИЛА

Фото: Борче Поповски Укинато му е решението за обезбедување на поранешниот директор наУправата за безбедност и контраразузнавањен...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КУРТО ДУДУШ ЗАСЕГА СИ СТОИ НА ЗБОРОТ, РЕАЛИЗИРА ОНА ШТО ВЕТИЛ ПРЕД ЖИТЕЛИТЕ НА ШУТКА!

Dudush Kurto Kucoo 3 hrs· Ветено-Реализирано! ✓ Решивме еден горчлив децениски проблем на жителите на ул...

Повеќе

ВЛАДО ЛАЗАРЕВИК: Ѓорѓе Иванов не ја претставува денешна Македонија, тој го претставува она што македонскиот граѓанин никогаш не бил: нетолерантен човек од кој вирее национализам, омраза и желба за промоција на лажни вредности кои се далеку од нашата историја и секојдневие!

Vladimir Lazarevik August 2 at 6:14 PM· Ѓорѓе Иванов на 2 август 2018-најважниот празник на македонската борба ...

Повеќе

ШОКАНТНО, ИМА ЛИ НЕКОЈ ДА ГО ВРЗЕ ЛУДАКОТ: МИЛЕНКО ИМ СЕ ЗАКАНУВА СО УБИСТВО НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО ДПМНЕ АКО ГЛАСААТ ЗА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА!!!

Во своја колумна на порталот Дудинка, Миленко им се заканува на пратениците на ВМРО ДПМНЕ со убиство, ако гласале за имплементација на договорот со ...

Повеќе