Одберете локација на пристап

Со цел да се обезбеди полесен проток на сообраќајот и да се намали сообраќајниот метеж пред ТЦ „Скопје Сити Мол“, во претстојниот период, Општина Карпош во соработка со СВР Скопје, започнува да поставува нова хоризонтална и вертикална с
Неодамна пред некој ден, Тереза Меј се јавила на Трамп да му честита за успешните избори за сенатот, иако за изборите за конгресот Трамп беше тешко поразен, но во сенатот извојува победа. Трамп за возврат, избувнал кон британската премиерка на тем
Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која

ГОЛЕМА ЕКО АКЦИЈА ВО ГАЗИ БАБА, ВКЛУЧЕТЕ СЕ СИТЕ

ЈКП Гази Баба во соработка соНула Отпад ДОО Скопјеи Црвен Крст Гази Баба, а со подршка од Општина Гази Баба, Започнува Голема Еко Акција за расчис...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НОВА ГРАДИНКА ВО КУМАНОВО ЗА 60 ДЕЧИЊА

Повеќе

ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ВАСИЛЕВО НЕЛЕГАЛНО ЈА ДАЛ ВЕТЕРИНАРНАТА СТАНИЦА НА ВМРО ДПМНЕ!

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против В.С.(51) од село Едрениково, струмичко, поради постоење осно...

Повеќе

ЗОШТО ДА НЕ, ВРЕМЕ Е ЗА ЖЕНА И ЗА АЛБАНЕЦ НА ЧЕЛО НА ДРЖАВАТА: Теута Арифи со амбиција за претседател на државата

Теута Арифи, градоначалничка на Тетово и потпретседателка на ДУИ не ја отфрла можноста да се кандидира за претседател на државата. Таа денеска во сп...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ДЕН ДОНЧЕВ: Македонија е во лоша состојбa кога е во прашање здравството, режимот на Грујо го срушивме сите заедно а не само Заев и СДСМ!

Ситуацијата во здравството е лоша, благо речено. Инфраструктурата е на многу ниско ниво, организациската поставеност неефикасна, а информациските си...

Повеќе

ВЛАДАТА ЈА УСВОИ ИНФОРМАЦИЈАТА, ЌЕ СЕ РЕСТАРТИРА МУЗИЧКАТА ПРОДУКЦИЈА НА МРТ

Владата на вчерашната седница ја усвои Информацијата за потребата од ревитализирањеи рестартирање на музичката продукција на Македонската радиотелев...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: ЛАПАЛЕ ПО 2500 ЕВРА МЕСЕЧНО!!!

ЛАПАЛЕ ПО 2500 ЕВРА МЕСЕЧНО СОВЕТНИЦИТЕ НА ГРУЈО ВО ПРОСЕК И ПОВЕЌЕИ ТО СО ГОДИНИ - ФУЛ ЛИСТА ИМИЊА - ЛОПОВИ!!!1. Азир Алиу2. Александар Ѓорѓиев3. А...

Повеќе

(ФОТО) ЗА ЗАЕВ СРЕДБИТЕ СО СВЕТСКИ ТОП ЛИДЕРИ СТАНАА НАЈНОРМАЛНА РАБОТА: Претседателот Макрон изрази честитки за реформите што ги презема Република Македонија и дека Франција ќе ја поддржи Македонија во позитивната динамика на спроведувањето на промените во земјата и во забрзување на прогресот на земјата

Премиерот Зоран Заев, вечерва имаше средба со претседателот на Франција Емануел Макрон, кој како и премиерот Заев, утре ќе учествува во официјалната...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ШОКАНТНО: ПОЗНАТ ОХРИДСКИ НОВИНАР И РЕКЕТАР ГИ РЕНТА СВОИТЕ ЌЕРКИ ПО ОХРИДСКИ ХОТЕЛИ

Мактел дојде до информации дека познат охридски новинар и рекетар ги рента своите ќерки по хотели во Охрид. Човекот се пробал во новинарство па н...

Повеќе

ДОСИЕ САШО ДЕНЕСОВСКИ: НАЈГОЛЕМОТО ЃУБРЕ ШТО ГО ДАЛО ОХРИД, БЕШЕ ДЕЛ ОД ОБИДОТ РЕЖИМОТ ДА ГИ ЛИНЧУВА ВАНЕ ЦВЕТАНОВ, АЦЕ ДИНЕВСКИ И ЗОКИ БОЖИНОВСКИ!

Ова е најголемото ѓубре што го дало Охрид. Ова копиле, рекетар, насилник, робијаш, преварант, бараба од Охрид е ноќна мора на Охриѓани, затоа што ги...

Повеќе

ЗАЕВ СО ЧЕСТИТКА ЗА РАМАЗАН: Urime fillimin e muajit të shejntë të Ramazani

Urime fillimin e muajit të shejntë të Ramazanit. Честит почеток на светиот месец Рамазан. На сите граѓани со исламска вероисповест...

Повеќе

ТВ дуелот на Мицковски со Заев ќе биде првото политичко самоубиство на тв

ТВ дуелот на Мицко и Заев ќе биде кланица и тоа нарачана од оној кој ќе биде масакриран. Ќе биде тоа првиот самоубиствен политички камикази напад на ...

Повеќе

И ПОРАНЕШЕНАТА СЕКРЕТАРКА НА КИРО ГЛИГОРОВ РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ, АМАН БРЕ КОМУЊАРИ, КОЛКУ ВЕ ИМА ШТО СТЕ СКЛОНИ НА ПРЕДАВСТВО?!?!

Наместо да помогне да се најде решение и некако да се одглавиме од оваа кал, бившата секретарка на Киро Глигоров, која инаку живее во САД и работи в...

Повеќе

КОГА Е ВО ОПОЗИЦИЈА, ВМРО ДПМНЕ ИГРА ПО ДРУГА МУЗИКА: ПО ЦЕЛИ 13 ГОДИНИ, ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО ЛИДЕРОТ НА СДСМ

Mакедонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр...

Повеќе

ПРОФЕСОР ТОНИ ДЕСКОСКИ: Грците отсекогаш барале новото име што ќе се договори да се користи и дома и надвор!

Основната научна премиса е да се утврдат фактите. А фактите се утврдуваат со докази. - За тоа што грчката страна подразбира по терминот "erga omnes...

Повеќе