Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

УШТЕ ЕДНО РЕМЕК ДЕЛО НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: И јас сум за бојкот!

До денес останува голема мистерија како тоа дури 14 години пред да се случи „Титаник“, еден американски писател со име Морган Робертсон ...

Повеќе

ЧЕСТИТО ДЕН НА МЛАДИТЕ, ВЛАДАТА СЕ ОБВРЗА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА НИВНОТО ЗДРАВЈЕ

Венко Филипче Page Liked·1 hr· Го унапредуваме здравјето на сите млади лица во Република Македонија....

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА, ЗА КУРТОНОТ МОМИРОВСКИ, ТОА ШТО СТЕВЧЕ НЕ БИЛ ЗАДРЖАН ВО ПРИТВОР ТУКУ САМО МУ БИЛ ОДЗЕМАН ПАСОШОТ, ЗНАЧЕЛО ДЕКА БИЛ НЕВИН?!?!

Повеќе

ОВИЕ СЛЕПЦИ НЕ РАЗБИРААТ ДЕКА БОЈКОТОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ Е ВО КОРИСТ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА?!?!

Се чини ќосињата и разните ВМРОНИ се како коњи со заслепувачки оглав, цепаат право и не гледаат лево десно. По изјавите на Заев, Шеќеринска и Деско...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ВО ГОЛЕМА АКЦИЈА ПРОТИВ ДИВИ ТРКИ ВО СКОПЈЕ, МВР ЗАПЛЕНИ 9 МОТОРИ И ИЗДАДЕ 63 ПРЕКРШОЧНИ КАЗНИ!

Во периодот од 18.00 часот на 11.08.2018 до 01.00 часот на 12.08.2018 година од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторо...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСПОВЕСТ НА СЕРГЕЈ ВАРОШЛИЈА: Нема дрога што немам пробано, ги изгубив бизнисот и љубовта на мојот живот, ме киднапираа лихвари, за малце ќе заминев од овој свет!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕРГЕЈ ВАРОШЛИЈА ПРОДОЛЖУВА ДА БИДЕ ХИТ НА ЈУТУБ: Го покани во емисија својот критичар Стефан, над 50 000 кликови на емисијата

Повеќе

ШОКАНТНО: Велешанец повикан на информативен разговор и бил казнет за напишани критики кон велешката полиција на фејсбук?!?!

Sase ke ti pustam fotografija od policisko vozilo parkirano na mesto kade sekojdnevno kaznuvaat lugje po dvesta evra. inaku komandirot na soobrakajn...

Повеќе

ЖИВЕЕ ВО НАЈБОГАТИОТ ГРАД ВО СВЕТОТ А ГО БРАНИ ИМЕТО?!?!

Повеќе

СЕРИЈАЛОТ ИМЕТО ГО БРАНИМЕ, ПРОДОЛЖУВА...

Повеќе

МИНИСТРЕ СПАСОВСКИ, ПРЕЗЕМИ МЕРКИ, ЗА ОВА ЛИ ГИ ПЛАЌАМЕ ДА СЕДАТ ВО КЛАДИЛНИЦИ?!

Повеќе

АЈ ЧЕСТИТО ЧЛЕНСТВО ВО НАТО И ЕУ НАРОДЕ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Над 66% граѓани имаат намера да излезат на референдумот, од нив 41,5% ќе гласаат ЗА а 35% ќе гласаат ПРОТИВ!

Последните истражувања на јавното мислење покажуваат сериозна поделеност на граѓаните на Македонија за претстојниот референдум. Разликите за ова клу...

Повеќе

МИЛЕНКО ВОДИ ЛИЧНА ВОЈНА ПРОТИВ АМЕРИКА: Не му даваат виза за да си ги види децата веќе 13 години и тоа го полудува!

Војната на Миленко против САД, ЕУ и НАТО е на лична основа. Сите тие посети во Русија, сета таа омраза кон САД и повици до Ким Јонг Ун да ја бомбард...

Повеќе

Денеска е светски ден на слоновите, светот се обидува да ги заштити од ловокрадците кои ги ловат поради големата побарувачка во Кина и Индија за нивните заби

Британската влада се обидува да излобира забрана за увоз на слонова коска во цел свет, линк за ова овде.

Повеќе

Фотографот Серџо Тапиро 14 години ја сликал планината Колима во Мексико секој ден за да ја улови ерупцијата на вулканот, еве го резултатот

For 14 years, photographer Sergio Tapiro took over 300,000 photos of Mount Colima. Then, it finally erupted. “This picture is a gift that na...

Повеќе