Одберете локација на пристап

Законот за спорт ќе овозможи повеќе средства за спортистите и спортските клубови Во присуство на поголем број спортисти, спортски работници и стопанственици, денеска директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска и раководителот
Zoran Bozinovski 3 hrs· RAZJASNUVANJE NA CASH ISPLATITE Da nema zabuna, mene MINČO mi isplati vkupno 30.500 evra, a ne samo 5.000 kako izlaža denes. Na prvata od osum sredbi mi isplati 10.500 evra vo n
Овластен градежен инспектор на општина Центар со полициска придружба денеска затвори нелегално градилиште во населбата Кале, откако во текот на вчерашниот ден донесе решение за отстранување на повеќе градби – потпорни ѕидови; оградни ѕидови;
Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија Роберт Поповски, денеска оствари средба со претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите Харлем Дезир, во придружба на новоименуваниот шеф на мисијат
Иако од прва не изгледа така, но изгледа патниците и добро поминале со вакви полоти. Можело да биде дамбетер, да ги бараат у некој рид делче по делче. Линк до оваа луда сторија овде.
Скопје,20 септември 2018 година СООПШТЕНИЕ НСДП: На 30 септември Европа да стане наш дом Претседателот на НСДП, Тито Петковски и потпретседателката на партијатаи министерка задолжен за странски инвестиции во Владата на Република македонија, Зори

АЦЕ ОДЈАВА СО БУКЕФАЛ ОД АЕРОДРОМОТ СКОПЈЕ ИНТЕРНАЦИОНАЛ

Повеќе

ОВИЕ КОМУЊАРИТЕ ЗАПНАЛЕ ДА ЈА ГАСИФИЦИРААТ МАКЕДОЊА, НАМЕСТО КАКО ЦЕЛ НОРМАЛЕН СВЕТ ДА ФАТАТ БАРОК, СПОМЕНИЦИ, ПАЛМИ, ФАСАДИ ГОСПОД ДА НЕ ВИДИ!

Јавен оглас за изработка на идеен и основен проект за изградба на секундарна дистрибутивна гасоводна мрежа во Општина Штип Денеска градоначалнико...

Повеќе

ВЕЌЕ НЕ СЕ НИ КРИЈАТ КОЈ ГИ ПЛАЌА: Јанко Бачев и Влахов Мицов го носат советникот на Путин во Скопје, ќе не убедува дека треба да се здружиме со Русија иако плаќаме најскап Руски гас во Европа!

Александар Дугин и Леонид Савин во Скопје! Единствена Македонија организира панел дискусија на тема: „Република Македонија во стратешки сојуз...

Повеќе

ЈАВНОСТА НЕГОДУВА ЗА СМЕНАТА НА ДИРЕКТОРОТ НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА, КАДАР НА ДОМ

Повеќе

(ОБНОВЕНО) БОМБА НА МАКТЕЛ: ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ ДОБРО СЕ ОМРСИЛ ОД ДИРЕКТОРУВАЊЕТО СО ЕЛЕМ - НЕОФИЦИЈАЛНО ГАЗДА НА 7 ХИДРОЦЕНТРАЛИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА ВРЕДНИ ОКОЛУ 10 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Во текст од 2015-та на радио Канал 77 се споменува името на директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски како еден од основачите на фирма која изградила ...

Повеќе

ФУРКАН САЛИУ - НОВАТА НОВИНAРСКА ЅВЕЗДА НА МАКЕДОНСКОТО НОВИНАРСКО НЕБО, САМО ТОЈ НЕ СЕ УПЕЦАЛ НА ЈАДИЦАТА НА ФИКУСОТ ХОРХЕ, СИТЕ ДРУГИ 20 НОВИНАРИ ПОТПИШАЛЕ КАКО НАЈБЕДНИ ДЕБИЛИ!

Новинарите кои на иницијатива на Кабинетот на Иванов потпишале барања за безбедносен сертификат, сега бараат нивно поништување. Единствен од поканет...

Повеќе

ВЛАДАТА ПРЕДУПРЕДУВА: НАРОДЕ СПРЕМИ СЕ, ОД УТРЕ ДОАЃА НОВ СТУДЕН БРАН СО СНЕГ, МРАЗ, СИЛЕН ВЕТАР, СЕДЕТЕ ДОМА АКО НЕ МОРА ДА ИЗЛЕГУВАТЕ!

Препораки од Министерството за здравство по најавата за студен бран од портокалова фаза во Република Македонија 28.02.2018 Комис...

Повеќе

БРУКА: НА ГЕРО И НА СТАРИ ГОДИНИ ПО 40 ГОДИНИ ВО НОВИНАРСТВОТО СЕУШТЕ НЕ МУ СЕ ЈАСНИ ОСНОВНИТЕ ПРАВИЛА ВО ПОЛИТИКАТА

Просто е неверојатно како на стари години на Геро сеуште не му се јасни основните правила во политиката. Политиката е компромис со можното, нема ид...

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ - ОВА ГО ЧЕКАШЕ НАРОДОТ: ВЛАДАТА ЌЕ ДЕЛИ ЕДНА МИЛИЈАРДА ДЕНАРИ ГРАНТОВИ ЗА ПОМОШ НА НЕВРАБОТЕНИТЕ, СЕ ОЧЕКУВААТ 10 000 НОВИ ВРАБОТУВАЊА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕВЕЕСЕТ ПОСТО ОД ВМРОНИТЕ СЕ ПАЦИЕНТИ ОД БАРДОВЦИ: ЖАК ШИРАК МУ ДАЛ ВОЈСКА НА БУШ ЈУНИОР ЗА ДА ЈА УНИШТАТ МАКЕДОЊА!

Линк до видеото овде.

Повеќе

(ВИДЕО) МАФИЈАШИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО КУПАТ БЛИНДИРАНИОТ МЕРЦЕДЕС ЗА ДА НЕ ГО ЗЛОУПОТРЕБАТ ПРОТИВ ПОЛИЦИЈАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ПО 30 ПРЕСОВИ СТОЕЊЕ, МИЛЕ РЕШИ ДА СЕДНЕ, ПАМЕТНО, ОВА ЌЕ ПОТРАЕ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НЕМА ЛАБАВО СО ЌОСИЊАТА - ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИМ ГИ ИЗВАДИ ТИГРИТЕ НА УЛИЦИТЕ СО ПОЛНА ВОЕНА ОПРЕМА СО КАЛАШНИКОВИ, ШЛЕМОВИ И ПАНЦИРИ, СПРЕМНИ ДА ПУКААТ АКО НЕКОЈ РЕШЕШЕ ДА ПРАВИ РЕПРИЗИ НА 27-АПРИЛ!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ТЕК ИМА ДА КИСНЕТЕ И МРЗНЕТЕ КРЛЕЖИ РЕЖИМСКИ, НИЕ КИСНЕВМЕ 10 ГОДИНИ, СЕГА ВИЕ СТЕ НА РЕД!!!

Повеќе

ПОПЕ МАВАЈ СО ТОА КАНДИЛОТО, ЃАОЛО НИ ОРА НИ КОПА...

Повеќе