Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

ЕВЕ ЗОШТО МОТОРОТ Е ПРЕВОЗНО СРЕДСТВО ЗА ЛУЃЕ НА КОИ НЕ ИМ СЕ МНОГУ ЖИВЕЕ: Брачен пар од Тетово доживеа ужас во Карпош, сопругот починат, сопругата се бори за живот откако старец им пресекол пат

Тешка сообраќајна нессреќа се случи вчера попладнето во близина на “Млечен ресторан” на Улицата “Теодосија Гологанов”. Сооб...

Повеќе

ПРЕД БРЕД БИТ БЕШЕ ПОЛ ЊУМЕН...

Повеќе

ТОТАЛЕН ХАОС ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: Дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднело пријави за закани до МВР!

МВР не открива колку лица од раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднеле пријави за закани. Се работи за доверливи информации и секое откривање на имињата и...

Повеќе

НОВА БОМБА ОД СЈО: Криминал од десетина милиони евра со Поштенска банка, вмешан и Љубчо Георгиевски и газдите на гигантите Ноел од Гевгелија и Европа 92 од Кочани!

Од СЈО пред малку информираа дека отвориле уште една нова истрага „Поштенска банка“. Во продолжение во целост соопштението на СЈО: -Јав...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО Е ПОЛА ВОДНО НЕГОВО: СТЕВЧО МУЊА ВМЕШАН ВО КРИМИНАЛ ОД 600 000е ВО КАРПОШ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СИТЕЛ: ВО ГЕРМАНИЈА СУДАР НА МАКЕДОНСКИ АВТОБУС СО КАМИОН, ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ, СИТЕ НАДВОР ОД ЖИВОТНА ОПАСНОСТ НА ГОСТИВАРСКАТА АГЕНЦИЈА НЕДО

Повеќе

ШОКАНТНО: Според СМС пораките кои ги објави СЈО во судница, Груевци знаеле дека договорот со Кинезите е во спротивност со законот за јавни набавки!!!

На продолжението од судското рочиште за предметот на СЈО, под кодно име „Траекторија“, обвинителката Лиле Стефанова презентира 156 порак...

Повеќе

СРЕЌКО ПОПОВСКИ: Имам пријателка која беше многу активна за #Бојкотирам а сега баш ја гледам, објавила дека добила државјанство и е "proud canadian"...

Srecko Popovski‏@srepop5m5 minutes ago имам пријателка која беше многу активна за #Бојкотирам а сега баш ја гледам, објавила дека добила државј...

Повеќе

Димитар Стевананџија: Не ни треба ЕУ и НАТО и иднина за младите, задоволен сум од ФИРОМ која ми дава 2.000 евра месечно за да спијам во Собрание!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Честитки за “Слободен печат”

Branko Trickovski 2 hrs· Честитки за “Слободен печат” “Слободен печат” е важно...

Повеќе

ЉУБЧО ШОУ НА ТЕЛМА: ОВИЕ НОВИ ВМРОВЦИ СЕ НАЈГОЛЕМИ СЛЕПЦИ ЗА ГЕОПОЛИТИКА, НЕ РАЗБИРААТ ДЕКА ОД МАКЕДОНИЈА ПРАВАТ НОВА КУБА КАДЕ РУСИЈА И АМЕРИКА ЌЕ СИ ТЕСТИРААТ БОМБИ И РАКЕТИ!

- Им се чудам на овие новите ВМРО-вци, такво политичко слепило за геополитика е нешто неверојатно. Како да не разбираат дека ако не си на масата да ...

Повеќе

БОМБА НА МИТКО ЈАНЧЕВ: Баш сакам да видам кој е тој маж што ќе ме исклучи од ВМРО ДПМНЕ, тоа е како некој да дојде дома и да ме измава од мојата куќа!

- Кој можемене да ме исклучи од ВМРО ДПМНЕ, па тоа е мојот втор дом, баш сакам да го видам тој што мене ќе ме исклучи од мојата партија, тоа е како ...

Повеќе

НЕ ГЛЕДАЈТЕ ТВ АЛФА, ЛАЖАТ СУШАТ: Ефтов и бандата денеска се извинија за лажната вест за Анѓушев и Заев

Со објавување на реакција испратена од Владата, во име на премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев, телевизија Алфа се извини за пласирањето на ла...

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) БОМБА НА ЉУБЧО: ЗАЕВ ТРЕБА ДА МУ ДАДЕ НА ВМРО СЕ ШТО САКА САМО ДА ГЛАСААТ ВО СОБРАНИЕ, ВО СПРОТИВНО СЕ ПЛАШАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД НАС СВЕТОТ!

Повеќе

ТУРЦИЈА И АМЕРИКА ПАК ЌЕ БИДАТ ПРИЈАТЕЛИ: Ердоган попушти пред притисокот на Трамп, го ослободи Американскиот свештеник, не му успеа да ги натера Американците да му го естрадираат теологот Фетула Ѓулен

По жестокиот економски притисок од САД, Ердоган попушти и го ослободи американскиот свештеник Лаурен Брунсон. Се чини дека односите меѓу двата стари...

Повеќе