Одберете локација на пристап

Една од мерките на претходната влада која ми се допаѓаше беше она за оценувањето на работата на шалтерските работници во владините агенции со оние копчиња на кои имаше неколку смајлиња и со нивно кликање некаде се броеја смешковци, намуртени фаци итн
Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој 10 години ја уредуваше емисијата Бекстејџ каде
Просто е неверојатно со која жестина е крадено од куќата на Есма на Кале. Крадци го искористиле фактот што немало никој во куќата во периодот по смртта на Есма па земале се што може да се искорне. Значи фали мебел, инструменти, слики па дури и ште
Томислав Николиќ ми рече: Тебе не можат да те уапсат После дваесет и осум години молчење, проговори Мирослав Мишковиќ, најголемиот бизнисмен во Србија од крајот на 20 и почетокот на 21 век. Книгата “Јас, тајкун” е единствена исповед на
Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив и јас да пратам едно писмо до тебе во врска со ТЕЦ Неготино како и претходниот ( х непознат вмровец
- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просториите, додека бев скриен со 4 пратенички во една просторија во собрание. Мислам дека целта беше да с
Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! Еве што пишува на фв Боки: Популизам? Хе, гледам дека нема секојдневно сечење црвени ленти на селс

Никола Димитров: Бегалците се новата БАБА РОГА со која ВМРО ДПМНЕ ќе го плаши народот, лани тоа беа Албанците!

Повеќе

Ѓорѓи Спасов: Шипо е куче режимско предавничко!!!

Повеќе

Ленче Николовска, советник на премиерот: Можеме, сакаме и знаеме како да им помогнеме на земјоделците, дајте ни малку време да го средиме хаосот

Повеќе

АМБИЦИОЗЕН ПЛАН НА САША БОГДАНОВИЌ: Паркинзи Центар ќе се обиде да ги преземе сите паркинзи од Градски Паркинг на територијата на Центар!

Повеќе

ФАШИЗМОТ НА МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ВЛЕЗЕ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИОТ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ ЗА МАКЕДОНИЈА ЗА 2016-ТА!

Религиските групи во Македонија тврдат дека владата ја фаворизира Македонската православна црква – Охридска архиепископија, стои во годишниоти...

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР НА КРИТИКИТЕ НА АКТИВИСТОТ НАУМОВСКИ: ПОЦ не заработува од жителите на Центар, тие имаат најефтин паркинг од само 100 денари годишно!

Паркинзи Центар реагираат на нападите од страна на активистот Наумовски во интервју за Мактел: "ЈП ПОЦ е претпријатие кое е формирано...

Повеќе

МАКТЕЛ ИНТЕРВЈУ - ЖЕСТОКИ ОБВИНУВАЊА НА СМЕТКА НА АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ ОД АКТИВИСТОТ НИКОЛА НАУМОВСКИ: Андреј Жерновски беше многу лош градоначалник, иако мене не ме интересираат училишта и градинки и свесен сум за сопките кои му ги правеше власта, сепак има индиции и за корупција и криминал...

Мактел:Господине Наумовски, вие сте дел од невладината Плоштад Слобода, и ми се чини дека го насочивте вашето работење во следење на раб...

Повеќе

Љупче и Ленче, укинете ги субвенциите за милионерите, научете ги земјоделците сами да си ловат риба, не им фрлајте по некое рипче за да не цркнат како што правеше Грујо кој ги уценуваше за тоа рипче да гласаат за него!

Многу голема мака ќе имаат првите луѓе во македонското земјоделие, Љупчо Николовски и Ленче Николовска, првиот министер, втората советник на премиерот...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Успешна турнеја на министерот за надворешни, Никола Димитров на нордиските земји, турнејата крунисана со потпишан договор за соработка со Норвешка!

Повеќе

Љупчо Николовски: Денеска, на сметките на земјоделците легнаа над 5,7 милиони евра!

Денеска, на сметките на земјоделците легнаа над 5,7 милиони евра! Се исплатија 2 милиони евра за продадени градинарски култури во преработувачки ка...

Повеќе

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ АКО НЕ МУ ПОМОГНЕМЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ ЖИВО!

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО! Инаку Игор Геленчев е 14 годишно момче на кое му е дијагностициран тумор на мозокот и мора да се изврш...

Повеќе

КАКО МАГАРЕ НА МОСТ Е: СУЕТНИОТ ЛУДАК ВЕЌЕ 10-ТИ ДЕН ЈАДЕ ГОМНА ЗА ДАРКО ЛЕШОСКИ!!!

Еј ДЕСЕТ дена веќе поминаа од назначувањето на Дарко Лешоски за шеф на управниот одбор на СВП а нема ден да не помине без колумна на Геро, жена му и...

Повеќе

(ВИДЕО) Драматичен фото финиш на Охридскиот Маратон!

Вкупно седум пливачи во машка и женска конкуренција влегоа во финишот од трката на Охридскиот пливачки маратон. Најбрз и највешт беше Александар Сту...

Повеќе

ЕВЕ И ТОА ГО ИМАЛО: БОСТАНИЈАДА ВО СЕЛО ЕГРИ, БИТОЛСКО

Повеќе

ДОМ ОРГАНИЗИРА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА РУДНИЦИТЕ ЗАЕДНО СО ЕВРОПСКИТЕ ЗЕЛЕНИ

Повеќе