Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ВИДЕО) Премиерот Заев на отворање на нова автобуска станица во Охрид: Домашна инвестиција со порака на охрабрување за сите потенцијални инвеститори

Повеќе

(ВИДЕО) СТИГНАА РУСКИТЕ ПАРИ ЗА САБОТАЖА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, АМА ЗАЕВ ГИ УТЕПА, СЕГА БОЈКОТОТ Е ВО КОРИСТ НА ДОГОВОРОТ!!!

Повеќе

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: За да добијат 10 милиона евра грантови, над 100 македонски компании инвестираа свои 90 милиони евра!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОБЗНАНИ: Ова се 100-те македонски компании кои добија 10 милиона евра грантови за да ги дуплираат сегашните 14 000 вработени и да поделат поголеми плати!

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ НА МИТКО ЈАНЧЕВ: В.В. „Тиквеш“ по десет години го враќа седиштето во Кавадарци

Седиштето на винарската визба ,,Тиквеш’’ повторно по десет години се враќа назад во Кавадарци. Информацијата ја потврди градоначалникот...

Повеќе

Македонија утре ги слави двата историски Илиндена – ова е агендата каде ќе се слави и како

Македонија утре ќе го одбележи Денот на Републиката 2 Август и двата историски Илиндена – 115 години од почетокот на Илинденското востание и 7...

Повеќе

ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ ОТКАКО ЗАЕВ ИМ ГО УНИШТИ ПЛАНОТ: НАЦИОНАЛ СОЦИЈАЛИСТОТ И НАЈГОЛЕМО ВМРОВЧЕ, АПАСИЕВ, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ВОЈНА АКО НЕ ГО ПОЧИТУВАЛ БОЈКОТОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ

Најголемото ВМРОВЧЕ надвор од ВМРО, национал социјалистот, професорот Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил го искажа својот став за изјавата на ...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Премиерите Зоран Заев и Бојко Борисов на втори август заедно ќе ја одбележат 115 – годишнината од Илинденското востание, со положување венци и свежо цвеќе на споменикот на Гоце Делчев, на плоштадот „Македонија“, во Благоевград!

Премиерите Зоран Заев и Бојко Борисов заедно ќе ја одбележат годишнината од Илинденското востание во Благоевград Почитувани, Премиерот на Републик...

Повеќе

СДСМ ЈА БОМБАРДИРА БЕЛАТА ПАЛАТА: Прашањето е иднина или изолација, Мицкоски јавно да каже за што е?!

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИД: 20 годишен Кумановец падна од педалинка и се удави

На 31.07.2018 година во 13:10 часот во Полициската станица за Граничен надзор Охридско Езеро било пријавено дека во водите на Охридското Езеро, спро...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ИЗДАДЕ ОПОМЕНИ ЗА ИМПРОВИЗИРАНИ ЖИВЕАЛИШТА ШИРУМ ГРАДОТ

Повеќе

НИ ПРЕСТОИ ИНВЕСТИЦИСКО ЦУНАМИ И РАСТ НА БДП ОД 10%: Одобрени повеќе од 100 договори за финансиска поддршка на инвестиции

Владата на вчерашната 82. седницаги разгледа информациите за склучување договор за доделување финансиска поддршка според Законот за финансиска поддр...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДА ГИ ДОТЕПА ВМРОНИТЕ И РУСОФИЛИТЕ: Ако народот го бојкотира референдумот, собранието ќе ја донесе одлуката за договорот со Грција!

Повеќе

ФИЈАТ ЦАНОВСКИ: На денешен ден типов се обиде да не уништи, речиси и успеа во тоа, се боревме крваво, благодарност со пријателите кои не спасија...

Нa денешен ден пред 7 години типов се одлучи да го руши Фијат Цаноски , неговата фамилија и неговите бизниси. Ни направи огромни проблеми и загуби ...

Повеќе

УРЕДНИЧКАТА НА НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК, ЈОВАНОВСКА: Ова е можеби последна шанса да влеземе во ЕУ, можеби нема никогаш да имаме шанса за таков подвиг!

Она што е видливо за сите во Македонија е дека власта прави сè да го протне низ иглени уши референдумот за договорот со Грција. Дека само со...

Повеќе