Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

ВЕЧЕРВА СПЕКТАКАЛ: Аpocalyptica ќе свири во Скопје два ипол часа!

Авалон со огромно задоволство ве информира дека концертот на АPOCALYPTICA „Plays Metallica by four cellos” ќе биде најпосетен на оваа ев...

Повеќе

(ВИДЕО) Николовски: Имаме план како да се одблокира Собранието, да се избере спикер и нова Влада, со криминалци не одиме на лидерска средба

Одговори на новинарски прашањаЉупчо НиколовскиСкопје, 05.04.2017 Медиуми: Николовски во СДСМ имате план за одблокирање на Парламентот и ако имате к...

Повеќе

(ВИДЕО) Николовски: На криминалната власт на ВМРО-ДПМНЕ приоритет им биле нафтени платформи, тендерите и бизнисите на Мијалков и Груевски!

Прес конференција,Љупчо НиколовскиСкопје, 05.04.2017 Почитувани граѓани, Оваа ситуација со блокадата на Собранието е неодржлива и мора веднаш да п...

Повеќе

Лидерска средба Заев - Ахмети во Собранието: Се разгледуваат опции за деблокада на Собранието и избор на нов собраниски спикер!

Зоран Заев и Али Ахмети се сретнаа во Собранието. Според собраниски извори средбата била во пратеничката група на СДСМ, а се разговарало за можнит...

Повеќе

(ВИДЕО) Кирацовски: Вељаноски да работи по Деловникот или да ја напушти функцијата, СДСМ се откажува од реплики!

Обраќање,Александар КирацовскиСкопје, 05.04.2017 Почитувана јавност, почитувани граѓани, Оваа лакрдија во Собранието која се претвора во тавтологи...

Повеќе

ФОТО: Холандските политичари и граѓани се држат за раце во солидарност со брутално нападнат геј пар

Мажите ширум Холандија се држат за раце во солидарност со еден геј пар кој во неделата (2 април) во источниот град Арнем беше брутално нападнат од с...

Повеќе

Демократски сојуз: Со „октоподот“ не можеме да се справиме ако не го „удриме“ со чекан по глава

Демократскиот сојуз смета дека високиот степен на криминализацијата ги разори сите институции, станаа зависни од криминалните структури во партиско ...

Повеќе

Германски печат: Балканските стабилократи и македонското буре барут

Печатот на германски јазик денеска одвојува голем простор за случувањата на Балканот, особено по изборите во Србија и долгата политичка криза во Мак...

Повеќе

ПЦЕР предлага прекин на седницата во Собранието

Соопштение на ПЦЕР: Партијата за целосна еманципација на Роимите-ПЦЕР, предлага на мнозинството да ја прекинат седницата во Собрание и на местото н...

Повеќе

Мијалков и Груевски се шират и во нафтениот бизнис a земјоделците трпат за леб

Ова e безобразно поигрување со маката на земјоделците коишто трпат за леб, додека Мијаков и Груевски се шират и во нафтениот бизнис, а нив ги штитат...

Повеќе

ПОЧНА ПЛАНОТ Б НА СДСМ: Најголем дел од пратениците на СДСМ и коалицијата ја напуштија собраниската седница

СДСМ се откажаа од репликите на осмото продолжение на собраниската седницата, на која се расправа за составот на собраниската Комисија...

Повеќе

Политичкиот криминал, неказнивоста и меморијата на нацијата

Кога од правдата и од казната се исклучени политичарите, се создава атмосфера на бунт или резигнираност и пасивност. Соочувањето со една ваква ситуаци...

Повеќе

Кекеновски: Тоа е тоа, нашиот систем веќе е виден за време на аздисувањето на колумбискиот нарко бос Пабло Ескобар

КОЛУМБИЈА 1985-1993 & МАКЕДОНИЈА 2017 Гледајќи го серијалот за Пабло Ескобар недвосмислено ми се наметнуваат многу елементи кои во моментов ги ...

Повеќе

За добар попис, нема скап роаминг

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Кокаланов за Призма: Едвај чекам да дојде ВМРО-ДПМНЕ на власт и да направи попис. Овие комуњариве еве со го...

Повеќе

Знаете што ни фали на сите до еден деновиве? Свесна и морална поддршка на Зоран Заев!!!

Сите силни умови, кратковидни аналитичари, борци за слобода и човекови права, новинари од сите калибри, уметници со здрав разум, професори ќутачи и ...

Повеќе