Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

„Тражили сте, гледајте“ (второ продолжение)

Синоќа, на Алсат М, од Артан Груби,слушнавме дека предлогот Илија Димоски да биде избран за претседател на собраниската Комисија за избори и именува...

Повеќе

Тито Петковски на Алсат-М откри дека Грујо има тешка ПСИХОПАТОЛОГИЈА: Во 01:30ч ме пробуди за да ме праша за преименување на аеродромот, тогаш сфатив дека НЕШТО НЕ Е ВО РЕД со човекот!

Лидерот на НСДП, Тито Петковски во емисијата “200” на Алсат-М, вечерва обзнани неколку работи поврзани со периодоткога неговата партија ...

Повеќе

(ВИДЕО) ИВИЦА ИМА ДА ЛАПА СТАНЧИЊА: Изгласан спорниот ДУП во Аеродром - ДПМНЕ тргнува во уништување на зелените површини кај Мајчин дом!

Изгласан спорниот ДУП во општина Аеродром со кој се предвидува уништување на зелени површини кај Мајчин дом за изградба на згради. Советниците доцна...

Повеќе

(ВИДЕО) Трио фантастикус со споени мозоци: Ацо-Проливер-Грујокио во епизодата КОПИЛЕ

* реклами:

Повеќе

Жерновски: ПОБЕДА ЗА ГТЦ! После цели две години од референдумот, може конечно да се каже дека ПОБЕДИВМЕ!

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски реагира на одлуката на Уставниот суд да ја испитува законитоста за доградување на барокната фас...

Повеќе

ЗНМ: „Фридом хаус“ потврди дека МАН отворено ги промовира ставовите на ВМРО-ДПМНЕ

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска порача дека е објективен извештајот за напредокот на демократијата во светот на „Фридом ...

Повеќе

Уставниот суд го спаси ГТЦ од барокното лудило на ДПМНЕ

Уставниот суд денеска со мнозинство гласови одлучи да поведе постапка за испитување на членот 50 од Законот за просторно и урбанистичко планирање со...

Повеќе

Министерот Нухиу се сретна со турскиот амбасадор Тулин Еркал Кара

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска оствари средба со турскиот амбасадор во Македонија, Тулин Еркан Кара. Како што соопшти МВР, двајц...

Повеќе

Вајгл, Кукан и Флекенштајн по средбата со измеќарот на Грујо, Никола Поповски: Нема оправдување за тактиките на одолговлекување

Не гледаме никакво оправдување за одолговлекувачките тактики што се користат во Собранието за одложување на изборот на нов спикер и за формирање вла...

Повеќе

АЛАРМ!!! НАСИЛСТВО НА МАФИЈАТА НА ГРУЈО - Граѓаните изиграни, Ивица Конески попладнево на дневен ред стави уништување на зеленило и нови згради во Аеродром!

Градоначалникот на Аеродром, Ивица Конески, попладнево без никаква претходна најава, на дневен ред стави расправа за донесувањето на спорниот Детале...

Повеќе

Специјално обвинителство на ЕУ ќе ги гони тие што украле пари од европските фондови

Советот на ЕУ извести дека 16 членки на Европската унија побарале таканаречена „зголемена соработка“ за формирање на Канцеларија на евро...

Повеќе

Првиот човек на НАТО, Столтенберг му пиша на Хорхе Валандовски: Политичките лидери во Скопје се одговорни да го почитуваат исходот од демократските процеси и во краток рок да придонесат кон формирање на функционална и ефективна влада која ќе продолжи со итните реформи

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во писмо до претседателот Иванов истакнува дека политичките лидери во Македонија треба да се фокусираа...

Повеќе

(ФОТО) СДСМ: И Економист предупредува дека Македонија е на пат кон авторитарен режим

„Граѓаните на Македонија имаат итна потреба од нова реформска Влада! Македонија е на пат да стане авторитарен режим со власта во заминување н...

Повеќе

ФОТО: Изчезнато 11 годишно девојче од Сарај, таткото бара помош и од граѓаните

Шефкет пред една недела ја испратил 11 годишната ќерка до Домот 25-ти мај и се вратил во сместувачкиот дом Чичино Село каде живее со сопругата. Од т...

Повеќе

ВЕЧЕРВА СПЕКТАКАЛ: Аpocalyptica ќе свири во Скопје два ипол часа!

Авалон со огромно задоволство ве информира дека концертот на АPOCALYPTICA „Plays Metallica by four cellos” ќе биде најпосетен на оваа ев...

Повеќе