Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

(ВИДЕО) НОВИНАРИТЕ МУ ГО ИСКРШИЈА КАБИНЕТОТ НА ЗАЕВ ОД ПРЕГОЛЕМА ГУЖВА: Видео од примопредавањето на кабинетот меѓу Емил Димитриев и Зоран Заев

Линк до видеото овде. * реклами:

Повеќе

ПУКАНО СО ПЕТ ИСТРЕЛИ КОН НИКОЛА ТОДОРОВ ПРЕД ВЛЕЗОТ НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО!!!

Напаѓачот е приведен од страна на МВР. Немаме инфо за мотивот и за тоа дали е ранет Тодоров од истрелите. Се чекаат повеќе информации. Тодоров си д...

Повеќе

ЗЕВЗЕКОТ ИВОН ВЕЛИЧКОВСКИ, КОЈ КАКО МУШКА ВАНКОВСКА ДВЕ ГОДИНИ ГО КРИТИКУВАШЕ ЗАЕВ И НЕ УЧЕСТВУВАШЕ ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, СЕГА ПРОДАВА МУДА ЗА БУБРЕЗИ И СЕ НУДИ НА НОВАТА ВЛАДА?!?!

„Полноќниот избор на новата влада на Република Македонија во вистинска смисла на зборот навести дека доаѓаат нови денови што носат свои особен...

Повеќе

Пет улици во Скопје треба да носат имиња Хојт Ји, Рајхард Прибе, Питер Ванхауте, Кристине Алхаузер и Џес Бејли! ФАЛА ДЕЧКИ БЕСКРАЈНО ФАЛА, ГОЛЕМА РАБОТА ЗАВРШИВТЕ!!!

* реклами:

Повеќе

ЦЕЛА ВЛАДА КОМУЊАРИ И БАЛИСТИ МУ СЕ ТУРНА НА ФИКУСОТ ВО ВИЛАТА НА ВОДНО!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВО ПАДНА МВРО ДЕНЕСКА, УШТЕ ВО 9.30 САБАЈЛЕ СПАСОВСКИ ЈА ПРЕЗЕДЕ ФУНКЦИЈАТА МИНИСТЕР НА МВР!

* реклами:

Повеќе

ФОТКА ЛЕГЕНДАРЕ: ЗАЕВ ГИ ПОЗДРАВИ ЛУЃЕТО КОИ СЛАВЕА ПРЕД СОБРАНИЕ!

* реклами:

Повеќе

ПРЕГРАТКА НА ДЕНОТ, ДВАЈЦАТА БОРЦИ КОИ ХРАБРО СЕ БОРЕА ЦЕЛО ВРЕМЕ!!!

* реклами:

Повеќе

ГОМНА И ЛЕПЕШКИ СМРДЛИВИ ДО КРАЈ И ПОТОА: ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ НЕ ДОЗВОЛУВА СЛИКАЊЕ КАКО МУ ЈА ПРЕДАВА ФУНКЦИЈАТА НА ЗОРАН ЗАЕВ!

Повеќе за ова на порталот СДК. * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Лидерот на ШАРЕНИТЕ вчера беше неверојатен: Го гледаше Грујо во очи и му кажа - САКАМ ДА ТЕ ВИДАМ ВО ЗАТВОР!!!

Линк до видеото од неговиот фантастичен говор,овде. * реклами:

Повеќе

ВО ЖИВО: ПРИЕМ НА ЦЕЛА НОВА ВЛАДА КАЈ ХОРХЕ НА ВОДНО!

Линк до видеото овде. * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ВРИЕ НА БИХАЧКА: ЗАЕВ ДО СОПАРТИЈЦИТЕ - ЛЕЛЕ ШТО НАПРАВИВМЕ!!!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НАПРАВИ НЕВЕРОЈАТЕН ПОТЕГ, ГАНДИ МОЖЕ ВОДА ДА МУ НОСИ: Им се заблагодари на министрите од ВМРО ДПМНЕ за нивната служба изминатите 11 години, а они за малце ќе го утепаа!

* реклами:

Повеќе

БИТОЛА Е НА НОЗЕ, СЕ СЛАВИ ПАДОТ НА РЕЖИМОТ И НОВАТА ВЛАДА!

* реклами:

Повеќе

ЕВЕ ЈА ФОТКАТА БЕ НАРОДЕ, ОВА СЕ ЧЕКАШЕ ТОЛКУ ДОЛГО, НЕКА НИЕ ЧЕСТИТО!!!

* реклами:

Повеќе