Одберете локација на пристап

👏👏👏 pic.twitter.com/a2S3c7XyWI — Mozzart Makedonija (@MozzartMK) March 21, 2019
Во урбанизмот и човек да утепаш е според закон! Затоа сум крајно изненаден што некој собрал храброст, а можеби и докази, да го гони еден Стевче Јакимовски, легендата на македонскиот општествено-политички и морално-политички систем – овде дур
Љупчо Пренџов од ГРОМ изјави дека претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски, на кој вчера му беше одреден куќен притвор од страна на Кривичниот суд, не е осомничен за криминал или корупција, туку затоа што премногу работел и премног
Лидерот на Нов демократија, Кирјакос Мицотакис, говорејќи во Европскиот парламент за време на на активностите на Европската народна партија, се осврна и на Договорот од Преспа, а овој пат, акцентот го стави на производите кои го носат термино
Одбивањето на почетокот на пристапни преговори со Северна Македонија би било одлука во корист на силите на назадувањето и национализмот, рекол грчкиот премиер Алексис Ципрас, според грчката новинска агенција АНА-МПА, во неговото обраќање за време н
Граѓанско Демократска Унија 5 hrs· Почитувани, Би сакале да ве информираме дека денеска ги поднесовме документите за учеството на нашиот кандидат за градоначалник на Општина Охрид, Михаил Трендафилов-Нанче, на вонредните локални и
Нема да ги легализирам дивите платформи на Матка, ама не можат да ги урнам оти поднесоа барањето за легализација, рече градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на денешниот брифинг во општината за дивите платформи на Матка. Беџети
Општа паника владее во Британија, меѓу политичарите, бизнис заедницата, медиумите и јавноста, затоа што се ближи рокот за напуштање на ЕУ, а нема краен исход како ќе се напушти, со или без договор па дури и дали воопшто тоа ќе се случи?! Британија

(ВИДЕО) ПАТРИОТИ ЖИМИ ТАКВОТО - ПОГЛЕДНЕТЕ НА КОЕ ДЕРЕЏЕ ЈА ДОНЕЛЕ ГРУЕВЦИ АРМ: За прв пат по 10 години, Шеќеринска потпиша наредба за набавка на чизми за војниците!!!

Денеска го потпишав договорот со кој што Армијата на Република Македонија ќе обезбеди нови војнички чизми буквално за секој нејзин припадник. Зборот...

Повеќе

БРАВО: Бетмен и Спајдермен ги посетија децата во клиниката за детски болести "Мајка Тереза" Скопје!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 44 ГОДИНИ

Зоран Заев(8 октомври1974воСтрумица) — претседател наВладата на Македонијаи лидер наСДСМ. Заев по професија е бизнисмен и политичар, а во пери...

Повеќе

Еуроимпекс со Peugeot учествуваше во поддршка на дипломатски тениски турнир во знак на 25-та годишнина од воспоставувањето на дипломатски односи помеѓу Франција и Македонија

Euroimpex 40 mins· Еуроимпекс со Peugeot учествуваше во поддршка на дипломатски тениски турнир во знак на 2...

Повеќе

БОМБА НА ПРЕС 24: На 16. октомври Собранието ќе гласа за уставните амандмани, до тогаш ќе се работи на обезбедување двотретинско мнозинство

На 16. октомври во вторник, Владата планира гласање за уставните амандмани, кои од денеска се во владина процедура, дознава Пресс24 од собраниски из...

Повеќе

МВР НЕМА МИЛОСТ: Кривична пријава за судски вештак од Скопје поради примање поткуп

Секторот за внатрешни работи од Штип поднел кривична пријава за судски вештак од Скопје поради примање поткуп од сопственик навинарска визба од Штип...

Повеќе

Ееееј какво време дојде, кога ќе ми текне дека копилињата тужеа и добиваа по 20 000е за клевета ако кажеш дека се криминалци, а сега лапаат по 6 години затвор како да се ќебапи у Фонтана у Кисела Вода, ццц а тек следат завршниците на многу потешки обвиненија каде казните се над 10 години затвор!!!

Едно време се сеќавам пред 10 години, не смееше да се спомене јавно за Груевци дека се криминалци, па копилињата тужеа и добиваа по 10, 20 илјади евра...

Повеќе

(ВИДЕО) НА ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД СУДНИЦА, САШО МИЈАЛКОВ ЈА ТЕШЕШЕ ГОРДАНА: Не се секирај Гоцо, ја бетер од тебе ќе го јадам!

Пресудата ќе ја коментирам во жалбата, рече ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, по судењето за масовното прислушување. Таа си о...

Повеќе

И ДИРЕКТОРОТ НА БОЛНИЦАТА ВО ВЕЛЕС СЕ ФАТИ ЗА ЛОПАТА

Marina Strovjanoska Yesterday· Investicija od 20.000evra svedena na udarnicki angazhman na Tehnicka sluzhba...—fe...

Повеќе

ТЕТКА БИБЕРЧЕ ВЕЌЕ НЕ СЕ НИ КРИЕ ДЕКА Е ВМРОВКА, И ДЕКА ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ ВО ЖИВОТОТ Е ДА ГИ ЗАШТИТИ ГРУЕВЦИ ОД ЦРНАТА СУДБИНА!!!

Повеќе

ОБВИНИТЕЛКАТА ФАТИМЕ ФЕТАИ СЕ ДОТЕРА ЗА ИЗРЕЧУВАЊЕТО НА КАЗНАТА ЗАТВОР ЗА ГОЦА, ИЗГЛЕДА ЌЕ СИ ГО ЗЕМЕ ДЕНОТ ЗА КУЌНА СЛАВА :D

Голем успех на СЈО, по месеци и месеци тешка работа, честитки од Мактел.мк!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, НА МИЦКО МУ СЕ СВРТЕЛО ОД ПРОФИТОТ ОД ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: Бара од Заев да се откаже од договорот со Грција и ново СЈО со нов состав обвинители кој ќе ги доврши почнатите обвиненија против Груевци?!?!

Повеќе

ШОК ЗА СИТЕ ОД БОЈКОТИРАМ: Во програмата на ВМРО ДПМНЕ не се споменува цензус за референдумот!!!

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: НАЈДОВМЕ ПОГОЛЕМ ЛИЦЕМЕР И ЛАЖОВ ОД ГРУЈО ПАТОРОТ!!!

Марадона на хуманитарен меч на ФИФА за борба против дрогата?!?!?! ЦЦЦЦ, КРАЈ, НАЈДОВМЕ ПОГОЛЕМ ЛИЦЕМЕР ОД ГРУЈО ПАТОРОТ КОЈ ВЕЗДЕН ЛАЖЕ ДЕКА Е ПАТРИ...

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Дно. #Бојкотирам му се радуваат на Шешељ. Типот што ги сруши плочите на АСНОМ. Типот што во #Бојкотирам гледа шанса Македонија пак да стане Јужна Србија!!!

Дно. #Бојкотирам му се радуваат на Шешељ. Типот што ги сруши плочите на АСНОМ. Типот што во #Бојкотирам гледа шанса Македонија пак да стане Јужна Ср...

Повеќе