Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

(ВИДЕО) Николовски: Имаме план како да се одблокира Собранието, да се избере спикер и нова Влада, со криминалци не одиме на лидерска средба

Одговори на новинарски прашањаЉупчо НиколовскиСкопје, 05.04.2017 Медиуми: Николовски во СДСМ имате план за одблокирање на Парламентот и ако имате к...

Повеќе

(ВИДЕО) Николовски: На криминалната власт на ВМРО-ДПМНЕ приоритет им биле нафтени платформи, тендерите и бизнисите на Мијалков и Груевски!

Прес конференција,Љупчо НиколовскиСкопје, 05.04.2017 Почитувани граѓани, Оваа ситуација со блокадата на Собранието е неодржлива и мора веднаш да п...

Повеќе

Лидерска средба Заев - Ахмети во Собранието: Се разгледуваат опции за деблокада на Собранието и избор на нов собраниски спикер!

Зоран Заев и Али Ахмети се сретнаа во Собранието. Според собраниски извори средбата била во пратеничката група на СДСМ, а се разговарало за можнит...

Повеќе

(ВИДЕО) Кирацовски: Вељаноски да работи по Деловникот или да ја напушти функцијата, СДСМ се откажува од реплики!

Обраќање,Александар КирацовскиСкопје, 05.04.2017 Почитувана јавност, почитувани граѓани, Оваа лакрдија во Собранието која се претвора во тавтологи...

Повеќе

ФОТО: Холандските политичари и граѓани се држат за раце во солидарност со брутално нападнат геј пар

Мажите ширум Холандија се држат за раце во солидарност со еден геј пар кој во неделата (2 април) во источниот град Арнем беше брутално нападнат од с...

Повеќе

Демократски сојуз: Со „октоподот“ не можеме да се справиме ако не го „удриме“ со чекан по глава

Демократскиот сојуз смета дека високиот степен на криминализацијата ги разори сите институции, станаа зависни од криминалните структури во партиско ...

Повеќе

Германски печат: Балканските стабилократи и македонското буре барут

Печатот на германски јазик денеска одвојува голем простор за случувањата на Балканот, особено по изборите во Србија и долгата политичка криза во Мак...

Повеќе

ПЦЕР предлага прекин на седницата во Собранието

Соопштение на ПЦЕР: Партијата за целосна еманципација на Роимите-ПЦЕР, предлага на мнозинството да ја прекинат седницата во Собрание и на местото н...

Повеќе

Мијалков и Груевски се шират и во нафтениот бизнис a земјоделците трпат за леб

Ова e безобразно поигрување со маката на земјоделците коишто трпат за леб, додека Мијаков и Груевски се шират и во нафтениот бизнис, а нив ги штитат...

Повеќе

ПОЧНА ПЛАНОТ Б НА СДСМ: Најголем дел од пратениците на СДСМ и коалицијата ја напуштија собраниската седница

СДСМ се откажаа од репликите на осмото продолжение на собраниската седницата, на која се расправа за составот на собраниската Комисија...

Повеќе

Политичкиот криминал, неказнивоста и меморијата на нацијата

Кога од правдата и од казната се исклучени политичарите, се создава атмосфера на бунт или резигнираност и пасивност. Соочувањето со една ваква ситуаци...

Повеќе

Кекеновски: Тоа е тоа, нашиот систем веќе е виден за време на аздисувањето на колумбискиот нарко бос Пабло Ескобар

КОЛУМБИЈА 1985-1993 & МАКЕДОНИЈА 2017 Гледајќи го серијалот за Пабло Ескобар недвосмислено ми се наметнуваат многу елементи кои во моментов ги ...

Повеќе

За добар попис, нема скап роаминг

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Кокаланов за Призма: Едвај чекам да дојде ВМРО-ДПМНЕ на власт и да направи попис. Овие комуњариве еве со го...

Повеќе

Знаете што ни фали на сите до еден деновиве? Свесна и морална поддршка на Зоран Заев!!!

Сите силни умови, кратковидни аналитичари, борци за слобода и човекови права, новинари од сите калибри, уметници со здрав разум, професори ќутачи и ...

Повеќе

Мораме да направиме промени во уставот околу примопредавањето на власт, нашиот устав е правен како во земјава да живеат скандинавци а не стока балканска!!!

Нашиот устав е правен како да во земјава живеат цивилизирани скандинавци а не балканска багра и стока ненормална. Фрчко и Владо како да се надевале д...

Повеќе