Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

УТРЕ ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО МАКЕДОНИЈА: 24 часа ќе биде блокиран влезот во Грција на трите гранични премини поради штрајк на грчките цариници!

* реклами:

Повеќе

НАПУНИ 45 ГОДИНИ А ПАМЕТ НЕ МУ ДОЈДЕ МАТЕР МУ ЕБАМ КУРТОНСКО: Филип Петровски го кани народот вечерва пак да влезат во собрание, дел му вратија да не се глупира и да не го лаже народот?!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ТВ 24 со брутален ТВ прилог го разнесе Груевски: Никола каде е преродбата што ја вети пред 10 години?!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ ЈАВИ АМДИ БАЈРАМ, СЕ ОТКАЖАЛ ОД ЛОВЕЊЕ НА ЗАЈАКОТ: Ако владеат добро и ја ќе влезам у влада?!

Линк до изјавата за Макфакс,овде. * реклами:

Повеќе

ОВИЕ УШТЕ МАЛЦЕ ЌЕ СЕ ПЛЕСНАТ, ГЕРО ПО ХИПО СИ НАЈДЕ НОВА ЉУБОВ МЕЃУ ВМРО-ВЦИТЕ: Миленко му прати сирење на Геро овој радосен што го добил, сега закажаа скара и дење по риба?!

* реклами:

Повеќе

НИНО ТОДОРОВ ПРЕД ДА СИ ЗАМИНЕ ОД ВЛАДА ПОТПИШАЛ ГРАНТОВИ ОД 800 000 ЕВРА ЗА ВМРОВСКИ НЕВЛАДИНИ!

Линк до сторијата на СДК овде. * реклами:

Повеќе

СИНАЛКО И ЗДРАВЈЕ РАДОВО СЕУШТЕ СЕ РЕКЛАМИРААТ НА КУРТОНСКИОТ ФАШИСТИЧКИ РЕЖИМСКИ КУРИР: Кога ќе бидете во маркет и ќе се мислите каков сок да купите и каков јогурт, сирење или кашкавал, имајте го ова на ум!

Порталот кој објавува црна пропаганда нарачана од режимот кој е во заминување има малку спонзори, едни од нив се и Синалко, Кожувчанка и Здравје Рад...

Повеќе

(ФОТО) Кога си Леонардо Ди Каприо, жените сами ти приоѓаат, ти само седиш и уживаш: Бела Хадид, нај атрактивната фото моделка му пријде на популарниот Лео во Кан, сите медиуми сега пишуваат за тоа!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: ПОРАДИ ГЛАСАЊЕТО НОВА ВЛАДА ВО ПАРЛАМЕНТОТ ВЕЧЕРВА, ПАНДОВ СЕ ПРАВИ МРТОВ НА ХАЛКИДИКИ?!?!

Линк до видеото овде. * реклами:

Повеќе

МТВ СЕ ЗАЕБАВА СО НОВОТО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО И СО ЈАВНОСТА: На пауза меѓу седниците во собрание, на собраниски канал се пуштаат реклами со Владо Јовановски, човекот кој го предводеше упадот во собрание пред само еден месец при што беа линчувани пратеници!!!

Па колку се умоболни директорите и уредниците на МТВ?! На паузите меѓу парламентарните седници се пуштаат реклами со актерот Владо Јовановски кој...

Повеќе

СЕ РАЃА НОВАТА ЅВЕЗДА НА НОВИОТ ПАРЛАМЕНТАРЕН СОСТАВ: Со силен Охридски акцент, со голема харизма, пратеникот Тунтев прави шоу секој ден во собрание - ГИ ГЛЕДАТЕ ЛИ ОВИЕ МИКРОФОНИ, ПА НА НИВ ЗБОРЕЛ КСЕНТЕ БОГОЕВ ПРЕД 40 ГОДИНИ, АБРЕ СВЕ ИСКРШИВТЕ!

Убедливо најинтересен пратеник ќе биде пратеникот на СДСМ од Охрид, Тунтев, кој прави шоу со својот интересен стил со охридски акцент и одлични орат...

Повеќе

Голем кур што немало министер од Битола, та ние Кратовци што имавме министер, двајца пратеници и што Сител беше главен фактор во режимот што аир видовме од тоа?!

Не ја разбирам нервозата на Битолчани за тоа што немале министер во владата на Заев. Та ние Кратовци што аир видовме од тоа што имавме министер, дире...

Повеќе

ГОРАН МИЛЕВСКИ РАСПАЛИ ОД ГОВОРНИЦА: Шо бе немало министер од Битола?! ПА ЦЕЛА ВЛАДА ИМА ДА РАБОТИ ЗА БИТОЛА, ЈА СУМ ГАРАНТ ЗАЕДНО СО КИРАЦ И ВАСКО ЗА ТОА!

- Во јавноста некој критикува дека ќе немало министри од Битола, па цела влада има да работи за Битола, јас сум тука како гарант за тоа, заедно со К...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГИ ТЕПА ВМРОВЦИТЕ КАКО ЛЕБАРКИ: Вашето диктаторче лигаво беше казна божја за оваа земја, Заев за него ќе биде дар од бога!!!

Петре Шилегов ги лупа ВМРО-вците како лебарки во собрание! - Тоа диктаторчето ваше лигаво досега владееше во земава како казна божја! Заев спореден...

Повеќе

ТАЛАТ ЏАФЕРИ Е ГОЛЕМ ШМЕКЕР: Кон пратеничките на ВМРО ДПМНЕ се обраќа на македонски, кон пратениците од ВМРО ДПМНЕ на Албански, ЦАААР!!!

Талат Џафери го бие глас дека е големо швалериште и шмекер, вистински казанова, но ова секако се само гласини. Па во тој стил, тој денеска кон прат...

Повеќе