Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА: Засилената емиграција и демографското стареење се голема закана за македонската економија!

Гувернерката на#НБРМго истакна значењето на човечкиот капитал за обезбедување одржлив и инклузивен економски раст. Притоа посочи на проблемите со ко...

Повеќе

БОМБА НА КРЕШНИК БЕКТЕШИ: Tуризмот е сектор во Македонија кој оваа година бележи 100 % раст!

Kreshnik Bekteshi 2 hrs· Në vazhdën e aktiviteteve të ditës, sot realizova takim me z...

Повеќе

НЕМА ГОЛЕМА РАЗЛИКА МЕЃУ ФАНАТИЦИТЕ ОД БОЈКОТИРАМ И ОВИЕ ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ШТО СЕ ФРЛААТ ПОД БАГЕРИ

Ме радува решението на уставен суд за случајот кај Мајчин Дом, дадоа зелено светло да се гради. Ова се чини е најдобро решение за ситуацијата, затоа ...

Повеќе

ДУРИ И УСТАВЕН СУД СЕ РАЗБИРА ПОВЕЌЕ ВО БИЗНИС ОД ЕКО ФАНАТИЦИТЕ: Фатмир Етеми доби дозвола да гради во Аеродром, бенефит ќе има и за општината, милиони евра комуналии, ем за државата во милиони евра даноци, ем домашната економија ќе сврти 20 милиона евра и ќе се отворат над 300 нови работни места!

Уставниот суд на Република Македонија на денешната седница едногласно одлучи да не поведе постапка за поднесените претставки за оценка на уставнос...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Пивара Скопје и The Coca-Cola Company: Jа поставивме 15-тата Coca-Cola Активна зона, овој пат во Македонска Каменица. За овие три години, создадовме 1500 м2 површина со активни зони, каде илјадници граѓани ширум земјава можат да се рекреираат и дружат

15-татаCoca-ColaАктивна зона ја поставивме во Македонска Каменица. За овие три години, создадовме 1500 м2 површина со активни зони, каде илјадници...

Повеќе

ТЕВДОВСКИ ПОЛЕКА СТАНУВА ЕДЕН ОД НАЈУСПЕШНИТЕ МИНИСТРИ ЗА ФИНАНСИИ: Имаме јасна цел, план и стратегија - подобри услови за посреќни и попродуктивни идни генерации. Ја одбележуваме 25 годишната соработка со Светска Банка со почнување на нов проект. Со 30 милиони евра ќе се отворат нови градинки и ќе се подобрат социјалните услуги!

Министерство за финансии 7 hrs· “Поттикнување економски раст преку развој на човечкиот капитал во земјите од Западен Балкан...

Повеќе

СДСМ: Очигледна е спрегата помеѓу антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски со криминалите на Груевски, затоа се против НАТО и ЕУ

Повеќе

СДСМ ГАЗИ БАБА: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ го следат антизападното раководство, се обидуваат да ја блокираат работата на општината!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРО Е, ИДАТ ДОБРИ ВРЕМИЊА - Локвенец: Собранието се врати на реформите, усвоени се закони за европската агенда, сите пратеници да се вклучат во процесите за ЕУ и НАТО!

Повеќе

(ВИДЕО) Вицепремиерот Османи денес го презентираше реформскиот #План18 кој вчера беше усвоен од Владата и ги наведе и клучните области: реформа на правосудството, реформа на безбедносните служби, реформа на јавната администрација и борбата против организираниот криминал и корупција

Влада на Република Македонија‏Verified account@VladaMK4m4 minutes ago Вицепремиерот Османи денес го презентираше реформскиот #План18 кој вчер...

Повеќе

(ВИДЕО) РЕФОРМАТОРОТ ПЕТАР БОГОЈЕСКИ ГО ПРЕДИЗВИКА МИЦКОВСКИ: Ако имаш храброст разреши го почесниот претседател Никола Груевски бидејќи е кривично осуден на суд за криминал!

Повеќе

ЕХ МЛАДИНО, ОВИЕ БАБИ ЕДНО ВРЕМЕ ВЛЕЧЕЛЕ МИТРАЛЕЗИ ПО СКОПСКА ЦРНА ГОРА И ВОДНО ЗА ДА ВИ ЈА НАПРАВАТ ДРЖАВАТА БРЕ ПОСЕРЛИ ЕДНИ НЕКУЛТУРНИ...

Повеќе

ПОПОТ НЕ МИРУВА, ПАК ЛУПА НОВИ БУДАЛАШТИНИ АМА ПО ПОРТАЛИ, ДОДЕКА ЧЕКА НОВА ТВ ДЕБАТА: Бара владата и собранието ништо да не работеле шест месеци?!?!

Повеќе

ИСЧИСТЕНИ МАЛИТЕ ЕЗЕРЦА ЗА РИБИ, ШЕФОТ НА ЗОО ГИ ПОВИКА СВОИТЕ ДРУГАРИ ОД СКОПСКИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ДА МУ ПОМОГНАТ ДА СЕ ИСЧИСТИ ГОЛЕМОТО ЕЗЕРО

Повеќе

АМАН, ДО КОГА СО ВАКВИ ГЛЕТКИ, 21 ВЕК ДОЈДЕ, НА МАРС ЌЕ ПРАВИМЕ КОЛОНИЈА А УШТЕ ДЕЦАТА УМИРААТ НА УЛИЦИ!!!

Повеќе