Одберете локација на пристап

"Наместо да мислиме на општествената борба во поимите на правдата, ние треба да ја мислиме правдата во поимите на општествената борба... Акцијата што ќе ја спречи државата да прави злосторства е оправдана, како што е оправдано да се прекршуваат со
Ова е од 2005-та документ, но оваа организација овие денови го шири по социјални мрежи овој документ и се заканува јавно дека ќе убивале политички неиспомисленици?!?!
Министерството за култура ќе го истражи „самовработувањето“ на Весела Честоева, претходната директорка на Националната установа Археолошки музеј на Македонија – Скопје и ќе иницира кривична постапка пред надлежен суд за сторено кр
Сашо Ордановски е бренд во новинарството, старо магаре, искусно, кое заслужи да биде еден од носителите на новото време, новата Македонија, човекот даде многу, има на свој грб изнесено едно 5 посто од опозициската битка со своите брутални колумни,
Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“. Како што пишува српскиот портал „Ало“, ра
ЕРУСАЛИМ (АА) - Атала Хана, архиепископ на Грчката православна патријаршија во Ерусалим изјави: „Црквите во Ерусалим објавија дека се солидаризираат со џамијата Ал Акса”, јавува Anadolu Agency (AA). Во знак на поддршка на Палестинците
Еден од адвокатите, Сашо Дуковски пред судот рече дека таа имала углед во државата, никогаш не била осудувана и нагласи „Замислете министерка за култура без пасош“. Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски побара притвор бидејќи тоа бил еди
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

(ВИДЕО) Старото дртало Чомовски требаше ова да му го направи на Грујо, затоа што е на иста тема - ИСТОРИСКИОТ ТВ МАСАКАР НАД РИЧАРД НИКСОН ОД ДЕЈВИД ФРОСТ НА ТЕМА АФЕРА ПРИСЛУШКУВАЊЕ ВО САД, ПОЗНАТА КАКО ВОТЕРГЕЈТ!

Ова е легендарното историско епско култно интервју на Дејвид Фрост со претседателот Ричард Никсон кое го уништи екс претседателот кој се обидуваше о...

Повеќе

РЕФОРМАТОРИТЕ НА ДПМНЕ: Во партијата никогаш не беше отворена дебата за Скопје 2014-та!

- Скопје 2014-та беше идеја на 4-5 души во партијата, како и се друго во државата беше идеја и хир на само 4-5 души во партијата, ние сакаме да ја д...

Повеќе

Петар Богојевски од реформаторите на ВМРО ДПМНЕ: Смешни се тезите дека западот сака да ја уништи ВМРО ДПМНЕ, нашата цел со реформите е да се исфрли од партијата национализмот и паранојата кон соседите, странците и Албанците!

- Нашата цел со реформите на ВМРО ДПМНЕ е партијата да се исчисти од национализмот и омразата и паранојата кон западот, Албанците, соседите и затоа ...

Повеќе

(ВИДЕО) Тепачка на Канал 77 меѓу реформаторите на ДПМНЕ и куртоните на Грујо!

Повеќе

(ФОТО) Еве утеха за тие што работат во просторија без клима со лошо столче...

Повеќе

Сеад Џигал: Некои ропаци и копуци на Твитер го узурпираат хаш тагот #ЗдравоТаравари со што ги попречуваат оние на кои им треба помош да стигнат до тимот на министерот!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ВМРОВСКАТА ИНТЕЛЕКТУАЛНА ЕЛИТА - Оваа зелка ова гревче е најкомичното нешто што ВМРО ДПМНЕ и го даде на македонската јавност и фала ви дечки, нас оваа сиротиња многу не потсетува на покојниот Борис Трајковски, ова не е комплимент

Повеќе

(ВИДЕО) Прекрасен документарен филм за руските олигарси и нивниот живот во милост и немилост на Елцин и Путин

Повеќе

КАКОВ ДЕБИЛ: Новинарот Христо Ивановски - АНТИКВИЗАЦИЈАТА БЕШЕ ЧИН НА УМЕТНИЧКА СЛОБОДА?!?!

- Антиквизацијата беше чин на уметничка слобода, и нема што тука Грција да го зема тоа за причина за да не блокира во ЕУ и НАТО! Христо Ивановски, ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИРИМ ДУЛОВИ НА КУРТОН ТВ: И ние Албанците плативме висока цена за некои наши успеси, на пример независноста на Косово ја плативме со создавање на некаква нова Косовска нација?!

Повеќе

РЕЖИМОТ ГО СРУШИВМЕ, СЕГА ДЕБАТИРАМЕ ЗА СИМИТ ПОГАЧА

Повеќе

Како и во цел свет, и во Македонија бајкерите се багра конзервативна фашистичка...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА РЕФОРМАТОРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Новата партиска зграда е проклета, сите маки почнаа откако се вселивме во таа зграда, членството не ја чувствува таа зграда за своја, не и личи на ВМРО ДПМНЕ таков раскош, ние сме народна партија, треба да се иселиме од таму!

- Новата раскошна партиска зграда не и личи на нашата партија, ние сме народна партија, сите победи сме ги извојувале од малата жолта куќичка, откак...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ДЕЧКО ИМА МУДА И ЗАСЛУЖУВА ДА ГО ВОДИ ВМРО ДПМНЕ, А И ИЗГЛЕДА И ЗВУЧИ ДОСТА ПРИСТОЈНО И ОК ШТО Е ШОКАНТНО САМО ПО СЕБЕ АКО СЕ ЗНАЕ ДЕКА Е ЧЛЕН НА ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

ГРУЕВЦИ ДА ВИ ЕБАМ МАТЕР ЗА ОВА! ЗАЕВ, ЕВЕ ШТО ТРЕБА ДА СРАБОТИТЕ ЗА ЕДНА ГОДИНА ЗА ДА ИМА ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА!!!

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti