Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

Трамп му ја направи првата услуга на Путин: САД се откажаа од идејата за смена на диктаторот Ал Асад од власт во Сирија, републиканците се шокирани од тој потег!

Трамо му ја направи првата услуга на Путин како врачање на услугата за помошта што Русија му ја даде за да ја победи Хилари Клинтон (Русија ги хакир...

Повеќе

Интересната животна приказна на Доналд Туск, претседателот на ЕУ: Иако е од Полска, тој не е Пољак, туку е припадник на малата етничка заедница Кашуби, кои се посебни германизирани словени со свој посебен јазик и обичаи

Неформалниот претседател на ЕУ, официјално претседателот на Европскиот Совет, тело кое ја има улогата на колективно претседателство на ЕУ составено ...

Повеќе

Денеска доктор Неле Карајлиќ промовира книга на скопски саем

Промоција на автобиографијата „Фајронт во Сараево“ на ѕвездата на „Забрането пушење“ и „Топ-листа на надреалистите&ldq...

Повеќе

Заев му одговори на Фрчко за критиките: Тој изгледа заборавил дека јас имам 49 пратеници, останатите ми дадоа мандат за влада а не за да се тепам во собрание!

Професорот Фрчкоски настапи со жестока колумна во која го нарече лидерот на СДСМ кукавица без муда затоа што не се тепаат со ВМРО-вците во собрание....

Повеќе

ФРЧКО МУ ПРЕДЛАГА НА ЗАЕВ ДА ГИ ШАМАРА ГРУЕВЦИ У СОБРАНИЕ!!!

Пред портите на вистинската криза Парадоксално, но СДСМ може да ја воведе земјата во вистинска криза, ако продолжи да се „фемка“, да од...

Повеќе

ЗАПОЧНУВА РАЗВРСКАТА: ДУИ пред одлука дали ќе ги напушти министерските места

Демократската унија за интеграција треба да излезе со одлука дали ќе ги напушта министерствата со кои раководи, со што би се прекинала целосно коали...

Повеќе

Фрчко ми е многу драга личност, многу го почитувам, но мислам дека малку е понесен од атмосферата и предлага погрешни решенија за ова што ни се случува!

Фрчко е малку понесен од настаните и малку се има претерано со мачоизмот кој несомнено го има во неговите раце. Сметам дека е погрешно да му се предл...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА СЕ ВИКА ЛУПАЊЕ ОД ЗЕМЈА - Љупчо Николовски до Крсто Мукоски: Само фирмата на татко ти за две години добила тендери од 4.200.000 евра, затоа се борите овде да ги зачувате позициите за да ја крадете државата!

Пратеникот на СДСМ Љупчо Николовски, кој претходно во техничката влада беше замемник министер за земјоделство, од собраниска говорница му се обрати ...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: За да го намали стресот од она што го чека по заминувањето од власт на ВМРО ДПМНЕ, Мијалков возел точак ноќе сам низ Скопје?!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Николовски: Новата Влада ќе го реши проблемот на земјоделците, ВМРО-ДПМНЕ веднаш да престане да блокира!

Прес конференција,Љупчо НиколовскиСкопје, 04.04.2017 Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата немаат ама баш никакво право со блокадата на Парламент...

Повеќе

Нарушена тајноста на истражните постапки на СЈО - КРТ на мафијата му јавил на Антонио Милошоски дека му се проверува криминалот!

Две барања на Специјалното јавно обвинителство за обезбедување на информации завршија на фејсбук. Пратеникот од ВМРО – ДПМНЕ, Антонио Милошоск...

Повеќе

ЕВЕ ГИ БРОЈКИТЕ: Само од двете бензиски пумпи фамилијата прави луд профит, колку ли вакви извори на милиони имаат ширум земјава!!!

Мактел успеа да дојде до ЛУДИ бројки за профитот кој го носат бензиските пумпи на Бате Саше. Новопечениот нафташ со шесте милиони евра кои ги потроши...

Повеќе

МАЛКУ МУ СЕ МИЛИОНИТЕ ОД БУЏЕТОТ: И Ѕинго добил лиценца од Грујо за рудник за злато!!!

И Ѕиле ќе копа злато, сас десет прсте! Малку му беа сите милиони од тендерите и од владините реклами, сега Грујо му дал лиценца и за рудник за злат...

Повеќе

(ФОТО) НЕ САМО ШТО СЕ ГИНЕ ВО БОЛНИЦИТЕ, ТУКУ ВЕЌЕ ЌЕ ПОЧНЕ И ПРЕД НИВ: Автомобил пропадна во КРАТЕР пред Инфективната болница во Скопје

Автомобил марка „пежо 206“ пропадна во дупка близу влезот на Инфективната клиника во Скопје. Автомобилот пропаднал со предното тркало и ...

Повеќе

ПРИКЛУЧЕТЕ СЕ: ПЕТИЦИЈА ЗА ОСТАВКА НА МАМЛАЗОТ, ФИКУСОТ, МЕГА ЦРЕПОТ, СЛУГАТА НА МАФИЈАТА, ЃОРГЕ ИВАНОВ!

На социјалните мрежи кружи петиција за оставка на Хорхе Валандовски. Во петицијата се вели: ОСТАВКА НА ЃОРГЕ ИВАНОВ Ние, граѓаните на Република М...

Повеќе