Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

БОМБА: Поради беспарица Самсоненко си заминува од Вардар и го враќа назад на Град Скопје, градот бара од него да си го подмири долгот од 2 милиона евра!

Русинот Сергеј Самсоненко нема финансиска моќ да го води најтрофејниот македонски клуб. Тоа што се навестуваше уште од минатата година кога старту...

Повеќе

БРАВО - Демиркапијци во работна акција: Здружени граѓани по иницијатива на наш емигрант од Канада градат куќа на единаесетчлено семејство!

Малото гратче Демир Капија, познато по клисурата и по винскиот туризам, во изминатиот период станува препознатливо место и по хуманоста и заедништво...

Повеќе

ЗА ПОЛИТИКА НЕ ГО БИВА, АМА ЗА ПРАВЕЊЕ ДЕЦА Е МАШИНА: Антоњо се пофали дека чека 4-то дете од вториот брак, честитки од Мактел

Фото: libertas.mk Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи, Антонијо Милошоски кон крајот на годината го очекува раѓањето на своето ч...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве зошто Кање Вест е крал на рапот во светски рамки веќе една декада

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Грантови треба да се дадат на сите медиуми, а не само на поедини...

Иновативни грантови за професионални медиуми е исто така голема и сосема непотребна утка, заемно штетна и за медиумите и за власта. На медиумите и н...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО БАЗАТА МУ Е ЉУТА НА СДСМ: Намален бројот на вработени во државните компании за 2% односно 500 вработени!

Според анализата на магазинот Капитал врз база на податоци од државниот завод за статистика, бројот на вработени во државните компании е намален за ...

Повеќе

БРАВО СДСМ, ОВА Е ПАТРИОТИЗАМ НА ДЕЛО: Зголемен профитот во државните компании за 4 пати во споредба со периодот кога со нив менаџираа ВМРОНИ!

Според анализа на магазинот Капитал врз база на податоци од државниот завод за статистика, на крајот на 2017-та, државните компании пријавиле профит...

Повеќе

ДИМИТРОВ ДОБИВА ПОМОШ, ЖЕРНОВСКИ ТРГА ВО СВЕТСКА ОФАНЗИВА: Заменик-министерот за надворешни рабти, Андреј Жерновски кој е во дводневна работна посета на САД, вчера во Вашингтон имаше средби со високи претставници на Конгресот и на Белата куќа

Заменик-министерот за надворешни рабти, Андреј Жерновски кој е во дводневна работна посета на САД, вчера во Вашингтон имаше средби со високи претста...

Повеќе

ПЦЕР БАРА ОД МИЦКОВСКИ ДА НЕ СЕ ПРАВИ МУТАВ: Што има двосмислено во референдумското прашање, па народот знае дека договорот со Грција е за влез во ЕУ и НАТО

Партијата за целосна еманци пација на Ромите ПЦЕР, реагира на недолично однесување како лидер на една голема партија како штое неговата ВМРО ДПМНЕ...

Повеќе

Демократски сојуз: Договорот со Грција е за влез во НАТО И ЕУ па такво треба да биде и прашањето

Деновиве од страна на политички партии, експерти и медиуми, се отвораат дилеми околу можното референдумско прашање сврзано со имплементација на дого...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ВЕЛЕС: Трактор полн со деца откако му откажале кочници се напрчил, едно дете загинало на место, другите тешко повредени!

Трактор во кој имало четири деца тргнал сам по удолнина, едно дете (10) загина на место Вчера околу 20,00 часот во нива лоцирана над крст...

Повеќе

ДРЖИ ВОДА ОВА ШТО ЗБОРИ ЧОВЕКОВ: КОЧО АНЃУШЕВ - Ако треба сите бизнисмени да баталат политика, тогаш економијата ќе ни ја водат копуци кои ништо не направиле во животот, никад не поделиле плата во животот нити потпишале фактура!

- Ако одиме по таа логика дека сите бизнисмени треба да решат дали ќе тераат бизнис или политика, тогаш идеме до една друга крајност, а тоа е економ...

Повеќе

СОПРУГАТА НА НОВИНАРОТ ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ ДОБИЛА ГРАНТ ЗА ИНОВАЦИЈА ЗА СРЕДСТВО ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАРИ СО ЕКОЛОШКИ АЕРОСОЛИ

- Компанијата ВЕДА е основана од мојот татко уште во 1991-ва и досега сме продале стотици иновации во светот но сега за прв пат со грант од владата ...

Повеќе

ДЕСПОТОВСКИ: Весникот Слободен Печат доби грант не за иновација за печатница, туку за технолошки развој, затоа што ние сме Фонд за Иновации и Технолошки Развој

- Ние како фонд не сме само за иновации туку и за технолошки развој, па така весникот Слободен Печат доби грант за технолошки развој преку нова печа...

Повеќе

СДСМ: Иронично е најкриминалната партија да бара владеење на правото

ВМРО-ДПМНЕ може да ги врати и ќе ги врати единствено милијардите евра што ги украде од граѓаните за време на 11 годишниот грабеж што го правеше врз ...

Повеќе