Одберете локација на пристап

Насилството е една од ретките теми околу која успеваме да гравитираме со консензус за осуда и санкционирање. Сепак, кога во таа рамка се отвори темата за сексуално вознемирување на жени нашите „Ама Брат!“ пријатели и пријателки не додрж
Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот , милијардерот Бил Гејтс , живее скромно и обично. Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз , таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс
За своите досегашни залагања и исклучителниот придонес за соработката и пријателството меѓу двете земји, почесниот конзул на Република Финска во Република Македонија, Светозар Јаневски, доби високо одликување од финската држава: Орден „Витез
Не ги разбирам антинатовските изблици на Македонците кои во потрага по подобар живот се иселиле во земји членки на НАТО. Многумина од нив се и државјани на земји членки на НАТО. Од даноците кои тие ги плаќаат во новите татковини се финансираат арм
Многу лош ден на нашите, немаат концентрација, елан, енергија, грешат, како издишани се, како да се задоволија со пласманот во второто коло, веќе се истрошени ментално и физички, Шпанија не буши како сирење...
Десет години ја немаше никаде бабава, и сега одеднаш изнинкна од нигде никаде и врти по тоа телевизиите како бумбар и брчи ли брчи, како тоа светот ќе пропаднел ако Албанците си збореле на мајчин јазик во матичното во Зрзе или во Долно Дупени... Е

ФОТКА ЗА ВО ИСТОРИЈА: За ова се боревме 10 години упм, прекрасна глетка!!!

* реклами:

Повеќе

СЕ ЗАТВОРА ТЕЗГАТА ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ БЕЗМИЛОСНА ПЉАЧКА: Над 1000 ВМРО-вци, ГРОМ-овци, Социјалисти и остали паразити ќе се спакуваат од директорски позиции по јавни претпријатија и министерства и ќе заминат ако имаат среќа кај на мајка им пичката, останатите во затвор!!!

Според последниот регистер, државниот јавен сектор брои 1.291 институција, кои се финансираат од државниот буџет. Владата е основач на 491 институци...

Повеќе

ЧАВКАТА ЌЕ СЛЕТА ВО ИДРИЗОВО МНОГУ БРЗО: МВР го стега обрачот околу Чавков, го храбрат ОЈО да го повика на распит!!!

Експертската комисија во МВР што ја води истрагата за однесувањето на полицијата за време на насилствата во Собранието на 27 април, од сослушаните с...

Повеќе

(ФОТО) ГЛЕЈТЕ КАДЕ СЕДИ ГРУЈЧЕ ВО ПАРЛАМЕНТ: По 10 години седење десно, сега седи лево, смрштен како да изел едно кило лимон на гладно!

* реклами:

Повеќе

СПИЕШ ЛИ МИРНО САША МИЈАЛКОВ?! НА ОВИЕ ЛИ ГО ОСТАВИ БРАНИКОТ НА ДРЖАВАТА?!

Додека Сашо Мијалков се спрема за во затвор, браникот на државата сега е во рацете на дуото Миленко - Бачев! Спиј мирно Македонија, се додека ови...

Повеќе

ДНЕВНА ДОЗА ДОЈРАНЛИЕВ МАЈМУНАРИИ!

* реклами:

Повеќе

(ВО ЖИВО) НАРОДЕ ЧУЈТЕ И ПОЧУЈТЕ: СЕ БИРА НОВА ВЛАДА ВО ЖИВО, ДОАЃА ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА!!!

Во моментов се бира влада во собрание. Е не, ќе се заебаваме ли?! Линк тука. ЦЕЛ ЕДЕН СААТ ЗАЕВ РЕДИ БЕНЕФИЦИИ КОИ НАРОДОТ, СИРОМАШНИТЕ, ЌЕ ГИ ДОБ...

Повеќе

ШОКАНТНО - ПРОТЕЧЕ ВО ЈАВНОСТА ДОКУМЕНТ НА МАКЕДОНСКАТА ДБК: Српските тајни служби управувале со Груевски како со мало дете, Лазански и Иван Стоиљковиќ биле извршители на наредбите на агентот на БИА!!!

Српски невладини истражувачки организации некако се докопале до документ на македонската ДБК во која се прикажани активностите на српските тајни слу...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ИЛИНКА МИТРЕВА: Ако во знак на добра воља промениме некои делови од Скопје 2014-та во кои крадеме грчка историја и ги провоцираме и плашиме, Грција ќе не прими во НАТО под референцата БЈРМ и ќе дозволи да почнеме преговори со ЕУ под привремената референца!

- Мислам дека можеме да влеземе во НАТО под привремена референца. Одредени грчки министри тоа јавно го зборуваа како можност пред да го изградиме Ск...

Повеќе

ИЛИНКА МИТРЕВА РАСПАЛИ: Десет години имавме микс на ШУТРАК дипломатија и МАНЕКЕН дипломатија, каде Хорхе акаше по Казахстан а Поповски се фрцкаше по Брисел, и од двете немаше никаков аир за земјата!

- Извинете за термините, но ние десет години имаме микс на ШУТРАК дипломатија и МАНЕКЕН дипломатија, каде Иванов акаше по Казахстан и Азербејџан а П...

Повеќе

АБЕ ДЕЧКИ, ДОБРА ВЛАДА СМЕ НАПРАВИЛЕ, ЕВЕ ДОКАЗ: Јанко Бачев и Ванковска мрсат муда и се пењават?!

* реклами:

Повеќе

КАКВО ДНО, КАКОВ ПАТОС: Огорчениот и нервозен Груевски им нареди на куртоните да распалат по Никола Димитров, стигнаа клевети и навреди од Курир дека бил пијаница, коцкар, предавник и психички нестабилен?! Добро е, го поштедија, не е значи убиец, педер и педофил!

Ова е инаку тежок автогол за Грујо, како тоа он дозволил нестабилен човек, пијаница, курвар, коцкар и предавник да биде главен овластен преговарач...

Повеќе

(ВИДЕО) Проф. д-р Илинка Митрева на Телма: Се чудам што српскиот дипломат/агент сеуште не е протеран од земјата, а објаснувањата на Србите се комични!

* реклами:

Повеќе

ЗНАЧИ ОВОЈ НЕ Е НОРМАЛЕН, МАЈКЕ МИ!

Според овој српски копук, ДБК не треба да прислушкува странски агенти, туку треба да ја прислушкува опозицијата, новинарите и бизнисмените... *...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИРЕКТОРКАТА НА АКАДЕМИЈА НА СУДИИ, АНЕТА АРНАУДОВА ЈА ШОКИРА ЦЕЛА ЈАВНОСТ: Се што знам во судството и должам на судиката Филимена Маневска?!?!

- Се што сум научила и должам на судиката Филимена Маневска, имам многу добро мислење за неа. Ова во Топ Тема го изјави директорката на академија н...

Повеќе