Одберете локација на пристап

Владата ја демантира информацијата што денеска ја објави ТВ21 за скорешна легализација на марихуаната. -Станува збор за дезинформација. Не постојат тековни владини анализи за легализирање на марихуаната за рекреативни цели. Владата останува на
Поранешниот вицепремиер на СР Југославија и министер за надворешни работи на државната заедница Србија и Црна Гора и актуелен лидер на Српското движење за обнова (СПО), Вук Драшковиќ денеска изјави дека „војната со НАТО (во 1999 година) неспо
Сириските безбедносни сили овој месец ја почнаа конечната офензива во Бангуз, последното упориште на Исламска држава (Фото: АФП) Сириските безбедносни сили (СДФ) прогласија крај на калифатот, откако Исламска држава го загуби и последното п
Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ВМРО-ДПМНЕ. Смета дека низ разговори може да се дојде до решение зад кое би застанале сите и
Каков епски филмски драматичен пресврт во Америка на политички план и тоа за само два дена, тоа е просто неверојатно. Сите го имаа прогласено Трамп за готов, дека нема да успее ниту да го заврши својот мандат, дека некои негови соработници се спре
Центарот на Скопје изгледа како предградие во Кратово. До таму е отидена работава!!!
Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, објавиТВ Телма. Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река. Најновата анкета на М-Проспект покажува дека пре
Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски пред заминување од функцијата, набавил ново БМВ вредно над 40.000 евра, објавиТВ 24. Според договорите склучени во петокот, на кои стои потписот на Караџовски, покрај БМВ-то Советот набавил уште едно
Почитувани, Во прилог Ви испраќаме реакција на Министерството за здравство од денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ: Не се вистинити информациите објавени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференциј

КАТИЦА ЈАНЕВА: Во снимките се слушаат шокантни работи за судиите, на пример претседателка на судски совет, Александра Зафировска, која раководела со 600 судии со години се однесувала како секретарка на секретарката на премиерот!!!

- Во македонсктото судство има судии кои не се достојни на таа функција. На пример, со години претседателката на судски совет, која раководи со 600 ...

Повеќе

ИМА ДА ЉУПИ ПИПЕР ВО ИДРИЗОВО ДОЛГИ ГОДИНИ: НОВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА СТЕВЧО МУЊА, СЈО ГО СОМНИЧИ ЗА КРИМИНАЛ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА!!!

ХАРМОНИЈА Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „ Хармонија “ опфатени се три службени лица, поради постоење на о...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ГО ВОДЕШЕ ШТАБОТ БОЈКОТИРАМ - И ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВМРО ДПМНЕ, ИГОР ЈАНУШЕВ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР: СЈО ГО ОБВИНИ ЗА КРИМИНАЛ ОД 5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НАБАВКА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ!!!

ДИЗАЈН Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „ Дизајн “ опфатени се четири службени лица поради постоење на основ...

Повеќе

И КУМАШИНЧЕТО НА САШО МИЈАЛКОВ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР: ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА Т-МОБИЛЕ, ЖАРКО ЛУКОВСКИ ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ ОД 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

БАЗНИ СТАНИЦИ Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „Базни станици“, опфатено е едно лице поради постоење на осно...

Повеќе

И КУРТОН ДИРЕКТОРЧЕТО НА МТВ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР, ОСОМНИЧЕН ВО НОВИТЕ 6 ИСТРАГИ НА СЈО!!!

ПРОПАГАНДА Со оваа наредба за спроведување на истрага опфатени се девет лица, и тоа: Никола Груевски, Кирил Божиновски, Ацо Мисајлоски, Емил Парнаџ...

Повеќе

БОМБА ОД ЕПСКИ РАЗМЕРИ: СЈО ОТВОРИЛО 6 НОВИ ИСТРАГИ ЗА КРАЖБА НА 100 МИЛИОНИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ, МЕЃУ ОБВИНЕТИТЕ СТАВРЕВСКИ, ГРУЕВСКИ, ЈАНАКИЕВСКИ, ЛУКОВСКИ, ОСМАНИ...

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува ја...

Повеќе

КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ПОТВРДИ ТЕЗАТА ДЕКА ФАМИЛИЈАТА ГО ПРЕФРЛИЛА КАПИТАЛОТ ВО МОСКВА: Околу 10% од снимките се на странски јазик, меѓу кои и Руски јазик!

- Околу 10% од снимките кои ни ги даде Заев се на странски јазик, меѓу кои најмногу Англиски и Руски јазик! Шефицата на СЈО, Катица Јанева. Со ова...

Повеќе

ВОНРЕДНА ВЕСТ - БОМБА ОД КАТИЦА ЈАНЕВА: Шест нови истраги на СЈО за криминал од 80 милиони евра од буџетот на РМ! Една е за актуелен министер

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ: Верувам дека сме блиску до единство, консензус. Шансата е неповторлива!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev59m59 minutes ago More Ако сите сме за ЕУ и НАТО, ајде заедно да ги донесеме одлуките. Верув...

Повеќе

СДСМ: Лажните вести станаа секојдневие за раководството на ВМРО-ДПМНЕ, продажбата на ЕДС е законска и транспарентна

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДЕЕЊЕТО НА ВМРО ДПМНЕ СУБЛИМИРАНО ВО КРАТКО ВИДЕО!

утрово во 9 секунди... pic.twitter.com/2ro2DSe7fG — Стормрејџ (@Strastniot) October 10, 2018

Повеќе

СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ОКОЛУ СЕКЈУРИКОМ: Гампер побегна преку илегален премин во Косово од Македонија во август. Изгледа џабе. Сега и Австријците дома му се навртеа!

Обвинителството од австрискиот град Санкт Пелтен (стопански и културен центар на покраината Долна Австрија) бара од македонското Јавното обвинит...

Повеќе

ФАТИМЕ Е НОЌНА МОРА ЗА ПАТОРОТ: Груевски задоцни на „шамарите во Центар“, Фетаи веднаш побара да биде приведен!!!

Груевски задоцни на „шамарите во Центар“, Фетаи веднаш побара да биде приведен Обвинителката Фатиме Фетаи побара обвинетиот е...

Повеќе

БОМБА НА ТЕЛМА: Поради високите цени на приватното земјиште во Бардовци, владата се премисли и новиот клинички центар ќе се гради во Ѓорче на влезот во Скопје!

Се исцртува конечната локација на новиот долгоочекуван клинички центар. Пациентите ќе се упатуваат на влезот на Скопје пред населбата Ѓорче Петров. ...

Повеќе

ЦАРИЦА - Фетаи до Груевски во судница: Многу сте расположени со оглед дека Ви се ближи времето за во затвор!

По сведочењето наМирослав Шиповиќ беше прекинато денешното рочиште во Кривичниот суд за предметот на СЈО„Насилство во Центар“. Ново ...

Повеќе