Одберете локација на пристап

СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018
Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор кај пациентот Филип Димишковски (22), кој боледувал од акутна миелобластна леукемија.
Соопштение ДОМ: Итни мерки против загадувањето на воздухот Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, ДОМ предлага серија итни мерки: Интензивни инспекциски контроли врз можните извори на штетни емисии, особено на индустријат
Страцинско-Кумановската операцияе настъпателна операция на българската армия по време на участието наБългария във Втората световна войнасрещу войски наТретия райх, отбраняващи подстъпите към долината на рекаВардар. Проведена е от 8 октомври до 14 н
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не чувствува одговорност за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кого полицијата од вчера не може да го лоцира за да го спроведе во затворот во Шутка на издржување на двегодишната затвор

(ВИДЕО) Еве го настапот на Ај Кју на Евровизија, многу критики на нивна сметка откако не се пласиравме во финале

Бендот „Ај кју“, по синоќешното фијаско на Евровизија, при што не успеа да се пласира во финалето на 12 мај, заработи негативни критики ...

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: СЛАВА НА ХЕРОИТЕ!

Диво Насеље, 9 и 10 мај 2015 година, никогаш да не се повтори. Во заседа, заради скриени мотиви и монструозно загинаа осум припадници на полицијат...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: ТРИ ГОДИНИ ПОДОЦНА, ДИВО НАСЕЉЕ...

Во кумановско “Диво Насеље“ Македонија положи најмалку два големи теста. Првиот, албанското население не им даде никаква подршка на за...

Повеќе

КЛАСНАТА СКРЕНА: ВО НАЈНОВАТА КОЛУМНА, МИРКА ПИШУВА ЗА ПЕНИСИ, ЕЈАКУЛАЦИЈА, СПЕРМА ВРЗ ЦИЦКИ, ШТО И СТАНА НА СТАРАВА?!

Класната или гледала порнич или тазе се омрсила по долго време, па во новата колумна распалила со порно вокабулар: Да го парафразирам умниот Чех ем...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ДО СКОПЈАНИ: ПРИЈАВУВАЈТЕ СЕ НА ПОВИКОТ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ

СООПШТЕНИЕ Скопје, 07.05.2018 година Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за надоместување на дел од трошоците за наба...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКИ АНТИ ТАЛЕНТ, ДРВО НЕКАСТРЕНО, ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ГУБЕЛО: Гордан Георгиев на Канал 5 изјави дека на предвремени избори СДСМ и ВМРО ДПМНЕ ќе изваделе нерешено?!?!

Еј човече, СДСМ само што го прегази ВМРО ДПМНЕ на локалните, ги остави само во Кавадарци, Зрновци, Петровец и Илинден, владата почна да заламфува, к...

Повеќе

АРТАН ГРУБИ: Со фудбалски жаргон, Заев владее како Меси, иако теренот му е со кал и камења! Ременски не се согласи...

- Заев изгуби една четвртина мандат во расправа со Вељановски и Иванов, имаме многу тесно мнозинство, но и покрај тоа Заев во фудбалски жаргон игра ...

Повеќе

ГДУ: Граѓаните на Македонија заслужуваат пристап до квалитетни лекови, потребни се законски измени по теркот на ЕУ!

СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИТЕ: Почитувани, Квалитетот и безбедноста на лековите мора да биде на прво место. Законските измени со кои продолжува па...

Повеќе

TUTTI A OHRID: ДОАЃА ZUCCHERO!

25 ЈУЛИ, 2018 година- Антички театар- Охрид Ништо не може да ја спречи оваа година да биде исклучителна во македонската концертна историја. Уникатн...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОМ ГО ОТЕПА ГЕН СЕКОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Добро бе, не ми е јасно, објавувате бомба а не поканивте новинари, па каков е тој прес?!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА БОКИ: Наскоро парични награди за верните гледачи на 1 ТВ!

Повеќе

УЖАС - НА МИЦКО МУ СЕ ДЕСИЛА КАТАКЛИЗМА КОЈА СЕГА СЕ ЧУВА КАКО СТРОГА ТАЈНА: Ја свикал коалицијата За Подобра Македонија, од 20 лидери се појавиле само 8!

На последниот состанок на Христијан Мицковски со партиите од коалицијата „За подобра Македонија“, му се десила катаклизма и шок. Од вку...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕШТО ЧУДНО СЕ СЛУЧУВА ВО ТВ 24, ГЛЕДАЧИТЕ БЕА ФРАПИРАНИ: Поканети најголемите режимски куртони и јуришници да дебатираат, до вчера тие навиваа јавно за физичка елиминација на тогашната опозиција и критичките медиуми!

Повеќе

ЦЕЛ ДЕН МУЗИКА ВО САБОТА ВО ШТИП ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ЕВРОПА

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ОПШТИНА СТРУМИЦА НА ПРЕСОТ НА МИЦКОВСКИ: Наводниот криминал за кој зборува Мицковски се случил во време на нивна власт, па да имаше криминал сега ќе имаше за тоа многу уапсени!

Повеќе