Одберете локација на пристап

Морам да признаам дека бев шокиран кога дознав дека ќерката на Сиљановска работи како келнерка во кафана Љуц, каде јас работев како студент пред 20 години, а нејзиниот син свири на кавал и изработува лулиња. Се распрашав и дознав дека и двете нејзин
Новинарката Славица Филиповска од емисијата „360 Степени“ што се емитува на ТВ Алсат го освои првото место на конкурсот за наградата „Никола Младенов“, која Македонскиот институт за медиуми ја доделува за најдобра истражувач
Тепачка и бркотница со ножеви се случила вечерва на улицата „Рузвелтова“ во Карпош 1, непознати лица го нарушиле јавниот ред и мир, дознаваНетПрес. Според информацијата лицата се помлади и расправијата ја почнале во познато кафуле во
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со група млади во Кичево. Дел од нив во текот на средбата која беше во едно кафуле седеа нагрнати со македонски знамиња. –Главниот проблем е иселувањето, власта е без план да
Второ отворено писмо од загрижената академска заедница „ПО ЗАКОН“?? Загрижената академска заедница неодамна до сите јавни гласила испрати отворено писмо, на кое само Мактел се одважи јавно да го објави со прашална содржина за актуелни
Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство одговорно известува дека трибината ја посетија повеќе од 180 земјоделци кои присуствуваа и активно дискути
Претседателството на Обединети за Македонија во поширок состав, на својата синоќешна седница, донесе едногласна одлука за подршка на заедничкиот кандидат за претседател на Република Северна Македонија, г-дин Стево Пендаровски. Поддршката на кандид
До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време со слаб до умерен северенветер. Во вторник и среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а во среда зарадизаладувањето се очекуваат врнежи од снег на планините. Прогноза за 23.03.2019Минималн
Фонд за иновации и технолошки развој Yesterday at 4:06 PM· Сите сити - Ајде Македонија: Многу ни значи тоа што институциите нè препознаа и нè поддржаа во нашата кауза да ги видиме#СитеСити. Нашата мрежа почна да го до

(ВИДЕО) Два глобални бренда кои претставуваат синоним за моќ, квалитет и успех: Gulf со гордост е долгогодишен партнер на најтрофејниот и најуспешниот фудбалски клуб во Англија, Манчестер Јунајтед

Повеќе

ГЕРО Е НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ НА ВЛАДАТА НА СДСМ, НИТУ КУРИР, НИТУ СИТЕЛ, НИТУ АЛФА, НИТУ ИНФОМАКС НЕ СЕ РАМНИ НА ЗЛОТО КОЕ ГЕРО ГО ПРАВИ СО ШИРЕЊЕТО ЛАЖЕН ФЕЈК НАРАТИВ!

Последната колумна на Геро е отворена закана кон Заев и СДСМ, пораката е ќе ве уништам ако не ми дадете тоа што го барам! А што бара Геро? Па да му...

Повеќе

Пратеничката Поповска бара од Талат Џафери да го стави на усвојување Законот за минерални суровини пред најавените избори

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ упати писмо до претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, со барање да го стави на усво...

Повеќе

Колку ли му е тешко на Груевски, од 2000-та е министер или премиер или лидер на партија, значи цели 18 години јаде ракови и стекови, сега ќе треба да јаде манџа која како ја да сум ја правел, значи помија!

Ееееј, Грујо е министер од 2000-та година, после тоа или лидер на партија, или пратеник или премиер или милионер, и така цели 18 години!!! И сега на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ ПСИХОПАТИ СЕ КОРОВЕШОВСКА И ВАСКО ЕФТОВ: Отидоа дури во Германија да го интервјуираат Душко Млекарот со цел да плукаат по СДСМ а човекот избега во Германија поради прогонот на режимот на Груевски кој го апсеше и малтретираше со години?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈЧЕ ПЛАЧЕ: ИЧ НЕ МИ СЕ ИДЕ У ЗАТВОР, УПМ!

Повеќе

(ВИДЕО) ТРЕБА ДА ИМ СЕ ДАДЕ ОРДЕН НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД СДСМ КОИ ДЕБАТИРААТ СО ВМРОВЦИТЕ, ЗА ТОА ТРЕБА НЕРВИ ДЕБЕЛИ КАКО ЦРЕВО ЗА ВАДЕЊЕ БАВЧА!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА АМЕРИКАНСКАТА ДЕМОКРАТИЈА: Протестанти се во ходниците на американскиот сенат со транспаренти пред канцелариите на сенаторите!

Повеќе

(ВИДЕО) ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ НА КАНАЛ 5: Кај новата централна и локална власт нема организиран криминал и корупција, има индивидуални грешки кои се решаваат на време транспарентно без никакви обиди за криење или избегнување одговорност!

Повеќе

СЕКОЈ СО СВОЈАТА МАКА, АЛО ДЕЧКИ ШЕРУВАЈТЕ ЈА ФОТКАВА МОЖЕ ЌЕ ГО СПАСИМЕ ЧОВЕКОТ

Повеќе

14-ТО ИЗДАНИЕ НА „БЕЛА НОЌ“ ЗБОГАТЕНО СО ФЕСТИВАЛ НА СВЕТЛИНАТА

Оваа година ќе имаме несекојдневно издание на Белата ноќ. Четиринаесетгодишното постоење на оваавеќе препознатлива манифестација на Градот, за првпа...

Повеќе

ВАТРЕНОТО ДУО СЕ РАСПАДНА: СЕ СКАРАА ЈАНКО БАЧЕВ И СТЕФАН ВЛАХОВ МИЦОВ, МИЦОВ ИЗНЕСЕ ПИКАНТЕРИИ ЗА ОПЕРАЦИЈАТА БОЈКОТИРАМ!

Отворено писмо на Стефан Влахов Мицов до членовите на "Единствена Македонија" денеска објавено на Дудинка.-------------------- ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ЧЛ...

Повеќе

БОМБА: БОРО МАЛБОРО СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД МОРАЛНИ ПРИЧИНИ НА ПОЗИЦИЈАТА ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО!

Повеќе

ААААААЈ, ГРУЈО БЕ; ГЛЕЈ ТВОЈТЕ КУЧИЊА ШТО ГИ РАНЕШЕ 10 ГОДИНИ СО МРСНИ БУТОВЕ ШТО ПРАВАТ?!

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ НА МВР, ДОБИЈА ЧЕСТИТКА ОД БЕЈЛИ: ВО СОРАБОТКА СО ИНТЕПРОЛ И ФБИ, МВР ФАТИ БАНДА ВО ОХРИД И СТРУГА КОЈА ЗАРАБОТИЛА 1 МИЛИОН ДОЛАРИ ОД ИЛЕГАЛЕН ТРАНСПОРТ НА ЕМИГРАНТИ ВО САД И КАНАДА!

Во текот на вчерашниот ден Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на Министерството за внатрешни работи во координација со Ја...

Повеќе