Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ШЕЌЕРИНСКА: Во овие тешки моменти да покажеме дека сме пред се луѓе. Јас верувам во човечноста и солидарноста на нашите граѓани кои несебично даваат поддршка и сочувствуваат со соседниот грчки народ

Radmila Sekerinska Page Liked·12 hrs· Длабоко сочувство за загубените животи во соседна Грција. Македонија ...

Повеќе

(ФОТО) КОЈ МОЖЕШЕ ДА ГИ ЗАМИСЛИ ТАРАВАРИ И ТЕУТА НА ИСТА МАСА

Во текот на вчерашниот ден, 24.07.2018 година, во просториите на Општина Тетово се одржа седница на Центарот за развој на Полошкиот плански регион, ...

Повеќе

СЕПАК ХУМАНОСТА И УПОРНОСТА ПОБЕДИЈА НАД СТРАВОТ И ПРЕДРАСУДИТЕ, ДОМОТ ЗА ДЕЧИЊА ВО ТИМЈАНИК ДЕНЕСКА ОТВОРЕН!

Неколку лица со попреченост кои досега престојуваа во Специјалниот завод во Демир Капија од денеска се сместени во отворениот мал групен дом во него...

Повеќе

УШТЕ ЕДНО ПИСМО СО НЕЗАДОВОЛСТВО ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НЕГОТИНО, ТОНИ ДЕЛКОВ, НО СЕПАК, ТОЈ ДОБРО СИ ЈА РАБОТИ РАБОТАТА

Zdravo, Maktel mk. Citajki go pismoto za nasiot gradonacalnikot na Negotino Toni Delkov, resiv i jas da kazam i napisam nesto za nego. Ne mi e voo...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕ НЕКА Е СО СРЕЌА: Денеска почнаа и официјално преговорите за влез на земјава во НАТО, се работи за рутински усогласувања и припреми на државата и пред се армијата

Повеќе

ДЕМАНТ И ИЗВИНУВАЊЕ ДО ПРОФЕСОРОТ БАЧЕВ И СОПСТВЕНИКОТ НА МЕЃУНАРОДНИОИТ СЛАВЈАНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ ЈОРДАН ЃОРЧЕВ

Новинарите водени од желбата за интересни и ексклузивни вести понекогашможе да нагазат и на некоја мина и да пренесат лажни вести со кои сенарушува ...

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) ЗАЕВ ЗА ГРАНТОВИТЕ: Секогаш ќе ја почитуваме реакцијата на јавноста, ништо нема да криеме, кога ќе згрешиме ќе се поправиме, оставки нема да барам, кој работи и греши, закони не се прекршени!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈ ГНАСЕН ШАРЛАТАН: Антоњо во последен обид да го саботира договорот со Грција, објави документи кои се државна тајна со цел да испровоцира реакција од грчката јавност!

Повеќе

ГЕРО ЛАПА МИЛИОНИ, ЌУТИ ЗА ГРАНТОТ НА КОЧО, AMA САШЕ ПОЛИТИКО БИЛ КУРТОН?!

Дрскоста на Геро нема граници. Ова погоре е дел од неговата најнова колумна. Замислете, неговиот Слободен Печат лапна 10 милиона денара, он лично мо...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈОВЕ ДА ТИ БИЛ БУЦКЕСТА ВЕРЗИЈА НА БАТЕ ГЕЛЕ: Кекеновски реши да се радикализира откако 10 години беше глас на разумот во ВМРО ДПМНЕ,каков изгубен политички безнадежен антиталент, звучи како Јанко Бачев!

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ НЕ ЗАПИРА, ЗА НЕГО НЕМА ОДМОР, ЛЕТО, ПАУЗА...

Bocvarski Blagoj 6 hrs·Instagram· Денеска после повеќе од 20 години започнавме со реконструкција н...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: Општина Гази Баба се труди страшната убиствена поплава во Стајковци од 2016-та никогаш да не се повтори!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОТОВО Е, ОДИМЕ НА РЕФЕРЕНДУМ, ИЗГЛАСАНИ ЗАКОНИТЕ ЗА ДИК, ТЕХНИЧКА ВЛАДА, ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК!

Претходно: Собранието на Република Македонија со 100 гласа „за“ ги избра претседателот, потпретседателот и членови на Државната избор...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ: Антонио Милошоски откри извештај од лидерска средба со Иванов, што е државна тајна за што му се заканува казна затвор од 1 до 10 години!

Mилошоски и Иванов ќе одговараат за издавање државна тајнаСкандалозниот настап на пратеникот Антонио Милошоски на Комисијата за надворешни работи и ...

Повеќе

Специјална болница по Гинекологија и акушерство - Чаир ја извести јавноста дека денеска ни почина родилка со ризична бременост со тумори на матката

Ве известуваме дека на ден 25.07.2018 год. во претпладневните часови почина родилка како резултат на комплицирана бременост. Во тек на вчерашни...

Повеќе